דף הבית » תרופות סבתא » 22 הסעדים של סבתא בטוחה ורפואית לגז במערכת העיכול
ddadadddd dadc daddaad ddddd ddadaddddaa dcdd ddedada

22 הסעדים של סבתא בטוחה ורפואית לגז במערכת העיכול

גוף האדם מורכב ולעתים קרובות בלתי צפוי.גז במערכת העיכול הוא אחד מאותם סוגיות נפוצות אך לא נוחות שכולנו חווים לעיתים.זה בדרך כלל שום דבר רציני, אבל זה יכול להיות מאוד לא נוח ומביך.סבתות ברחבי העולם משתמשות בתרופות טבעיות במשך דורות כדי לעזור להקל על בעיה זו.להלן 22 סעדים של סבתא בטוחה ורפואית לגז במערכת העיכול.

1.תה מנטה

תה מנטה הוא אחד התרופות הפופולריות ביותר לגז במערכת העיכול.המנטול בתה עוזר להרפות את השרירים במערכת העיכול, שיכולים לעזור להפחית את אי הנוחות.להכנת תה מנטה, פשוט תלול 1 כפית של עלי מנטה מיובשים בכוס מים חמים למשך 5 דקות.מסננים ושותים את התה עד 3 פעמים ביום.

2.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית פופולרית לגז.החומצה בחומץ מסייעת בפירוק חלבונים במזון שלך, שיכולים לעזור להפחית את הגז.כדי להשתמש בו, מערבבים 1 כפית של חומץ תפוחים בכוס מים חמים ושתה אותו לפני הארוחות.

3.זרעי שומר

זרעי שומר הם תרופה פופולרית נוספת לגז.הם מכילים תרכובות המסייעות להרפות את השרירים במערכת העיכול, שיכולים לעזור להפחית את הגז והנפיחות.כדי להשתמש בו, פשוט הוסף כפית זרעי שומר לכוס מים חמים ותלול למשך 5 דקות.מסננים ושותים את התה עד 3 פעמים ביום.

4.תה קמומיל

תה קמומיל הוא עשב מרגיע שיכול לעזור להפחית את הגז והנפיחות.זה גם עוזר להרפות את השרירים במערכת העיכול.להכנת תה קמומיל, תלול 1 כפית פרחי קמומיל מיובשים בכוס מים חמים למשך 5 דקות.מסננים ושותים את התה עד 3 פעמים ביום.

טיפ:

כדי למקסם את היעילות של תרופות אלה, חשוב לשתות הרבה מים לאורך היום.מים עוזרים לשמור על מערכת העיכול שלך בצורה חלקה ויכולים לעזור להפחית את הגז והנפיחות.

5.זרעי אניס

זרעי אניס הם תרופה מסורתית פופולרית לגז.הם מכילים תרכובות המסייעות להרפות את השרירים במערכת העיכול, שיכולים לעזור להפחית את הגז והנפיחות.כדי להשתמש בו, פשוט הוסיפו כפית זרעי אניס לכוס מים חמים ותלולים למשך 5 דקות.מסננים ושותים את התה עד 3 פעמים ביום.

6.תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר הוא תרופה פופולרית לגז.התרכובות הפעילות בג’ינג’ר עוזרות להרפות את השרירים במערכת העיכול, שיכולים לעזור להפחית את אי הנוחות.להכנת תה ג’ינג’ר, פשוט גרד כפית שורש ג’ינג’ר טרי ותלול בכוס מים חמים למשך 5 דקות.מסננים ושותים את התה עד 3 פעמים ביום.

7.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה פופולרית לגז.התרכובות הפעילות בסודה לשתייה עוזרות לנטרל את החומצה בבטן, מה שיכול לעזור להפחית גז ונפיחות.כדי להשתמש בו, ערבבו 1 כפית סודה לשתייה בכוס מים חמים ושתו אותם לפני הארוחות.

חלק 2: שינויים תזונתיים להפחתת הגז

למרות שהתרופות של סבתא מועילות לרוב להפחתת הגז במערכת העיכול, שינויים תזונתיים יכולים להועיל גם הם.שינויים אלה יכולים לעזור להפחית את כמות הגז המיוצר במערכת העיכול, שיכולה בתורו להפחית את חומרת הסימפטומים הקשורים לגז.להלן כמה שינויים תזונתיים שיכולים לעזור להפחית את הגז במערכת העיכול.

1.הימנע ממזונות הגורמים לגז

מזונות מסוימים יכולים לגרום לייצור גז מוגזם במערכת העיכול.חלק מהמזונות הללו כוללים שעועית, ברוקולי, כרוב, כרובית, נבטי בריסל ובצל.יש להימנע ממזונות אלה אם ידוע שהם גורמים לגז מוגזם במערכת העיכול.בנוסף, משקאות מוגזים ופירות מסוימים, כמו תפוחים, אגסים ואפרסקים, יכולים גם לגרום לייצור גז מוגזם.

2.אכלו ארוחות קטנות יותר

אכילת ארוחות קטנות יותר לאורך היום יכולה לעזור להפחית את כמות הגז המיוצר במערכת העיכול.אכילת ארוחות קטנות יותר יכולה לעזור להפחית את הלחץ על העיכולמערכת, שיכולה בתורם להפחית את ייצור הגז.בנוסף, אכילת ארוחות קטנות יותר יכולה לעזור להבטיח כי כל ארוחה מתעכלת כראוי, מה שיכול להפחית את כמות חלקיקי המזון הבלתי מעוכלים שנמצאים במערכת העיכול.

3.הימנע מללעוס מסטיק

מסטיק לעיסה עלול לגרום לייצור גז מוגזם במערכת העיכול.הסיבה לכך היא שהמסטיק מכיל אלכוהולי סוכר, שאינם מתעכלים בקלות ויכולים לגרום לייצור גז מוגזם.בנוסף, פעולת הלעיסה גורמת לאוויר מופרז להילעג, מה שעלול להוביל גם לייצור גז מוגזם.

מסקנה

הסעדים של סבתא יכולים להיות דרך יעילה להפחתת גז במערכת העיכול.ניתן להשתמש בתרופות אלה בשילוב עם שינויים תזונתיים, כמו הימנעות ממזונות הגורמים לגז, אכילת ארוחות קטנות יותר והימנעות מלעוסת מסטיק.על ידי ביצוע טיפים אלה, אנשים יכולים להפחית את כמות הגז המיוצר במערכת העיכול, שיכולה לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים הקשורים לגז.בנוסף, שילוב מגוון של תרופות סבתות בטוחות ותרופות באורח החיים של האדם יכול לעזור להבטיח שהגז במערכת העיכול ישמור תחת שליטה.

שאלות נפוצות

מהם כמה מזונות שיש להימנע מהם אם יש לך גז במערכת העיכול שלך?

כמה מזונות שיש להימנע מהם אם יש לך גז במערכת העיכול שלך כוללים שעועית, ברוקולי, כרוב, כרובית, נבטי בריסל, בצל, משקאות מוגזים ופירות מסוימים, כמו תפוחים, אגסים ואפרסקים.

מהם כמה שינויים תזונתיים שיכולים לעזור להפחית גז במערכת העיכול?

כמה שינויים תזונתיים שיכולים לעזור להפחית את הגז במערכת העיכול כוללים הימנעות ממזונות הגורמים לגז, אכילת ארוחות קטנות יותר והימנעות מלעוסת מסטיק.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן