דף הבית » תרופות סבתא » 2 תרופות סבתות פופולריות ומוכרות לכאבי חניכיים
daadaddaddaa daddaaddaa daddaddcdadddaa ddeddbdaddaa dcdbddd

2 תרופות סבתות פופולריות ומוכרות לכאבי חניכיים

מה גורם לכאבי חניכיים?

כאבי חניכיים הם תלונה שכיחה ויכולים להיגרם על ידי מגוון מצבים הכוללים מחלות חניכיים, עששת, שיניים מורסבות וטראומה.מחלת חניכיים היא דלקת של החניכיים הנגרמות כתוצאה מלקחת, חיידקים וגירויים אחרים שבונים על השיניים.ריקבון שיניים נגרם על ידי חיידקים הניזונים מסוכרים ועמילנים בפה, ומייצרים חומצה השוחקת לאט את האמייל החיצוני של השיניים.מורסות הן כיסי מוגלה הנוצרות על השיניים או סביבו, בדרך כלל הנגרמות על ידי חיידקים.טראומה לחניכיים יכולה להיגרם על ידי מספר גורמים, כמו פגיעה גופנית, צחצוח נמרץ מדי או נשיכה לא מיושרת.

לא משנה מה הגורם לכאבי החניכיים, ישנם כמה צעדים פשוטים שניתן לנקוט כדי לעזור להפחית את אי הנוחות.להלן נדון בשני תרופות של סבתא פופולריות ומוכרות לכאבי חניכיים.

הסעדים של סבתא לכאבי חניכיים

1. שטיפת מי מלח

שטיפת מי מלח היא אחד התרופות המומלצות ביותר לכאבי חניכיים.מי מלח יכולים לעזור להפחית דלקת, לנטרל חיידקים ולהפחית נפיחות.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית מלח בכוס מים חמים ומערבבים עד שהמלח מומס במלואו.יש לשטוף את הפה שלך עם הפיתרון למשך 30 שניות ואז לירוק אותו.ניתן להשתמש בתרופה זו מספר פעמים ביום כדי לעזור להרגיע את כאבי החניכיים.

2. שקיות תה

שקיות תה יכולות לשמש גם כתרופה לכאבי חניכיים.תה מכיל טאנינים, הידועים בתכונותיהם האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות.כדי להשתמש בתרופה זו, תלול שקית תה במים חמים למשך מספר דקות, ואז אפשר לו להתקרר.לאחר קריר מספיק, החל את שקית התה ישירות על האזור המושפע למשך 10-15 דקות.ניתן להשתמש בתרופה זו מספר פעמים ביום כדי לעזור להפחית את אי הנוחות הקשורה לכאבי חניכיים.

טיפ מועיל

אם אתם חווים כאבי חניכיים כרוניים, חשוב לראות את רופא השיניים שלכם.רופא השיניים שלך יכול לעזור לאבחן ולטפל בכל בעיות שיניים העומדות בבסיס, ויכול גם לספק טיפים כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר לחניכיים שלך.

לסיכום, כאבי חניכיים יכולים להיגרם על ידי מגוון מצבים.אמנם ישנם שפע של טיפולים ללא מרשם, אך ישנם גם כמה תרופות פשוטות שניתן להשתמש בהן כדי לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.שטיפות מי מלח ושקיות תה הן שתי תרופות של סבתא פופולריות ומוכרות לכאבי חניכיים שניתן להשתמש בהם כדי לעזור להרגיע את האזור.עם זאת, אם הכאב נמשך, חשוב לראות את רופא השיניים שלך להערכה וטיפול נוסף.

התרופות של סבתא לכאבי חניכיים

כאבי מסטיק יכולים להיגרם על ידי מספר גורמים שונים, כמו צחצוח קשה מדי, לוח שיניים והצטברות טרטר, או מחלת חניכיים.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות פשוטות, אך יעילות, שהועברו מדור לדור שיכולות לעזור להקל על אי הנוחות הקשורה לכאבי חניכיים.להלן שתי תרופות פופולריות, סבתות ידועות לכאבי חניכיים.

שטיפת מי מלח

אחד התרופות הנפוצות ביותר לכאבי חניכיים הוא שטיפה של מי מלח.תרופה זו שימשה במשך דורות כדי לסייע בהפחתת דלקת, כאב ונפיחות.כדי להפוך את מי המלח לשטוף, פשוט מערבבים כפית מלח אחת לכוס מים חמים.לשטוף את התערובת בפה שלך מספר דקות, ומקפיד לכסות את כל אזורי הפה.לירוק את הפיתרון בסיום, ושטוף במים קרירים.חשוב לציין שעדיף להשתמש בתרופה זו לא יותר מפעמיים ביום, מכיוון שמלח רב מדי יכול לגרום לחניכיים להתעצבן.

שקיות תה

תרופה פופולרית נוספת לכאבי חניכיים היא להשתמש בשקיות תה.לטאנינים בתה יש תכונות אנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאב.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט הרטיבו שקית תה והניחו אותו על האזור הפגוע.השאירו את שקית התה באזור הכואב עד רבע שעה.אתה יכול לחזור על תהליך זה עד שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.הקפד לשטוף את הפה שלך במים קרירים לאחר כל יישום ל- pלא נכוון גירוי נוסף.

שני התרופות הללו, שטיפת מי המלח ושקית התה, הם שתי תרופות של סבתא פופולריות לכאבי חניכיים שהועברו לאורך דורות.הם פשוטים לשימוש ויכולים לספק הקלה מהכאב הקשור לדלקת חניכיים.עם זאת, חשוב לציין כי תרופות אלה אינן תחליף לטיפול שיניים נכון, ותמיד עדיף לבקר אצל רופא שיניים אם כאב החניכיים נמשך או מחמיר.

שאלות נפוצות

  • באיזו תדירות אוכל להשתמש בשטיפת מי המלח?
    עדיף להשתמש בתרופה הזו לא יותר מפעמיים ביום, מכיוון שיותר מדי מלח יכול לגרום לחניכיים להתעצבן./li>
  • כמה זמן אני משאיר את שקית התה באזור הפגוע?
    אתה יכול להשאיר את שקית התה באזור הכואב עד רבע שעה.

שני התרופות הפופולריות הללו לכאבי חניכיים הועברו מדור לדור.הם פשוטים לשימוש ויכולים לספק הקלה מהכאב הקשור לדלקת חניכיים.עם זאת, חשוב לציין כי תרופות אלה אינן תחליף לטיפול שיניים נכון, ותמיד עדיף לבקר אצל רופא שיניים אם כאב החניכיים נמשך או מחמיר.

למידע נוסף על הטיפולים השונים לכאבי חניכיים, כולל תרופות ללא מרשם ותרופות ביתיות, wikipedia.org מספק הגדרה מעמיקה של המצב.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן