דף הבית » תרופות סבתא » 17 תרופות רפואיות ובריאות ישנות ליתושים
daadaddaddaa dadadddddaa dddaddddaa ddadaddaa dcddaaddaddd

17 תרופות רפואיות ובריאות ישנות ליתושים

עקיצות יתושים ותרופות רפואיות ובריאות ישנות

עקיצות יתושים מגרדות לשמצה ולא נוחות.אנשים יכולים לסבול מתגובה אלרגית לעקיצות יתושים, מה שעלול לגרום לאדמיות, נפיחות ודלקת.עקיצות יתושים יכולות גם לגרום למגוון בעיות רפואיות, כולל מחלות כמו מלריה, דנגה וזיקה.הם יכולים גם להוביל להעברת מחלות אחרות, כולל נגיף הנילוס המערבי, קדחת צהובה וצ’יקונגוניה.

למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות ישנות רפואיות ובריאותיות העומדות לרשותך במניעה וטיפול בעקיצות יתושים.במאמר זה נדון ב -17 תרופות רפואיות ובריאות ישנות עבור יתושים.

דוחה יתושים

אחת הדרכים היעילות ביותר להרחיק יתושים היא להשתמש בדוחה יתושים.ישנם מגוון של דוחים טבעיים זמינים, כולל שמני סיטרונלה, לבנדר ואקליפטוס.ניתן ליישם את אלה ישירות על העור, או לפזר אותם דרך מאדה או בקבוק ריסוס.דוחים פופולריים אחרים כוללים את DEET, פיקרידין ופרמטרין.

תרופות צמחי מרפא

ניתן להשתמש בתרופות צמחיות גם לטיפול בעקיצות יתושים.תרופה פופולרית היא לרסק שן שום ולהחיל אותו ישירות על הנגיסה.אומרים שזה מצמצם את הגירוד והנפיחות.תרופות צמחיות אחרות כוללות שמן עץ התה, אלוורה וקלנדולה.

טיפ:

עבור דוחה יתושים חזק במיוחד, שלב חלקים שווים לבנדר, אקליפטוס ושמן סיטרונלה בבקבוק ריסוס.לנער היטב לפני השימוש.

שמנים אתרים

ניתן להשתמש בשמנים אתרים הן כדי לדחות והן לטפל בעקיצות יתושים.חלק מהשמנים היעילים ביותר להדחת יתושים כוללים לבנדר, סיטרונלה, אקליפטוס, לימון, ומנטה.לטיפול בעקיצות יתושים, ניתן ליישם שמנים אתרים כמו עץ תה, קמומיל והליצ’ריסום ישירות על הנשיכה.

תרופות ביתיות

ישנם גם מגוון של תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן לטיפול בעקיצות יתושים.החלת דחיסה קרה על הנשיכה יכולה לעזור להפחית נפיחות וגרד.השריית הנשיכה במי מלח או תמיסת סודה לשתייה יכולה גם לעזור להפחית את הגירוי.יש אנשים שמוצאים גם הקלה מעקיצות יתושים על ידי יישום משחה העשויה מים ושיבולת שועל או סודה לשתייה לאזור הפגוע.

מדדי מניעה

בנוסף לשימוש בתרופות לטיפול בעקיצות יתושים, חשוב לנקוט אמצעי מניעה כדי להימנע מלנשך מלכתחילה.לבישת חולצות ומכנסיים עם שרוולים ארוכים יכולה לעזור להרחיק את יתושים.להישאר בבית בשעות היתושים שיא (בין ערביים ושחר) ובשימוש במסכי חלונות ודלת יכול גם לעזור.בנוסף, הסרת מים עומדים ברחבי הבית יכולה להפחית את מספר היתושים באזור.

מסקנה

עקיצות יתושים יכולות להיות מטרד ויכולות לגרום לבעיות רפואיות חמורות.למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות ישנות רפואיות ובריאותיות העומדות לרשותך במניעה וטיפול בעקיצות יתושים.החל מדעי היתושים ועד תרופות צמחי מרפא ושמנים אתרים, ישנן מגוון אפשרויות להרחיק את יתושים ולהקטין את הגירוד והנפיחות הנגרמים על ידי עקיצות.בנוסף, נקיטת אמצעי מניעה כמו לבישת בגדים עם שרוולים ארוכים והסרת מים עומדים יכולה לעזור להפחית את מספר היתושים באזור.

15 תרופות רפואיות ובריאות ישנות עבור יתושים

יתושים הם אחד המזיקים המעצבנים ביותר בכוכב הלכת.הם זמזמו מסביב, נושכים ומשאירים ברכות מגרדות בכל עורך.למרבה המזל, ישנם הרבה תרופות רפואיות ובריאותיות ישנות עבור יתושים שיכולים לעזור לך להרחיק אותם מהרכוש שלך.להלן 15 תרופות רפואיות ובריאותיות ישנות עבור יתושים שעליכם לקחת בחשבון.

1.נרות סיטרונלה

נרות Citronella הם אחד התרופות הרפואיות והבריאותיות היעילות והפופולריות ביותר עבור יתושים.סיטרונלה היא סוג של צמח שנמצא כדוחה יתושים.נרות שריפת סיטרונלה תעזור להרחיק את היתושים מהבית או מהחצר שלך.הקפידו להרחיק את הנרות מילדים וחיות מחמד.

2.דוחה חרקים

דוחי חרקים

הם דרך נהדרת להרחיק את יתושים.הם מכילים DEET או פיקרידין, ששניהם יעילים להדוף יתושים.הקפד לקרוא את התווית ולעקוב אחר ההוראות בעת שימוש במדחי חרקים.

3.שום

שום הוא אחד התרופות הרפואיות והבריאות הוותיקות ביותר עבור יתושים.שום מכיל תרכובות גופרית שנחשבות להדוף יתושים.אתה יכול לשתול שום סביב הבית או בחצר שלך או לערבב שום עם מים ולרסס אותו באזור.הקפד להגיש בקשה מחודשת לאחר גשמים.

4.לבנדר

לבנדר הוא תרופה רפואית ובריאותית נהדרת ליתושים.יש לו ריח נעים ונחשבת להדוף יתושים.אתה יכול לשתול לבנדר סביב הבית או החצר שלך או לערבב שמן לבנדר עם מים ולרסס אותו באזור.הקפד להגיש בקשה מחודשת לאחר גשמים.

5.מנטה

מנטה היא עוד תרופה יעילה רפואית ובריאותית ליתושים.יש לו ריח חזק שנחשב להדוף יתושים.אתה יכול לשתול מנטה סביב הבית או החצר שלך או לערבב שמן מנטה במים ולרסס אותו סביב האזור.הקפד להגיש בקשה מחודשת לאחר גשמים.

6.אקליפטוס

אקליפטוס הוא תרופה רפואית ובריאותית נהדרת ליתושים.יש לו ניחוח חזק שנחשב להדוף יתושים.אתה יכול לשתול אקליפטוס סביב הבית או החצר שלך או לערבב שמן אקליפטוס במים ולרסס אותו באזור.הקפד להגיש בקשה מחודשת לאחר גשמים.

7.ציפורני חתול

ציפורני חתול הם תרופה רפואית ובריאותית נהדרת ליתושים.יש להם ניחוח חזק שנחשב להדוף יתושים.אתה יכול לשתול ציפורני חתול ברחבי הבית או החצר שלך או לערבב שמן ציפורן עם מים ולרסס אותו סביב האזור.הקפד להגיש בקשה מחודשת לאחר גשמים.

8.בזיל

בזיליקום הוא עוד תרופה רפואית ובריאותית אפקטיבית ליתושים.יש לו ריח חזק שנחשב לדוחה יתושים.אתה יכול לשתול בזיליקום סביב הבית או בחצר שלך או לערבב שמן בזיליקום עם מים ולרסס אותו באזור.הקפד להגיש בקשה מחודשת לאחר גשמים.

9.Lemon Balm

לימון בלאם היא עוד תרופה רפואית ובריאותית נהדרת ליתושים.יש לו ניחוח חזק שנחשב להדוף יתושים.אתה יכול לשתול מזור לימון סביב הבית או החצר שלך או לערבב שמן מזור לימון במים ולרסס אותו סביב האזור.הקפד להגיש בקשה מחודשת לאחר גשמים.

10.רוזמרין

רוזמרין הוא תרופה רפואית ובריאות ישנה ויעילה ליתושים.יש לו ריח חזק שנחשב לדוחה יתושים.אתה יכול לשתול רוזמרין סביב הבית או החצר שלך או לערבב שמן רוזמרין עם מים ולרסס אותו באזור.הקפד להגיש בקשה מחודשת לאחר גשמים.

11.Catnip

Catnip הוא עוד תרופה רפואית ובריאותית נהדרת ליתושים.יש לו ניחוח חזק שנחשב להדוף יתושים.אתה יכול לשתול קטניפ סביב הבית או החצר שלך או לערבב שמן חתול עם מים ולרסס אותו באזור.הקפד להגיש בקשה מחודשת לאחר גשמים.

12.שמן נים

שמן נם הוא ישן נהדר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן