דף הבית » תרופות סבתא » 22 תרופות ביתיות נהדרות לעור מגורה
daadaddaddaa dddaadddaa dadddaddaa dcdadda dedddad

22 תרופות ביתיות נהדרות לעור מגורה

חודשי הקיץ מביאים עימם שפע של פעילויות וזיכרונות מרגשים שיש לייצר, אך הם יכולים גם להביא עימם את הנושא האיום של עור מגורה.משוויות שמש, לפריחות, וגירויים אחרים בעור, זו יכולה להיות בעיה לא רצויה ולא נוחה.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות ביתיות שיכולות לעזור להרגיע ולהרגיע עור מגורה.

להלן 22 תרופות ביתיות נהדרות לעור מגורה:

קומפרסים מגניבים

קומפרסים מגניבים יכולים להיות דרך נהדרת להפחית דלקת וגירוי.כל שעליך לעשות הוא להשרות מטלית נקייה במים קרים ומורחים אותו על האזור הפגוע למשך 10-15 דקות בכל פעם.

אמבט שיבולת שועל

שיבולת שועל היא עור טבעי מרוגע, והוספתו לאמבט שלך יכולה לעזור להפחית את הגירוי.הוסף 1/2 כוס שיבולת שועל רגילה ולא מבושלת למי האמבט שלך וספיגה למשך 15-20 דקות.

אלוורה

אלוורה היא תרופה טבעית ידועה למגוון בעיות עור.השתמש בג’ל אלוורה או מיץ טהור ישירות מהצמח כדי לסייע בהפחתת אדמומיות וגירוי.

מלפפון

מלפפונים מכילים תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להרגיע את העור הרגיז.אתה יכול למרוח פרוסת מלפפון דקה ישירות על העור או להכין משחה מתוך מלפפון ומים כדי למרוח על האזור הנגוע.

דבש

דבש הוא אנטי דלקתי טבעי, ויכול לעזור להפחית את האדמומיות והגירוי.מרחו שכבה דקה של דבש גולמי על העור והשאירו אותו למשך 15-20 דקות לפני שטיפתו.

תה קמומיל

לתה קמומיל יש תכונות טבעיות אנטי דלקתיות ומרגיעות שיכולות לעזור להפחית אדמומיות וגירוי.כדי להשתמש בו כתרופה, תלולים 2-3 שקיות תה במים חמים ומאפשרים לו להתקרר לפני שמריחים אותו על העור.

שמן עץ התה

בשמן עץ התה תכונות טבעיות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית אדמומיות וגירוי.מדללים כמות קטנה של שמן עץ התה במים ומורחים אותו ישירות על העור.

שמן לבנדר

לשמן לבנדר יש תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות טבעיות שיכולות לעזור להפחית אדמומיות וגירוי.מדללים כמה טיפות של שמן לבנדר במים ומרחים אותם ישירות על העור.

שמן קוקוס

בשמן הקוקוס יש תכונות טבעיות אנטי דלקתיות ונוגדי חמצון שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות והגירוי.מרחו שכבה דקה של שמן קוקוס ישירות על העור.

מי ורדים

ל- Rosewater יש תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות והגירוי.מרחו ישירות על מי ורדים על העור או מערבבים אותו עם ג’ל אלוורה ומורחים אותו על העור.

שמן זית

שמן זית מכיל נוגדי חמצון טבעיים שיכולים לעזור להפחית אדמומיות וגירוי.מרחו שכבה דקה של שמן זית ישירות על העור.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות טבעיות אנטי דלקתיות ואנטי-חיטוי שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות והגירוי.מדללים כמה כפות של חומץ תפוחים עם מים ומורחים אותו ישירות על העור.

חלב

חלב מכיל תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות והגירוי.מרחו שכבה דקה של חלב קר ישירות על העור או הכינו משחה מחלב ומים ומורחים אותו על העור.

יוגורט

יוגורט מכיל תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות והגירוי.מרחו שכבה דקה של יוגורט רגיל ישירות על העור או הכינו משחה מיוגורט ומים ומורחים אותו על העור.

טיפים H2 לעור מרגיז מרגיע

לא משנה באיזה תרופה ביתית תבחרו להשתמש, חשוב לזכור כמה טיפים מרכזיים בכל מה שקשור לעור מרגיז מרגיע:

• הימנע מגרד או לשפשף את האזור המושפע.

• ללבוש בגדים רופפים כדי להפחית את החיכוך.

• השתמש בסבון בלתי מרומם עדין כדי לנקות את האזור.

• הישאר לחות על ידי שתיית הרבה מים.

• שמור על עור קריר ויבש.

• הימנע מחשיפה לגירויים, כמו טמפרטורות קיצוניות או כימיקלים מעצבנים.

טיפ ייחודי ומועיל H2

חומץ סיידר תפוחים יכול לשמש כטונר לעור רגיש.פשוט מדללים כמה כפות חומץ תפוחים עם מים ומורחים אותו על העור בעזרת כדור כותנה.

H3 בשורה התחתונה

אין מחצלתעם איזה סוג של גירוי בעור אתה מתמודד, יש תרופה ביתית שיכולה לעזור להרגיע ולהרגיע את העור.עם מעט מחקר וניסויים, תוכלו למצוא את התרופה המושלמת לסוג העור האישי שלכם.

תרופות ביתיות לעור מגורה

זה יכול להיות מאתגר להתמודד עם עור מגורה.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן כדי להרגיע את העור.טיפולים אלה יכולים לספק הקלה מאי הנוחות הקשורה לעור מגורה, כולל גירוד, יובש ואדמומיות.להלן 22 תרופות ביתיות נהדרות לעור מגורה.

1.אמבטיות שיבולת שועל

ניתן להשתמש במרחצאות שיבולת שועל כדי להקל על דלקת וגירוד הנגרם כתוצאה מעור מגורה.כדי להכין אמבט שיבולת שועל, פשוט טחון שיבולת שועל לאבקה עדינה ומערבב אותה במים חמים.משרים באמבטיה במשך 15 עד 20 דקות ואז טפח יבש עם מגבת רכה.

2.קומפרס קר

ניתן להשתמש בדחיסה קרה להפחתת דלקת וגירוד.כדי להכין קומפרס קר, משרים מטלית כביסה במים קרים ולהסתובב.הניחו את הדחיסה על האזור הפגוע למשך 15 דקות או עד שהבד מתחמם.סרת מחדש במים הקרים וחוזרים על פי הצורך.

3.אלוורה

אלוורה היא אנטי דלקתית טבעית ויכולה לעזור להרגיע את העור הרגיז.כדי להשתמש באלוורה, החל שכבה דקה של הג’ל ישירות על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

4.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות מצוין ויכול לעזור להרגיע את העור הרגיז.כדי להשתמש בשמן קוקוס, מרחו שכבה דקה של השמן ישירות לאזור הפגוע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

5.דבש

דבש הוא אנטיבקטריאלי רב עוצמה ויכול לעזור להפחית דלקת וגירוד הנגרם על ידי עור מגורה.כדי להשתמש בדבש, החל שכבה דקה של דבש ישירות על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

6.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להקל על גירוד ואודם הנגרמים על ידי עור מגורה.כדי להשתמש בחומץ סיידר תפוחים, מערבבים חומץ תפוחים חלק אחד עם שני חלקים מים והחל על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

7.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא פילינג טבעי ויכולה לסייע בהפחתת גירוד ואודם הנגרמים על ידי עור מגורה.כדי להשתמש בסודה לשתייה, ערבבו חלק אחד סודה לשתייה עם שני חלקים מים ומורחים על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

8.תה קמומיל

תה קמומיל הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית גירוד ואדמומיות הנגרמים על ידי עור מגורה.כדי להשתמש בתה קמומיל, תלול שקית תה קמומילית במים חמים למשך 5 דקות.תן לתה להתקרר ואז למרוח אותו ישירות על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

9.מלפפון

מלפפון הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להרגיע את העור הרגיז.כדי להשתמש במלפפון, חתוך מלפפון לפרוסות והניח אותם ישירות על האזור הפגוע.השאירו אותם למשך 15 דקות ואז שטפו.

10.יוגורט

יוגורט הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית גירוד ואדמומיות הנגרמת על ידי עור מגורה.כדי להשתמש ביוגורט, החל שכבה דקה של יוגורט רגיל ישירות על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

תרופות ביתיות נוספות לעור מגורה

11.חלב

חלב הוא פילינג טבעי ויכול לעזור להפחית גירוד ואודם הנגרמים כתוצאה מעור מגורה.כדי להשתמש בחלב, מערבבים חלב חלק אחד עם שני חלקים מים ומורחים על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

12.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית גירוד ואודם הנגרמים על ידי עור מגורה.כדי להשתמש במכשפות לוז, החל שכבה דקה של לוז מכשפה ישירות על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

13.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לסייע בהפחתת גירוד ואודם הנגרמים על ידי עור מגורה.כדי להשתמש בשמן עץ התה, מערבב חלק אחדשמן עץ התה עם שני חלקים מים ומורחים על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן