דף הבית » תרופות סבתא » 20 התרופות של סבתא בריאה ופופולרית בין כל הגילאים לזיהום בדרכי השתן
ddaadaddaddaa dadc daddaad ddaddd ddaddaddcdaddaa dddf db

20 התרופות של סבתא בריאה ופופולרית בין כל הגילאים לזיהום בדרכי השתן

מהי זיהום בדרכי השתן?

זיהום בדרכי השתן (UTI) הוא זיהום המשפיע על כל חלק במערכת השתן, כולל הכליות, השתן, שלפוחית השתן ושופכה.בדרך כלל זה נגרם על ידי חיידקים שנכנסים לדרכי השתן דרך השופכה.UTIs נפוצים אצל גברים ונשים כאחד, אך נשים מועדות להן יותר.תסמינים של UTI כוללים תחושת צריבה בעת שתן שתן, ריח חזק, וצורך דחוף להשתין.ניתן לטפל ב- UTI באנטיביוטיקה, אך מניעה היא הדרך הטובה ביותר להימנע מהם.

20 התרופות של סבתא בריאה ופופולרית עבור UTI

דלקות בדרכי השתן יכולות להיות כואבות ולא נוחות, ובעוד שאנטיביוטיקה עשויה להיות הטיפול במתחם, ישנם מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור להקל על התסמינים ואף למנוע את התרחשות ה- UTI.להלן 20 תרופות של סבתא פופולרית ובריאה עבור UTI:

1.לשתות שפע נוזלים

שתיית שפע של נוזלים, במיוחד מים, היא אחת הדרכים הטובות ביותר לשטוף חיידקים ולשמור על מערכת השתן.מכוון לשתות לפחות שש עד שמונה כוסות מים ביום.

2.מיץ חמוציות

מיץ חמוציות משמש זה מכבר לטיפול ב- UTIS.הוא מכיל רמות גבוהות של נוגדי חמצון ויכול לעזור להפחית את חומציות השתן, מה שהופך אותו פחות מסביר פנים לחיידקים.

3.פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים שיכולים לעזור להחזיר את איזון החיידקים בגוף ולהפחית את הסיכון ל- UTI.ניתן לקחת אותם בצורה תוספת או למצוא במזונות מסוימים, כמו יוגורט.

4.ויטמין C

ויטמין C יכול לעזור להגביר את מערכת החיסון ולהפוך את הגוף לרגיש פחות לזיהום.שואפים להשיג לפחות 500 מ”ג ויטמין C ליום ממזונות כמו תפוזים, לימונים ותותים.

5.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא חומר אלקליזציה טבעי שיכול לעזור להפחית את חומציות השתן.ניתן להוסיף אותו לכוס מים ולצרוך שלוש פעמים ביום.

6.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים עשיר בתרכובות שיכולות לעזור לאלף את הגוף ולהפחית את הסיכון ל- UTI.ניתן לקחת אותו בכוס מים קטנה פעמיים ביום.

7.Uva ursi

UVA URSI הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול ב- UTIS.ניתן לקחת אותו בצורת קפסולה או תה.

8.D-mannose

D-Mannose הוא סוכר טבעי שנמצא בחמוציות שיכולות לעזור לשטוף חיידקים מדרכי השתן.ניתן לקחת אותו בצורה תוספה.

9.Echinacea

Echinacea הוא עשב שיכול לעזור להגביר את מערכת החיסון ולהפחית את הסיכון לזיהום.ניתן לקחת אותו בצורת תמיסה או כמוסה.

10.פטרוזיליה

פטרוזיליה היא עשב משתן שיכול לעזור לשטוף רעלים מדרכי השתן.ניתן לצרוך אותו כתה או להוסיף לסלטים ולמנות אחרות.

11.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב שיכול לעזור להפחית את הדלקת בדרכי השתן ולהחזיר את האיזון לגוף.ניתן לקחת אותו בצורת כמוסה או בתמצית.

12.HorseTail

HorseTail הוא עשב המכיל תכונות משתן שיכולות לעזור לשטוף חיידקים מדרכי השתן.ניתן לקחת אותו בצורת כמוסה או בתמצית.

13.Goldenseal

Goldenseal הוא עשב שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולהגביר את מערכת החיסון.ניתן לקחת אותו בצורת כמוסה או בתמצית.

14.שום

שום הוא עשב העשיר בנוגדי חמצון שיכולים לעזור להפחית דלקת ולהגביר את מערכת החיסון.ניתן להוסיף אותו למנות או לקחת בצורה תוספה.

15.משי תירס

משי תירס הוא עשב שיכול לעזור להפחית דלקת ולהשטוף חיידקים מדרכי השתן.ניתן לקחת אותו בצורת קפסולה או תה.

16.כורכום

תרופות ביתיות צמחי מרפא

תרופות לבית צמחי מרפא שימשו במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות, כולל דלקות בדרכי השתן.להלן כמה מהתרופות הפופולריות והיעילות ביותר של סבתא עבור UTI:

1.מיץ חמוציות

מיץ חמוציות הוא אחד ה- MOST תרופות ביתיות פופולריות עבור UTI.החומר הפעיל במיץ חמוציות, proanthocyanidins, מסייע במניעת הקפדה על חיידקים לדופן שלפוחית השתן, שיכולה לעזור במניעת UTI.עדיף לשתות אחת לשתי כוסות של מיץ חמוציות לא ממותק מדי יום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

2.שורש שן הארי

שורש שן הארי הוא משתן שידוע כמפחית דלקת וכאבים הקשורים ל- UTI.ניתן לצרוך אותו כתה או לקחת אותו כתוסף.חשוב לדבר עם רופא לפני נטילת תוספי שורש שן הארי, מכיוון שהם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות.

3.שום

שום ידוע זה מכבר בזכות תכונותיו האנטיבקטריאליות והנטומריות.ניתן לצרוך אותו גולמי או לבשל, או לקחת אותו כתוסף.על פי ההערכה, שום מסייע להילחם בחיידקים הגורמים ל- UTI.

4.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא משתן טבעי המסייע בהפחתת נפיחות ודלקת.זה יכול להילקח כתה או תוסף.חשוב לדבר עם רופא לפני שהם נוטלים תוספי שורש מרשמלו, מכיוון שהם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות.

5.Uva ursi

Uva Ursi הוא תרופה צמחית מסורתית ל- UTIS.על פי ההערכה, היא משמשת כחומר חיטוי ואנטי דלקתי.זה יכול להילקח כתוסף או לבשל לתה.חשוב לשוחח עם רופא לפני שהם נוטלים תוספי UVA URSI, מכיוון שהם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות.

תרופות ביתיות אחרות

בנוסף לתרופות צמחיות, ישנם תרופות ביתיות אחרות שיכולות לעזור בטיפול ב- UTI.אלו כוללים:

1.שותה הרבה מים

שתיית מים רבים חשובה לשטיפת חיידקים מהדרכי בשתן.מומלץ לשתות לפחות שמונה כוסות מים מדי יום כדי לעזור לשטוף חיידקים ולהפחית את הסיכון ל- UTI.

2.שתיית מיץ חמוציות לא ממותק

ידוע כי מיץ חמוציות לא ממותק מסייע בהפחתת הסיכון ל- UTI.עדיף לשתות אחת לשתי כוסות של מיץ חמוציות לא ממותק מדי יום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

3.הימנעות ממזון מעובד

ידוע כי מזון מעובד מגדיל את הסיכון ל- UTI.חשוב להימנע ממזון מעובד כמו מזון משומר, לחם לבן וחטיפים ממותקים ככל האפשר.

4.אכילת אוכל פרוביוטי

ידוע כי מזונות פרוביוטיים כמו יוגורט, קימצ’י וכבוש כבוש מסייעים להחזיר את מאזן החיידקים הטובים במעיים.זה יכול לעזור להפחית את הסיכון ל- UTI.

5.הימנעות ממוצרי היגיינה ריחניים

מוצרי היגיינה ריחניים כמו אמבט בועה, שטיפת גוף וחומר ניקוי כביסה מבושם יכולים לעצבן את שלפוחית השתן ולהגדיל את הסיכון ל- UTI.חשוב להימנע ככל האפשר על מוצרים אלה.

מסקנה

התרופות של סבתא שימשו במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות, כולל דלקות בדרכי השתן.תרופות צמחיות כמו מיץ חמוציות, שורש שן הארי, שום, שורש מרשמלו ואורסי UVA הם כולם תרופות ביתיות פופולריות ויעילות עבור UTI.בנוסף לתרופות צמחי מרפא, שתיית הרבה מים, הימנעות ממזון מעובד, אכילת מזון פרוביוטי והימנעות ממוצרי היגיינה ריחניים יכולים כולם לעזור להפחית את הסיכון ל- UTI.

שאלות נפוצות

מה זה UTI?

UTI הוא זיהום בדרכי השתן, המהווה זיהום של שלפוחית השתן, השופכה ו/או חלקים אחרים במערכת השתן הנגרמת על ידי חיידקים.תסמינים של UTI כוללים שריפה וכאב בעת שתן, צורך תכוף ודחוף להשתין, ושתן מעונן או עקוב מדם.

כיצד אוכל למנוע UTI?

הדרך הטובה ביותר למנוע UTI היא לשתות הרבה מים, להימנע ממזון מעובד, לאכול אוכל פרוביוטי ולהימנע ממוצרי היגיינה ריחניים.בנוסף, תרופות צמחיות כאלה

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן