דף הבית » תרופות סבתא » 19 הסעדים של סבתא לטיפול יעיל ופופולרי בכל הגילאים לליבה ואף נזלים
ddadadddd dadc daddaad dcdddaddc ddaddc ddaddaddcdad d

19 הסעדים של סבתא לטיפול יעיל ופופולרי בכל הגילאים לליבה ואף נזלים

ליחה ואף נזלת: 19 הסעדים של סבתא לכל הגילאים

כאשר מגיעים ליחה ואף נזלים, זה בדרך כלל אומר שהגיע הזמן לבקש עזרה.למרבה המזל, ישנם מספר סעדים עתיקים שעדיין פופולריים ויעילים כיום.להלן 19 תרופות של סבתא לליחה ואף נזלת שעליך לנסות.

H2: טיפול בקיטור

טיפול בקיטור הוא אחד התרופות הפופולריות והיעילות ביותר להקלה על גודש הנגרם על ידי ליחה ואף נזלים.כדי להשתמש בתרופה זו, מלאו קערה במים חמים והוסיפו כמה טיפות שמן אקליפטוס.הניחו את הראש מעל הקערה וכסו את הראש במגבת.שאפו את הקיטור למשך מספר דקות כדי לשחרר ריר ולעזור בגודש.

H2: שתו הרבה נוזלים

שתיית שפע של נוזלים היא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי להיפטר מפלגה ואף נזלים.מים הם הבחירה הטובה ביותר, אך משקאות חמים כמו תה צמחים, מרקים ומיצי פירות יכולים גם הם לעזור.הימנע ממשקאות מסוכרים, מכיוון שהם יכולים להחמיר את הסימפטומים שלך.

H3: טיפ מועיל

כאשר שותים נוזלים, עדיף ללגום אותם לאט.זה יעזור לך להישאר לחות וגם להימנע מעצבן גרונך.

H2: גרגר עם מי מלח

גרגר עם מי מלח יכול לעזור להפחית את הדלקת ולשחרר ריר מהגרון.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית מלח בכוס מים חמים וגרגר למשך מספר דקות.לירוק את הפיתרון לאחר גרגולינג.חזור על התרופה הזו פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

H2: השתמש במכונת אדים

מכשיר אדים יכול לעזור להפחית את גודש האף הנגרם על ידי ליחה ואף נזלים.זה מגביר את הלחות בביתך, שיכול לעזור לשחרר ריר ולהקל על הנשימה.הקפד לנקות את מכשיר האדים שלך באופן קבוע כדי למנוע הצטברות של חיידקים ועובש.

H2: להתקלח חם

מקלחת חמה היא תרופה פשוטה נוספת שיכולה לעזור להקל על העומס הנגרם על ידי ליחה ואף נזלים.המים החמים יעזרו לשחרר ריר ולהקל על הנשימה.

H2: השתמש בסיר נטי

סיר נטי הוא מכשיר המשמש לשטף את מעברי האף.כדי להשתמש בתרופה זו, מלאו את סיר הנטי בפושרים, מי מלח והטה את הראש לצד אחד.שופכים בעדינות את התמיסה לנחיל אחד ומאפשרים לו להתנקז מהנחיריים האחר.חזור על תהליך זה בצד השני.

H2: שתו תה חם

שתיית תה חם היא דרך נהדרת לעזור להיפטר מפלגה ואף נזלים.בחר תה צמחי מרפא כמו קמומיל, ג’ינג’ר או תה שורש.תה אלה יכולים לעזור להרגיע את גרונך ולהפחית את הדלקת.

H2: השתמש בתרסיס לאף

תרסיסי האף יכולים לעזור להפחית את גודש האף ולשחרר ריר.בחר תרסיס לאף מלח ופעל לפי ההוראות בחבילה.אל תשתמש בתרסיסים דונסטנטיים במשך יותר משלושה ימים, מכיוון שהם יכולים לגרום לגודש בריבאונד.

H2: קח ויטמין C

ויטמין C יכול לעזור להגביר את מערכת החיסון שלך ולהילחם בזיהומים.נסה להשיג לפחות 1000 מ”ג ויטמין C בכל יום.אתה יכול להשיג זאת ממזונות כמו תפוזים, לימונים, לימונים ופירות הדר אחרים.

H2: אכלו אוכל חריף

אכילת מזון חריף יכולה לעזור להפחית את העומס ולשחרר ריר.נסה להוסיף שום, פלפלי צ’ילי וג’ינג’ר לארוחות.מזונות אלה יעזרו לנקות את מעברי האף ולהפחית את הסימפטומים שלך.

H2: השתמש בקומפרס חם

קומפרס חם יכול לעזור להפחית את הדלקת ולהקל על העומס.כדי להשתמש בתרופה זו, להשרות מטלית במים חמים והחל אותו על המצח והאף.השאירו אותו לכמה דקות וחזרו על פעמיים או שלוש ביום.

H2: שתו מי לימון חמים

שתיית מי לימון חמים יכולה לעזור להרגיע את גרונך ולהפחית את הדלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים מיץ של לימון אחד בכוס מים חמים.מוסיפים כפית דבש ושותה אותו לאט.

H2: קח אמבטיה מהבילה

נקיטת אמבטיה מהבילה יכולה גם לעזור להפחית את העומס הנגרם על ידי ליחה ואף נזלים.הוסף כמה טיפות של שמן אקליפטוס למי האמבט שלך וספג בו כמה דקות.

H2: השתמש בשטיפת האף מלח

שטיפה באף מלח יכולה לעזור לשטוף את הריר ולהפחית את העומס.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו תהפון מלח בכוס מים חמים.השתמש בסיר נטי או ב

תרופות צמחי מרפא לליבה ואף נזלת

ישנם תרופות צמחיות רבות שיכולות לשמש לטיפול בפליגה ואף נזלת.תרופות צמחיות שימשו במשך מאות שנים ויכולות להיות סוג יעיל של טיפול.כמה מהתרופות הצמחיות הפופולריות ביותר לליחה ואף נזלת כוללות: ג’ינג’ר, ליקריץ, דבש, מנטה, אקליפטוס ואורגנו.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה צמחית פופולרית ויעילה לפליגה ואף נזלת.יש לו תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בדרכי הנשימה ולהפחית את ייצור הריר.ניתן להשתמש בג’ינג’ר במגוון דרכים, כמו שתיית תה ג’ינג’ר, הוספתו למזון, או להשתמש בו כשמן אתרי.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שתשתמש בג’ינג’ר כתרופה לליבה ואף נזלת.

ליקריץ

Licorice הוא תרופה יעילה נוספת לליחה ואף נזלת.יש לו תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בדרכי הנשימה ולהפחית את ייצור הריר.ניתן לצרוך ליקריץ בצורות שונות, כגון שתיית תה ליקריץ, לעיסה על שורש ליקריץ או נטילת תמצית ליקריץ.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שתשתמש בשישיון כתרופה לליבה ואף נזוז.

תרופות אחרות לליחה ואף נזלת

בנוסף לתרופות צמחי מרפא, ישנם תרופות אחרות שיכולות לעזור לטפל בפליגה ואף נזלת.אלה כוללים: שתיית שפע של נוזלים, שימוש במכונת אדים, לקיחת מקלחות או אמבטיות מהבילות והימנעות מפעילים כמו עשן, אבק וריחות חזקים.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו.

שתיית שפע של נוזלים

שתיית שפע נוזלים היא אחד התרופות היעילות ביותר לליבה ואף נזלת.שתיית נוזלים עוזרת לדלל את הריר בדרכי הנשימה, מה שמקל על הגירוש.חשוב לשתות הרבה נוזלים, כמו מים, מיץ ותה צמחים.

באמצעות מכשיר אדים

שימוש בכוכב אדים יכול לעזור גם בטיפול בפלגם ואף נזוז.מכשיר אדים מוסיף לחות לאוויר, שיכול לעזור להפחית את הדלקת בדרכי הנשימה ולהפחית את ייצור הריר.חשוב להשתמש במכשיר אדים נקי ולשנות את המים מדי יום.

מסקנה

ניתן לטפל ביעילות בפלגם ואף נזלת באמצעות מגוון תרופות, כולל תרופות צמחי מרפא וסעדים טבעיים אחרים.תרופות צמחי מרפא, כמו ג’ינג’ר וליקוריץ, הם טיפולים פופולריים ויעילים לליחה ואף נזוז.גם תרופות אחרות, כמו שתיית שפע נוזלים ושימוש באדים, מועילים גם הם.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו.

שאלות נפוצות

  • ש: מהם כמה תרופות צמחי מרפא לפליגה ואף נזלת?
  • א: ג’ינג’ר, ליקריץ, דבש, מנטה, אקליפטוס ואורגנו הם כמה מהתרופות הצמחייות הפופולריות ביותר לליבה ואף נזלת.

לסיכום, 19 הסעדים של סבתא לטיפול יעיל ופופולרי בין כל הגילאים לליבה ואף נזלת הם דרך נהדרת לטפל באופן טבעי בתנאים אלה.תרופות צמחי מרפא, כמו ג’ינג’ר וליקוריץ, הם טיפולים פופולריים ויעילים לליחה ואף נזוז.גם תרופות אחרות, כמו שתיית שפע נוזלים ושימוש באדים, מועילים גם הם.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו. wikipedia.org מספק גם רשימה נרחבת של תרופות ביתיות לתנאים אלה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן