דף הבית » תרופות סבתא » 22 התרופות של סבתא מצוינת ופופולרית בין כל הגילאים לדום נשימה
ddaadaddaddaa dadc daddaad dedadddadaa ddaddaddcdaddaa dddf

22 התרופות של סבתא מצוינת ופופולרית בין כל הגילאים לדום נשימה

הזדקנות היא תהליך טבעי בחיים, וככל שאנו מתבגרים, גופנו עשוי לחוות מחלות שונות.אחד הנושאים הבריאותיים הנפוצים ביותר שיכולים להשפיע על אנשים בכל הגילאים הוא דום נשימה בשינה.דום נשימה בשינה הוא הפרעה המתרחשת כאשר הנשימה של אדם נעצרת ומתחילה במהלך השינה.אם לא מטופלים, דום נשימה בשינה יכול להוביל לסיבוכים רפואיים חמורים כמו לחץ דם גבוה ומחלות לב.למרבה המזל, ישנם תרופות ביתיות שונות שעשויות לעזור להקל על דום נשימה בשינה.להלן 22 תרופות סבתות מצוינות ופופולריות שהועברו מדור לדור שעשויים לעזור לסובלים מדום נשימה בשינה.

שמנים אתרים

ניתן להשתמש בשמנים אתרים כדי לעזור להרפות את הגוף ולקדם שינה טובה יותר.שמן לבנדר הוא בחירה פופולרית לסיוע בדום נשימה בשינה, מכיוון שהוא מסייע בהפחתת לחץ וחרדה, מקדם רגיעה ואף יכול לשפר את איכות השינה.שמן מנטה הוא שמן אתרי נוסף שניתן להשתמש בו לשיפור הנשימה ולהפחתת העומס.

תה צמחי מרפא

תה צמחי מרפא יכולים לספק שלל יתרונות בריאותיים, כולל סיוע בדום נשימה בשינה.תה קמומיל ידוע בהשפעותיו המרגיעות, והוא יכול לעזור להפחית לחץ וחרדה.זה יכול גם לעזור בשיפור איכות השינה.שורש ולריאן ותה פסיפלורה ידועים שניהם בהשפעות הרגעה שלהם, והם יכולים לעזור להרפות את הגוף ולקדם שינה טובה יותר.

טיפ ייחודי:

לפני השינה, נסה לשתות כוס תה קמומיל עם כמה טיפות של שמן לבנדר כדי לעזור לקדם שינה טובה יותר ולהפחית את הסימפטומים של דום נשימה בשינה.

פעילות גופנית

פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור בשיפור דום נשימה בשינה על ידי חיזוק השרירים השולטים בנשימה.תרגילי קרדיו כמו ריצה, שחייה ורכיבה על אופניים יכולים לעזור להגדיל את צריכת החמצן.חיזוק תרגילי כמו פילאטיס ויוגה יכול לעזור לחזק את השרירים השולטים בנשימה.

אקופרסורה

אקופרסורה היא תרגול עתיק הכרוך בהפעלת לחץ על נקודות מסוימות על הגוף כדי להקל על המתח ולקדם הרפיה.ניתן להשתמש באקופרסורה כדי לסייע בהפחתת תסמינים של דום נשימה בשינה על ידי גירוי יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף.

שינויים בתזונה

ביצוע שינויים תזונתיים יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של דום נשימה בשינה.אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לעזור בשיפור הבריאות הכללית ולהפחתת הדלקת.הגבלת קפאין ואלכוהול יכולה גם לעזור לקדם שינה טובה יותר.

תוספים

תוספי מזון מסוימים יכולים לעזור להפחית את הסימפטומים של דום נשימה בשינה.מגנזיום יכול לעזור להרפות את השרירים ולקדם שינה טובה יותר.חומצות שומן אומגה 3 יכולות לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את הבריאות הכללית.ויטמינים B יכולים לעזור בשיפור רמות האנרגיה ולהפחתת הלחץ.

הרם את הראש

הרמת הראש בזמן השינה יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של דום נשימה בשינה.הצע את הראש עם כמה כריות או טריז קצף שיעזור לשמור על דרכי הנשימה פתוחות ולאפשר נשימה קלה יותר.

הישאר לחות

להישאר לחות הוא חיוני לבריאות הכללית, וזה יכול גם לעזור להפחית את הסימפטומים של דום נשימה בשינה.שתו הרבה מים לאורך כל היום והימנעו ממשקאות סוכרים ואלכוהול.

שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה פשוטה ויעילה לדום נשימה בשינה.מרתיחים סיר מים ומוסיפים כמה טיפות אקליפטוס או שמן מנטה.הניחו מגבת מעל הראש ושאפו את הקיטור למשך 10-15 דקות.זה יכול לעזור להפחית את העומס ולפתוח את דרכי הנשימה.

מרחיב האף

מרחיבי האף הם מכשירים שנועדו לפתוח את מעברי האף ולאפשר זרימת אוויר טובה יותר.ניתן ללבוש מכשירים אלה במהלך היום או תוך כדי שינה כדי לעזור להפחית את הסימפטומים של דום נשימה בשינה.

מכשיר אדים

שימוש במכונת אדים בחדר השינה יכול לעזור להוסיף לחות לאוויר ולהפחית את תסמיני דום נשימה בשינה.הלחות יכולה לעזור להפחית את העומס ולפתוח את דרכי הנשימה.

חומרים מזינים חיוניים

חומרים מזינים חיוניים מסוימים יכולים לעזור להפחית את הסימפטומים של דום נשימה בשינה.אוכלים אוכל הייGH בוויטמין D, כמו דגים שומניים, פטריות ומוצרי חלב מועשרים, יכול לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את הבריאות הכללית.מגנזיום יכול גם לעזור להרפות את השרירים ולקדם שינה טובה יותר.

הימנע מאלכוהול

אלכוהול יכול להחמיר דום נשימה בשינה, מכיוון שהוא נרגע

חלק 2: תרופות טבעיות לדום נשימה

למרבה המזל הוצעו סעדים טבעיים רבים לסייע בטיפול ולנהל דום נשימה.אמנם סעדים אלה עשויים שלא להיות תרופה, אך הם מציעים הקלה מסוימת ויכולים לעזור להפחית את חומרתם ותדירותם של פרקי דום נשימה.להלן כמה מהתרופות הפופולריות יותר של סבתא לדום נשימה:

1.תרופות צמחיות

תרופות צמחי מרפא שימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל דום נשימה.צמחי מרפא נפוצים המשמשים לטיפול בדום נשימה כוללים שורש ולריאן, קמומיל, לבנדר ופספלואר.אומרים כי עשבי תיבול אלה עוזרים להרפות את הגוף ולהפחית את תדירות פרקי דום נשימה.חשוב לדבר עם רופא לפני שנטילת תוספי צמחים כלשהם מכיוון שהם עשויים לתקשר עם תרופות אחרות.

2.Acupressure

אקופרסורה היא תרגול סיני עתיק הכרוך ביישום לחץ על נקודות ספציפיות בגוף.ההערכה היא כי לחץ זה יכול לעזור להרפות את השרירים ולשפר את זרימת האנרגיה בגוף.מחקרים מסוימים הראו כי אקופרסורה יכולה להיות יעילה להפחתת חומרת פרקי דום נשימה.עם זאת, יש צורך במחקר נוסף לפני שניתן יהיה להמליץ עליו כטיפול אמין.

3.שמנים אתרים

שמנים אתרים הם תמציות צמחים שלפי ההערכה יש יתרונות טיפוליים.כמה שמנים אתרים, כמו לבנדר וקמומיל, שימשו כדי לסייע בהפחתת חומרת פרקי דום נשימה.ניתן לשאיפה או ליישם שמנים אתרים באופן אקטואלי.חשוב לדבר עם רופא לפני שתשתמש בשמנים אתרים מכיוון שהם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות.

4.טכניקות הרפיה

טכניקות הרפיה, כמו יוגה, מדיטציה ונשימה עמוקה, יכולות לעזור להפחית את חומרת פרקי דום נשימה.טכניקות אלה יכולות לעזור להרפות את הגוף והנפש, מה שיכול להפחית את התדירות וחומרתם של פרקי דום נשימה.לרוב משתמשים בטכניקות הרפיה בשילוב עם טיפולים אחרים, כמו שינויים ותרופות באורח החיים.

מסקנה

דום נשימה הוא הפרעת שינה רצינית שיכולה להשפיע באופן משמעותי על איכות חייו של האדם.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות טבעיות שהוצעו לסייע בטיפול ולנהל את המצב.תרופות טבעיות נפוצות כוללות תרופות צמחיות, אקופרסורה, שמנים אתרים וטכניקות הרפיה.חשוב לדבר עם רופא לפני שניסו אף אחד מהתרופות הללו מכיוון שהם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות.אמנם סעדים אלה עשויים שלא להיות תרופה, אך הם יכולים להציע הקלה מסוימת ויכולים להיות מסוגלים להפחית את חומרתם ותדירותם של פרקי דום נשימה.

שאלות נפוצות

האם תרופות טבעיות יכולות לעזור בטיפול בדום נשימה?

כן, תרופות טבעיות כמו תרופות צמחיות, אקופרסורה, שמנים אתרים וטכניקות הרפיה יכולות לעזור להפחית את חומרתם ותדירותם של פרקי דום נשימה.עם זאת, חשוב לדבר עם רופא לפני שניסו אף אחד מהתרופות הללו מכיוון שהם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות.

האם תרופות טבעיות הן תרופה לדום נשימה?

לא, תרופות טבעיות אינן תרופה לדום נשימה.עם זאת, הם יכולים להציע הקלה מסוימת ויכולים להיות מסוגלים להפחית את חומרתם ותדירותם של פרקי דום נשימה.חשוב לדבר עם רופא לפני שניסו אף אחד מהתרופות הללו מכיוון שהם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן