דף הבית » תרופות סבתא » 2 תרופות של סבתא עתיקה ושימושית על צרידות ושיעול יבש

2 תרופות של סבתא עתיקה ושימושית על צרידות ושיעול יבש

התרופות של סבתא מרגיעה לצרידות ושיעול יבש

זה לא נדיר לחוות צרגנות או שיעול יבש.תסמינים אלה יכולים להיות מטרידים ואף כואבים, ולעתים קרובות נגרמים על ידי מחלה בסיסית כמו הצטננות או שפעת.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות פשוטות שסבתותינו השתמשו במשך דורות כדי לעזור להרגיע את הגרון ולהקל על אי הנוחות של צרידות ושיעול יבש.

שום ודבש

שום ודבש הם שניהם תרופות מכובדות בזמן לצרידות ושיעול יבש.לשום תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות טבעיות, המסייעות בהפחתת הדלקת בגרונך ולהפחית את חומרת הסימפטומים.דבש הוא הרס טבעי, מה שאומר שהוא עוזר לציפוי ולהרגיע את הגרון.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים ציפורן שום כתוש אחד עם כף דבש אחת וקח אותו דרך הפה כל ארבע שעות עד שתסמינים שלך ישתפרו.

זרעי חילבה

זרעי חילבה הם עוד אחד מהתרופות של סבתא לצרידות ושיעול יבש.לחילבה יש תכונות חיטוי, אנטיבקטריאליות ואנטי -פסמודיות, שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בגרון ולהפחית את חומרת התסמינים.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים כפית אחת של זרעי חילבה עם כוס מים חמים.אפשר לתערובת לתלול כעשר דקות, ואז מסננים את התערובת ושותה אותה שלוש עד ארבע פעמים ביום.

טיפ מועיל

חשוב לשתות שפע נוזלים שיעזרו לריר דק ולשמור על גרון לח.הימנע ממשקאות המכילים קפאין או אלכוהול, מכיוון שאלו יכולים לעצבן עוד יותר את גרונך ולהחמיר את הסימפטומים שלך.

מיץ ג’ינג’ר ומיץ לימון

מיץ ג’ינג’ר ומיון לימון הם עוד אחד מהתרופות של סבתא לצרידות ושיעול יבש.לג’ינג’ר יש תכונות טבעיות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בגרון ולהפחית את חומרת הסימפטומים.מיץ לימון עוזר גם להרגיע את הגרון ולהפחית את הגירוי ואי הנוחות הנגרמים כתוצאה מצד ושיעול יבש.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד טרי עם כפית אחת של מיץ לימון טרי סחוט וכפית דבש.קח את התערובת הזו שלוש פעמים ביום עד שתסמינים שלך ישתפרו.

שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עוד אחד מהתרופות של סבתא לצרידות ושיעול יבש.שורש מרשמלו מכיל ריר, המסייע בציפוי ולהרגיע את הגרון ולהפחית את הגירוי והאי -נוחות הנגרמת כתוצאה מצד ושיעול יבש.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט תלול כפית אחת של שורש מרשמלו בכוס מים חמים למשך 10 דקות.מסננים את התערובת ושותה אותה שלוש פעמים ביום עד שתסמינים שלך משתפרים.

גרגר מי מלח

גרגר מי מלח הוא אחד התרופות היעילות והפשוטות ביותר לצרידות ושיעול יבש.מלח עוזר להפחתת דלקת ולהרגיע את הגרון, ואילו מים חמים עוזרים לדלל ריר ולשמור על גרונך לח.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים כפית מלח אחת בכוס מים חמים וגרגר אותה שלוש פעמים ביום עד שתסמינים שלך ישתפרו.

חמש הסעדים הללו נבדקים בזמן ובטוח יספקו לך הקלה מהצרידות שלך ושיעול יבש.עם זאת, אם הסימפטומים שלך נמשכים או מחמירים, חשוב ליצור קשר עם הרופא שלך כדי לקבוע את הגורם הבסיסי ולקבל את הטיפול המתאים.

תרופות צמחים

תרופות צמחיות הן כמה מהתרופות העתיקות ביותר לצרידות ושיעול יבש.הם יעילים במיוחד כאשר משתמשים בהם כראוי ומשמשים במשך מאות שנים על ידי סבתות ברחבי העולם.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר של צמחי מרפא לצרידות ושיעול יבש:

לימון ודבש

לימון ודבש הוא אחד התרופות הצמחיות הנפוצות ביותר לצרידות ושיעול יבש.השילוב של לימון ודבש שימש לאורך ההיסטוריה כדי להרגיע את הגרון ולהפחית דלקת.כדי להכין תרופה זו, מערבבים כף אחת של מיץ לימון סחוט טרי עם כף דבש אחת.שתו את התערובת הזוE פעמיים ביום כדי להקל על צרידות ושיעול יבש.

תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר הוא עוד תרופה צמחית פופולרית לצרידות ושיעול יבש.ג’ינג’ר ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ואנטי-ויראליות, מה שהופך אותו ליעיל בהקלה על דלקת בגרון והפחתת שיעול.להכנת תה ג’ינג’ר, תלול כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד טרי בכוס מים רותחים למשך חמש דקות.מסננים את התה ומוסיפים כף דבש אחת.שתו תערובת זו פעמיים ביום כדי לעזור להפחית את צרידות השיעול והשיעול היבש.

THYME

טימין הוא עוד תרופה צמחית פופולרית לצרידות ושיעול יבש.הוא שימש במשך מאות שנים להפחתת דלקת ולהרגיע גרון כואב.כדי ליצור תרופה לתימין, תלולות שתי כפיות טימין מיובשות בכוס מים רותחת אחת למשך חמש דקות.מסננים את התה ומוסיפים כף דבש אחת.שתו תערובת זו שלוש פעמים ביום כדי להקל על צרידות ושיעול יבש.

תרופות ביתיות

בנוסף לתרופות צמחיות, ישנם גם כמה תרופות ביתיות היעילות בהקלה על צרידות ושיעול יבש.להלן כמה מהתרופות הביתיות הפופולריות ביותר לצרידות ושיעול יבש:

גרגר מי מלח

גרגר מי מלח הוא אחד התרופות הביתיות הוותיקות והיעילות ביותר לצרידות ושיעול יבש.מי המלח מסייעים להפחתת דלקת בגרון ויכולים לעזור להרגיע את כאב הגרון.להכנת גרגר מים מלח, מערבבים חצי כפית מלח בכוס מים חמים.גרגר את התערובת למשך 30 שניות ואז לירוק אותה.חזור על תהליך זה שלוש פעמים ביום כדי להקל על הצרגנות ושיעול יבש.

Steam

Steam הוא עוד תרופה ביתית יעילה לצרידות ושיעול יבש.קיטור מסייע בהפחתת הדלקת בגרון ויכול לעזור להפחית את השיעול.כדי להשתמש בקיטור כדי להקל על צרידות ושיעול יבש, מלאו קערה במים חמים ונשענים מעליו.עטפו מגבת מעל הראש ונושמים את הקיטור למשך חמש עד 10 דקות.חזור על תהליך זה פעמיים או שלוש ביום כדי לעזור להקל על צרידות ושיעול יבש.

מסקנה

צרידות ושיעול יבש עלולות להיות מרגיזות ולא נוחות, אך ניתן להקל עליהם עם הסעדים הנכונים.תרופות צמחי מרפא ותרופות ביתיות יכולות להיות יעילות בהקלה על צרידות ושיעול יבש.לימון ודבש, תה ג’ינג’ר, טימין, גרגר מי מלח ואדים הם חלק מהתרופות הפופולריות ביותר לצרידות ושיעול יבש.שילוב תרופות אלה בשגרה שלך יכול לעזור להרגיע את כאב הגרון ולהפחית את השיעול.

שאלות נפוצות

מהם כמה מהתרופות הפופולריות ביותר לצרידות ושיעול יבש?

התרופות הפופולריות ביותר לצרידות ושיעול יבש הם לימון ודבש, תה ג’ינג’ר, טימין, גרגר מי מלח ואדים.

באיזו תדירות עלי לשתות את תערובת הלימון והדבש?

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, עליכם לשתות את תערובת הלימון והדבש פעמיים ביום.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן