דף הבית » תרופות סבתא » 18 התרופות של סבתא משמעותית ומסורתית לכאבי ורידים ברגליים
ddaadaddaddaa dadc daddaad dedadedaddaaddaa ddedaddadaaddaa dcdbd

18 התרופות של סבתא משמעותית ומסורתית לכאבי ורידים ברגליים

חיים עם כאבי ורידים ברגליים יכולים להיות חוויה לא נוחה ולא נעימה.למרות שהרפואה המודרנית עשתה דרך ארוכה בטיפול בנושא זה, עדיין ישנם סעדים רבים שהועברו מדור לדור שיכולים לעזור להקל ולנהל את ההשפעות של כאבי ורידי רגליים.להלן 18 תרופות של סבתא משמעותית ומסורתית שיכולות לעזור לכם למצוא הקלה מכאבי ורידים ברגליים.

1.תרגיל באופן קבוע

פעילות גופנית עוזרת באופן קבוע לשיפור זרימת הדם ברגליים ולהפחתת הסימפטומים של כאבי ורידי רגליים.פעילות גופנית קבועה יכולה גם לעזור בחיזוק השרירים ברגליים ולשפר את בריאות הרגליים הכללית.הליכה, שחייה, אופניים ותרגילים אחרים בעלי השפעה נמוכה הם כל הדרכים הגדולות להעלות את הדופק שלך ולקדם זרימה בריאה.

2.השתמש בגרבי דחיסה

גרבי דחיסה נועדו לספק לחץ מדורג על הרגליים על מנת לשפר את זרימת הדם ולהפחית את ההשפעות של כאבי ורידי רגליים.ניתן לרכוש גרבי דחיסה ברוב בתי המרקחת ובתי המרקחת ויש ללבוש אותם לפחות 8 שעות ביום כדי להיות יעילים.

3.עיסוי וטיפול חם/קר

עיסוי האזור הפגוע יכול לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחתת הסימפטומים של כאבי ורידי רגליים.החלת דחיסה חמה או חבילה קרה על האזור הפגוע יכולה גם לעזור להפחית את הכאב והנפיחות.

4.קח ויטמין C וביו -פלבנואידים

ידוע כי ויטמין C וביו -פלבנואידים מסייעים בחיזוק ותיקון כלי דם מוחלשים.נטילת תוסף יומי של ויטמין C וביו -פלבנואידים יכולה לעזור להפחית את ההשפעות של כאבי ורידים ברגליים.

5.הימנע מעמידה וישיבה לפרקי זמן ארוכים

עמידה וישיבה לפרקי זמן ארוכים עלולה להוביל למחזור גרוע ברגליים ולהגדיל את הסימפטומים של כאבי ורידים ברגליים.חשוב לקחת הפסקות קבועות לאורך היום ולקום ולהסתובב כדי לקדם זרימה בריאה ברגליים.

6.הימנע מעקבים גבוהים

עקבים גבוהים יכולים להניח מאמץ נוסף על הוורידים ברגליים ולהגדיל את הסימפטומים של כאבי ורידי רגליים.הימנע מללבוש עקבים גבוהים במידת האפשר ובחר במקום נעליים נוחות ותומכות יותר במקום.

7.אכל תזונה מאוזנת

אכילת תזונה מאוזנת העשירה בפירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחית את ההשפעות של כאבי ורידי רגליים.אכילת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים יכולה גם לעזור להפחתת עצירות, שהיא סיבה שכיחה לכאבי ורידים ברגליים.

8.הימנע מבגדים הדוקים

בגדים הדוקים יכולים להגביל את זרימת הדם ולהגדיל את הסימפטומים של כאבי ורידי רגליים.הימנע מלבישת בגדים צמודים ובחרו במקום זאת בדים רופפים ונושמים.

9.קח תוספי צמחים

תוספי צמחים כמו Ginkgo Biloba, מטאטא הקצב ותמצית ערמונים של סוס יכולים לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחית את ההשפעות של כאבי ורידי רגליים.התייעץ עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי צמחים כלשהם.

10.לשתות הרבה מים

שתיית מים רבים יכולה לעזור בשיפור זרימת הדם ברגליים ולהפחית את הסימפטומים של כאבי ורידים ברגליים.הקפידו לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום.

11.הימנע מקפאין

קפאין יכול להיצר את כלי הדם ולהגדיל את הסימפטומים של כאבי ורידי רגליים.הימנע משתיית קפה, תה, משקאות אנרגיה ומשקאות אחרים המכילים קפאין ככל האפשר.

12.קח הפסקות לאורך כל היום

לקיחת הפסקות קבועות לאורך היום יכולה לעזור בשיפור זרימת הדם ברגליים ולהפחית את ההשפעות של כאבי ורידי רגליים.הקפד לקום ולהסתובב לפחות בכל שעה בערך.

13.קח אמבטיות מלח אפסום

אמבטיות מלח אפסום יכולות לעזור להפחית את הכאב והנפיחות ברגליים.מוסיפים כוס מלח אפסום לאמבטיה חמה ומשרות למשך 10-15 דקות.

14.החל מכשפות לוז

לוז מכשפה הוא מענק טבעי שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את זרימת הדם ברגליים.משרים כדור כותנה בלוז המכשפה והחל אותו על האזור המושפע.

15.החל אחומץ סיידר PPLE

ידוע כי חומץ סיידר תפוחים הוא בעל תכונות אנטי-דלקתיות ומגבירה זרימה.מערבבים חלקים שווים חומץ תפוחים ומים ומורחים אותו על האזור הפגוע בעזרת כדור כותנה

הבנת כאבי ורידים ברגליים

כאבי ורידים ברגליים הם מצב שכיח המשפיע על אנשים רבים.זה יכול להיגרם על ידי מגוון גורמים, כולל לחץ מוגבר על הוורידים, דלקת או מצב רפואי בסיסי.תסמינים של כאבי ורידי רגליים כוללים כואבים, פועם או תחושות שריפה ברגליים, כמו גם נפיחות ושינוי צבע העור.אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, חשוב לפנות לייעוץ רפואי בהקדם האפשרי.

18 התרופות של סבתא משמעותית ומסורתית לכאבי ורידי רגליים

1.גרבי דחיסה

גרבי דחיסה הם גרביונים או גרביים מעוצבים במיוחד המפעילים לחץ על הרגליים, המסייעים בהפחתת הנפיחות ומספקת תמיכה בעורקים.גרבי דחיסה הם דרך יעילה להפחתת הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.

2.פעילות גופנית

פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור בחיזוק הוורידים ברגליים ולהפחית את כאבי ורידי הרגליים.הליכה, שחייה ורכיבה על אופניים הם כל אפשרויות טובות להקלה על כאבי ורידים ברגליים.

3.הרם את הרגליים שלך

הרמת הרגליים מעל רמת ליבך יכולה לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.נסה לשכב עם הרגליים שלך מוגבהות על כרית או כיסא שכיבה לפחות 20 דקות ביום.

4.לרדת במשקל

נשיאת משקל נוסף יכולה לשים מאמץ נוסף על הוורידים ברגליים, מה שעלול להוביל לכאבי ורידים ברגליים.ירידה במשקל יכולה לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.

5.הימנע מישיבה או עמידה במשך תקופות ארוכות

עמידה או ישיבה לפרקי זמן ארוכים יכולה לשים מאמץ נוסף על הוורידים ברגליים.נטילת הפסקות קבועות ושינוי עמדות יכולה לעזור להפחית את המתח בעורקים ולהפחית את כאבי ורידי הרגליים.

6.עשבי תיבול

תרופות צמחיות כמו לוז מכשפה, ג’ינג’ר וערמון סוסים משמשים לרוב להפחתת הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.

7.עיסוי

עיסוי האזור הפגוע יכול לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.

8.קומפרסים חמים וקרים

החלת קומפרסים חמים וקרים על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.

9.דיאטה

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.אכילת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים ודלים במלח יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את זרימת הדם.

10.תוספי ויטמין E
נטילת תוספי ויטמין E יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את זרימת הדם.

11.שמנים אתרים

ניתן להשתמש בשמנים אתרים כמו לבנדר, קמומיל ורוזמרין כדי להפחית את הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.

12.חומץ תפוחים

ניתן להשתמש בחומץ תפוחים כדי להפחית את הדלקת ולשיפור זרימת הדם.

13.אמבטיה מלח אפסום

השרידה באמבט מלח אפסום יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את זרימת הדם.

14.הימנע מבגדים הדוקים

לבישת בגדים צמודים יכולה לשים מאמץ נוסף על הוורידים ברגליים.הימנעות מבגדים הדוקים יכולה לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.

15.הימנע מעקבים גבוהים

עקבים גבוהים יכולים לשים מאמץ נוסף על הוורידים ברגליים.הימנעות ממעקבים גבוהים יכולה לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאבי ורידי רגליים.

16.יוגה

יוגה יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את זרימת הדם.

17.דיקור סיני

דיקור סיני יכול לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את זרימת הדם.

18.רפואה סינית

הרפואה הסינית יכולה לסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את זרימת הדם.

סיכום

כאבי ורידי רגליים הם מצב שכיח שיכול להיגרם על ידי מגוון גורמים.ישנם מגוון של תרופות של סבתא מסורתיות שיכולות לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאבי ורידים ברגליים, כולל גרבי דחיסה, פעילות גופנית, הרמת הרגליים, ירידה במשקל, הימנעות מישיבה או עמידה ארוכה של פרי ארוךODs של זמן, עשבי תיבול, עיסוי, קומפרסים חמים וקרים, תזונה, תוספי ויטמין E, שמנים אתרים, חומץ תפוחים, אמבטיה מלח אפסום, הימנעות מבגדים הדוקים, הימנעות מעקבים גבוהים, יוגה, דיקור ורפואה סינית.חשוב לפנות לייעוץ רפואי אם אתה חווה תסמינים של כאבי ורידי רגליים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן