דף הבית » תרופות סבתא » 21 תרופות סודיות ומשקמות של סבתא לשלשול בילדים
daadaddaddaa dadddddaa ddedadadeddaa dadc daddaad dcdadcdaddc

21 תרופות סודיות ומשקמות של סבתא לשלשול בילדים

אופי השלשול בילדים

שלשול הוא בעיה שכיחה בקרב ילדים ויכולים להיגרם על ידי מגוון גורמים.זה יכול להיגרם כתוצאה מחוסר איזון במערכת העיכול, תגובה למזונות מסוימים, או אפילו נגיף או חיידקים.זה יכול לגרום לאי נוחות רבה לילד, ויכול להוביל לסיבוכים בריאותיים נוספים אם לא מטפלים בהם כראוי.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות שניתן להשתמש בהן לטיפול בשלשול אצל ילדים, וחלקם הועברו לאורך הדורות.

21 הסעדים הסודיים והמשקמים של סבתא לשלשול בילדים

1. רוטב תפוחים: רוטב תפוחים הוא דרך נהדרת לעזור להקל על שלשול אצל ילדים, מכיוון שהוא גבוה בפקטין, המסייע לספוג את עודף הנוזל בדרכי העיכול.זה גם עוזר לספק לגוף כמה מהוויטמינים והמינרלים החיוניים הדרושים כדי לעזור להילחם בנגיף או לחיידקים הגורמים לשלשול.

2. מי אורז: מי אורז הם תרופה מסורתית לשלשול בילדים.זה עוזר לספוג את עודף הנוזל במעיים ויכול לעזור להפחית את חומרת השלשול.

3. יוגורט: יוגורט הוא פרוביוטיקה טבעית, שיכולה לעזור להחזיר את איזון החיידקים המועילים בדרכי העיכול.זה יכול לעזור להפחית את תסמיני השלשול.

4. תה קמומיל: תה קמומיל הוא תרופה עדינה לטיפול בשלשול בילדים.זה עוזר להפחית דלקת בדרכי העיכול ויכול לעזור להחזיר את מאזן החיידקים המועילים במערכת העיכול.

5. בננות: בננות הן מקור נהדר לאשלגן, שיכול לעזור להחזיר את איזון האלקטרוליטים בגוף.הם יכולים גם לעזור להפחית את חומרת השלשול.

6. מי קוקוס: מי קוקוס הם מקור טבעי לאלקטרוליטים, שיכולים לעזור להחזיר את איזון האלקטרוליטים בגוף.זה יכול גם לעזור להפחית את חומרת השלשול.

7. ג’ינג’ר: ג’ינג’ר הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת בדרכי העיכול.זה יכול גם לעזור להפחית את חומרת השלשול.

8. תה מנטה: תה מנטה הוא תרופה טבעית נהדרת לטיפול בשלשול בילדים.זה עוזר להרגיע את דרכי העיכול ויכול לעזור להפחית את חומרת השלשול.

9. מיץ לימון: מיץ לימון גבוה בוויטמין C, שיכול לעזור להגביר את מערכת החיסון ויכול לעזור להפחית את חומרת השלשול.

10. דבש: דבש הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת בדרכי העיכול.זה יכול גם לעזור להפחית את חומרת השלשול.

11. שום: שום הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת בדרכי העיכול.זה יכול גם לעזור להפחית את חומרת השלשול.

12. תה שומר: תה שומר הוא תרופה טבעית נהדרת לטיפול בשלשול בילדים.זה עוזר להרגיע את דרכי העיכול ויכול לעזור להפחית את חומרת השלשול.

13. שמן קמומיל: שמן קמומיל הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת בדרכי העיכול.זה יכול גם לעזור להפחית את חומרת השלשול.

14. חלב מגנזיה: חלב מגנזיה הוא תרופה טבעית לטיפול בשלשול בילדים.זה עוזר לספוג את עודף הנוזל במעיים ויכול לעזור להפחית את חומרת השלשול.

15. חומץ תפוחים: חומץ תפוחים עשירים בפקטין, המסייע לספוג את עודף הנוזל בדרכי העיכול.זה יכול גם לעזור להחזיר את איזון החיידקים המועילים במערכת העיכול.

16. אלם חלקלק: אלם חלקלק הוא תרופה טבעית לטיפול בשלשולים בילדים.זה עוזר להרגיע את דרכי העיכול ויכול לעזור להפחית את חומרת השלשול.

17. מיץ אלוורה: מיץ אלוורה הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת בדרכי העיכול.זה יכול גם לעזור להפחית את חומרת השלשול.

18. תוספי פרוביוטיקה: תוספי פרוביוטיקה יכולים לעזור להחזיר את מאזן החיידקים המועילים במערכת העיכולTEM, שיכול לעזור להפחית את חומרת השלשול.

19. אורז לבן: אורז לבן הוא מקור נהדר לפחמימות מורכבות, שיכול לעזור לספוג את עודף הנוזל בדרכי העיכול.זה יכול גם לעזור לספק לגוף כמה מהוויטמינים והמינרלים החיוניים הדרושים כדי לעזור להילחם בנגיף או לחיידקים הגורמים לשלשול.

20. מיץ גזר: מיץ גזר גבוה בפקטין, המסייע לספוג את עודף הנוזל בדרכי העיכול.זה יכול גם לעזור להחזיר את איזון החיידקים המועילים במערכת העיכול.

21.

שימוש במזונות הנכונים לטיפול בשלשול

שלשול יכול להיות חוויה מאוד קשורה ולא נוחה לילדים, וחשוב להכיר כמה מהטיפולים הטובים ביותר עבורו.לסבתות היו מזמן כמה תרופות סודיות ומשקמות לשלשול אצל ילדים שיכולים לעזור להפחית במהירות וביעילות את הסימפטומים.

הצעד הראשון לטיפול בשלשול בילדים הוא לוודא שהם אוכלים את המזונות הנכונים.המשמעות היא הימנעות מכל דבר שמנוני, מטוגן או מבוסס חלב, מכיוון שאלו יכולים להחמיר את הסימפטומים.במקום זאת, בחר במזונות שקל לעיכול, כמו בננות, אורז, רוטב תפוחים, טוסט ושיבולת שועל.אלה יכולים לעזור לקלוט את הנוזל הנוסף במעיים, כמו גם למנוע מהילד להרגיש רעב מדי.

תרופות צמחיות לשלשול

סבתות הסתמכו זה מכבר גם על תרופות צמחיות מסוימות לטיפול בשלשול בילדים.כמה מעשבי התיבול הטובים ביותר למטרה זו כוללים שומר, קמומיל, ג’ינג’ר, מנטה ושורש ליקריץ.ניתן להרתיח את עשבי התיבול הללו במים להכנת תה, או שניתן לקחת אותם בצורה כמוסה.בנוסף לסייע בהפחתת תסמיני השלשול, עשבי תיבול אלה יכולים גם לעזור להרגיע בטן מוטרדת.

פרוביוטיקה כתרופה טבעית לשלשול

פרוביוטיקה יכולה להיות גם תרופה טבעית נהדרת לשלשול בילדים.פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים המסייעים לשמור על מערכת העיכול בריאה ומתפקדת כראוי.ניתן לקחת אותם בצורה תוספה, או שניתן למצוא אותם באופן טבעי במזונות כמו יוגורט וכבוש.פרוביוטיקה עוזרת לחדש את החיידקים הטובים במעיים, שיכולים לעזור להפחית את תסמיני השלשול.

נוזלים להתייבשות

התייבשות היא תופעת לוואי שכיחה של שלשול, וחשוב לוודא שילדים מקבלים מספיק נוזלים.זה יכול להיות בצורת מרק ברור, תה צמחים או מיצים מדוללים.חשוב לוודא שהילד שותה שפע של נוזלים לאורך היום כדי להחליף את הנוזלים שאבדו באמצעות שלשול.

סיכום

סבתות הסתמכו זה מכבר על תרופות סודיות ומשקמות מסוימות לשלשול בילדים.אלה כוללים הימנעות ממזון שמנוני ומטוגן, שימוש בצמחי מרפא כמו שומר וקמומיל, נטילת פרוביוטיקה כדי לחדש את החיידקים הטובים במעיים, ושתיית שפע נוזלים למניעת התייבשות.בעזרת תרופות אלה, ילדים יכולים להפחית במהירות וביעילות את תסמיני השלשול ולחזור להרגיש שוב בריאים ומאושרים.

שאלות נפוצות

  • מהם כמה תרופות טבעיות לשלשול? כמה תרופות טבעיות לשלשול כוללות הימנעות ממזון שמנוני ומטוגן, תוך שימוש בעשבי תיבול כמו שומר וקמומיל, נטילת פרוביוטיקה כדי לחדש את החיידקים הטובים במעבה, וכיווןשתיית שפע נוזלים למניעת התייבשות.
  • האם יש תרופות צמחי מרפא שיכולים לעזור בשלשול? כן, עשבי תיבול כמו שומר, קמומיל, ג’ינג’ר, מנטה ושורש ליקוריץ יכולים כולם לעזור להפחית את תסמיני השלשול.ניתן להרתיח את עשבי התיבול הללו במים להכנת תה, או שניתן לקחת אותם בצורה כמוסה.

הדרך הטובה ביותר לטפל בשלשול בילדים היא להכיר כמה מהתרופות הסודיות והמשקמות בהן סבתות השתמשו במשך מאות שנים.תרופות טבעיות אלה יכולות לעזור להפחית במהירות וביעילות את תסמיני השלשול, ויכולים לעזור לגרום לילדים להרגיש חממהשוב ושמח שוב.למידע נוסף על 21 הסעדים הסודיים והמשקמים של הסבתות לשלשול בילדים, קרא את המאמר הזה בוויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן