דף הבית » תרופות סבתא » 22 תרופות ביתיות חשובות וזמינות לריח נרתיק
daadaddaddaa dddaadddaa ddaddddaa dddeddaddaa dcdadd dadadaa

22 תרופות ביתיות חשובות וזמינות לריח נרתיק

הפות והנרתיק: הבנת ריח הנרתיק

זה לא נדיר שנשים לחוות ריח נרתיק.הפות (החלק החיצוני של מערכת הרבייה הנשית) והנרתיק (החלק הפנימי) מכילים שניהם חיידקים העלולים לגרום לריח לא נעים.חשוב להבין את הגורמים לריח הנרתיק וכיצד לטפל בו.כאן, נדון ב -22 תרופות ביתיות חשובות וזמינות לריח נרתיק שיכול לעזור לך להפחית או אפילו לחסל ריחות לא נעימים.

מה גורם לריח הנרתיק?

ריח נרתיק יכול להיגרם על ידי מגוון גורמים.זה יכול להיות תוצאה של זיהומים חיידקיים, היגיינה לקויה, שינויים הורמונליים ואפילו מזונות מסוימים.להלן כמה מהגורמים השכיחים ביותר לריח הנרתיק:

• נרתיק חיידקי: זהו הגורם השכיח ביותר לריח הנרתיק.זה נגרם כתוצאה מחוסר איזון של חיידקים בנרתיק, מה שעלול להוביל לריח לא נעים.

• היגיינה לקויה: לא לשטוף את האזור באופן קבוע או לא להתקלח לאחר פעילות גופנית יכולה להוביל לעלייה בחיידקים ולריח לא נעים.

• זיעה: הזעה עלולה לגרום לריח לא נעים בגלל עלייה בחיידקים.

• שינויים הורמונליים: במהלך גיל ההתבגרות וגיל המעבר, יכול להיות עלייה בהורמונים שיכולים להוביל לריח לא נעים.

• מאכלים מסוימים: אכילת שום, בצל או אוכלים אחרים המריסים חריפים עלולה להוביל לריח לא נעים בנרתיק.

• טמפונים שנשכחו: השארת טמפון במקום זמן רב מדי יכולה לגרום לעלייה בחיידקים וריח לא נעים.

טיפים למניעת ריח נרתיק

ישנם כמה צעדים פשוטים שתוכלו לנקוט בכדי למנוע או להפחית את התרחשות הריח הנרתיק.להלן כמה טיפים מועילים:

• ללבוש תחתונים נושמים: לבישת תחתונים העשויים סיבים טבעיים כמו כותנה תעזור לשמור על האזור יבש ולהפחית את הצטברות החיידקים.

• הימנע מבגדים הדוקים: בגדים הדוקים עלולים לגרום לעלייה בהזעה ולהוביל לריח לא נעים.

• שנה את המוצרים הסניטריים שלך באופן קבוע: הקפד לשנות את כוס הטמפון, הכרית או הווסת שלך באופן קבוע כדי לעזור להפחית את הצטברות החיידקים.

• ללבוש תחתוני כותנה בלילה: לבישת תחתוני כותנה למיטה יכולה לעזור לשמור על האזור יבש ולהפחית את הסיכוי להצטברות חיידקים.

• הימנע מלהטיל: דחף יכול לשבש את האיזון הטבעי של החיידקים בנרתיק ולהוביל לריח לא נעים.

• לאכול פרוביוטיקה: אכילת מזונות עשירים בפרוביוטיקה יכולה לעזור לשמור על איזון בריא של חיידקים בנרתיק ולהפחית את התרחשות הריח הנרתיק.

• שמור על האזור נקי: שטיפת האזור באופן קבוע במים חמים וסבון עדין תעזור לשמור על האזור נקי ולהפחית את הצטברות החיידקים.

• הימנע ממוצרים בניחוח: הימנע משימוש בסבונים, תרסיסים ומוצרים אחרים, מכיוון שהם יכולים לגרום לחוסר איזון של חיידקים ולהוביל לריח לא נעים.

• בקר ברופא שלך: אם אתה חווה ריח לא נעים מתמשך, חשוב לקבוע פגישה עם הרופא שלך כדי להיבדק.

טיפים אלה יכולים לעזור במניעה או להפחית את התרחשות הריח הנרתיק.עכשיו, בואו נסתכל על כמה תרופות ביתיות זמינות שתוכלו לנסות לעזור בטיפול בבעיה.

11 תרופות ביתיות לריח נרתיק

ריח נרתיק הוא בעיה נפוצה שעומדות בפני נשים רבות, אבל זה לא חייב להיות.להלן 11 תרופות ביתיות שיכולות לעזור לחסל ריח נרתיק:

1.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות אנטיבקטריאליות ויכול לעזור לאזן את רמת החומציות של הנרתיק.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כף אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים ושתה אותו פעם ביום.אתה יכול גם להשרות טמפון בתערובת ולהכניס אותו לנרתיק שלך מספר דקות כדי לעזור להפחית את הריח.

2.סודה לשתייה

סודה לשתייה יכולה לעזור לנטרל את רמת החומציות של הנרתיק ולהפחית את הריח.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של סודה לשתייה עם כוס מים חמים ושתה אותה פעם ביום.אתה יכול גם להכין משחה של סודה לשתייה ומים ולהפעיל אותה על הנרתיק כדי לעזור להפחית את הריח.

3.יוגורט

יוגורט מכיל פרוביOTICS שיכולים לעזור להחזיר את איזון החיידקים בנרתיק ולהפחית את הריח.כדי להשתמש בתרופה זו, אכלו כוס אחת של יוגורט רגיל מדי יום.אתה יכול גם להכניס טמפון ספוג ביוגורט רגיל לנרתיק שלך למשך כמה דקות.

4.שום

שום יש תכונות אנטי -מיקרוביאליות ויכול לעזור להרוג את כל החיידק הגורם לריח.כדי להשתמש בתרופה זו, אכלו שיני שום או שתיים של שום בכל יום או הכינו משחת שום ומים והפעילו אותו על הנרתיק.אתה יכול גם להשרות טמפון במי שום ולהכניס אותו לנרתיק שלך למשך כמה דקות.

5.שמן עץ התה

שמן עץ התה בעל תכונות אנטי -פטרייתיות ואנטי -מיקרוביאליות ויכול לעזור להפחית את הריח.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של שמן עץ התה עם כוס מים אחת והשתמשו בו כדי לנקות.אתה יכול גם להוסיף כמה טיפות שמן עץ התה לאמבטיה חמה ולהשרות בתוכו כמה דקות.

6.מיץ חמוציות

מיץ חמוציות גבוה בנוגדי חמצון ויכול לעזור לחסל חיידקים הגורמים לריח.כדי להשתמש בתרופה זו, שתו כוס אחת של מיץ חמוציות כל יום.אתה יכול גם להכין משחה של מיץ חמוציות ומים ולהחיל אותו על הנרתיק.

7.מיץ לימון

מיץ לימון גבוה בחומצת לימון ויכול לעזור לאזן את רמת החומציות של הנרתיק ולהפחית את הריח.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כף אחת של מיץ לימון עם כוס מים חמים ושתו אותו פעם ביום.אתה יכול גם להכין משחה של מיץ לימון ומים ולהפעיל אותו על הנרתיק.

8.מכשפה לוז

Hutch Hazel יש תכונות מעוותות ויכולות לעזור להפחית את הריח.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כף אחת של לוז מכשפה עם כוס מים חמים ושתו אותם פעם ביום.אתה יכול גם להכין משחה של לוז ומים מכשפה ולהחיל אותה על הנרתיק.

9.זרעי חילבה

זרעי חילבה עשירים בנוגדי חמצון ויכולים לעזור להפחית את הריח.כדי להשתמש בתרופה זו, משרים כף אחת של זרעי חילבה במים לילה ושותים את התערובת בבוקר.אתה יכול גם להכין משחה של זרעי חילבה ומים ולהחיל אותה על הנרתיק.

10.שמן אורגנו

שמן אורגנו הוא בעל תכונות אנטי -פטריות ואנטיבקטריאליות ויכול לעזור להפחית את הריח.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של שמן אורגנו עם כוס מים אחת והשתמשו בה כדי לדלג.אתה יכול גם להוסיף כמה טיפות של שמן אורגנו לאמבטיה חמה ולהשרות לתוכו כמה דקות.

11.מי חמצן

מי חמצן יש תכונות אנטי -פטרייתיות ואנטיבקטריאליות ויכול לעזור להפחית את הריח.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של מי חמצן עם כוס מים אחת והשתמשו בה כדי לנקות.אתה יכול גם להוסיף כמה טיפות מי חמצן לאמבטיה חמה ולהשרות בתוכו למשך מספר דקות.

אלה 11

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן