דף הבית » תרופות סבתא » 18 תרופות סבתות חמות וטבעיות לגרד
daadaddaddaa daddaaddaa ddeddaa ddddadddaa dcddad

18 תרופות סבתות חמות וטבעיות לגרד

מה גורם לגירוד?

גירוד הוא תחושה מעצבנת ולעתים קרובות מתמשכת הגורמת לדחף חזק לשרוט.זה יכול להיגרם על ידי מגוון מצבים, כולל אלרגיות, עקיצות חרקים, דלקות עור ועור יבש.גירוד יכול להיות סימן למצב רפואי רציני, ולכן חשוב לפנות לרופא אם הגירוד נמשך או אם הוא מלווה בתסמינים אחרים.

18 תרופות טבעיות לגרד

גירוד יכול להיות בעיה בלתי נוחה ומשבשת, אך ישנם כמה תרופות טבעיות שיכולות לעזור להקל עליה.להלן 18 תרופות סבתות טבעיות להרגיע את עורך המגרד:

1.אמבט שיבולת שועל

שיבולת שועל שימשה במשך מאות שנים כדי להרגיע את גירויי העור, ואמבט שיבולת שועל היא תרופה קלה ויעילה לגרד.כדי ליצור אמבטיה שיבולת שועל, פשוט הוסף כוס שיבולת שועל לאמבט פושרים.משרים באמבטיה במשך כרבע שעה ואז שטפו.

2.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-חיטוי, מה שהופך אותו לתרופה מצוינת לגרד.מערבבים כף אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים אחת ומורחים ישירות על האזור המושפע.השאירו את התערובת במשך 10 דקות ואז שוטפים במים חמים.

3.אלוורה

אלוורה היא אנטי דלקתית טבעית ואנטי-חיטוי שיכולה לעזור להרגיע את הגירוד ולהפחתת הדלקת.מרחו את הג’ל ישירות על האזור המושפע, או הוסיפו כמה טיפות של מיץ אלוורה לאמבטיה פושרת וספיגה למשך 10 דקות.

4.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא אנטי -פטרייתית טבעית ואנטיספטית שיכולה לעזור להקל על גירוד.להכנת משחת סודה לשתייה, מערבבים שתי כפות סודה לשתייה עם כף מים חמים.החל את העיסה על האזור הפגוע והשאיר אותו למשך 10 דקות.שוטפים במים חמים.

5.קומפרס מגניב

קומפרס מגניב יכול לעזור להפחית דלקת וגרד.החל קומפרס קריר ישירות על האזור המושפע למשך 10 דקות, ואז שוטף במים קרירים.

6.שמן עץ התה

בשמן עץ התה תכונות נוגדות פטריות ואנטי דלקתיות, מה שהופך אותו לתרופה יעילה לגרד.מערבבים כף אחת של שמן עץ התה עם כוס מים אחת ומורחים ישירות על האזור הפגוע.השאירו את התערובת במשך 10 דקות, ואז שטפו במים חמים.

7.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי יעיל שיכול לעזור להרגיע את הגירוד ולהפחתת הדלקת.החל כמות קטנה של שמן קוקוס ישירות על האזור המושפע שלוש פעמים ביום.

8.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא מענק טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וגרד.החל את המכשפה לוז ישירות על האזור המושפע שלוש פעמים ביום.

9.דבש

דבש הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להרגיע את הגירוד.מרחו שכבה דקה של דבש ישירות על האזור הפגוע והשאירו אותה למשך 10 דקות.שוטפים במים חמים.

10.קמומיל

לקמומיל יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להרגיע את הגירוד ולהפחתת הדלקת.הכינו תה קמומיל על ידי תלול שתי כפיות קמומיל מיובש בכוס אחת של מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים ואז הניחו להתקרר.מרחו את התה ישירות על האזור המושפע במטלית נקייה.

11.שמן לבנדר

לשמן לבנדר יש תכונות נגד פטריות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית דלקת וגרד.מערבבים שתי טיפות של שמן לבנדר עם כף אחת של שמן קוקוס ומורחים ישירות על האזור הפגוע.השאירו את התערובת במשך 10 דקות, ואז שטפו במים חמים.

12.מלח אפסום

למלח Epsom יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית דלקת וגרד.מוסיפים שתי כוסות מלח אפסום לאמבטיה פושרת ומשרות למשך 10 דקות.

13.בזיל

לבזיל ‘יש תכונות נגד פטריות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית גירוד.הכינו תה בזיליקום על ידי תלול כפית אחת של בזיליקום מיובש בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים ואז הניחו להתקרר.החל את התה ישירות על האזור המושפע במטלית נקייהו

<

18 תרופות סבתות חמות וטבעיות לגרד

גירוד הוא מצב שכיח שיכול להיות לא נוח ומסיח את דעתו.אבל במקום להגיע לקרמים וריסומים עמוסים כימיים ללא מרשם, יש המון תרופות טבעיות להרגיע את העור ולהקל על הגירוד.להלן 18 תרופות סבתא חמות וטבעיות שהוכחו כמספקות הקלה:

1.אמבט שיבולת שועל

שיבולת שועל עמוסה בתכונות מרגיעות, כך שלא מפתיע שאמבט שיבולת שועל הוא אחד התרופות המובילות לסבתא לגרד.פשוט הוספת שיבולת שועל לאמבטיה חמה יכולה לספק הקלה לעור מגרד.כדי לקבל הקלה נוספת, תוכלו גם להכין משחה עם שיבולת השועל והמים ולהחיל אותה ישירות על האזור המגרד.

2.אלוורה

אלוורה הוא קרם לחות בעור טבעי שיכול לספק גם הקלה לעור מגרד.זהו אנטי דלקתי ואנטיבקטריאלי, שיכול לעזור להפחית את האדמומיות והדלקת.לשימוש, פשוט החל קצת ג’ל אלוורה ישירות על האזור המגרד.

3.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה טבעית נוספת שיכולה לעזור להרגיע את העור המגרד.לשימוש, פשוט הוסף כוס סודה לשתייה לאמבטיה שלך וספוג 15-20 דקות.סודה לשתייה תעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מגרד.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית שיכולה לעזור להפחית את הגירוד.לשימוש, פשוט מערבבים חלקים שווים חומץ תפוחים ומים ומרחים ישירות על האזור המושפע.החומץ יסייע בהפחתת הדלקת ולספק הקלה מגרד.

5.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להרגיע את העור המגרד.לשימוש, פשוט מרחי מעט שמן קוקוס ישירות על האזור המושפע.השמן יעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מגרד.

6.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להרגיע את העור המגרד.לשימוש, פשוט מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם שמן נשא כמו קוקוס או שמן זית ומורחים ישירות על האזור הפגוע.השמן יעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מגרד.

7.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא מענק טבעי שיכול לעזור להפחית את הגירוד.לשימוש, פשוט החל קצת לוז מכשפות ישירות על האזור המושפע.לוז המכשפה יסייע בהפחתת הדלקת ולספק הקלה מגרד.

8.מיץ לימון

מיץ לימון הוא מענק טבעי שיכול לעזור להפחית את הגירוד.לשימוש, פשוט מערבבים חלקים שווים מיץ לימון ומים ומרחים ישירות על האזור הפגוע.מיץ הלימון יסייע בהפחתת הדלקת ולספק הקלה מגרד.

9.שמן לבנדר

שמן לבנדר הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להרגיע את העור המגרד.לשימוש, פשוט מערבבים כמה טיפות של שמן לבנדר עם שמן נשא כמו קוקוס או שמן זית ומורחים ישירות על האזור הפגוע.השמן יעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מגרד.

10.דבש

דבש הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית גירוד.לשימוש, פשוט החל קצת דבש ישירות על האזור המושפע.הדבש יעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מגרד.

11.שום

שום הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית את הגירוד.לשימוש, פשוט מוחץ ציפורן שום ומורח את המיץ ישירות על האזור המושפע.השום יעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מגרד.

12.קמומיל

קמומיל הוא אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להרגיע את העור המגרד.לשימוש, פשוט סבל שקית תה קמומילית במים חמים ומורחים את התה ישירות על האזור הנגוע.הקמומיל יסייע בהפחתת הדלקת ולספק הקלה מגרד.

13.קליפת בננה

קליפות בננה

הן חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית את הגירוד.להשתמש

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן