דף הבית » תרופות סבתא » 18 תרופות סבתות אמינות וזולות למכה לצלעות
daadaddaddaa daddaaddaa ddeddaddaa ddddcddaa dcdedbd dcdadcdad

18 תרופות סבתות אמינות וזולות למכה לצלעות

מה לעשות כשקיבלת מכה לצלעות

זה התרחשות נפוצה עבור רבים מאיתנו: מכה לצלעות.בין אם זה מפציעה הקשורה לספורט, תאונה או נפילה, הכאב של פציעה בצלעות יכול להיות חמור.אמנם קיימים טיפולים רפואיים רבים, כגון תרופות אנטי דלקתיות, פיזיותרפיה או אפילו ניתוחים, אך ישנם גם כמה תרופות מסורתיות יותר שניתן להשתמש בהן כדי להקל על הכאב ואי הנוחות של פגיעה בצלעות.

סבתות מספקות תרופות ביתיות במשך מאות שנים, ויש הרבה תרופות זולות ואמינות לטיפול במכה לצלעות.להלן 18 מהתרופות הטובות ביותר של הסבתא לפגיעה בצלעות שניתן להשתמש בה כדי לסייע בהפחתת הכאב ואי הנוחות הקשורים לפגיעה בצלעות.

הסעדים של סבתא לפגיעה בצלעות

1.קומפרס חום וקור

שימוש בשילוב של חום וקור יכול להיות דרך יעילה להפחתת הדלקת והכאב הקשורים לפגיעה בצלעות.לקבלת התוצאות הטובות ביותר, החלף בין קומפרס חם (כמו בקבוק מים חמים) לדחיסה קרה (כמו חבילת קרח) למשך 10 דקות כל אחד.עשו זאת מספר פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

2.אמבטיות מלח אפסום

מלחי EPSOM ידועים בתכונותיהם הטיפוליות, וניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהפחתת הנפיחות והכאב הקשורים לפגיעה בצלעות.מוסיפים 1-2 כוסות מלחי אפסום לאמבטיה חמה ומשרות למשך 10-15 דקות.עשו זאת מספר פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

3.תה ג’ינג’ר

לג’ינג’ר יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לפגיעה בצלעות.להכנת תה ג’ינג’ר, הרתיחו 1-2 כפיות ג’ינג’ר מגורד טרי בכוסות מים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים 2-3 פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

4.כרית חום

שימוש בכרית חום או בקבוק מים חמים באזור הפגוע יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.מניחים את הכרית על האזור הפצוע למשך 10-15 דקות, מספר פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

5.כורכום

כורכום הוא תבלין שיש לו תכונות אנטי דלקתיות וניתן להשתמש בו כדי לסייע בהפחתת נפיחות וכאב הקשורים לפגיעה בצלעות.הכינו משחה של כפית אבקת כורכום וכפית מים ומורחים אותה על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 15-20 דקות ושטפו במים חמים.חזור על 3-4 פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

6.משחה ארניקה

ארניקה הוא צמח ששימש במשך מאות שנים לטיפול בחבלות, נקעים וזנים.ניתן ליישם משחה ארניקה על האזור הפגוע כדי לסייע בהפחתת הנפיחות והכאב.החל את המשחה מספר פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

7.עלי כרוב

לעלי כרוב יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאבים הקשורים לפגיעה בצלעות.מניחים כמה עלי כרוב על האזור הפגוע ועוטפים בבד.השאירו את העלים למשך 15-20 דקות וחזרו על מספר פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

8.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאבים הקשורים לפגיעה בצלעות.מערבבים 1-2 כפות של חומץ תפוחים בכוסות 1-2 כוסות מים חמים ושותים 2-3 פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

9.שום

לשום תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאבים הקשורים לפגיעה בצלעות.הכינו משחה של 1-2 שיני שום וכפית שמן זית ומורחים אותה על האזור הנגוע.השאירו אותו למשך 15-20 דקות ושטפו במים חמים.חזור על 3-4 פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

10.אלוורה

אלוורה יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאבים הקשורים לפגיעה בצלעות.החל ג’ל אלוורה על האזור המושפע והשאיר אותו למשך 15-20 דקות.יש לשטוף במים חמים ולחזור מספר פעמים ביום עד 48 שעות לאחר הפציעה.

11.דחיסת תה שחור

הסעדים של סבתא יעילה יותר למכה לצלעות

מכה לצלעות יכולה להיות חוויה כואבת להפליא, אך ישנם כמה תרופות סבתות אמינות וזולות יותר שיכולות לעזור להקל על הכאב ולהפחית כל נפיחות.סעדים אלה אולי לא ידועים כמו אלה שהוזכרו לעיל, אך הם יכולים להיות יעילים באותה מידה.להלן עוד כמה תרופות טבעיות לנסות.

כורכום

כורכום הוא תבלין המשמש בדרך כלל בבישול, אך יש לו גם תכונות רפואיות.כורכום מכיל תרכובת הנקראת כורכומין, שלפי ההערכה יש תכונות אנטי דלקתיות.כדי להשתמש בכורכום כדי לטפל במכה בצלעות, מערבבים כפית אבקת כורכום עם כף מים ליצירת משחה.החל את העיסה על האזור המושפע ומכסה בבד חם.השאירו את העיסה למשך 15-20 דקות לפני השטיפה.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה טבעית פופולרית נוספת עבור מחלות רבות, ולחלה כי יש להן תכונות אנטי דלקתיות.כדי להשתמש בג’ינג’ר למכה לצלעות, מגרד ג’ינג’ר טרי ומערבב אותו עם כף דבש או שמן זית.מרחו את התערובת על האזור הפגוע ומכסים בבד חם.השאירו את התערובת למשך 15-20 דקות לפני השטיפה.

פלפל קאיין

פלפל קאיין הוא תרופה ביתית יעילה לתנאים רבים, ולפי ההערכה יש תכונות אנטי דלקתיות.כדי להשתמש בפלפל קאיין למכה לצלעות, מערבבים כפית פלפל קאיין עם כף מים חמים.מרחו את התערובת על האזור הפגוע ומכסים בבד חם.השאירו את התערובת למשך 15-20 דקות לפני השטיפה.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית פופולרית עבור מחלות רבות, ולפי ההערכה יש תכונות אנטי דלקתיות.כדי להשתמש בחומץ תפוחים למכה לצלעות, מערבבים כפית חומץ תפוחים עם כף מים חמים.מרחו את התערובת על האזור הפגוע ומכסים בבד חם.השאירו את התערובת למשך 15-20 דקות לפני השטיפה.

שמן לבנדר

שמן לבנדר הוא תרופה טבעית פופולרית עבור מחלות רבות, ולפי ההערכה יש תכונות אנטי דלקתיות.כדי להשתמש בשמן לבנדר למכה לצלעות, מערבבים כמה טיפות של שמן לבנדר עם כף שמן זית.מרחו את התערובת על האזור הפגוע ומכסים בבד חם.השאירו את התערובת למשך 15-20 דקות לפני השטיפה.

שאלות נפוצות

מהם כמה תרופות טבעיות אחרות למכה לצלעות?

תרופות טבעיות אחרות למכה לצלעות כוללות שמן ארניקה, שמן אקליפטוס ותה קמומיל.

האם יש סיכונים הקשורים לשימוש בתרופות טבעיות למכה לצלעות?

הסעדים הטבעיים המפורטים לעיל בדרך כלל בטוחים לשימוש, אך עדיף תמיד להתייעץ עם רופא או איש מקצוע אחר בבריאות לפני שתשתמשו בכל תרופה טבעית.

הסעדים של סבתא למכה לצלעות יכולים להיות יעילים וזולים להפליא.מכורכום וג’ינג’ר ועד פלפל קאיין וחומץ תפוחים, ישנם תרופות טבעיות רבות שיכולות לעזור להפחית את הכאב והנפיחות.אמנם עדיף להתייעץ עם רופא או איש מקצוע אחר בתחום הבריאות לפני שתשתמש בכל תרופה טבעית, אך התרופות של סבתא אלה יכולות להיות דרך יעילה וזולה לטפל במכה בצלעות.

למידע נוסף על 18 תרופות סבתות אמינות וזולות למכה לצלעות, בקרו ב wikipedia.org .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן