דף הבית » תרופות סבתא » 19 התרופות של סבתא על בסיס ניסיון ובריאות בבלפריטיס
ddaadaddaddaa dadc daddaad dadc ddadda daddadddf dddaddd

19 התרופות של סבתא על בסיס ניסיון ובריאות בבלפריטיס

מה זה Blepharitis?

Blepharitis הוא מצב המשפיע על העפעפיים ויכול לגרום לאדמומיות, גירוי והיווצרות קשקשים פנסיוניים על הריסים.זה יכול להיגרם על ידי מגוון גורמים, כולל זיהום חיידקי, תגובות אלרגיות או היגיינה לקויה.המצב יכול להיות לא נוח, ואם לא נותר מטופל, יכול להוביל לסיבוכי עיניים נוספים.

הסעדים של סבתא לדלקת בלפרריטיס

כשמדובר בטיפול בבלפרריטיס, ישנם תרופות רבות של סבתות שהועברו במהלך השנים שעשויות להציע הקלה מהתסמינים.להלן 19 מאותם תרופות שעשויות לעזור להקל על תסמינים של דלקת בבלפריה ולקדם בריאות עיניים טובה יותר.

 • מרחי קומפרס חם: חום עוזר להפחתת הדלקת ולהרגיע את העפעפיים.כדי להכין דחיסה חמה, משרים מטלית נקייה במים חמים ומרחים על העיניים למשך 10-15 דקות.
 • לנקות את העפעפיים: ניקוי העפעפיים בעדינות בעזרת ספוגית כותנה ספוגה במים פושרים יכול לעזור להסיר כל קשקשים או פסולת פריך.
 • השתמש בסבון עדין: שימוש בסבון עדין או בשמפו לתינוק יכול לעזור להסיר כל חיידקים או מגרים שעלולים לגרום לדלקת הדלקת.
 • השתמש במכשיר אדים: מכשיר אדים יכול לעזור לשמור על לחות באוויר ולמנוע את התייבשות העפעפיים.
 • הימנע מאיפור עיניים: איפור יכול לעצבן את העפעפיים ויש להימנע ממנו במידת האפשר.
 • מעבר לעדשות מגע: עדשות מגע יכולות לעזור למנוע את התייבשות העפעפיים ויכולות להיות נוחות יותר משקפיים.
 • הימנע משפשוף בעיניים: שפשוף העיניים יכול לגרום לגירוי נוסף ויש להימנע ממנו.
 • למרוח שקית תה חם: שקית תה חם יכולה לעזור להפחית דלקת ולהעניק הקלה מגירוי.
 • יש למרוח מסיכת דבש: לדבש יש תכונות אנטיבקטריאליות טבעיות ויכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את העפעפיים.
 • הימנע מעישון: עישון יכול להחמיר את הסימפטומים של דלקת בלפריטיס ויש להימנע ממנו.
 • השתמש במכשיר אדים: מכשיר אדים יכול לעזור לשמור על לחות באוויר ולמנוע את התייבשות העפעפיים.
 • שתו הרבה מים: שמירה על לחות בגוף יכולה לעזור להפחית דלקת ולקדם בריאות עיניים טובה יותר.
 • לאכול תזונה בריאה: אכילת תזונה העשירה בפירות, ירקות וחומצות שומן אומגה 3 יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולקדם בריאות עיניים טובה יותר.
 • קבל הרבה מנוחה: קבלת מספיק מנוחה יכולה לעזור להפחית דלקת ולקדם בריאות עיניים טובה יותר.
 • ניהול מתח: לחץ יכול להחמיר את הסימפטומים של דלקת בלהריטיס, ולכן חשוב למצוא דרכים לנהל לחץ ולהפחית את השפעותיו.
 • הימנע ממגע עם חומרים מגרים: הימנעות ממגע עם חומרים מגרים כמו אבק, עשן ובשמים חזקים יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בלפריטיס.
 • קח תוספי מזון: תוספי מזון מסוימים כמו חומצות שומן אומגה 3 ופרוביוטיקה יכולים לעזור להפחית דלקת ולקדם בריאות עיניים טובה יותר.
 • פנה לרופא עיניים: ראיית רופא עיניים לאבחון ותוכנית טיפול נאותה היא הדרך הטובה ביותר לטפל בבלפרריטיס.

טיפ: שגרת מועילה

יצירת שגרה מועילה לטיפול בבלפרריטיס יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים ולקדם בריאות עיניים טובה יותר.שגרה זו אמורה לכלול ניקוי העפעפיים, שימוש בדחיסה חמה והימנעות מאיפור עיניים, מגע עם חומרים מגרים ושפשוף את העיניים.בנוסף, השלמת התזונה עם חומצות שומן ואומגה 3 ופרוביוטיקה, שתיית הרבה מים וקבלת מנוחה מספקת יכולה לעזור לקידום בריאות עיניים טובה יותר.

חלק 2: תרופות טבעיות לדלקת בלפריטיס

blepharitis הוא מצב עיניים שכיח המאופיין בדלקת העפעפיים.ההערכה היא כי 3-5% מהאוכלוסייה סובלים ממצב זה.אמנם דלקת בבלפריטיס יכולה להיות לא נוחה ומעצבנת, אך ישנם מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור להקל על התסמינים ולהקלה.להלן כמה מהתרופות הטבעיות הפופולריות והיעילות ביותר לדלקת בלהריטיס.

1.שקיות תה

אחד התרופות הוותיקות והפופולריות ביותר לבלפרריטיס הוא שימוש בשקיות תה.תה מכיל טאנינים, הידועים כמסייעים בהפחתת דלקת וגירוי.כל שעליך לעשות הוא לתלול שתי שקיות תה במים חמים למשך חמש דקות, ואז לאפשר להם להתקרר לפני שמריחים אותם על העפעפיים.השאירו את שקיות התה למשך 10-15 דקות וחזרו על תהליך זה מספר פעמים ביום.

2.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא תרופה טבעית נוספת לדלקת בלפרריטיס.ידוע כי שמן קוקוס הוא בעל תכונות אנטי-דלקתיות ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בלפריטיס.כדי להשתמש בשמן קוקוס, פשוט החל כמות קטנה על העפעפיים ועיסוי בעדינות.השאר את השמן דולק למשך 10-15 דקות ואז שוטפים במים חמים.חזור על תהליך זה מספר פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

3.שמן קיק

שמן קיק הוא תרופה טבעית נוספת לדלקת בלפרריטיס.יש לו תכונות אנטי-מיקרוביאליות ואנטי-דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית תסמינים של דלקת בלפריטיס.כדי להשתמש בשמן קיק, פשוט החל כמות קטנה על העפעפיים ועיסוי בעדינות.השאר את השמן דולק למשך 10-15 דקות ואז שוטפים במים חמים.חזור על תהליך זה מספר פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית נוספת לדלקת בבלפריטיס.יש לו תכונות אנטי -פטרייתיות ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בלפריטיס.כדי להשתמש בחומץ תפוחים, פשוט דלל כף חומץ אחת בשתי כוסות מים חמים ומרחי על העפעפיים בעזרת כדור כותנה.השאירו את הפיתרון למשך 10-15 דקות ואז שטפו במים חמים.חזור על תהליך זה מספר פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

סיכום

blepharitis הוא מצב עיניים שכיח שיכול להיות מרגיז ולא נוח.למרבה המזל, קיימים מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים ולספק הקלה.אלה כוללים שימוש בשקיות תה, שמן קוקוס, שמן קיק וחומץ תפוחים.חשוב לזכור לדלל את הסעדים הללו לפני שמריחים אותם על העיניים ולהתייעץ עם רופא לפני שתשתמש בכל תרופה טבעית.

שאלות נפוצות

מהי התרופה הטבעית הטובה ביותר לדלקת בלהריטיס?

התרופה הטבעית הטובה ביותר לבלפרריטיס היא שימוש בשקיות תה.תה מכיל טאנינים, הידועים כמסייעים בהפחתת דלקת וגירוי.כל שעליך לעשות הוא לתלול שתי שקיות תה במים חמים למשך חמש דקות, ואז לאפשר להם להתקרר לפני שמריחים אותם על העפעפיים.השאירו את שקיות התה למשך 10-15 דקות וחזרו על תהליך זה מספר פעמים ביום.

אילו תרופות טבעיות אחרות זמינות עבור דלקת בלפריטיס?

תרופות טבעיות אחרות לבלפרריטיס כוללות שמן קוקוס, שמן קיק וחומץ תפוחים.חשוב לזכור לדלל את הסעדים הללו לפני שהם מיישמים אותם על העיניים ולהתייעץ עם רופא לפני שתשתמש בכל תרופה טבעית.נוסף

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן