דף הבית » תרופות סבתא » 19 התרופות של סבתא התקבלו ברחבי העולם ופופולריות בין כל הגילאים לנזלת כרונית
ddaadaddaddaa dadc daddaad ddaadaddcd ddaddd ddaddcdd dda

19 התרופות של סבתא התקבלו ברחבי העולם ופופולריות בין כל הגילאים לנזלת כרונית

דלקת נזלת: 19 התרופות של סבתא התקבלו ברחבי העולם
נזלת, המכונה גם אף נזלת, היא מצב רפואי שכיח הפוגע במבוגרים רבים, ילדים ואפילו תינוקות.זה נגרם על ידי מגוון גורמים, כולל אלרגיות, זיהומים נגיפיים, גורמים סביבתיים ואפילו שינויים הורמונליים.אמנם זה בדרך כלל לא רציני, אבל זה יכול להיות מעצבן ואפילו לא נוח.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות של סבתא המשמשות במשך שנים רבות והתקבלו ברחבי העולם כדי לסייע בניהול נזלת כרונית.

מה זה נזלת?

נזלת היא דלקת במעברי האף העלולים לגרום לגודש, להתעטש, לאף נזלת ולגירוד באף.זה יכול להיגרם על ידי אלרגיות, זיהומים נגיפיים, גורמים סביבתיים ואפילו שינויים הורמונליים.התסמינים יכולים לנוע בין קלה לחמורה ויכולים להימשך ימים, שבועות או אפילו חודשים.אמנם בדרך כלל זה לא מצב רציני, אך זה יכול להיות מאוד לא נוח ויכול להוביל לסיבוכים חמורים יותר אם לא נותר מטופלים.

הסעדים של סבתא לנזלת

התרופות של סבתא שימשו במשך מאות שנים והתקבלו ברחבי העולם כדי לסייע בטיפול בנזלת כרונית.להלן 19 מהתרופות הפופולריות והיעילות ביותר:

 • חומץ תפוחים: חומץ סיידר תפוחים ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ומשמש לעתים קרובות לטיפול באלרגיות, הצטננות ומחלות עליונות אחרות.מערבבים כף אחת של חומץ תפוחים לכוס מים חמים ושותים פעמיים ביום.
 • דבש: דבש שימש לטיפול בהצטננות ודלקות נשימה אחרות במשך מאות שנים.זה ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות.מערבבים שתי כפות דבש לכוס מים חמים ושותים פעמיים ביום.
 • ג’ינג’ר: ג’ינג’ר ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות ומשמש לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ובמחלות נשימה אחרות.מגררים מעט שורש ג’ינג’ר טרי ומערבבים אותו עם כוס מים חמים.שתו את התערובת הזו פעמיים ביום.
 • מי מלח: למי מלח יש תכונות אנטי-מיקרוביאליות ואנטי דלקתיות ומשמשות לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ומחלות נשימה אחרות.מערבבים כפית מלח אחת לכוס מים חמים ומערבבים.השתמש בטיפה כדי להכניס חלק ממי המלח לאף מספר פעמים ביום.
 • כורכום: כורכום ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות ומשמש לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ומחלות נשימה אחרות.מערבבים כפית אחת של אבקת כורכום לכוס מים חמים ושותים פעמיים ביום.
 • שום: שום ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות ומשמש לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ומחלות נשימה אחרות.מרסקים שתי שיני שום ומערבבים אותם עם כוס מים חמים.שתו את התערובת הזו פעמיים ביום.
 • שמן אקליפטוס: שמן אקליפטוס ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות ומשמש לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ובמחלות נשימה אחרות.הניחו כמה טיפות של שמן אקליפטוס על כדור כותנה והניחו אותו ליד האף.אתה יכול גם לשים כמה טיפות של שמן אקליפטוס בקערה של מים חמים ולשאוף את הקיטור.
 • בזיליקום: בזיליקום ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות ומשמש לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ובמחלות נשימה אחרות.מרסקים כמה עלי בזיליקום טריים ומערבבים אותם עם כוס מים חמים.שתו את התערובת הזו פעמיים ביום.
 • פלפל קאיין: פלפל קאיין ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות ומשמש לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ובמחלות נשימה אחרות.מערבבים כפית אחת של פלפל קאיין לכוס מים חמים ושותים פעמיים ביום.
 • מיץ לימון: מיץ לימון ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות ומשמש לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ומחלות נשימה אחרות.מערבבים שתי כפות מיץ לימון לכוס מים חמים ושותים פעמיים ביום.
 • קינמון: קינמון ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות ומשמש לעתים קרובות לטיפול ב- Cישנים ומחלות נשימה אחרות.מערבבים כפית אחת של אבקת קינמון לכוס מים חמים ושותים פעמיים ביום.
 • ג’ינסנג: ג’ינסנג ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות ומשמש לעתים קרובות לטיפול בהצטננות ובמחלות נשימה אחרות.מערבבים כפית אחת של אבקת ג’ינסנג לכוס מים חמים ושותים פעמיים ביום.
 • קמומיל: קמומיל ידוע בזכות ה

  תזונה אנטי-דלקתית שינויים בתזונה בלחימה כרונית נזלת

  ביצוע שינויים בתזונה הוא חלק חשוב בטיפול בנזלת כרונית.מזונות רבים יכולים לעורר דלקת בגוף, וזה יכול להחמיר את הסימפטומים של נזלת כרונית.חשוב לשים לב למה שאתה אוכל ולזהות כל מזונות שעלולים לגרום לתגובה.חשוב גם לוודא שאתה מקבל תזונה נאותה לתמיכה בבריאות הכללית של גופך.

  חלק משינויי התזונה שיכולים לעזור בנזלת כרונית כוללים: הימנעות ממזונות שידועים כגורמים לדלקת, כמו מזון מעובד, מזון מטוגן וסוכרים מעודנים;אוכלים יותר פירות וירקות;צמצום הצריכה של מוצרי חלב;והימנעות מאלכוהול וקפאין.

  תרופות צמחי מרפא

  תרופות צמחי מרפא שימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל נזלת כרונית.עשבי תיבול רבים סובלים מאפיינים אנטי דלקתיים ומודולציה חיסונית, שיכולים לעזור להפחית את הסימפטומים של נזלת כרונית.חלק מעשבי התיבול שעשויים להועיל כוללים: שום, ג’ינג’ר, כורכום, גינקו בילובה, אקינצאה, גולדנסיל ושורש ליקוריץ.

  שמנים אתרים לנזלת כרונית

  שמנים אתרים הם תרופה פופולרית נוספת לנזלת כרונית.שמנים אתריים הם תמציות צמחים מרוכזות מאוד שיכולות להיות בעלות השפעות טיפוליות חזקות.חלק מהשמנים האתריים שעשויים להועיל בטיפול בנזלת כרונית כוללים: מנטה, אקליפטוס, עץ תה, לבנדר ורוזמרין.

  ניתן להשתמש ב

  שמנים אתרים במגוון דרכים, כולל ארומתרפיה, יישום אקטואלי ושאיפה.עם זאת, חשוב להיות מודעים לכך ששמנים אתרים יכולים להיות חזקים מאוד ויש להשתמש בהם בזהירות.הקפד לעקוב אחר ההוראות באריזה ולהתייעץ עם ספק שירותי בריאות לפני שתשתמש בשמנים אתרים כלשהם.

  דיקור סיני ואקופרסורה

  דיקור סיני ואקופרסורה הם גם טיפולים פופולריים לנזלת כרונית.טיפולים אלה כוללים שימוש במחטים או בלחץ כדי לעורר נקודות מסוימות על הגוף.דיקור סיני ואקופרסורה יכולים לסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את זרימת הדם, שיכולים לעזור להפחית את הסימפטומים של נזלת כרונית.

  חשוב לציין כי טיפולים אלה צריכים להתבצע רק על ידי מתרגל מיומן ומוסמך.חשוב גם לוודא שהמחטים המשמשות הן סטריליות וכי המתרגל עוקב אחר כל פרוטוקולי הבטיחות.

  סיכום

  הסעדים של סבתא המקובלים ברחבי העולם ופופולריים בין כל הגילאים לנזלת כרונית כוללים שינויי תזונה, תרופות צמחי מרפא, שמנים אתריים ודיקור סיני וקרופרסורה.אמנם תרופות אלה יכולות להועיל בניהול הסימפטומים של נזלת כרונית, אך חשוב להתייעץ עם ספק שירותי בריאות לפני שתתחיל בטיפול כלשהו.בנוסף, חשוב לשים לב לכל תופעות לוואי פוטנציאליות או אינטראקציות עם תרופות אחרות.

  שאלות נפוצות קשורות

  • מהם התרופות הטובות ביותר לצמחי מרפא לנזלת כרונית?
   חלק מעשבי התיבול שעשויים להועיל לטיפול בנזלת כרונית כוללים שום, ג’ינג’ר, כורכום, גינקו בילובה, אקינצאה, גולדנסיל ושורש ליקוריץ.
  • האם שמנים אתרים בטוחים לשימוש לנזלת כרונית?
   שמנים אתרים יכולים להיות חזקים מאוד ויש להשתמש בהם בזהירות.הקפד לעקוב אחר ההוראות באריזה ולהתייעץ עם ספק שירותי בריאות לפני שתשתמש בשמנים אתרים.

  חשוב לזכור שכל אחדE שונה וכי חלק מהתרופות הללו עשויות לעבוד טוב יותר עבור אנשים מסוימים מאשר עבור אחרים.בנוסף, חשוב לדאוג להתייעץ עם ספק שירותי בריאות לפני שתתחיל בטיפול כלשהו ולהיות מודע לתופעות לוואי פוטנציאליות או אינטראקציות עם תרופות אחרות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן