דף הבית » תרופות סבתא » 22 התרופות של סבתא להכנה מהירה ופופולריות בכל הגילאים להקלה על הכאב הווסת
ddaadaddaddaa dadc daddaad dcddbdad dedddad ddaddaddcdadd

22 התרופות של סבתא להכנה מהירה ופופולריות בכל הגילאים להקלה על הכאב הווסת

הקלה על הכאב הווסת באמצעות הסעדים של סבתא

כשמדובר בהקלה על הכאב במחזור החודשי, נשים רבות פונות לתרופות ללא מרשם או לתרופות מרשם.עם זאת, תרופות אלה יכולות להיות יקרות, וחלקן עשויות להיות בעלות תופעות לוואי לא נעימות.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות טבעיות להקלה על הכאב הווסת שהועברו לאורך הדורות.במאמר זה נסתכל על 22 מהתרופות הפופולריות והיעילות ביותר של סבתא להקלה על הכאב הווסת המהיר והיעיל.

1.קומפרס חם

קומפרס חם יכול לעזור להרגיע את כאבי הבטן הקשורים להתכווצויות הווסת.פשוט הרטיבו מטלית או מגבת עם מים חמים, סובבים אותו ומורחים אותו על הבטן למשך 10 עד 15 דקות.חזור לפי הצורך.

2.חבילות חום

ניתן להשתמש בחבילות חום, כמו בקבוקי מים חמים וכריות חימום חשמליות, גם כדי להקל על התכווצויות הווסת.כל שעליך לעשות הוא למרוח את חבילת החום על אזור הבטן התחתון למשך 10 עד 15 דקות.חזור לפי הצורך.

3.פעילות גופנית

פעילות גופנית יכולה לעזור להפחית את הכאב הווסת על ידי הגברת זרימת הדם ושחרור אנדורפינים.נסה תרגילי השפעה נמוכים כמו הליכה, שחייה או יוגה.הימנע מתרגילי השפעה גבוהה כמו ריצה, מכיוון שזה למעשה יכול להחמיר את הכאב.

4.דיאטה

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לעזור להפחתת כאבי הווסת.מזונות עשירים בסיבים תזונתיים, כמו דגנים מלאים, פירות וירקות, יכולים לעזור להפחית את הנפיחות והתכווצויות.הימנע ממזונות מעובדים וסוכרים, מכיוון שאלו יכולים להחמיר התכווצויות.

5.תרופות צמחיות

עשבי תיבול כמו ג’ינג’ר, קמומיל ופפרמינט יכולים לעזור להפחית התכווצויות הווסת.נסה לשתות כוס תה ג’ינג’ר, או להוסיף כמה טיפות שמן מנטה לאמבטיה חמה.

6.עיסוי

עיסוי בעדינות של הבטן התחתונה יכול לעזור להקל על התכווצויות הווסת.עיסוי יכול גם לעזור להפחית את הלחץ, מה שעלול להחמיר את הכאב הווסת.

7.שמנים אתרים

שמנים אתרים כמו לבנדר, ציפורן ורד יכולים לעזור להקל על כאבי הווסת.נסה להוסיף כמה טיפות לאמבטיה חמה, או למרוח ישירות על הבטן.

8.דיקור סיני

דיקור סיני הוא נוהג עתיק הכרוך בהכנסת מחטים קטנות לגוף כדי לעורר נקודות אנרגיה.הוכח כי דיקור סיני מפחית את כאבי הווסת אצל נשים מסוימות.

9.אמבטיות חמות

נקיטת אמבטיה חמה יכולה לעזור להרפות את השרירים ולהפחית את התכווצויות הווסת.נסה להוסיף כמה טיפות של שמנים אתרים כמו לבנדר או ציפורן לתוספת הקלה.

10.טיפול בחום

טיפול בחום, כמו אמבטיות חמות ובקבוקי מים חמים, יכול לעזור להפחית את התכווצויות הווסת.הקפד לשמור על הטמפרטורה ברמה נוחה כדי להימנע משריפת העור.

11.טיפול קר

ניתן להשתמש בחבילות קרות, כמו חבילות קרח או קומפרסים קרים, גם כדי להקל על כאבי הווסת.פשוט מרחי את החפיסה הקרה על הבטן התחתונה למשך 10 עד 15 דקות.

12.ויטמין B6

ויטמין B6 יכול לעזור בהפחתת כאבי הווסת והתכווצויות.נסה ליטול תוסף ויטמין B6 או לאכול מזונות עשירים בוויטמין B6, כמו דגים, ביצים וקטניות.

13.מגנזיום

מגנזיום יכול לעזור בהפחתת התכווצויות הווסת ותסמיני PMS אחרים.נסה ליטול תוסף מגנזיום או לאכול מזונות העשירים במגנזיום, כמו תרד, שקדים ואבוקדו.

14.ערב שמן פרימרוז

מחקרים הראו כי שמן פרימרוז בערב יכול לעזור להפחית התכווצויות וסת ותסמיני PMS אחרים.נסה ליטול תוסף או למרוח את השמן ישירות על העור.

15.יוגה

יוגה יכולה לעזור להפחית את הלחץ ולהרגיע את הגוף, מה שיכול לעזור להפחית את הכאב הווסת.נסה תרגול יוגה עדין כמו יוגה משקמת.

16.היפנוזה

היפנוזה יכולה לעזור להפחית את הכאב הווסת על ידי הרגעת הגוף והפחתת הלחץ.נסה להאזין להקלטת היפנוזה או להשתתף בפגישת היפנוזה.

17.מדיטציה

מדיטציה

חלק 2: הסעדים של סבתא להקלה על הכאב הווסת

התכווצויות הווסת יכולות להיות אינדיביותy לא נוח ואפילו מתיש עבור חלק מהנשים.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות שיכולות להציע הקלה מהכאב הקשור להתכווצויות הווסת.סבתות העבירו מגוון תרופות ביתיות שהוכחו כמספקות הקלה מהתכווצויות הווסת.סעדים אלה קלים להכנה, פופולריים בין כל הגילאים ויכולים לספק הקלה מהירה מכאבי הווסת.

1.פעילות גופנית

תרגיל

ידוע כי הוא מסייע בהפחתת הלחץ ולשפר את הרווחה הכללית.במהלך הווסת, פעילות גופנית יכולה לסייע בהפחתת עוצמת התכווצויות הווסת על ידי הגברת זרימת הדם ושחרור אנדורפינים, משככי הכאב הטבעיים של הגוף.פעילות גופנית יכולה לעזור גם להפחתת הנפיחות, הקשורה לרוב להתכווצויות הווסת.תרגילים פשוטים, כמו יוגה, הליכה ומתיחה, יכולים לעזור להפחית התכווצויות הווסת ולספק הקלה מכאב.

2.קומפרס חם

קומפרס חם הוא תרופה עתיקה להקלת התכווצויות הווסת.הצבת דחיסה חמה על הבטן עוזרת להפחתת הכאב על ידי הגברת זרימת הדם והפחתת מתח השרירים.חום הדחיסה עוזר גם להרפות את השרירים, שיכולים לספק הקלה מהתכווצויות.ניתן להכין דחיסה חמה עם בקבוק מים חמים או כרית חימום.

3.תה צמחים

תה צמחים יכול להיות דרך נהדרת לספק הקלה מהתכווצויות הווסת.עשבי תיבול כמו קמומיל, מנטה וג’ינג’ר שימשו במשך מאות שנים להפחתת כאב ודלקת.עשבי תיבול אלה ניתנים לחיבור לתה ולצרוך כדי להפחית את עוצמת התכווצויות הווסת.ההשפעות המרגיעות של התה יכולות גם לעזור להפחית את הלחץ ולספק הקלה מהתכווצויות.

4.שינויים בתזונה

אכילת מזונות מסוימים במהלך הווסת יכולה לעזור להפחית התכווצויות.מזונות עשירים במגנזיום, כמו תרד ואגוזים, יכולים לעזור להפחית את מתח השרירים ולהרגיע את הגוף.מזונות עשירים בסידן, כמו מוצרי חלב, יכולים גם לעזור להפחית התכווצויות.הימנעות מקפאין, אלכוהול ומזון מעובד יכולה גם לעזור להפחית את עוצמת הווסת.

5.ניהול מתח

לחץ יכול להיות גורם תורם עיקרי להתכווצויות הווסת.תרגול טכניקות לניהול מתח, כמו מדיטציה, יכול לעזור להפחית את רמות הלחץ ולספק הקלה מהתכווצויות.לקחת זמן להירגע ולעסוק בפעילויות שמרגיעים יכול להועיל גם בהפחתת עוצמת התכווצויות הווסת.

מסקנה

התכווצויות הווסת יכולות להיות לא נוחות להפליא, אך ישנם מספר תרופות שיכולות לספק הקלה מהכאב הקשור אליהם.סבתות העבירו מגוון תרופות ביתיות שקל להכין, פופולריות בין כל הגילאים ויכולות לספק הקלה מהירה מכאבי הווסת.פעילות גופנית, קומפרס חם, תה צמחים, שינויים בתזונה וניהול מתח הם כולם סעדים מוכחים למתן הקלה מהתכווצויות הווסת.שילוב תרופות אלה בשגרה שלך יכול לעזור להפחית את עוצמת התכווצויות הווסת ולספק הקלה נחוצה.

שאלות נפוצות

ש: מהן הסעדים של סבתא להתכווצויות הווסת?

א: סבתות העבירו מגוון תרופות ביתיות שקל להכין והן פופולריות בין כל הגילאים למתן הקלה מהתכווצויות הווסת.תרופות אלה כוללות פעילות גופנית, קומפרס חם, תה צמחים, שינויים בתזונה וניהול מתח.

ש: כיצד יכול פעילות גופנית לעזור להפחתת התכווצויות הווסת?

א: פעילות גופנית יכולה לעזור להפחית את הלחץ ושיפור הרווחה הכללית, מה שיכול לעזור להפחית את עוצמת התכווצויות הווסת.פעילות גופנית מגדילה גם את זרימת הדם ומשחררת את אנדורפינים, משככי הכאב הטבעיים של הגוף, שיכולים לספק הקלה מהתכווצויות.תרגילים פשוטים, כמו יוגה, הליכה ומתיחה, יכולים לעזור להפחית את התכווצויות הווסת ולספק הקלה מכאב. קרא עוד על התכווצויות הווסת בוויקיפדיה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן