דף הבית » תרופות סבתא » 23 התרופות והתרופות של סבתא מסורתית להרפס על השפתיים
ddaadaddaddaa dddaadaddaddaa dadc daddaad dedaddadaaddaa dcddada

23 התרופות והתרופות של סבתא מסורתית להרפס על השפתיים

הרפס על השפתיים: 23 התרופות והתרופות של סבתא המסורתית
הרפס על השפתיים, המכונה גם פצעים קרים או שלפוחיות חום, הוא מצב זיהומי ומעצבן.זה יכול להיגרם על ידי נגיף הרפס סימפלקס סוג 1 (HSV-1) ומאופיין על ידי שלפוחיות כואבות ומלאות נוזלים הנוצרות על השפתיים, סביב הפה או בתוך האף.למרות שאין תרופה להרפס, ישנם הרבה תרופות ותרופות של סבתא מסורתיות בהן ניתן להשתמש כדי להפחית את הסימפטומים ולעזור להאיץ את תהליך הריפוי.

H2> 1.אברבה
אברבה היא קרם אקטואלי ללא מרשם שעוזר להפחית את הגירוד, השריפה והכאב הקשור להרפס על השפתיים.זה גם עוזר להפחית את גודל ומשך ההתפרצות.יש ליישם את אברבה על האזור המושפע כל שעתיים עד שלוש שעות עד שהסימפטומים שוככים.

H2> 2.לימון בלאם
Lemon Balm הוא עשב טבעי שיש לו תכונות אנטי -ויראליות.ניתן להשתמש בו באופן אקטואלי כדי להפחית את אי הנוחות הקשורה להרפס.כדי להשתמש בזרם לימון, מערבבים 1 כף של העשב עם כפית שמן זית ומורחים אותו ישירות על האזור הפגוע.

H2> 3.קרח
ניתן להשתמש בקרח כדי להפחית את הנפיחות והכאב הקשור בהרפס על השפתיים.כדי להשתמש בקרח, עטפו כמה קוביות במטלית נקייה והמרחו אותו על האזור הפגוע למשך כרבע שעה.חזור על זה מספר פעמים ביום עד שהסימפטומים שוככים.

H3> טיפ ייחודי ומועיל
אם אתה נוטה להתפרצויות של הרפס על השפתיים, חשוב לנקוט באמצעי מניעה.הימנע מפעילים כמו לחץ, עייפות וחשיפה לשמש.הקפידו לתרגל היגיינה טובה, כמו שטיפת הידיים באופן קבוע והימנעות משיתוף אוכל, שתייה או כלים עם אחרים.

H2> 4.אלוורה
אלוורה היא תמצית צמחים טבעית הידועה בתכונותיו האנטי דלקתיות והמרגיעות.כדי להשתמש באלוורה על הרפס על השפתיים, החל בעדינות את הג’ל ישירות על האזור המושפע מספר פעמים ביום.

H2> 5.לוז מכשפה
לוז מכשפה הוא מענק טבעי שיש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות.כדי להשתמש במכשפה לוז, ערבבו כפית אחת של העשב עם כוס מים אחת והמרחו אותה ישירות על האזור המושפע.חזור על זה מספר פעמים ביום עד שהסימפטומים שוככים.

H2> 6.שמן מנטה
לשמן מנטה יש תכונות אנטי-ויראליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את אי הנוחות הקשורה להרפס על השפתיים.כדי להשתמש בשמן מנטה, מערבבים כפית אחת של השמן עם כף שמן קוקוס ומורחים אותו ישירות על האזור הפגוע.חזור על זה מספר פעמים ביום עד שהסימפטומים שוככים.

תרופות צמחי מרפא להרפס על השפתיים

תרופות צמחיות הן בחירה פופולרית לטיפול בהרפס על השפתיים.לתרופות צמחיות רבות יש תכונות אנטי-ויראליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את חומרת התפרצויות הרפס.כמה מהתרופות הצמחיות הפופולריות ביותר עבור הרפס על השפתיים כוללות:

 • אלוורה
 • Lemon Balm
 • שורש ליקוריץ
 • קלנדולה
 • echinacea

אלוורה הוא חומר אנטי דלקתי ואנטי-ויראלי טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות וגרד הקשורים להרפס על השפתיים.זה יכול גם להפחית את הזמן שלוקח לפצעים לרפא.לימון מזור מכיל תרכובות היעילות כנגד נגיף הרפס סימפלקס, וזה יכול לעזור להפחית גירוד, שריפה וכאב.שורש ליקוריץ הוא חומר אנטי -ויראלי שיכול לעזור להפחית את משך התפרצויות הרפס וחומרת הסימפטומים.קלנדולה היא אנטי דלקתית טבעית שיכולה לעזור להפחית נפיחות וכאבים הקשורים להרפס על השפתיים.Echinacea הוא תרופה צמחית שיכולה לעזור להגביר את מערכת החיסון שלך ולהפחית את תדירות התפרצויות הרפס.

שינויים תזונתיים עבור הרפס על השפתיים

בנוסף לתרופות צמחי מרפא, ישנם גם כמה שינויים תזונתיים שתוכלו לבצע בכדי לסייע בהפחתת חומרת הרפס על השפתיים.אכילת דיאטה העשירה בפירות וירקות, כמו גם מזונות עשירים בליזין, יכולה לעזור להפחית את חומרת ההתפרצויות.מזונות עשירים בליזין iפירות ים, ביצים וקטניות.בנוסף, הגבלת צריכת המזונות העשירה בארגנין, כמו אגוזים וזרעים, יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרת ההתפרצויות.

תרופות ביתיות להרפס על השפתיים

בנוסף לתרופות תזונתיות וצמחי מרפא, ישנם גם כמה תרופות ביתיות בהן תוכלו להשתמש בכדי לעזור לטפל בהרפס על השפתיים.אחד התרופות הבתים הפופולריות ביותר עבור הרפס הוא להחיל קומפרס קר על האזור המושפע.החלת דחיסה קרה יכולה לעזור להפחית נפיחות וגרד, כמו גם להפחית את הזמן שלוקח לפצעים לרפא.יישום ג’ל אלוורה על האזור הפגוע יכול גם לעזור להפחית גירוד וכאבים הקשורים להרפס על השפתיים.

מתי לראות רופא

אם הסימפטומים שלך של הרפס על השפתיים לא משתפרים בעזרת תרופות ביתיות ושינויים תזונתיים, עליך לפנות לרופא.רופא יכול לספק לך תרופות כמו קרמים וכדורים אנטי -ויראליים שיכולים לעזור להפחית את חומרת ההתפרצויות.חשוב לפנות לרופא בהקדם האפשרי, מכיוון שניתן להפיץ נגיף הרפס סימפלקס לחלקים אחרים בגוף ולאנשים אחרים אם הם לא מטופלים.

לסיכום, ישנם הרבה תרופות סבתות מסורתיות ותרופות להרפס על השפתיים.תרופות צמחיות, שינויים תזונתיים וסעדים ביתיים יכולים כולם לעזור להפחית את חומרת ההתפרצויות ויכולים לעזור להפחית את הזמן שלוקח לפצעים לרפא.עם זאת, אם הסימפטומים שלך לא ישתפרו עם השימוש בתרופות ביתיות, עליך לפנות לרופא בהקדם האפשרי.

שאלות נפוצות

 • מהם התרופות הפופולריות ביותר של הצמחים להרפס על השפתיים?

  התרופות הצמחייות הפופולריות ביותר עבור הרפס על השפתיים כוללות אלוורה, לימון בלם, שורש ליקריץ, קלנדולה ואכינצאה.

 • האם יש שינויים תזונתיים שאני יכול לבצע כדי לעזור להפחית את חומרת הרפס על השפתיים?

  כן, אכילת תזונה העשירה בפירות וירקות, כמו גם במזונות עשירים בליזין, כמו פירות ים, ביצים וקטניות, יכולה לעזור להפחית את חומרת ההתפרצויות.בנוסף, הגבלת צריכת המזונות העשירה בארגנין, כמו אגוזים וזרעים, יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרת ההתפרצויות.

 • האם עלי לפנות לרופא אם הסימפטומים שלי של הרפס על השפתיים לא משתפרים?

  כן, אם הסימפטומים שלך של הרפס על השפתיים לא משתפרים בעזרת תרופות ביתיות ושינויים תזונתיים, עליך לפנות לרופא.רופא יכול לספק לך תרופות כמו קרמים וכדורים אנטי -ויראליים שיכולים לעזור להפחית את חומרת ההתפרצויות.

תרופות סבתות מסורתיות ותרופות להרפס על השפתיים יכולות להיות דרך בטוחה ויעילה לסייע בהפחתת חומרת ההתפרצויות והזמן

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן