דף הבית » תרופות סבתא » 18 תרופות של סבתא מהמטבח ומסורתיות לגידול ענבים

18 תרופות של סבתא מהמטבח ומסורתיות לגידול ענבים

יבול בריא: 18 תרופות של סבתא מהמטבח ודרכים מסורתיות לגידול ענבים

העלאת ענבים היא משימה מתגמלת, אך היא דורשת מאמץ מסוים.אם אתה רוצה לייצר יבול ענבים חזק ובריא, אתה צריך להכיר את השיטות המומלצות לגידול ענבים.למרבה המזל, רבים מהפרקטיקות הללו הועברו מדור לדור, ותוכלו למשוך את החוכמה של אלה שבאו לפניכם.להלן 18 תרופות של סבתא מהמטבח ודרכים מסורתיות לגידול ענבים.

H2: בחר את הזן הנכון

השלב הראשון בהעלאת ענבים הוא לבחור את הזן הנכון.זנים שונים של ענבים דורשים רמות שונות של גיזום, אדמה ואקלים, ולכן חשוב לבחור מגוון שמתאים לצרכים הספציפיים שלך.בצע את המחקר שלך כדי לגלות אילו זנים הם הטובים ביותר לתנאי הגידול שלך.

H2: צמח באדמה מנקזת היטב

ענבים זקוקים לאדמה סדירה היטב כדי להבטיח ששורשיהם לא יירקבו.אם האדמה רטובה מדי, השורשים לא יכולים לתפוס לחות וחומרים מזינים, מה שעלול להוביל לצמיחה לקויה ולתשואות נמוכות יותר.וודא שאתה שותל את הענבים שלך באדמה שמתנקזת היטב ויש לה אוורור טוב.

H3: טיפ: שפר את ניקוז האדמה

אם אתה מוצא שהאדמה שלך לא מתנקזת היטב, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשפר את הניקוז.הוספת חומר אורגני כגון קומפוסט או זבל תסייע בשיפור מבנה האדמה ולהעצים את הניקוז.אתה יכול גם ליצור מיטות מורמות או לשתול את הענבים שלך במכולות או בסירים מורמים.

H2: לגזום כראוי

גיזום הוא צעד חיוני בתהליך העלאת הענבים.גיזום עוזר לשלוט בגודל וצורת הגפנים, כמו גם לקדם צמיחה נמרצת ותשואות גדולות יותר.הקפד לגזום את הענבים שלך באופן קבוע כדי לשמור עליהם בריאים ופרודוקטיביים.

H2: מים באופן קבוע

ענבים זקוקים להשקיה קבועה כדי לייצר עלווה ופירות בריאים.השקה את הגפנים שלך עמוק ויסודיות פעם בשבוע כדי להבטיח שהענבים שלך יקבלו את הלחות שהם צריכים.חשוב גם לפקח על רמות הלחות של האדמה כדי לוודא שהאדמה אינה יבשה מדי או רטובה מדי.

H2: עקב אחר מזיקים ומחלות

ענבים רגישים למגוון מזיקים ומחלות, ולכן חשוב לפקח על הגפנים שלך באופן קבוע לכל סימני צרות.חפש סימני מחלה, כמו עלים או כתמים לא צבעוניים, וקח צעדים למיגור כל מזיקים או מחלות שתמצא.

H2: לספק תמיכה

יש לתמוך בענבים ככל שהם גדלים.השתמש בהימור, בטיולים או בארסים כדי לספק תמיכה בגפנים שלך ולמנוע מהם לשפוך או לשבור.

H2: השתמש בדשנים אורגניים

דשנים אורגניים הם דרך נהדרת להעניק לענבים שלך את החומרים המזינים הדרושים להם לצמיחה בריאה.חפש דשנים אורגניים המנוסחים באופן ספציפי לענבים ועוקב אחר ההוראות על החבילה.

H2: Mulch

מילה היא צעד חשוב בתהליך העלאת הענבים.המילך עוזר לשמור על קרקע קרקעית ולחות, וגם עוזר לשלוט על עשבים שוטים.השתמש בתוך אורגני כמו קש, גזרי דשא או שבבי קליפות כדי לכסות את האדמה סביב גפניך.

H2: צמח ליד צמחים אחרים

ענבים נהנים מלהיות נטועים ליד צמחים אחרים.נטיעת צמחים לוויה כמו עשבי תיבול, ירקות או פירות אחרים יכולים לעזור בשיפור האדמה ולספק חומרים מזינים נוספים לענבים שלך.

H2: השתמש בתה קומפוסט

תה קומפוסט הוא דרך נהדרת להוסיף חיידקים ופטריות מועילים לאדמתך.ייצור ושימוש בתה קומפוסט בענבים שלך יכול לעזור בשיפור מבנה האדמה ולספק חומרים מזינים נוספים לגפנים שלך.

H2: הימנע מהפרשת יתר

הפרה יתר עלולה להזיק לענבים שלך.יותר מדי דשן יכול להוביל לצמיחה לקויה ולתשואות נמוכות, לכן הקפד להשתמש בכמות המומלצת של דשן ולהקפיד שלא להגזים.

H2: השתמש בסולפט נחושת

נחושת גופרת היא דרך נהדרת למנוע מחלות בענבים שלך.זה עוזר לשלוט במגוון מחלות פטרייתיות, והוא בטוח יחסית לשימוש בענבים.

H2: צמח בשמש

ענבים זקוקים להרבה אור שמש כדי להפיקCE עלווה בריאה ופירות.וודא שהענבים שלך נטועים באזור שמקבל לפחות 6-8 שעות של אור שמש ישיר ליום.

H2: צמח במיטות מורמות

מיטות מורמות יכולות לעזור בשיפור הניקוז ולספק חום נוסף לענבים שלך.שתלו את הענבים שלכם במיטות מורמות כדי להבטיח שיש להם את תנאי הגידול הטובים ביותר.

H2: להגן מפני כפור בסוף האביב

ענבים הם

18 הסעדים של סבתא לגידול ענבים

גידול ענבים הוא חוויה מתגמלת, אבל זה יכול לקחת הרבה עבודה קשה כדי לגרום לגפנים שלך לייצר את הענבים הטעימים ביותר.למרבה המזל, רבים מאיתנו יכולים לפנות לסבתותינו לקבלת עצות מנוסות ואמיתיות כיצד להפיק את המרב מהגפנים שלך.להלן 18 מהתרופות הטובות ביותר של סבתא לגידול ענבים.

1.השתמש באדמה הנכונה

מרבית סוגי הענבים מעדיפים אדמה שהיא מעט חומצית, עם pH בין 6.0 ל- 6.5.אם האדמה שלך אינה מתאימה לענבים, יתכן שתצטרך להוסיף קומפוסט או דשן כדי להפוך אותה למתאימה יותר.

2.לגזום באופן קבוע

גיזום הגפנים שלך באופן קבוע יכול לעזור להם להתחזק ולייצר יותר ענבים.גיזום עוזר גם לשמור על בריאות הגפנים ולמנוע מחלות ומזיקים לתפוס.

3.דק את הענבים

דליל חבורות ענבים חשוב כדי להבטיח זרימת אוויר טובה וחדירת אור.זה עוזר לשמור על בריאות הגפנים שלך ומגדיל את איכות הענבים.

4.מים באופן קבוע

ענבים

זקוקים להרבה מים כדי להישאר בריאים ולייצר יבול טוב.השקיית הגפנים שלך באופן קבוע חיוני להצלחה.

5.לספק צל והגנה

ענבים

זקוקים להרבה שמש כדי להבשיל, אבל יותר מדי שמש עלולה להזיק.מתן צל והגנה מפני הרוח יכול לעזור לשמור על בריאות הגפנים שלך.

6.Mulch

תום מסייע בהגנה על הגפנים שלך מפני טמפרטורות קיצוניות ומסייע לשמור על לחות באדמה.זה מועיל במיוחד בחודשי הקיץ החמים.

7.לשתול במקום הנכון

ענבים

מעדיפים לשתול במיקום שטוף שמש עם אדמה סחוטת היטב.נטיעה במקום הנכון יכולה לעשות את ההבדל הגדול בהצלחת הגפנים שלך.

8.לשמור על קרקע תקינה ph

שמירה על pH של אדמה נכונה לגפני הענבים שלך חיונית לצמיחה בריאה.אתה יכול לרכוש ערכת בדיקת pH כדי לוודא שהאדמה שלך מתאימה לגידול ענבים.

9.צפו במזיקים ומחלות

ענבים

רגישים למזיקים ומחלות, ולכן חשוב לפקוח עין על כל סימני צרות.אם אתה מגלה סימנים של מחלות או מזיקים, פעל במהירות לטיפול בבעיה.

10.קציר בזמן הנכון

קציר ענבים מוקדם מדי או מאוחר מדי יכול להשפיע על הטעם ואיכות הענבים.הקפד לקצור את הענבים שלך בזמן הנכון לתוצאות הטובות ביותר.

11.השתמש בדשן אורגני

דשנים אורגניים יכולים לספק את החומרים המזינים שהגפנים שלך צריכות לייצר יבול איכותי.שימוש בדשן אורגני יכול גם לעזור בהגנה על הסביבה.

12.השתמש בתרסיסי נחושת

תרסיסי נחושת הם דרך נהדרת להגן על הגפנים שלך מפני מחלות ומזיקים.רק הקפד לעקוב אחר ההוראות בתווית לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

13.השתמש בקומפוסט

קומפוסט הוא דרך נהדרת להוסיף חומרים מזינים לאדמתך ולשפר את הבריאות הכללית של הגפנים שלך.קומפוסט יכול גם לעזור לשמור על לחות ולהפחית את הצורך בהשקיה תכופה.

14.לשתול ליד מקור מים

נטיעת הענבים שלך ליד מקור מים יכולה להקל על שמירתם.זה יכול גם לעזור להפחית את משך הזמן שעליך לבלות בהשקיה ביד.

15.גיזום באביב

גיזום הגפנים שלך באביב יכול לעזור לקדם צמיחה בריאה ולעזור לגפנים שלך לייצר יבול טוב יותר.גיזום באביב יכול לעזור גם לשמור על גפניך בריאים ונטולי מחלות.

16.השתמש בגידולי כיסוי

גידולי כיסוי יכולים לספק חומרים מזינים to האדמה שלך ועוזרים למנוע השתלטות על עשבים שוטים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן