דף הבית » תרופות סבתא » 18 ללא מרשם תרופות רפואיות לגמגום

18 ללא מרשם תרופות רפואיות לגמגום

גמגום: סקירה כללית

גמגום הוא הפרעת דיבור הגורמת לאדם להתקשות לדבר בצורה שוטפת.אנשים שגמגומים עשויים לחזור על צלילים, הברות או מילים, מאריכים צלילים ומתקשים להתחיל מילה או ביטוי.גמגום יכול לגרום לאדם להיות חרד, נבוך ומתבייש.זה יכול להשפיע לרעה על הביטחון העצמי והאינטראקציות החברתיות של האדם.

18 תרופות לגמגום

ישנם גם ללא מרשם וגם תרופות רפואיות כדי לעזור לאנשים עם גמגום.להלן כמה אפשרויות שעשויות להועיל:

תרופות ללא מרשם

 • אפליקציות לטיפול בדיבור: ישנם מגוון אפליקציות זמינות שעשויות לעזור בגמגום.האפליקציות מתמקדות בשטף דיבור ועשויות לעזור בהגייה, שליטה קולית ונשימה.
 • טכניקות הרפיה: תרגול טכניקות הרפיה כמו נשימה עמוקה, מדיטציה ויוגה יכולים לעזור להפחית לחץ וחרדה שעשויים לעזור להפחית את הגמגום.
 • אישורים עצמיים: דיבור עצמי חיובי יכול לעזור להפחית חרדה ולעזור לך להתמקד בדיבור באופן שוטף.
 • תמיכה חברתית: חיבור עם אנשים אחרים שגמגומים יכולים לעזור להפחית את רגשות הבידוד ויכולים לספק סביבה תומכת לתרגול מיומנויות תקשורת.
 • תרגילים ממוקדי דיבור: תרגילים המתמקדים בהיגוי ובקרה קולית יכולים לעזור בשיפור שטף הדיבור.

תרופות רפואיות

 • טיפול בדיבור: טיפול בדיבור יכול לעזור בשיפור שטף הדיבור.מטפל בדיבור יכול לספק טכניקות ואסטרטגיות לניהול גמגום.
 • תרופות: ניתן לרשום תרופות כדי לסייע בהפחתת חרדה ולשפר את שטף הדיבור.
 • ניתוח: ניתוח עשוי להיות מומלץ לאנשים עם גמגום קשה.הניתוח משמש לשינוי השרירים בלשון ובפה השולטים על הדיבור.
 • טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT): CBT הוא סוג של טיפול המתמקד בשינוי דפוסי מחשבה.זה יכול לעזור להפחית חרדה ולשפר את כישורי התקשורת.
 • עזרים אלקטרוניים: עזרים אלקטרוניים כמו סינתיסייזרים דיבור יכולים לשמש כדי לעזור בהגייה ובקרה קולית.

כאשר שוקלים סעדים כלשהם לגמגום, חשוב לדבר תחילה עם רופא או מטפל בדיבור כדי לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר.בנוסף, חשוב לזכור שניתן לנהל גמגום ויש הרבה משאבים העומדים לרשותם.

טיפ

בעת שימוש באחד מהתרופות לגמגום, הקפד להתאמן באופן קבוע.עקביות היא המפתח בכל הקשור לשיפור שטף הדיבור.

טיפולים פסיכולוגיים

טיפולים פסיכולוגיים כוללים שילוב של גישות שיעזרו לגמגמים להשיג שליטה על דיבורם.טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) הוא סוג של טיפול פסיכולוגי המתמקד באופן שבו אדם חושב ומתנהג.זה עוזר לגמגמים להבין שהמחשבות שלהם על הגמגום שלהם יכולות להשפיע על התנהגותם.באמצעות הבנה זו הם יכולים ללמוד לשלוט טוב יותר בגמגום שלהם.

טיפולים פסיכולוגיים אחרים כוללים פסיכותרפיה, טכניקות הרפיה והיפנוזה.טיפולים אלה שואפים לעזור לגמגמים להיות מודעים לרגשותיהם ולמחשבותיהם לגבי הגמגום שלהם.באמצעות טכניקות הרפיה והיפנוזה, גמגמים יכולים ללמוד לשלוט על דיבורם ולהפחית את הגמגום שלהם.

טיפול בדיבור

טיפול בדיבור כולל עבודה עם פתולוג בשפה דיבור (SLP) כדי לעזור לגמגמים ללמוד לשלוט בגמגום שלהם.SLP יכול לעזור לגמגמים ללמוד אסטרטגיות להפחתת הגמגום, כמו דיבור לאט, באמצעות הבעות פנים ושימוש בהפסקות.ה- SLP יכול גם לעזור לגמגמים לעבוד על טכניקת הנשימה שלהם ו- VOCאל כוח.

בנוסף, SLP יכול לעזור לגמגמים ללמוד טכניקות להפחתת המתח בנאומם.טכניקות אלה יכולות לכלול תרגילי מתיחה, חימום קולי וטכניקות הרפיה.באמצעות טיפול בדיבור, גמגמים יכולים להשיג יותר שליטה על הגמגום שלהם וללמוד לנהל טוב יותר את הדיבור שלהם.

תרופות

עבור כמה מגמגמים, תרופות יכולות לעזור להפחית את חומרת הגמגום שלהן.תרופות אלה פועלות על ידי הגדלת רמות הסרוטונין במוח, שיכולות לעזור להפחית את הגמגום.

לרוב נקבעים נוגדי דיכאון לגמגום, מכיוון שהם יכולים לעזור להפחית את חומרת הגמגום.נוגדי דיכאון פועלים על ידי הגדלת רמות הסרוטונין במוח, מה שמסייע בהפחתת תסמיני הגמגום.

ניתן לרשום תרופות אחרות, כמו בנזודיאזפינים, כדי לסייע בהפחתת תסמיני הגמגום.בנזודיאזפינים פועלים על ידי הרגעת הגוף ועזרה בהפחתת הסימפטומים הגופניים של הגמגום.

טיפולים אלטרנטיביים

בנוסף לתרופות ללא מרשם ורפואה לגמגום, ישנם כמה טיפולים אלטרנטיביים שיכולים לעזור לגמגמים לנהל את הגמגמים שלהם.טיפולים אלטרנטיביים אלה כוללים דיקור סיני, יוגה וביופידבק.

דיקור סיני הוא סוג של רפואה סינית מסורתית הכוללת הכנסת מחטים לגוף כדי לעורר מסלולי אנרגיה.נהוג לחשוב שגירוי זה יכול לעזור להפחית את תסמיני הגמגום.

יוגה היא תרגול הכרוך בתרגילי נשימה ומתיחה, כמו גם מדיטציה.נהוג לחשוב שיוגה יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים הגופניים של גמגום, כמו גם לשפר את רווחתו הנפשית הכללית של האדם.

ביופידבק היא טכניקה הכרוכה במעקב אחר תגובות גוף של אדם לגירויים מסוימים.באמצעות טכניקה זו, גמגמים יכולים ללמוד לשלוט בתגובות הגוף שלהם, מה שיכול לעזור להפחית את תסמיני הגמגום.

סיכום

גמגום הוא הפרעת דיבור נפוצה שניתן לטפל בהן במגוון תרופות ללא מרשם ורפואה.תרופות אלה כוללות טיפולים פסיכולוגיים כמו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, פסיכותרפיה, טכניקות הרפיה והיפנוותרפיה.טיפול בדיבור יכול להועיל גם לגמגמים, מכיוון שהוא יכול לעזור להם ללמוד אסטרטגיות לשלוט בנאומם.תרופות, כמו תרופות נגד דיכאון ובנזודיאזפינים, יכולות גם לעזור להפחית את תסמיני הגמגום.לבסוף, טיפולים אלטרנטיביים כמו דיקור סיני, יוגה וביופידבק יכולים גם לעזור לגמגמים לנהל את הגמגמים שלהם.

שאלות נפוצות

 • מהם כמה תרופות ללא מרשם ורפואה לגמגום?

 • כמה תרופות ללא מרשם ורפואה לגמגום כוללים טיפולים פסיכולוגיים כמו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, פסיכותרפיה, טכניקות הרפיה והיפנוותרפיה.טיפול בדיבור יכול להועיל גם לגמגמים, מכיוון שהוא יכול לעזור להם ללמוד אסטרטגיות לשלוט בנאומם.תרופות, כמו תרופות נגד דיכאון ובנזודיאזפינים, יכולות גם לעזור להפחית את תסמיני הגמגום.לבסוף, טיפולים אלטרנטיביים כמו דיקור סיני, יוגה וביופידבק יכולים גם לעזור לגמגמים לנהל את הגמגום שלהם.

 • מה זה טיפול קוגניטיבי-התנהגותי?

 • טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) הוא סוג של טיפול פסיכולוגי המתמקד באופן שבו אדם חושב ומתנהג.זה עוזר לגמגמים להבין שהמחשבות שלהם על הגמגום שלהם יכולות להשפיע על התנהגותם.באמצעות הבנה זו הם יכולים ללמוד לשלוט בגמגום שלהם טוב יותר.

גמגום משפיע על אנשים רבים ויכולים להיות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן