דף הבית » תרופות סבתא » 23 התרופות של סבתא לטיפול יעיל ובריא באף קר ונזלת
ddaadaddaddaa dadc daddaad dcdddaddc ddaddc dddadd ddda

23 התרופות של סבתא לטיפול יעיל ובריא באף קר ונזלת

הצטננות ואף נזלים יכולים להיות דבר קשה להתמודד איתו, במיוחד כשאתה מנסה להמשיך עם חיי היומיום שלך.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות טבעיות נהדרות שהועברו על ידי סבתותינו שיכולות לעזור לטפל בהצטננות ובאף נזוז ביעילות ובריאה.מסעדים טבעיים לשינויים באורח החיים, הנה 23 תרופות של סבתא לטיפול באף קר ונזוז.

1.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה פשוטה אך יעילה לטיפול באפים קרים ונזלים.מלאו קערה במים רותחים והוסיפו כמה טיפות של שמן אקליפטוס או מנטול.הניחו את הפנים מעל הקערה, מכסים את ראשכם במגבת ושאפו את הקיטור.זה יעזור לנקות את מעברי האף ולהפחית את העומס.

2.משקאות חמים

שתיית משקאות חמים, כמו תה, היא דרך נהדרת לטפל באפים קר ונזלים.הם יכולים לעזור להפחית את העומס ולספק הקלה מגרונות כאב.נסה להוסיף קצת דבש או לימון למשקה שלך כדי לעזור להרגיע את גרונך ולהפחית את הדלקת.

טיפ ייחודי:

הוספת קצת ג’ינג’ר למשקאות החמים שלך יכולה לעזור להפחית את הדלקת בגרון ולהפחית את העומס.

3.טיפות באף מלח

שימוש בטיפות אף מלח הוא דרך נהדרת להפחית את העומס ולנקות את מעברי האף שלך.טיפות באף מלח זמינות ללא דלפק וניתן להשתמש בהן לעתים קרובות ככל שצריך.

4.הגדל את צריכת הנוזל

שתיית שפע נוזלים יכולה לעזור לשמור על מעברי האף שלך ברורים ולהפחית את העומס.זה יכול גם לעזור לדלל את הריר ולהקל על הבהירות.נסה לשתות מים חמים, תה צמחים ומרקים כדי לעזור להרגיע את גרונך ולהפחית את העומס.

5.מנוחה

השגת מנוחה מספקת חיונית כשאתה מתמודד עם אף קר או נזלת.זה עוזר להפחית דלקת ומזרז את תהליך הריפוי.דאג להשיג הרבה מנוחה ולקחת פסק זמן להירגע.

תרופות צמחים

תרופות צמחיות הן דרך פופולרית לטפל באף קר ונזלת.עשבי תיבול רבים סובלים מאפיינים אנטי דלקתיים, חיטוי ואנטי-ויראלי שיכולים לעזור להפחית את תסמיני הצטננות.להלן כמה מעשבי התיבול הפופולריים ביותר המשמשים לטיפול באף קר ונזלת:

 • אקליפטוס: אקליפטוס הוא חיטוי חזק ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולהפחית את הריר באף.ניתן להשתמש בו במרתח, תמיסה או כשאיפת קיטור.
 • ג’ינג’ר: ג’ינג’ר הוא עשב מחמם שיכול לעזור לשחרר ריר ולהפחית את הגודש.ניתן לקחת אותו בתה, תמיסה או מרתח.
 • ליקריץ: ליקריץ הוא עשב מפלס שיכול לעזור להרגיע את כאב הגרון ולהפחית את הדלקת.לעתים קרובות הוא משמש להכנת תה.
 • טימין: טימין הוא עשב אנטי -ויראלי ואנטי -חיטוי חזק שיכול לעזור להפחית דלקת ולהילחם בזיהום.ניתן לקחת אותו בתה, תמיסה או מרתח.
 • מנטה: מנטה הוא עשב קירור שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולנקות סינוסים.ניתן להשתמש בו בתה, תמיסה או מרתח.

שמנים אתרים

לשמנים אתריים יש תכונות אנטי-ויראליות, אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות חזקות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של קר ונזלת.להלן כמה מהשמנים האתריים הפופולריים ביותר המשמשים לטיפול באף קר ונזלת:

 • אקליפטוס: אקליפטוס הוא חיטוי חזק ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולהפחית את הריר באף.ניתן להשתמש בו במפזר, בשאיפת קיטור או כיישום אקטואלי.
 • לבנדר: לבנדר הוא שמן אתרי מרגיע שיכול לעזור להפחית דלקת ולהפחית את הגודש.ניתן להשתמש בו במפזר, בשאיפת קיטור או כיישום אקטואלי.
 • עץ התה: עץ התה הוא שמן אתרי אנטי -ויראלי וחיטני חזק שיכול לעזור במאבק בזיהום ולהפחית דלקת.ניתן להשתמש בו במפזר, בשאיפת קיטור או כיישום אקטואלי.
 • מנטה: מנטה הוא שמן אתרי קירור שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולנקות סינוסים.זה יכוללשמש במפזר, בשאיפת קיטור, או כיישום אקטואלי.
 • רוזמרין: רוזמרין הוא שמן אתרי ממריע שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולנקות סינוסים.ניתן להשתמש בו במפזר, בשאיפת קיטור או כיישום אקטואלי.

תרופות הומאופתיות

תרופות הומיאופתיות הן דרך פופולרית לטפל באף קר ונזלת.תרופות הומיאופתיות מבוססות על העיקרון של “כמו תרופות כמו” ומשמשות לעידוד תהליך הריפוי הטבעי של הגוף.להלן כמה מהתרופות ההומאופתיות הפופולריות ביותר המשמשות לטיפול באף קר ונזלת:

 • Allium Cepa: Allium Cepa הוא תרופה הומיאופתית המשמשת לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ואף נזלים.הוא משמש כדי לסייע בהפחתת הדלקת ולהפחתת ייצור הריר.
 • nux vomica: nux vomica הוא תרופה הומאופתית המשמשת להפחתת דלקת ולעזור לנקות סינוסים.זה יכול לשמש כדי לסייע בהפחתת הסימפטומים של קר ונזלת.
 • פולסאטילה: פולסילילה היא תרופה הומיאופתית המשמשת להפחתת דלקת וסינוסים ברורים.זה יכול לשמש כדי לסייע בהפחתת הסימפטומים של קר ונזלת.
 • גלסמיום: Gelsemium הוא תרופה הומאופתית המשמשת להפחתת דלקת ולהפחתת ייצור הריר.זה יכול לשמש כדי לסייע בהפחתת הסימפטומים של קר ונזלת.
 • eupatorium: eupatorium הוא תרופה הומיאופתית המשמשת להפחתת דלקת ולמאבק בזיהום.זה יכול לשמש כדי לסייע בהפחתת הסימפטומים של קר ונזלת.

שינויים בתזונה ואורח חיים

בנוסף לתרופות צמחיות, שמן אתרי והומיאופתיות,

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן