דף הבית » תרופות סבתא » 22 תרופות מיושנות שימושיות לטיפול יעיל בכיבים
daadaddaddaa dedddadaddaa daddeddadddaa dcdddaddc ddaddc d

22 תרופות מיושנות שימושיות לטיפול יעיל בכיבים

כיבים יכולים להיות מצב כואב ומעצבן שיכול להקשות על חיי היומיום למדי.למרבה המזל, יש מגוון תרופות מיושנות שיכולות לעזור בטיפול בכיבים.במאמר זה נחקור 22 מהתרופות השימושיות הללו וכיצד להשתמש בהן ביעילות לטיפול יעיל בכיבים.

תרופות צמחי מרפא

תרופות צמחיות הן כמה מהטיפולים הרפואיים העתיקים ביותר הידועים לאדם.עשבי תיבול רבים שימשו במשך מאות שנים לטיפול בכיבים, וכמה מהפופולריות ביותר הם שום, קמומיל, ליקוריץ, חילבה ושורש מרשמלו.

שום שימש זה מכבר לטיפול בכיבים בגלל תכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות.ההערכה היא כי שום יכול לעזור להפחית את גודל הכיבים וגם לסייע במניעת החזרתם.

קמומיל הוא עשב נוסף ששימש במשך מאות שנים לטיפול בכיבים.זה נחשב להפחית את הדלקת וגם לשפר את העיכול, מה שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים הקשורים לכיבים.

ליקריץ הוא עשב נוסף ששימש לטיפול בכיבים במשך מאות שנים.נחשב להפחית דלקת וגם לעזור להרגיע את מערכת העיכול.

חילבה היא עשב שלפי ההערכה שיש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות.נחשב לצמצם את גודל הכיבים וגם מסייע במניעת החזרתם.

שורש מרשמלו הוא עשב נוסף ששימש לטיפול בכיבים במשך מאות שנים.נחשב להפחית דלקת וגם לעזור להרגיע את מערכת העיכול.

תרופות להפחתת חומצות

תרופות להפחתת חומצות משמשות לרוב לטיפול בכיבים.בדרך כלל מדובר בתרופות ללא מרשם כמו נוגדי חומצה, חוסמי H2 ומעכבי משאבת פרוטון.

נוגדי חומצה הם תרופות המסייעות בהפחתת כמות החומצה בקיבה.ניתן לקחת את אלה לפני ארוחות או אחריו או לפי הצורך.

חוסמי H2 הם תרופות המסייעות בהפחתת כמות החומצה המיוצרת בקיבה.אלה נלקחים בדרך כלל לפני הארוחות או לפי הצורך.

מעכבי משאבת פרוטון הם תרופות המסייעות בהפחתת כמות החומצה המיוצרת בקיבה.אלה נלקחים בדרך כלל לפני הארוחות או לפי הצורך.

טיפ ייחודי ומועיל

חשוב לדבר תמיד עם איש מקצוע רפואי לפני שאתה לוקח תרופות כלשהן, בין אם מדובר ללא מרשם או צמחי מרפא.הם יכולים לעזור לייעץ לך על מהלך הטיפול הטוב ביותר למצבך הספציפי.

תרופות אחרות

ישנן גם מגוון תרופות אחרות שניתן להשתמש בהן לטיפול בכיבים.אלה כוללים אנטיביוטיקה, קורטיקוסטרואידים ומקרי חיסון.

אנטיביוטיקה משמשת לרוב לטיפול בכיבים הנגרמים על ידי חיידקים.הם יכולים לעזור להפחית את כמות החיידקים בקיבה וגם להפחית דלקת.

קורטיקוסטרואידים הם תרופות המסייעות בהפחתת דלקת וניתן להשתמש בהן לטיפול בכיבים.בדרך כלל אלה נלקחים לפי הצורך או פעמיים ביום.

מדכאי חיסון הם תרופות המסייעות בהפחתת פעילות מערכת החיסון.אלה יכולים לשמש כדי לסייע בהפחתת הדלקת וגם להפחית את הסיכון לזיהום.

תרופות ביתיות

ישנם גם מגוון של תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן לטיפול בכיבים.חלקם כוללים שתיית שפע נוזלים, אכילת ארוחות קטנות יותר, הימנעות ממזון חריף וחומצי והימנעות מאלכוהול ועישון.

שתיית שפע נוזלים יכולה לעזור לשמור על מערכת העיכול לחות ולהפחית את הסיכון לזיהום.חשוב גם לאכול ארוחות קטנות יותר לאורך היום כדי לעזור להפחית את כמות החומצה בבטן.

הימנעות ממזון חריף וחומצי יכולה גם לעזור להפחית את כמות החומצה בקיבה ולהפחית את תסמיני הכיבים.חשוב גם להימנע מאלכוהול ועישון מכיוון שאלו יכולים לגרות את הקיבה ולהגדיל את הסיכון לזיהום.

מסקנה

כיבים יכולים להיות מצב כואב ומעצבן, אך ישנם מגוון של תרופות ותרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן לטיפול בהן.ניתן להשתמש בתרופות צמחי מרפא, תרופות להפחתת חומצות, אנטיביוטיקה, סטרואידים, מדכאי חיסון ותרופות ביתיות.P טפלו בכיבים.חשוב לדבר תמיד עם איש מקצוע רפואי לפני שאתה לוקח תרופות כלשהן, בין אם מדובר ללא מרשם או צמחי מרפא.עם שימוש נכון בתרופות מיושנות אלה, ניתן לטפל בכיבים ביעילות.

חלק 2: תרופות טבעיות לטיפול בכיבים

כיבים יכולים להיות מצב רפואי כואב ומפריע.למרבה המזל, ישנם מגוון תרופות טבעיות שיכולות לעזור בטיפול בכיבים ולהעניק הקלה מהתסמינים שלהם.הרשימה הבאה כוללת 22 מהתרופות הטבעיות היעילות ביותר לכיבים:

1.אלוורה

אלוורה הוא צמח עסיסי ששימש זה מכבר לטיפול במגוון מצבי עור, כולל כיבים.ניתן ליישם ג’ל אלוורה באופן אקטואלי על האזור הפגוע כדי להרגיע את הכיב ולעזור להאיץ את תהליך הריפוי.בנוסף, שתיית מיץ אלוורה עשויה לסייע בהפחתת הדלקת ולקדם ריפוי.

2.ליקריץ

ליקריץ יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-ויראליות שיכולות לעזור להפחית את תסמיני הכיבים.נטילת תוספי ליקוריץ או שתיית תה ליקריץ עשויה לעזור להפחית את הכאב ולהאיץ את תהליך הריפוי.

3.דבש

דבש שימש במשך מאות שנים לטיפול בפצעים וזיהומים.החלת דבש באופן אקטואלי על האזור הפגוע עשויה לעזור להפחית את הדלקת ולהאיץ את תהליך הריפוי.בנוסף, צריכת דבש עשויה לסייע בהפחתת כאבי כיב ואי נוחות.

4.קמומיל

קמומיל הוא עשב שלעתים קרובות מבושל כתה.שתיית תה קמומיל עשויה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, יישום דחיסת קמומיל על האזור המושפע עשוי לעזור להפחית את הכאב והאי נוחות.

5.אלם חלקלק

אלם חלקלק הוא עשב המשמש לעתים קרובות לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי ELM חלקלקים עשויה לעזור להפחית את הדלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, צריכת תה ELM חלקלק עשויה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.

6.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי שורש מרשמלו עשויה לעזור להפחית את הדלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה שורש מרשמלו עשויה לסייע בהפחתת כאב ואי נוחות.

7.גדילן חלב

גדילן חלב הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי גדילן חלב עשויה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה גדילן חלב עשויה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.

8.DGL LICORICE

DGL Licorice הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי Lucorice DGL עשויה לעזור להפחית את הדלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה ליקריץ DGL עשויה לסייע בהפחתת כאב ואי נוחות.

9.Goldenseal

Goldenseal הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי גולדנסיל עשויה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה זהב עשויה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.

10.טופר החתול

טופר החתול הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי טופר של CAT עשויה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה טופר של חתול עשויה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.

11.ברדוק

ברדוק הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי ברדוק עשויה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה ברדוק עשויה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.

12.Echinacea

Echinacea הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי Echinacea עשויה לעזור להפחית את הדלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה Echinacea עשויה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.

13.כורכום

כורכום הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי כורכום עשויה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה כורכום עשויהעוזר להפחית כאב ואי נוחות.

14.קלנדולה

קלנדולה היא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי קלנדולה עשויה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה קלנדולה עשויה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.

15.ג’נטאן

ג’נטיאן הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בתנאי מערכת העיכול.נטילת תוספי גנטית עשויה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי.בנוסף, שתיית תה ג’נטית עשויה לעזור להפחית כאב ואי נוחות.

16.חורש

מטען הוא עשב ששימש זה מכבר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן