דף הבית » תרופות סבתא » 18 תרופות של סבתא שעליך לדעת ויעילות לדיכאון

18 תרופות של סבתא שעליך לדעת ויעילות לדיכאון

18 תרופות של סבתא לדיכאון

דיכאון הוא מצב מתיש המשפיע על אנשים רבים, וזה יכול להיות קשה לניהול.למרבה המזל, ישנם מספר טיפולים טבעיים שניתן להשתמש בהם כדי לשפר את תסמיני הדיכאון.כאן אנו מסתכלים על 18 מהתרופות הטובות ביותר של הסבתא לדיכאון, יעילותן וכיצד להשתמש בהן כראוי.

1.פעילות גופנית

פעילות גופנית היא אחת הדרכים הטובות ביותר להפחתת הדיכאון ולשיפור הרווחה הכללית.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את הלחץ, להגביר את ייצור האנדורפין ולשפר את מצב הרוח.שואפים לקבל לפחות 30 דקות של פעילות גופנית מתונה בכל יום, כמו הליכה, אופניים או שחייה.

טיפ: נצל את הטבע הגדול והקבל אוויר צח במהלך שגרת האימונים שלך.

2.תרופות צמחיות

תרופות צמחיות שימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מצבים, כולל דיכאון.כמה מעשבי התיבול הנפוצים ביותר לדיכאון כוללים את סנט ג’ון וורט, גינקו בילובה ולבנדר.צמחי מרפא אלה נמצאו יעילים בשיפור מצב הרוח והפחתת הלחץ.

3.מדיטציה ויוגה

מדיטציה ויוגה הם שני כלים מצוינים לניהול דיכאון.שני התרגולים יכולים לעזור להפחית את הלחץ, לשפר את המיינדפולנס ולהגביר את הרגיעה.תרגול קבוע של מדיטציה ויוגה יכול לעזור להפחית את תסמיני הדיכאון ושיפור הרווחה הכללית.

4.דיקור סיני

דיקור סיני הוא נוהג סיני עתיק המשמש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מצבים, כולל דיכאון.דיקור סיני פועל על ידי גירוי נקודות מסוימות על הגוף כדי לשפר את זרימת האנרגיה ולקדם ריפוי.מחקרים מצאו כי דיקור סיני יעיל להפחתת תסמיני הדיכאון.

5.ארומתרפיה

ארומתרפיה היא השימוש בשמנים אתרים לשיפור הרווחה הכללית.שמנים אתרים מסוימים, כמו לבנדר, קמומיל וג’סמין, נמצאו בעלי אפקט מרגיע ומרומם, מה שעלול להועיל לסובלים מדיכאון.

6.עיסוי

עיסוי הוא דרך נהדרת נוספת להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח.מחקרים מצאו כי עיסוי קבוע יכול לעזור להפחית את תסמיני הדיכאון ולשפר את הרווחה הכללית.

7.דיאטה ותזונה

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת חיונית לניהול דיכאון.מזונות מסוימים, כמו חומצות שומן אומגה 3, נמצאו מועילות במיוחד לסובלים מדיכאון.בנוסף, הימנעות ממזון מעובד וסוכרים מעודנים יכולה לעזור בשיפור מצב הרוח ולהפחית את תסמיני הדיכאון.

8.תה צמחים

תה צמחי מרפא הם דרך נהדרת להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח.תה צמחי מרפא מסוים, כמו קמומיל, לבנדר וולריאן, נמצא כמועיל במיוחד לסובלים מדיכאון.

9.תוספי מזון

תוספי מזון מסוימים, כמו חומצות שומן אומגה 3 וויטמין B, נמצאו מועילות לסובלים מדיכאון.דבר עם הרופא שלך לפני נטילת תוספי מזון, מכיוון שהם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות.

10.טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT)

טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) הוא סוג של טיפול המתמקד בשינוי דפוסי מחשבה שליליים והתנהגויות.נמצא כי CBT יעיל בהפחתת תסמיני הדיכאון ושיפור הרווחה הכללית.

11.טיפול קל

טיפול באור הוא סוג של טיפול הכרוך בחשיפה לאור מלאכותי.נמצא כי טיפול באור יעיל להפחתת תסמיני דיכאון, במיוחד בחודשי החורף שבהם יש פחות אור טבעי.

12.טיפול במוזיקה

טיפול במוזיקה הוא סוג של טיפול המשתמש במוזיקה כדי לשפר את הרווחה הכללית.נמצא כי טיפול במוזיקה יעיל להפחתת תסמיני דיכאון ושיפור מצב הרוח.

13.טיפול באמנות

טיפול באמנות הוא סוג של טיפול המשתמש באמנות כדי להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח.נמצא כי טיפול באמנות יעיל ב- iמרסן מצב רוח והפחתת תסמיני דיכאון.

14.היפנוזה

היפנוותרפיה היא סוג של טיפול המשתמש בהיפנוזה כדי לעזור לאנשים להתגבר על דפוסי מחשבה שליליים והתנהגויות.נמצא כי היפנוותרפיה יעילה להפחתת תסמיני דיכאון ושיפור הרווחה הכללית.

15.ארומתרפיה

ארום

18 תרופות של סבתא לדיכאון: מידע נוסף

דיכאון הוא הפרעה קשה לבריאות הנפש הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם.למרות שמדובר במצב חמור מאוד, ישנם טיפולים טבעיים, תרופות וטיפולים שיכולים לעזור.אחת מאלה היא הרפואה של סבתא, שהיא אוסף של תרופות ביתיות וטיפולים טבעיים ששימשו במשך מאות שנים כדי לסייע בטיפול בדיכאון.במאמר זה נסתכל על 18 מהתרופות הללו ואת היעילות שלהם לדיכאון.

1.דיקור סיני

דיקור סיני הוא תרגול סיני מסורתי הכרוך בהכנסת מחטים דקים לנקודות ספציפיות בגוף כדי להקל על כאבים ותסמינים אחרים.מחקרים הראו כי דיקור סיני יכול להיות יעיל בטיפול בדיכאון, מכיוון שהוא יכול לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח.

2.ארומתרפיה

ארומתרפיה היא התרגול של שימוש בשמנים וניחוחות אתרים כדי לשפר את מצב הרוח ולהפחתת הלחץ.מחקרים הראו כי שמנים אתרים מסוימים, כמו לבנדר, יכולים לעזור להפחית את תסמיני הדיכאון.

3.תרופות צמחיות

תרופות צמחיות הן טיפולים טבעיים ששימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל דיכאון.תרופות צמחי מרפא פופולריות לדיכאון כוללות את סנט ג’ון וורט, קאווה קאווה ושורש ולריאן.

4.פעילות גופנית

פעילות גופנית היא חלק חשוב מכל תוכנית טיפול בדיכאון, שכן הוכח כמפחית את הסימפטומים ומשפר את מצב הרוח.פעילות גופנית משחררת אנדורפינים, שהם הורמונים שיכולים לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח.

תרופות נוספות של סבתא לדיכאון

5.מדיטציה

מדיטציה היא תרגול הכרוך בהתמקדות ברגע הנוכחי ושחרור מתח ודאגות.מחקרים הראו כי מדיטציה יכולה להוות טיפול יעיל לדיכאון, מכיוון שהיא יכולה לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח.

6.עיסוי

טיפול בעיסוי הוא טיפול פופולרי במגוון מצבים, כולל דיכאון.עיסוי יכול לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח על ידי שחרור אנדורפינים וסרוטונין.

7.יוגה

יוגה היא תרגול הכרוך במתיחה, נשימה ומדיטציה.מחקרים הראו כי יוגה יכולה לעזור להפחית את תסמיני הדיכאון על ידי שחרור אנדורפינים והפחתת לחץ.

8.שינויים בתזונה

ביצוע שינויים בתזונה שלך יכול להשפיע לטובה על בריאותך הנפשית.אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח.

9.תוספי ויטמין

נטילת תוסף ויטמין יומי יכול גם לעזור בשיפור מצב הרוח שלך.בפרט הוכח כי ויטמין B12 יעיל בטיפול בדיכאון.

תרופות נוספות של סבתא לדיכאון

10.טיפול קל

טיפול באור הוא סוג של טיפול הכרוך בחשיפת הגוף לאור מתיבת אור מיוחדת.מחקרים הראו כי טיפול באור יכול לעזור להפחית את תסמיני הדיכאון.

11.עשבי תיבול ותבלינים

עשבי תיבול ותבלינים כמו כורכום, ג’ינג’ר וזעפרן שימשו במשך מאות שנים לטיפול בדיכאון.מחקרים הראו כי עשבי תיבול ותבלינים אלה יכולים להיות יעילים להפחתת תסמיני הדיכאון.

12.טיפול במוזיקה

טיפול במוזיקה הוא סוג של טיפול הכרוך בהאזנה למוזיקה להפחתת לחץ ושיפור מצב הרוח.מחקרים הראו כי טיפול במוזיקה יכול להוות טיפול יעיל לדיכאון.

13.הומאופתיה

הומאופתיה היא סוג של טיפול טבעי הכרוך בשימוש בחומרים מדוללים לטיפול במחלות שונות.מחקרים הראו כי תרופות הומיאופתיות מסוימות יכולות להיות יעילות בטיפול בדיכאון.

14.היפנוזה

היפנוזה iS טכניקה טיפולית הכרוכה בשימוש בהרפיה והצעה להפחתת הלחץ ולשיפור מצב הרוח.מחקרים הראו כי היפנוזה יכולה להיות יעילה בטיפול בדיכאון.

התרופות הסופיות של סבתא לדיכאון

15.טיפול התנהגותי קוגניטיבי

טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) הוא סוג של טיפול בשיחות הכרוך בזיהוי ושינוי מחשבות והתנהגויות שליליות.מחקרים הראו כי CBT יכול להיות יעיל בטיפול בדיכאון.

16.תוכניות תרגיל

תוכניות פעילות גופנית כמו טאי צ’י וצ’יגונג יכולות לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח.מחקרים הראו כי תוכניות אימונים אלה יכולות להיות יעילות בטיפול בדיכאון.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן