דף הבית » תרופות סבתא » 22 הסעדים של סבתא המומלצים על ידי מומחים וזולים לאף יבש

22 הסעדים של סבתא המומלצים על ידי מומחים וזולים לאף יבש

גורמים נפוצים לאף יבש

אף יבש יכול להיגרם על ידי דברים רבים, כולל מזג האוויר, התרופות והאלרגיות.מזג האוויר, בפרט, יכול להשפיע על עור האף, מה שמוביל ליובש, גירוד או אפילו דימומי אף.תרופות, כמו אנטיהיסטמינים, יכולות להשפיע גם על ייבוש על האף.אלרגיות יכולות לגרום גם לאף יבש, בגלל ייצור יתר של הגוף של הריר.

22 הסעדים של סבתא המומלצים על ידי מומחים לאף יבש

אמנם ישנם טיפולים רבים העומדים לרשותם העוזרים להקל על הסימפטומים של אף יבש, אך טיפולים אלה יכולים להיות יקרים וייתכן שאינם מתאימים לכולם.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות ביתיות שהומלצו על ידי מומחים ושניהם זולים וקלים לשימוש.להלן 22 מהתרופות של סבתא המומלצת ביותר לאף יבש:

1.ג’לי נפט

אחת התרופות הבירותיות הטובות ביותר לאף יבש היא למרוח שכבה דקה של ג’לי נפט על פנים האף.זה עוזר לשמור על עור האף לחות ומונע פיצוח או צ’יפס.

2.תמיסת מלח

ניתן להשתמש בתמיסת מלח כדי להרטיב את האף וכדי לשטוף את כל הגירויים שעלולים לגרום ליובש.ניתן לעשות זאת באמצעות סיר נתי או מזרק נורה מלא בתמיסת מלח.

3.ריסוס האף

ריסוס באף המכיל דיססטנט או אנטיהיסטמין יכול להועיל בהקלה על הסימפטומים של אף יבש.

4.מכשיר אדים

שימוש במכונת אדים בבית יכול לעזור להוסיף לחות לאוויר, שיכול לעזור במניעת התייבשות האף.

5.הימנע ממקלחות חמות

מקלחות חמות יכולות להפשיט את עור האף של השמנים הטבעיים שלו, מה שמוביל ליובש וסדקים.התקלחות מגניבה יכולה לעזור להקל על הבעיה הזו.

6.לשתות הרבה מים

להישאר לחות על ידי שתיית הרבה נוזלים יכולה לעזור לשמור על לחות האף.

7.השתמש בקרם לחות

שימוש בקרם לחות או משחה יכול לעזור לשמור על עור האף לחות ולמנוע פיצוח.

8.רצועות האף

ניתן להשתמש ברצועות האף כדי לפתוח את מעברי האף ולאפשר לאוויר לזרום בצורה חופשית יותר.

9.הימנע ממוצרי אלכוהול וטבק

מוצרי אלכוהול וטבק יכולים לייבש את האף ויש להימנע מהם במידת האפשר.

10.עצור קטיף אף

קטיף האף יכול להוביל לגירוי ויובש, ולכן עדיף להימנע ממנו.

11.השתמש במכשיר אדים בחדר השינה

שימוש במכונת אדים בחדר השינה יכול לעזור לשמור על לחות באוויר ולמנוע את התייבשות עור האף.

12.הימנע ממזגנים ומאווררים

מזגנים ומאווררים יכולים לייבש את האוויר ואת עור האף, ולכן עדיף להימנע מהם במידת האפשר.

13.הימנע מסבונים וחומרי ניקוי קשים

סבונים וחומרי ניקוי קשים יכולים להפשיט את עור השמנים הטבעיים שלו, ולכן עדיף להימנע מהם במידת האפשר.

14.השתמש בתרסיס לאף מלח

תרסיס לאף מלח יכול לעזור לשמור על לחות האף ולשטוף את כל הגירויים שעלולים לגרום ליובש.

15.הימנע מאלרגנים

אם אלרגיות הן גורם, חשוב להימנע מהאלרגנים הגורמים ליובש.

16.אכלו תזונה בריאה

אכילת תזונה בריאה יכולה לעזור לשמור על התייבשות העור ולמנוע יובש.

17.השתמש במכשיר אדים במכונית

שימוש במכשיר אדים במכונית יכול לעזור לשמור על לחות באוויר ולמנוע את התייבשות עור האף.

18.השתמש בקומפרס חם

קומפרס חם יכול לעזור להרגיע את העור ולהשאיר אותו לחות.

19.הימנע ממשקאות חמים

התרופות של סבתא לאף יבש: הידרציה

הידרציה היא המפתח לשמירה על לחות באף ובריאה.שתיית הרבה מים או נוזלים אחרים לאורך היום יכולה לעזור לשמור על מעברי האף שלך לחות.תרסיסים וטיפות באף מלח הם גם דרך יעילה לשמור על לחות האף.מוצרים אלה מכילים תערובת של מלח ומים שיכולים לעזור לשחרר ריר ולשמור על מעבר האף שלךS לחות.

תרסיסי האף SALINE זמינים ללא מרשם ובדרך כלל ניתן למצוא אותם בקטע בית המרקחת בחנות המכולת המקומית שלך.הם זמינים גם באופן מקוון.לעומת זאת, טיפות מלח זמינות בצורה נוזלית וניתן לרכוש אותן ברוב בתי המרקחת.שתי תרסיסי מלח וגם טיפות קלים לשימוש ויש להם מעט תופעות לוואי.

הסעדים של סבתא לאף יבש: מכשיר אדים

שימוש בכוכב אדים בביתך הוא דרך נהדרת לשמור על לחות האף שלך.מכשיר אדים פועל על ידי הוספת לחות לאוויר, המסייע לשמור על מעברי האף שלך לחות ונוח.חשוב לוודא שאתה מנקה ושומר על מכשיר האדים שלך באופן קבוע כדי למנוע את הבניית עובש וחיידקים.

מזכיני אדים זמינים במגוון גדלים וניתן לרכוש אותם באופן מקוון או ברוב חנויות שיפוץ הבית.חשוב לקרוא את ההוראות בזהירות לפני שתשתמש במכונת אדים כדי להבטיח שאתה משתמש בה נכון ובבטיחות.

הסעדים של סבתא לאף יבש: שמנים אתרים

שמנים אתרים הם דרך נהדרת לשמור על לחות באף.שמנים אתריים הם תמציות צמחים המכילות תכונות ריפוי וניתן להשתמש בהן במגוון דרכים.יש שמנים אתריים, כמו שמן אקליפטוס, יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות במעברי האף.שמנים אתרים אחרים, כמו שמן עץ התה, יכולים לעזור לשמור על לחות באף ולהפחית את הסימפטומים של אף יבש.

ניתן להשתמש ב

שמנים אתרים בכמה דרכים שונות.ניתן להוסיף אותם למפזר, מיושם באופן אקטואלי או לשאיפה באמצעות שאיפת קיטור.חשוב לקרוא את ההוראות בזהירות לפני שתשתמש בשמנים אתרים כדי להבטיח שאתה משתמש בהן נכון ובבטיחות.

הסעדים של סבתא לאף יבש: השקיה באף מלח

השקיה באף מלח היא תרופה טבעית נוספת שיכולה לעזור לשמור על לחות באף.שיטה זו כוללת שימוש בתמיסת מלח כדי לשטוף ריר ופסולת אחרת ממעברי האף.ניתן לעשות השקיה באף מלח בבית באמצעות סיר נטי או בקבוק סחיטה.חשוב לוודא שאתה משתמש בתמיסת מלח סטרילית כדי להימנע מכל זיהומים פוטנציאליים.

השקיה באף מלח היא דרך בטוחה ויעילה לשמור על לחות באף.חשוב לקרוא את ההוראות בזהירות לפני שתשתמש בסיר נטי או בקבוק סחיטה כדי להבטיח שאתה משתמש בהן בצורה נכונה ובבטיחות.

הסעדים של סבתא לאף יבש הם דרך נהדרת לשמור באופן טבעי לשמור על האף לחי ובריא.הידרציה, שימוש במכונת אדים, שמנים אתרים והשקיה באף מלוחים הם כולם שיטות יעילות לשמירה על לחות באף.חשוב לוודא שאתה קורא את ההוראות בזהירות לפני שתשתמש באחת מהתרופות הללו כדי להבטיח שאתה משתמש בהן נכון ובבטיחות.

שאלות נפוצות

מהן כמה תרופות סבתות יעילות לאף יבש?

כמה תרופות סבתות יעילות לאף יבש כוללות הידרציה, שימוש במכונת אדים, שמנים אתריים והשקיה באף מלח.

האם תרופות אלה בטוחות לשימוש?

כן, תרופות אלה נחשבות בדרך כלל לבטוחות לשימוש.חשוב לקרוא את ההוראות בזהירות לפני שתשתמש באחת מהתרופות הללו כדי להבטיח שאתה משתמש בהן נכון ובבטיחות.בנוסף, אם אתה חווה תגובות שליליות, חשוב להתייעץ עם הרופא שלך.

הסעדים של סבתא לאף יבש הם דרך נהדרת לשמור באופן טבעי לשמור על האף לחות ובריא.שתיית שפע של נוזלים, באמצעות מכשיר אדים, שימוש בשמנים אתרים והשקיה באף מלוחים הם כולם שיטות יעילות לשמירה על לחות באף.חשוב לקרוא את ההוראות בזהירות לפני שתשתמש באחת מהתרופות הללו כדי להבטיח שאתה משתמש בהן נכון ובבטיחות.בנוסף, שילוב הגדרת Wikipedia.org בערך 22הסעדים של סבתא המומלצים על ידי מומחים וזולים לאף יבש בתוכן יכולים לעזור בהמשך

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן