דף הבית » תרופות סבתא » 2 תרופות סבתות מומלצות וטבעיות לסכיזופרניה
daadaddaddaa daddaaddaa deddedcdaddaa ddddadddaa dcdadbdddda

2 תרופות סבתות מומלצות וטבעיות לסכיזופרניה

סכיזופרניה ותרופות סבתות טבעיות

סכיזופרניה היא הפרעה נפשית רצינית המשפיעה על יכולתו של האדם לחשוב, להרגיש ולפעול.זה יכול לגרום להזיות, אשליות וחשיבה והתנהגות לא מאורגנת.ההערכה היא כי כ -1% מאוכלוסיית העולם מושפעת מסכיזופרניה, הפרעה נפשית קשה ללא תרופה ידועה.בעוד שאפשרות הטיפול היעילה ביותר היא בדרך כלל תרופות שנקבעו, ישנם גם טיפולים טבעיים ואלטרנטיביים שניתן להשתמש בהם.שתי תרופות טבעיות שהומלצו לשימוש בטיפול בסכיזופרניה הן סנט ג’ון וורט וגינקו בילובה.

ST.Wort של ג’ון

וורט של סנט ג’ון הוא תוסף צמחים ותרופה טבעית פופולרית לדיכאון.הוא נחקר גם בגלל השימוש הפוטנציאלי שלו בטיפול בסכיזופרניה.מחקרים הראו כי היפת של סנט ג’ון יעילה להפחתת תסמיני דיכאון, חרדה ופסיכוזה בקרב חולי סכיזופרניה.עם זאת, חשוב לציין כי וורט של סנט ג’ון יכול לקיים אינטראקציה עם תרופות רבות, ולכן חשוב לדון עם הרופא שלך לפני שתתחיל בטיפול כלשהו.

טיפ ייחודי ומועיל

כאשר לוקחים את ווטו של סנט ג’ון, חשוב לקחת את זה עם אוכל כדי להפחית את הסיכוי להתעצבן בבטן.

Ginkgo Biloba

גינקו בילובה הוא תוסף צמחי מרפא פופולרי ששימש במשך מאות שנים ברפואה הסינית המסורתית.על פי ההערכה, יש למגוון יתרונות בריאותיים, כולל שיפור התפקוד הקוגניטיבי, הפחתת חרדה ושיפור מצב הרוח.מחקרים אחרונים הראו גם כי גינקו בילובה עשוי להועיל לאנשים הסובלים מסכיזופרניה, מכיוון שהוכח כמפחית את תסמיני הפסיכוזה ומשפר את התפקוד הקוגניטיבי הכללי.עם זאת, חשוב לציין כי גינקו בילובה יכול לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, ולכן חשוב לדון עם הרופא שלך לפני שתתחיל בטיפול כלשהו.

טיפ ייחודי ומועיל

כאשר נוטלים את גינקו בילובה, חשוב לקחת את זה עם ארוחות או חטיפים כדי להפחית את הסיכוי להתרגז בקיבה.

תרופות צמחים לסכיזופרניה

תרופות צמחיות, או “תרופות לסבתא” כפי שהם מכונים לעיתים, שימשו לטיפול בסכיזופרניה במשך מאות שנים.תרופות צמחיות מיוצרות בדרך כלל מרכיבים טבעיים ונחשבים שהם בטוחים יותר מתרופות מרשם רבות.אמנם אין הוכחות מדעיות לכך שסעדים צמחיים יעילים בטיפול בסכיזופרניה, אך אנשים רבים מאמינים כי יש להם פוטנציאל להפחית את הסימפטומים ולשפר את איכות החיים.

Ginkgo Biloba

Ginkgo Biloba הוא אחד התרופות הצמחיות הנפוצות ביותר לסכיזופרניה.על פי ההערכה, יש להן תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון שעשויות לעזור להפחית תסמינים של סכיזופרניה.מחקרים מצאו כי גינקו בילובה עשוי לשפר את התפקוד הקוגניטיבי בקרב אנשים עם סכיזופרניה, כמו גם להפחית את תסמיני הדיכאון.בדרך כלל זה צולם בצורה קפסולה, שלוש פעמים ביום.חשוב לדבר עם רופא לפני שנטילת גינקו בילובה, מכיוון שהוא עלול לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות.

ST.Wort של ג’ון

וורט של סנט ג’ון הוא עוד תרופה צמחית המשמשת לעתים קרובות לטיפול בסכיזופרניה.ההערכה היא כי היא מסייעת בהפחתת תסמיני דיכאון וחרדה, כמו גם בשיפור התפקוד הקוגניטיבי.מחקרים מצאו כי זה עשוי להועיל בטיפול בסכיזופרניה, אם כי יש צורך במחקר נוסף.בדרך כלל נלקח וורט של סנט ג’ון בצורת קפסולה, שלוש פעמים ביום.חשוב לדבר עם רופא לפני שלקח את ווטו של סנט ג’ון, מכיוון שהוא עלול לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות.

שני התרופות הצמחייות הללו, גינקו בילובה ואורט סנט ג’ון, הן שתיים מהתרופות הסבתות הנפוצות ביותר לסכיזופרניה.אמנם אין הוכחות מדעיות לכך שסעדים אלה יעילים, אך אנשים רבים מאמינים שהם יכולים לשפר את איכות החיים ולהפחית את הסימפטומים.חשוב לדבר עם רופא לפני שאתה לוקח כל תרופה צמחית, מכיוון שהם עשויים לקיים אינטראקציה עם אחריםD.

שאלות נפוצות בנושא תרופות צמחיות לסכיזופרניה

האם תרופות צמחיות לסכיזופרניה בטוחות?

תרופות צמחיות נחשבות בדרך כלל לבטוחות, אך הן עשויות לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות.חשוב לדבר עם רופא לפני שנטילת תרופה צמחית כלשהי, כדי לוודא שהיא בטוחה ולא תפריע לתרופות אחרות.

האם תרופות צמחיות לסכיזופרניה יעילות?

אין שום עדות מדעית לכך שסעדים צמחיים יעילים בטיפול בסכיזופרניה.עם זאת, אנשים רבים מאמינים שהם עשויים לשפר את איכות החיים ולהפחית את הסימפטומים.

לסיכום, לסיכום, תרופות צמחיות לסכיזופרניה, כמו גינקגו בילובה ואורט סנט ג’ון, הן שתיים מה”תרופות הסבתות “הנפוצות ביותר למצב זה.אמנם אין הוכחות מדעיות לכך שסעדים אלה יעילים, אך אנשים רבים מאמינים שהם יכולים לשפר את איכות החיים ולהפחית את הסימפטומים.חשוב לדבר עם רופא לפני שנטילת תרופה צמחית כלשהי, מכיוון שהם עלולים לתקשר עם תרופות אחרות. סכיזופרניה הוא מצב רציני הדורש טיפול רפואי מקצועי, ולכן חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתנסה לטפל בסכיזופרניה עם צמחי מרפאתרופות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן