דף הבית » תרופות סבתא » 17 תרופות קרות ונפלאות ללא מרשם
daadaddaddaa dadaddaa ddadadcdddaa dcdcd dedadadd

17 תרופות קרות ונפלאות ללא מרשם

17 תרופות קרות ונפלאות ללא מרשם

העונה הקרה כאן, והגיע הזמן להצטייד בסעדים שיכולים לעזור לך להילחם בתסמיני הקור שלך.למרבה המזל, ישנם שפע של טיפולים ללא מרשם העומדים לרשותכם לעבור את הגרוע מהקור.להלן 17 תרופות קרות ונפלאות ללא מרשם שיסייעו לכם להרגיש טוב יותר תוך זמן קצר.

1.ריסוס לאף מלח

ניתן להשתמש בתרסיס לאף מלח כדי לסייע בפינוי מעברי האף ולהקל על העומס.זה יכול לעזור לדלל את הריר באף שלך ולהקל על הנשימה.תרסיס לאף מלח בטוח למבוגרים וילדים, וניתן להשתמש בו בתדירות גבוהה ככל הצורך.

2.Decongestants

ניתן לרשות את דמוקסטנטים בצורת גלולה, או כריסוס אף.הם פועלים על ידי הכנת כלי הדם באף, מה שיפחית את העומס ויקל על הנשימה.בדרך כלל דונסטסטנטים בטוחים למבוגרים, אך יש להשתמש בהם בזהירות אצל ילדים.

3.שיעול סירופ

סירופ שיעול יכול לעזור להקל על שיעול יבש או מטורף, ויכול גם לעזור להפחית את חומרת שיעול חמור יותר.ישנם סוגים רבים של סירופ שיעול, שחלקם מכילים אנטיהיסטמינים המסייעים להפחתת תסמיני האלרגיות או קדחת החציר.

4.משככי כאבים

משככי כאבים כמו איבופרופן, אצטמינופן ואספירין יכולים לעזור בהפחתת חום, כאבים וכאבים הקשורים להצטננות.הם יכולים גם לעזור להפחית את חומרת כאב הראש, שיכול להוות סימפטום נפוץ של הצטננות.

5.נוגדי דלקת

נוגדי דלקת כמו איבופרופן ונפרוקסן יכולים לעזור להפחית את הדלקת בדרכי הנשימה, שיכולות לעזור להקל על גודש ותסמיני קור אחרים.כמו אצל משככי כאבים, יש להשתמש בנוגדי דלקת בזהירות אצל ילדים.

6.אנטיהיסטמינים

אנטיהיסטמינים יכולים לעזור להפחית את תסמיני האלרגיות או קדחת השחת, מה שעלול להחמיר את הצטננות.הם יכולים גם לעזור להפחית את התעטשות, גירוד ואף נזלת.

7.ויטמין C

ויטמין C הוא נוגד חמצון רב עוצמה שיכול לעזור להפחית את חומרתו ומשך הזמן של הצטננות.זה יכול גם לעזור להגביר את מערכת החיסון שלך, מה שמקל על ההילחם בזיהום.

8.אבני אבנים

שקעי אבץ יכולים לעזור להפחית את חומרתו ומשך הקור.הם זמינים בצורות רבות, כולל טבליות, כמוסות וטיפות.

9.תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר הוא דרך נהדרת להילחם בקור.זה יכול לעזור להפחית את העומס ולהרגיע את כאב הגרון.בנוסף, זה טעים!

10.שום

שום שימש זה מכבר כתרופה טבעית להצטננות.זה יכול לעזור להפחית את העומס ולהקל על כאב גרון.

11.דבש

דבש הוא תרופה טבעית שיכולה לעזור להפחית את חומרת הצטננות.זה יכול גם לעזור להרגיע את כאב הגרון.

12.Echinacea

Echinacea הוא תרופה צמחית שלפי ההערכה היא עוזרת להגביר את מערכת החיסון ולהפחית את חומרת הצטננות.

13.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור יכולה לעזור להפחית את העומס ולהקל על כאב גרון.זה יכול גם לעזור לשחרר ריר במעברי האף ולהקל על הנשימה.

14.מרק עוף

מרק עוף הוא תרופה קרה קלאסית.זה יכול לעזור להפחית חום, להקל על כאב גרון ולספק נוזלים נחוצים.

15.ויטמין D

ויטמין D יכול לעזור להגביר את מערכת החיסון ולהפחית את חומרת הצטננות.זה יכול גם לעזור להפחית את הדלקת בדרכי הנשימה ולהקל על הנשימה.

16.תה חם

תה חם הוא דרך נהדרת להישאר לחות ולהקטין את כאב הגרון.זה יכול גם לעזור להפחית את העומס ולשחרר ריר במעברי האף.

17.מנוחה

מנוחה היא אחד התרופות החשובות ביותר עבור קר

11.דבש

דבש שימש כתרופה קרה במשך מאות שנים.התכונות הנוגדות חמצון ואנטי -מיקרוביאליות המתרחשות באופן טבעי הופכות אותו לטיפול יעיל בהצטננות ולמחלות נשימה אחרות.מחקרים הראו כי דבש צרוך יכול מחדשתדירות שיעול וחומרת שיעול הן בקרב מבוגרים וילדים כאחד.בנוסף, ניתן להשתמש בדבש כדי להרגיע את כאב הגרון ולהפחתת הדלקת.כדי להשתמש בדבש כתרופה קרה, פשוט הוסף כפית דבש לכוס מים חמים ושתה את התערובת עד שלוש פעמים ביום.

12.שום

שום הוא עוד תרופה ביתית פופולרית להצטננות.עשב עוצמתי זה עמוס בנוגדי חמצון ובעל תכונות אנטי-מיקרוביאליות, אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות.זה יכול לעזור להפחית את חומרתו ומשך הקור.כדי להשתמש בשום כתרופה קרה, ריסקו שינה אחת או שתיים של שום טרי והרתיחו אותם במים למשך חמש דקות.לאחר מכן, מסננים את התערובת ומוסיפים כפית דבש כדי לעזור להסוות את הטעם החזק.שתו את תה השום עד שלוש פעמים ביום.

13.פעוט חם

טודי חם הוא תרופה ביתית פופולרית להצטננות.מרקחת חמה ומרגיעה זו מיוצרת עם ויסקי, דבש, לימון ותבלינים.הוויסקי יכול לעזור להפחית את העומס ואילו הדבש והלימון יכולים לעזור להרגיע את כאב הגרון.להכנת פעוט חם, שלב שני אונקיות ויסקי, שתי כפיות דבש, כף אחת של מיץ לימון וקמצוץ קינמון ואגוז מוסקט בספל.מלאו את הספל במים רותחים ומערבבים.ללגום את הפעולה החמה לאט כדי לעזור להפחית את חומרת הקור שלך.

14.תה ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה ביתית פופולרית להצטננות.הוא מכיל נוגדי חמצון ותרכובות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית תסמינים כמו חום, כאב גרון וגודש.להכנת תה ג’ינג’ר, פשוט הרתיחו שתי כוסות מים והוסיפו שתי כפות ג’ינג’ר מגורד.מבשלים את התערובת למשך חמש דקות, ואז מסננים ומוסיפים כפית דבש.שתו את תה הג’ינג’ר עד שלוש פעמים ביום כדי לעזור להפחית את חומרת הקור שלכם.

15.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא עוד תרופה ביתית יעילה להצטננות.הקיטור עוזר לשחרר ריר ולהפחית את העומס, מה שמקל על הנשימה.כדי להשתמש בשאיפת קיטור, מלאו קערה במים חמים והוסיפו כמה טיפות של שמן אקליפטוס.הניחו את הראש מעל הקערה ועטפו מגבת מעל הראש כדי ללכוד את הקיטור.שאפו את הקיטור למשך 10 עד 15 דקות.עשה זאת עד שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

16.Echinacea

Echinacea הוא תרופה צמחית פופולרית להצטננות.הוא מכיל תרכובות שיכולות לעזור להפחית את חומרתו ומשך הזמן של הצטננות.מחקרים הראו כי נטילת Echinacea עם תחילת הצטננות יכולה להפחית תסמינים כמו חום, כאב גרון וגודש.כדי להשתמש ב- Echinacea כתרופה קרה, קח כמוסות אחת לשתי כמוסות של Echinacea שלוש פעמים ביום עד שהסימפטומים שלך שוככים.

17.ויטמין C

ויטמין C הוא חומר מזין חיוני שיכול לעזור להפחית את חומרתו ומשך הקור.מחקרים הראו כי נטילת תוספי ויטמין C עם תחילת הצטננות יכולה להפחית תסמינים כמו חום, כאב גרון וגודש.כדי להשתמש בוויטמין C כתרופה קרה, קח 500 מיליגרם של ויטמין C שלוש פעמים ביום עד שהסימפטומים שלך שוככים.

סיכום

ישנם תרופות ביתיות רבות להצטננות שיכולים לעזור להפחית את חומרת המחלה ומשך זמן.תרופות אלה כוללות שתיית שפע של נוזלים, קבלת מנוחה רבה, נטילת תרופות ללא מרשם, ושימוש בתרופות ביתיות כמו דבש, שום, פעוט חם, תה ג’ינג’ר, שאיפת קיטור, אקינצאה וויטמין C. נסו את התרופות הללו לתרופות אלה לתרופות אלה לתרופות אלה לתרופות אלה לתרופות אלה לתרופות אלה לתרופות אלה לתרופות אלה לתרופות אלה כוללות אלה לתרופות אלה כוללות אלהעזור להפחית את חומרת הקור שלך ולחזור להרגיש במיטבך.

שאלות נפוצות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן