דף הבית » תרופות סבתא » 19 תרופות בריאות ובירות לטחורים בהריון
daadaddaddaa ddaddddaa ddddaddaa dcddddaddd dddadddf

19 תרופות בריאות ובירות לטחורים בהריון

הריון וטחורים: 19 תרופות בריאות ובירות

הריון יכול להיות תקופה מרגשת אבל זה יכול להיות מלווה גם בשלל נוחות.אחד הנושאים הנפוצים והלא נוחים ביותר במהלך ההיריון הוא טחורים.טחורים הם ורידים נפוחים בתוך פי הטבעת ובסביבתה ויכולים להיות די כואבים.למרבה המזל, ישנן מספר דרכים להקל ולמנוע אי נוחות של טחורים במהלך ההיריון.להלן 19 תרופות בריאות ובירות שיעזרו לך לנהל ולטפל בטחורים שלך בזמן ההריון.

1.שמור על תנועות המעי שלך רגילות

אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי למנוע וטיפול בטחורים במהלך ההיריון הוא לשמור על תנועות המעי שלך רגילות.אכילת דיאטה עשירה בסיבים תזונתיים, כולל דגנים מלאים, פירות, ירקות וקטניות יכולה לעזור לקדם סדירות.בנוסף, שתיית הרבה מים בכל יום יכולה לעזור לשמור על השרפרפים שלך רכים וקלים לעבור.

2.הגדל את רמת הפעילות שלך

להיות פעיל יכול לעזור לקדם תנועות מעיים רגילות ולהקטין את הסיכון לטחורים.פעילות גופנית יכולה גם לעזור בשיפור זרימת הדם, מה שעלול להפחית נפיחות ואי נוחות הנגרמים על ידי טחורים.תרגילים בעלי השפעה נמוכה, כמו הליכה, שחייה ויוגה יכולים להועיל לנשים בהריון עם טחורים.

3.השתמש בכרית סופגניות

שימוש בכרית סופגניות יכול לעזור לספק הקלה מהכאב ואי הנוחות של טחורים.כרית זו נועדה לעזור להפחית את הלחץ על פי הטבעת שלך בעת הישיבה, מה שיכול לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות.

4.קח אמבטיה חמה

נקיטת אמבטיה חמה יכולה לעזור להפחית את הכאב והגרד הקשורים לטחורים.מלא את האמבטיה שלך במים חמים ושבה בתוכה 10 עד 15 דקות.זה יכול לעזור להרגיע את האזור ולהפחית נפיחות.

5.החל חבילות קרח

החלת חבילת קרח על האזור יכולה לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות הנגרמת על ידי טחורים.עטפו חבילת קרח או שקית ירקות קפואים במגבת ומורחים אותה על האזור למשך 15 דקות בכל פעם.

6.לשתות שפע נוזלים

שתיית שפע נוזלים יכולה לעזור לשמור על הצואה שלך רכים וקל לעבור, מה שיכול לעזור במניעה ולהפחתת אי הנוחות של טחורים.הקפידו לשתות לפחות שמונה כוסות מים ביום כדי לשמור על לחות גופכם ומערכת העיכול שלכם מתפקדת כראוי.

7.אכלו יותר פירות וירקות

אכילת פירות וירקות נוספים יכולה לעזור לשמור על מעיים רגילים ולהפחית את הסיכון לטחורים.פירות וירקות עשירים בסיבים תזונתיים ויכולים לעזור לשמור על השרפרפים רכים וקלים לעבור.

8.נסה לוז מכשפה

לוז מכשפה הוא מענק טבעי המשמש במשך מאות שנים כדי לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות מטחורים.החל כמות קטנה של לוז מכשפה על כדור כותנה והחל אותו על האזור המושפע.

9.השתמש בג’ל אלוורה

ג’ל אלוורה יכול לעזור להרגיע את האזור ולהפחית נפיחות ואי נוחות הנגרמים על ידי טחורים.החל כמות קטנה של ג’ל אלוורה על האזור המושפע כמה פעמים ביום.

10.הימנע מישיבה לפרקי זמן ארוכים

ישיבה לפרקי זמן ארוכים יכולה להפעיל לחץ נוסף על פי הטבעת ויכולה להחמיר טחורים.נסה לקחת הפסקות תכופות לאורך היום כדי לקום ולהסתובב.

11.הימנע מתאמץ במהלך תנועות המעי

מתאמץ במהלך תנועות המעי יכול להחמיר את טחורים.השתמש במרכך צואה במידת הצורך כדי להקל על מעבר צואה.

12.הימנע מבגדים הדוקים

בגדים מתאימים יכולים להפעיל לחץ נוסף על האזור ויכולים להחמיר טחורים.ללבוש בגדים רופפים כדי לעזור להפחית את אי הנוחות הנגרמת על ידי טחורים.

13.לקחת תרופות ללא מרשם

תרופות ללא מרשם, כמו איבופרופן ואצטמינופן, יכולות לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות הנגרמת על ידי טחורים.שוחח עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תרופות כלשהן כדי לוודא שהם בטוחים שתוכל להשתמש בהם במהלך ההיריון.

14.השתמש במרחצאות Sitz

אמבטיות סיטז יכולות לעזור לצמצםנפיחות ואי נוחות הנגרמת על ידי טחורים.מלא את האמבטיה שלך בכמה סנטימטרים של מים חמים וישב בתוכה 10 עד 15 דקות.

15.

חלק 2: טיפים למניעה וניהול של טחורים בהריון

הריון הוא זמן של שינויים גופניים ונפשיים עצומים, והתמודדות עם טחורים יכולה להוות מאמץ הן על האם המצופה והן על התינוק שלה שטרם נולד.למרבה המזל, ישנם כמה טיפים וטריקים שיכולים לעזור במניעה וניהול של אי הנוחות שהטחורים יכולים לגרום.

1.להתאמן ולהישאר פעיל

להישאר פעיל במהלך ההיריון חשוב לבריאותם של האם והתינוק כאחד.פעילות גופנית מסייעת בקידום זרימה בריאה ויכולה לעזור להפחית את תסמיני הטחורים.פעילות גופנית מתונה כמו הליכה, שחייה ויוגה טרום לידתי יכולה לעזור לשמור על הגוף במצב טוב ולמנוע עצירות, שהיא סיבה שכיחה לטחורים.

2.אכלו דיאטה עתירת סיבים

אכילת תזונה עשירה בסיבים עשירים היא אחד הצעדים החשובים ביותר למניעה וניהול טחורים.אכילת מזונות בסיבים עתירי סיבים כמו פירות, ירקות, דגנים מלאים וקטניות יכולה לעזור לשמור על מערכת העיכול רגילה ולמנוע עצירות.להישאר לחות ולשתות הרבה מים יכולה גם לעזור לשמור על תפקוד מערכת העיכול כראוי.

3.הימנע מישיבה ממושכת ומתאמץ

ישיבה ממושכת יכולה להפעיל לחץ על הוורידים ברקטום ויכולה לגרום או להחמיר טחורים.חשוב להימנע מישיבה לפרקי זמן ממושכים, ולקום ולהסתובב לפחות בכל שעה.חשוב גם להימנע מתאמץ במהלך תנועות המעי, מכיוון שזה יכול גם להחמיר טחורים.

תרופות ביתיות לטחורים במהלך ההיריון

בנוסף לטיפים שלמעלה, ישנם גם כמה תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים של טחורים.

  • אמבטיות סיטז – ישיבה באמבט חם עם כמה טיפות שמן אתרי יכול לעזור להרגיע את אי הנוחות הנגרמת על ידי טחורים.חשוב להגביל את המרחצאות ל 10-15 דקות ולהימנע משימוש במים חמים.
  • קומפרסים קרים – יישום דחיסה קרה על האזור הפגוע יכול לעזור להפחית דלקת ולהציע הקלה.
  • אלוורה ורה – יישום ג’ל אלוורה או מיץ על האזור הפגוע יכול לעזור להרגיע את הכאב ולהפחית את הדלקת.
  • מכשפה לוז – לוז מכשפה הוא מעצבן שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולהקל על אי הנוחות.
  • שמן קוקוס -שמן קוקוס ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות, ויכול לעזור להפחית נפיחות ולהרגיע את גירוי.
  • תוספי סיבים – הוספת תוספי סיבים לתזונה יכולה לעזור לשמור על מערכת העיכול רגילה ולמנוע עצירות.

חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתנסו תרופות ביתיות כלשהן, מכיוון שחלקם עשויים שלא להתאים לנשים בהריון.בנוסף, חשוב לציין כי תרופות אלה אינן מיועדות להחליף ייעוץ רפואי ואין להשתמש בהן כדי לאבחן או לטפל בכל מצב רפואי.

שאלות נפוצות: האם טחורים שכיחים במהלך ההיריון?

כן, טחורים שכיחים למדי במהלך ההיריון.הלחץ המוגבר על הוורידים באזור פי הטבעת, בשילוב עם שינויי הורמונים ועצירות, יכול לגרום להתפתחות טחורים אצל נשים מסוימות.

לסיכום, בעוד שטחורים במהלך ההיריון יכולים להיות לא נוחים, ישנם כמה צעדים שניתן לנקוט כדי לסייע במניעה וניהול המצב.אכילת תזונה עשירה בסיבים סיבים, להישאר פעילה ולהימנע מישיבה ומתאמץ ממושכת יכולה לעזור להפחית את הסיכוי להתפתחות טחורים.בנוסף, ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים של טחורים.עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא לפני שניסו אף אחד מהתרופות הללו, מכיוון שחלקם עשויים שלא להתאים לנשים בהריון. wikipedia.org יש מידע נוסף על 19 תרופות בריאות ובירות עבור טחורים בהריון.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן