דף הבית » תרופות סבתא » 18 תרופות ביתיות וביתיות לעצירות בילדים
daadaddaddaa dddaadddaa ddddaadddaa dcdadaddaddaa dddcdddd

18 תרופות ביתיות וביתיות לעצירות בילדים

מה זה עצירות אצל ילדים?

עצירות אצל ילדים היא מצב שכיח המתרחש כאשר הילד מתקשה להעביר צואה, או שהצואה קשה, יבשה וקשה לעבור.זה יכול לגרום לכאבי בטן ואי נוחות, ולעתים קרובות מלווה בתסמינים אחרים כמו נפיחות ובחילה.עצירות נפוצה יותר בקרב ילדים צעירים יותר ויכולה להיגרם על ידי מגוון גורמים כמו תזונה, חוסר פעילות גופנית והתייבשות.

18 תרופות ביתיות וביתיות לעצירות אצל ילדים

1. הגדל את צריכת הסיבים: הגדלת כמות הסיבים בתזונה של ילדך יכולה לעזור להפחית את העצירות.מזונות כמו פירות, ירקות ודגנים מלאים הם כולם מקורות סיבים מצוינים.

2. הגדל את צריכת המים: התייבשות יכולה להוביל לעצירות, ולכן חשוב לוודא שילדך שותה מספיק מים.עודדו את ילדכם לשתות לפחות שש עד שמונה כוסות מים ביום.

3. פעילות גופנית: פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור לעורר את המעי, שיכולים לעזור להפחית את העצירות.עודדו את ילדכם לעסוק לפחות ב -30 דקות של פעילות גופנית בכל יום.

4. מיץ גיזום: מיץ גיזום הוא משלשל טבעי שיכול לעזור לעורר את המעי ולהפחית את עצירות.תן לילדך כוס קטן של מיץ גיזום פעם או פעמיים ביום.

5. פרוביוטיקה: פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים שיכולים לעזור בשיפור העיכול ולהפחית את העצירות.אתה יכול למצוא פרוביוטיקה בצורות רבות, כמו יוגורט, קפיר ותוספי מזון.

6. רוטב תפוחים: רוטב תפוחים יכול לעזור לרכך שרפרפים ולהפחית את העצירות.תן לילדך קערה קטנה של רוטב תפוחים כל יום.

7. זרעי פשתן: זרעי פשתן הם מקור נהדר לסיבים שיכולים לעזור להפחית את העצירות.הוסף כף של זרעי פשתן קרקעיים ליוגורט או שיבולת שועל של ילדך מדי יום.

8. שמן קיק: שמן קיק הוא משלשל טבעי שיכול לעזור להפחית את העצירות.תן לילדך כפית שמן קיק מעורבב בכוס חלב פעם או פעמיים ביום.

9. מיץ אלוורה: מיץ אלוורה יכול לעזור לרכך שרפרפים ולהפחית את העצירות.תן לילדך כוס קטן של מיץ אלוורה כל יום.

10. חלב מגנזיה: חלב מגנזיה הוא משלשל טבעי שיכול לעזור להפחית את העצירות.תן לילדך כפית חלב מגנזיה פעם או פעמיים ביום.

11. סודה לשתייה: סודה לשתייה יכולה לעזור להפחית את העצירות על ידי הגדלת כמות המים במעיים.תן לילדך כפית סודה לשתייה מעורבבת בכוס מים פעם או פעמיים ביום.

12. שורש שן הארי: שורש שן הארי הוא משלשל טבעי שיכול לעזור להפחית את העצירות.תן לילדך כפית תה שורש שן הארי פעם או פעמיים ביום.

13. מיץ לימון: מיץ לימון יכול לעזור להפחית את העצירות על ידי הגדלת כמות המים במעי.תן לילדך כפית מיץ לימון מעורבב בכוס מים פעם או פעמיים ביום.

14. קליפת פסיליום: קליפת פסיליום היא משלשל טבעי שיכול לעזור להפחית את עצירות.תן לילדך כפית קליפת פסיליום מעורבבת בכוס מים פעם או פעמיים ביום.

15. מלח אפסום: מלח אפסום הוא משלשל טבעי שיכול לעזור להפחית את העצירות.תן לילדך כפית מלח אפסום מעורבב בכוס מים פעם או פעמיים ביום.

16. ג’ינג’ר: ידוע שג’ינג’ר מסייע בהפחתת עצירות על ידי גירוי המעי.תן לילדך כפית מיץ ג’ינג’ר מעורבב בכוס מים פעם או פעמיים ביום.

17. סנה: סנה היא משלשלת טבעית שיכולה לעזור להפחית את העצירות.תן לילדך כפית תה סנה פעם או פעמיים ביום.

18. פחם מופעל: פחם מופעל הוא משלשל טבעי שיכול לעזור להפחית את עצירות.תן לילדך כפית פחם מופעל מעורבב בכוס מים פעם או פעמיים ביום.

טיפ מועיל:

חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתעניק לילדך את כל התרופות הביתיות הללו לעצירות.חלק מהסעדים הללו עשויים שלא להתאים לילדכם, ואף יכולים להחמיר את המצב.

חלק 2: תרופות ביתיות לעצירות אצל ילדים

therE הם מגוון תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על אי הנוחות של עצירות אצל ילדים.אלה נעים בין שינויים תזונתיים לתרופות טבעיות ועד שינויים באורח החיים.בנוסף, חשוב להבטיח שילדכם שותה הרבה מים ומקבל מספיק סיבים בתזונה שלהם.להלן 18 תרופות ביתיות לעצירות בילדים.

1.הגדל את צריכת הסיבים

הוספת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים לתזונה של ילדכם היא אחת הדרכים הטובות ביותר לעזור להקל על עצירות.מזונות כמו דגנים מלאים, שעועית, פירות וירקות הם כולם מקורות טובים לסיבים.דאג לכלול מגוון פירות וירקות בתזונה של ילדך כדי להבטיח שהם מקבלים את הסיבים הדרושים שהם צריכים.

2.מיץ גיזום

מיץ שזיפים יכול להיות תרופה נהדרת לעצירות אצל ילדים.הוא גבוה בסיבים ובסורביטול, המסייע בהגברת הנוזל במעיים.חשוב לוודא שאתה נותן לילדך את הכמות הנכונה של מיץ שזיפים, מכיוון שיותר מדי יכול להוביל לכאבי בטן ושלשול.

3.הגדל את צריכת המים

הגדלת צריכת המים של ילדך יכולה לעזור במניעת עצירות.וודא שילדך שותה לפחות 8 כוסות מים ביום.זה יעזור לשמור על המעיים לחות ולהפחית את הסיכון לעצירות.

4.חומץ תפוחים

ידוע כי

חומץ תפוחים היה מסייע בעצירות במקרים מסוימים.ניתן לקחת אותו בכמה דרכים, כולל ערבוב כף של חומץ תפוחים עם כוס מים או הוספתו לשייק.חשוב לוודא שלילדך אין אלרגיה לחומץ תפוחים לפני שתנסה את התרופה הזו.

5.פעילות גופנית

תרגיל

יכול לעזור לעורר את מערכת העיכול ולהקל על עצירות.לגרום לילדכם לעשות פעילות גופנית קלה כמו הליכה או ריצה יכולה לעזור לגרום לדברים לנוע במעיים.חשוב לוודא שילדך לא יגזים בו, מכיוון שזה יכול להוביל לאי נוחות נוספת.

6.שמן קוקוס

שמן קוקוס יכול להועיל להקלה על עצירות.הוא מכיל חומצה לאורית, המסייעת להפחתת הדלקת בדרכי העיכול.ניתן ליטול שמן קוקוס דרך הפה או ליישם באופן אקטואלי על הבטן כדי לעזור להרגיע את המעיים.

7.עיסוי

עיסוי הבטן של ילדך יכול לעזור לעורר את מערכת העיכול ולהקל על עצירות.אתה יכול להשתמש בתנועה סיבובית עדינה כדי לעסות את האזור, ולהקפיד לא ללחוץ חזק מדי.זה יכול לעזור להרפות את השרירים ולעודד תנועה במעיים.

8.פרוביוטיקה

פרוביוטיקה מועילה למערכת העיכול מכיוון שהם עוזרים לשמור על איזון בריא של חיידקים במעיים.נטילת פרוביוטיקה יכולה לעזור להפחית את העצירות מכיוון שהם יכולים לעזור לפרק את המזון בצורה יעילה יותר.אתה יכול למצוא פרוביוטיקה בתוספי מזון או בסוגים מסוימים של יוגורט.

9.סודה לשתייה

ניתן להשתמש ב

סודה לשתייה כדי לעזור להקל על עצירות.מערבבים כפית סודה לשתייה בכוס מים חמים ונותנים אותה לילדכם.זה יכול לעזור להפחית את החומציות של המעיים ולעודד תנועה במערכת העיכול.

10.שמן קיק

שמן קיק הוא משלשל טבעי שיכול לעזור להקל על עצירות.אתה יכול לערבב כפית שמן קיק בכוס חלב חם ולתת אותו לילדך.חשוב לוודא שילדך אינו אלרגי לשמן קיק לפני שאתה מנסה את התרופה הזו.

סיכום

עצירות אצל ילדים יכולה להיות בעיה קשה ולא נוחה.ישנם מגוון של תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את תסמיני העצירות ולהפוך את ילדכם לנוח יותר.אלה כוללים שינויים תזונתיים, תרופות טבעיות ושינויים באורח החיים.חשוב להבטיח שילדכם שותה הרבה מים ומקבל מספיק סיבים בתזונה שלהם.בנוסף, ישנם מגוון של תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן כדי לעזור להקל על עצירות כגוןמיץ גיזום, חומץ תפוחים, שמן קוקוס, עיסוי, פרוביוטיקה, סודה לשתייה, ו

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן