דף הבית » תרופות סבתא » 19 תרופות סבתות מרפאות ומזיינות לתינוק עצירות
daadaddaddaa daddaaddaa dedadadddaa ddeddddaddaa dcdaaddadda da

19 תרופות סבתות מרפאות ומזיינות לתינוק עצירות

עצירות אצל תינוקות

עצירות היא בעיה שכיחה ולעיתים כואבת לתינוקות.זה יכול להיגרם על ידי כל דבר מחוסר סיבים בתזונה ועד התייבשות, כמו גם מצבים או תרופות רפואיות מסוימות.

תינוקות יכולים להיות עצירות כאשר הם אינם מסוגלים לעבור שרפרפים באופן קבוע כמו שהם צריכים, או כאשר הצואה שלהם נעשית קשה וקשה לעבור.התסמינים העיקריים של עצירות אצל תינוקות הם צואה נדירה, צואה קשה, מתאמץ במהלך תנועות מעיים וכאבי בטן.

אם התינוק שלך סובל מעצירות, חשוב לפנות לייעוץ רפואי כדי לקבוע את הגורם ואת הטיפול הטוב ביותר.עם זאת, ישנם גם כמה תרופות ביתיות מסורתיות שיכולות לספק הקלה מעצירות אצל תינוקות.להלן 19 מהתרופות הביתיות הפופולריות והיעילות ביותר כדי לסייע בטיפול בעצירות אצל תינוקות.

1.שזיף מיץ

מיץ שזיפים הוא תרופה מסורתית לעצירות אצל תינוקות.מיץ שזיף מכיל רמות גבוהות של סוכרים טבעיים וסיבים מסיסים, ששניהם עוזרים לרכך צואה ומעוררים תנועות מעיים.

כדי להפיק את המרב ממיץ גיזום, מערבבים שניים עד ארבעה גרם של המיץ עם כמות שווה של מים.תן לתינוק שלך אחד עד ארבעה גרם מהתערובת הזו בכל יום.

טיפ:

חשוב לזכור שמיץ שזיפים יכול לפעול כמשלשל ואסור לתת לתינוקות מתחת לגיל חצי שנה.

2.מיץ תפוחים

מיץ תפוחים הוא תרופה מסורתית נוספת לעצירות אצל תינוקות.מיץ התפוחים הוא עשירים בסוכרים טבעיים וסיבים מסיסים, המסייעים לרכך צואה ולעורר תנועות מעיים.

כדי להפיק את המרב ממיץ התפוחים, מערבבים שניים עד ארבעה גרם של המיץ עם כמות שווה של מים.תן לתינוק שלך אחד עד ארבעה גרם מהתערובת הזו בכל יום.

טיפ:

חשוב לזכור שמיץ תפוחים יכול לשמש כמשלשל ואסור לתת לתינוקות מתחת לגיל חצי שנה.

תרופות טבעיות לעצירות אצל תינוקות

תינוקות יכולים לסבול מעצירות ממש כמו מבוגרים, וזה יכול להיות לא נוח ומציק עבורם.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות טבעיות שיכולות לעזור להקל על אי הנוחות ולגרום לדברים לנוע שוב.להלן 19 תרופות מרפאות ומזיינות של סבתא לתינוק עצירות שתוכלו לנסות.

1.מיץ גיזום

התרופה הטבעית הראשונה לעצירות אצל תינוקות היא מיץ גיזום.שזיפים מיובשים עשירים בסיבים תזונתיים ומשמשים כמשלשל קל, ועוזרים להעביר דברים.אתה יכול לתת לתינוקך 2-3 גרם מיץ שזיפים מדולל בכמות שווה של מים ולהציע לו לפחות פעם ביום.

2.מיץ אגס

מיץ אגס הוא גם גבוה בסיבים תזונתיים ויכול לעזור להקל על עצירות אצל תינוקות.אתה יכול לתת לתינוקך 2-3 גרם מיץ אגס מדולל בכמות שווה של מים לפחות פעם ביום.

3.מיץ תפוחים

מיץ התפוחים גבוה בסיבים תזונתיים ויכול לעזור להקל על עצירות אצל תינוקות.אתה יכול לתת לתינוקך 2-3 גרם מיץ תפוחים המדולל בכמות שווה של מים לפחות פעם ביום.

4.אמבטיות חמות

אמבטיות חמות יכולות לעזור להרפות את השרירים בבטן ולעזור לקדם תנועות מעיים.אתה יכול לתת לתינוק שלך אמבטיה חמה פעם ביום למשך 10-15 דקות.

5.פעילות גופנית

פעילות גופנית יכולה לעזור לעורר את השרירים בבטן ולקדם תנועות מעיים.אתה יכול לעודד את התינוק שלך לעשות כמה תרגילים עדינים, כמו לבעוט ברגליים או לעשות זמן בטן.

6.עיסוי

עיסוי הבטן של התינוק שלך יכול לעזור לעורר את מערכת העיכול ולקדם תנועות מעיים.אתה יכול לעשות זאת על ידי שפשוף בעדינות של הבטן של התינוק שלך בכיוון השעון.

7.שינויים תזונתיים

ביצוע כמה שינויים תזונתיים יכול לעזור להקל על עצירות אצל תינוקות.אתה יכול לנסות לעבור לתזונה עשירה בסיבים יותר, כמו להוסיף עוד פירות, ירקות ודגנים מלאים.אתה יכול גם לנסות להפחית או לחסל מוצרי חלב ומזון מעובד.

8.פרוביוטיקה

מתן פרוביוטיקה של תינוקך יכול לעזור לקדם מערכת עיכול בריאה.אתה יכול לנסותמתן לתינוק שלך תוסף פרוביוטי יומי או הוספת מזון עשיר בפרוביוטיקה לתזונה שלהם.

9.מים

הגדלת צריכת הנוזלים של תינוקך יכולה לעזור לרכך את הצואה שלהם ולקדם תנועות מעיים.אתה יכול להציע לגימות מים לתינוקך לאורך כל היום.

10.מחית פרי

מחית פירות, כמו שזיפים, אגס, מחית תפוחים, יכולים לעזור להקל על עצירות אצל תינוקות.אתה יכול להציע לתינוק שלך כמות קטנה של פרי מחורר פעם ביום.

11.מחיתות ירקות

מחיתות ירקות, כמו בטטה, דלעת ואימה של דלעת, יכולים לעזור להקל על עצירות אצל תינוקות.אתה יכול להציע לתינוק שלך כמות קטנה של ירקות מחוררים פעם ביום.

12.שיבולת שועל

שיבולת שועל עשירה בסיבים תזונתיים ויכולה לעזור להקל על עצירות אצל תינוקות.אתה יכול להוסיף שיבולת שועל לתזונה של התינוק שלך על ידי הצעת להם חטיפים שיבולת שועל או על בסיס שיבולת שועל.

13.זרעי פשתן

זרעי פשתן עשירים בסיבים תזונתיים ויכולה לעזור להקל על עצירות אצל תינוקות.אתה יכול להוסיף זרעי פשתן לתזונה של תינוקך על ידי הצעת להם חטיפים מבוססי זרעי פשתן.

14.זרעי צ’יה

זרעי צ’יה עשירים בסיבים תזונתיים ויכולים לעזור להקל על עצירות אצל תינוקות.אתה יכול להוסיף זרעי צ’יה לתזונה של תינוקך על ידי הצעת להם חטיפים מבוססי זרעי צ’יה.

15.שמן קוקוס

שמן קוקוס עשיר בשומנים בריאים ויכול לעזור לשמן את מערכת העיכול ולקדם תנועות מעיים.אתה יכול להוסיף שמן קוקוס לתזונה של תינוקך על ידי הצעת להם חטיפים על בסיס שמן קוקוס.

16.יוגורט

יוגורט עשירה בפרוביוטיקה ויכולה לעזור לקדם מערכת עיכול בריאה.אתה יכול להוסיף יוגורט לתזונה של התינוק שלך על ידי הצעת חטיפים מבוססי יוגורט.

17.זרעי דלעת

זרעי דלעת עשירים בסיבים תזונתיים ויכולים לעזור להקל על עצירות ב

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן