דף הבית » תרופות סבתא » 19 התרופות של סבתא מצוינת ושימושית בגלי חום במהלך גיל המעבר
ddaadaddaddaa dadc daddaad dedadddadaa ddaddeddaddaa dddcd

19 התרופות של סבתא מצוינת ושימושית בגלי חום במהלך גיל המעבר

גיל המעבר הוא חלק טבעי מחייה של כל אישה.זו תקופה בה גופה עובר שינויים פיזיים, רגשיים והורמונליים שיכולים להשפיע על איכות חייה.גלי חום הם אחד התסמינים השכיחים ביותר של גיל המעבר ויכולים להיות לא נוחים ומפריעים מאוד לפעילויות היומיומיות.אמנם קיימים טיפולים רבים לניהול גלי חום, אך ישנם גם כמה תרופות של סבתא שיכולות לספק הקלה.במאמר זה נדון ב -19 תרופות של סבתא מצוינת ושימושית בגלי חום במהלך גיל המעבר.

1.תה צמחים

תה צמחים יכול להיות דרך נהדרת לעזור להפחית גלי חום במהלך גיל המעבר.כמה עשבי תיבול שעשויים לעזור לכלול קמומיל, מנטה ולבנדר.לא רק שתה אלה יעזרו להפחית גלי חום, אלא שהם יכולים גם להיות מרגיעים ומרגיעים.שתיית כוס תה צמחים מספר פעמים ביום יכולה לספק הקלה מהבקים חמים.

2.פעילות גופנית

פעילות גופנית יכולה להיות דרך נהדרת להפחית גלי חום במהלך גיל המעבר.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את הלחץ, שיכול בתורו לעזור להפחתת גלי חום.פעילות גופנית יכולה לעזור גם בוויסות הורמונים, שיכולים לעזור להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.דוגמאות לאימון שעשוי לעזור לכלול הליכה, שחייה ויוגה.

3.ללבוש בגדים רופפים

לבישת בגדים רופפים יכולה גם לעזור להפחית גלי חום במהלך גיל המעבר.בגדים הדוקים יכולים ללכוד חום, שיכול להחמיר גלי חום.לבישת בגדים מתאימים רופפים העשויים בדים טבעיים כמו כותנה יכולה לעזור לשמור על קירור הגוף ולהפחית גלי חום.

4.הימנע ממזון טריגר

מזונות מסוימים יכולים לעורר גלי חום במהלך גיל המעבר.מזונות טריגר נפוצים כוללים קפאין, אלכוהול, מזון חריף ומזון מעובד.הימנעות ממזונות אלה יכולה לעזור להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

5.הישאר לחות

להישאר לחות יכול לעזור גם בהפחתת גלי חום במהלך גיל המעבר.שתיית מים רבים לאורך היום יכולה לעזור לשמור על קירור הגוף ולהפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

6.קח תוספים

תוספי מזון מסוימים עשויים לעזור גם להפחתת גלי חום במהלך גיל המעבר.דוגמאות לתוספי מזון שעשויים לעזור לכלול קוהוש שחור, שמן פרימרוז ערב, חומצות שומן אומגה 3 וויטמין E.

7.הפחתת לחץ

הפחתת לחץ יכולה להיות דרך יעילה להפחתת גלי חום במהלך גיל המעבר.לחץ יכול לגרום להורמונים להיות לא מאוזנים, מה שעלול להוביל לגלי חום עזים ותכופים יותר.לקחת זמן להירגע וניהול לחץ יכול לעזור להפחית גלי חום.

8.הימנע ממשקאות חמים

הימנעות משקאות חמים יכולה גם לעזור להפחית גלי חום במהלך גיל המעבר.משקאות חמים יכולים לגרום לגוף להתחמם, מה שעלול לעורר גלי חום.שתיית שתייה קרה יכולה לעזור לשמור על קירור הגוף ולהפחית גלי חום.

9.הימנע מסביבות חמות

שהייה בסביבות חמות יכולה להגדיל את העוצמה והתדירות של גלי חום.הימנעות מסביבות חמות כמו סאונות, אמבטיות חמות וחדרי קיטור יכולה לעזור להפחית גלי חום.

10.קח מקלחות קרות

נטילת מקלחות קרה יכולה גם לעזור להפחית גלי חום במהלך גיל המעבר.מקלחות קרות יכולות לעזור לקרר את הגוף ולהפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

11.השתמש בכרית קירור

שימוש בכרית קירור יכול לעזור להפחית גלי חום במהלך גיל המעבר.כריות קירור נועדו להישאר קרירות לאורך כל הלילה, מה שיכול לעזור לשמור על טמפרטורת הגוף המווסתים ולהפחית גלי חום.

12.קח נשימות עמוקות

נשימות עמוקות יכולה לעזור להפחית גלי חום במהלך גיל המעבר.נשימות עמוקות יכולה לעזור להרפות את הגוף ויכולה להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

13.אכלו אוכל קירור

אכילת מזונות קירור יכולה לעזור להפחית גלי חום במהלך גיל המעבר.דוגמאות למזונות קירור כוללים מלפפונים, מלונים, סלרי וירקות עליים.

14.ללבוש צעיפי קירור

לבישת צעיפי קירור יכולה גם לעזור להפחיתגלי חום במהלך גיל המעבר.צעיפי קירור נועדו להישאר קרירים ולספק הקלה מהבקים חמים.

15.השתמש במאוורר או מזגן </h

תרופות טבעיות כדי להפחית גלי חום

גלי חום הם הסימפטום השכיח ביותר לגיל המעבר ויכולים להיות משבשים להפליא.למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות טבעיות בהן סבתות נהגו להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.משינויים באורח החיים לתרופות צמחיות, 19 הסעדים המאושרים על סבתא בטוחים לעזור לך למצוא הקלה.

שינויים באורח החיים

1.הגבל את צריכת הקפאין

קפאין הוא ממריץ שיכול להגדיל את טמפרטורת הגוף, מה שמוביל להובלות חום.נסה להגביל את צריכת הקפאין שלך – או לעבור ל- DECAF – כדי להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

2.ללבוש שכבות

לבוש שכבות בגדים יכול לעזור לך לווסת את חום גופך ולמנוע התרחשות גלי חום.ודא שיש לך אפשרויות זמינות להוסיף או להסיר שכבות לפי הצורך.

3.הימנע מאלכוהול

אלכוהול

אלכוהול יכול להגדיל את טמפרטורת הגוף, מה שמוביל לבגלי חום.נסה להגביל את צריכת האלכוהול שלך או לבטל אותה לחלוטין כדי להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

4.תרגול טכניקות הרפיה

לחץ יכול לגרום לגוף להתחמם ולהפעיל גלי חום.לימוד טכניקות הרפיה כמו מדיטציה, יוגה ונשימה עמוקה יכולות לעזור להפחית את רמות הלחץ ולהפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

תרופות צמחי מרפא

5.מרווה

סייג הוא עשב ששימש באופן מסורתי להפחתת גלי חום.לשתות תה מרווה או להוסיף מרווה למזון ושתייה כדי להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

6.דונג קוואי

דונג קוואי הוא עשב סיני מסורתי ששימש להפחתת גלי חום.זה זמין בתה ובמוסות, וניתן לקחת אותו מדי יום כדי להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

7.קוהוש שחור

קוהוש שחור הוא עשב ששימש באופן מסורתי להפחתת גלי חום.זה זמין בתה ובמוסות, וניתן לקחת אותו מדי יום כדי להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

8.ג’ינסנג

ג’ינסנג הוא עשב ששימש באופן מסורתי להפחתת גלי חום.זה זמין בתה ובמוסות, וניתן לקחת אותו מדי יום כדי להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.

דיקור סיני ואקופרסורה

9.דיקור סיני

דיקור סיני הוא טיפול ברפואה סינית מסורתית המשתמשת במחטים כדי לעורר נקודות ספציפיות בגוף.דיקור סיני יכול לסייע בהפחתת העוצמה והתדירות של גלי חום על ידי עזרה לגוף לווסת את הטמפרטורה שלו.

10.Acupressure

אקופרסורה היא טיפול ברפואה סינית מסורתית המשתמשת בלחץ כדי לעורר נקודות ספציפיות בגוף.אקופרסורה יכולה לעזור להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום על ידי עזרה לגוף לווסת את הטמפרטורה שלו.

שמנים אתרים

11.לבנדר

לבנדר הוא שמן אתרי מרגיע שיכול לעזור להפחית את הלחץ ולהפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.הוסף כמה טיפות של שמן לבנדר על מפזר או מרח כמה טיפות על העור שלך.

12.מנטה

מנטה הוא שמן אתרי קירור שיכול לעזור להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.הוסף כמה טיפות של שמן מנטה על מפזר או מרח כמה טיפות על העור שלך.

שינויים תזונתיים

13.הגדל את צריכת המים

שתיית מים רבים יכולה לעזור בוויסות טמפרטורת הגוף ולהפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.מכוון לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום.

14.אכלו אוכל חריף

אכילת מזונות חריפים יכולה לעזור להפחית את העוצמה והתדירות של גלי חום.נסה לשלב מאכלים חריפים כמו פלפלי צ’ילי, פלפל קאיין וג’לפנוס בתזונה שלך.

<

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן