דף הבית » תרופות סבתא » 17 תרופות סבתות חשובות ואיכותיות לזיכרון

17 תרופות סבתות חשובות ואיכותיות לזיכרון

17 הסעדים של סבתא לזיכרון

עם קידום הטכנולוגיה, נעשה לנו קל יותר לאחסן ולהיזכר במידע.אבל יש כמה תרופות מסורתיות בהן אנו יכולים להשתמש כדי לשפר את הזיכרון שלנו ולשמור עליו חד.להלן 17 מהסעדים של סבתא לזיכרון שיכולים לעזור לנו להישאר חדים:

1.תרגילי שינון תרגול

תרגילי שינון הם דרך נהדרת לחזק את הזיכרון שלך.אתה יכול לתרגל שינון שמות, מספרי טלפון, תאריכים או אפילו קטעי טקסט ארוכים.חשוב להתאמן באופן קבוע ולאתגר את עצמך במשימות קשות יותר.

2.קבל הרבה שינה

שינה חיונית לשמירה על זיכרון טוב.כשאתה מקופח בשינה, המוח שלך מתקשה ליצור זיכרונות חדשים ולאחזר ישנים.הקפד לקבל לפחות 7-8 שעות שינה בכל לילה כדי לעזור לשמור על זיכרון חדים.

3.שמור יומן

שמירה על יומן היא דרך נהדרת לשפר את הזיכרון שלך.רישום אירועים, רעיונות ומשימות יכול לעזור לך לזכור אותם ביתר קלות.אתה יכול גם להשתמש ביומן כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלך ולהניע את עצמך להמשיך.

4.לאכול אוכל בריא

אכילת תזונה בריאה יכולה לעזור בשיפור הזיכרון שלך.מאכלים כמו אוכמניות, אבוקדו ושוקולד מריר ידועים כולם בתכונות מגבירות הזיכרון שלהם.אכילת תזונה מאוזנת והימנעות ממזון מעובד תעזור לשמור על תפקוד המוח שלך בצורה אופטימלית.

5.לעשות משחקי מוח וחידות

משחקי מוח ופאזלים יכולים לעזור בשיפור הזיכרון שלך.תשבצים חידות, פאזלים וסודוקו הם דרכים נהדרות לתת למוח שלכם אימון.ביצוע פעילויות מסוג זה באופן קבוע יכול לעזור לשמור על זיכרון חדים.

6.למד שפה חדשה

לימוד שפה חדשה יכול להיות דרך נהדרת לשפר את הזיכרון שלך.זה מאלץ את המוח שלך לעבוד קשה כדי לזכור מילים וביטויים חדשים.זה גם עוזר לשפר את כישורי פתרון הבעיות שלך ואת היכולת שלך לזכור מידע.

7.תרגיל באופן קבוע

התרגיל נהדר לשיפור הזיכרון שלך.זה מגביר את זרימת הדם למוח, המסייע בשיפור התפקוד הקוגניטיבי.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור גם להפחתת לחץ, שהוא גורם נוסף שיכול להשפיע על הזיכרון.

8.תרגול מיינדפולנס

מיינדפולנס היא דרך נהדרת לשפר את הזיכרון שלך.זה כרוך בתשומת לב לרגע הנוכחי ללא שיפוט או הסחת דעת.תרגול מיינדפולנס יכול לעזור להגדיל את יכולתך להתמקד ולזכור מידע.

9.להתארגן

להתארגן זו דרך נהדרת לשפר את הזיכרון שלך.כאשר הדברים מסודרים, קל יותר להיזכר במידע.שמירה על לוח שנה או שימוש ברשימת מטלות יכולה לעזור לעקוב אחר משימות ואירועים.

10.הימנע מרבטי משימות

ריבוי משימות יכול להזיק לזכרך.כשאתה מרובי משימות, המוח שלך אינו מסוגל להתמקד במשימה אחת בכל פעם, מה שעלול להוביל לשכחת מידע חשוב.במקום זאת, נסה להתמקד במשימה אחת בכל פעם כדי לעזור בשיפור הזיכרון שלך.

11.השתמש במכשירים ממנומוניים

מכשירים ממנומוניים הם דרך נהדרת לשפר את הזיכרון שלך.הם כוללים יצירת תמונות או אסוציאציות נפשיות שיכולות לעזור לזכור מידע ביתר קלות.דוגמאות למכשירים מנמוניים כוללים ראשי תיבות וחרוזים.

12.קבל הרבה אומגה 3s

חומצות שומן אומגה 3 חיוניות לשמירה על מוח בריא.מאכלים כמו סלמון, אגוזי מלך וזרעי פשתן הם כולם מקורות טובים לאומגה 3.קבלת מספיק אומגה 3 יכולה לעזור בשיפור הזיכרון שלך ואת התפקוד הקוגניטיבי שלך.

13.קח תוספי זיכרון

תוספי זיכרון יכולים להיות דרך נהדרת לשפר את הזיכרון שלך.הם מכילים מרכיבים כמו אומגה 3 וויטמינים B, הידועים בתכונותיהם מגדילות הזיכרון.עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי מזון.

14.שתו תה ירוק

תה ירוק הוא דרך נהדרת לשפר את הזיכרון שלך.הוא מכיל תרכובת בשם Epigallocatechin Gallate (EGCG), שהוכח כמשפר את הזיכרון והקוגניטפונקציה ive.שתיית תה ירוק באופן קבוע יכולה לעזור לשמור על זיכרון חד.

15.האזינו למוזיקה

האזנה למוזיקה יכולה להיות דרך נהדרת לשפר את הזיכרון שלך.הוצגה מוסיקה

תרופות צמחיות לשיפור הזיכרון

תרופות צמחיות שימשו במשך מאות שנים לשיפור הזיכרון והריכוז.להלן כמה מעשבי התיבול הפופולריים ביותר המשמשים לשיפור זיכרון:

 • גינקו בילובה: עשב זה ידוע ביכולתו לשפר את הזיכרון והמיקוד.זה גם עוזר להגביר את זרימת הדם למוח, שיכול לעזור בשיפור התפקוד הקוגניטיבי.
 • Bacopa Monnieri: עשב זה שימש במשך מאות שנים לשיפור הזיכרון והמיקוד.זה עוזר בשיפור התקשורת בין נוירונים, שיכולים לעזור לאנשים לזכור בצורה יעילה יותר.
 • אשווגנדה: עשב זה נחשב לשפר את הזיכרון ואת התפקוד הקוגניטיבי.זה גם עוזר להפחית מתח וחרדה, שיכולים לעזור בשיפור המיקוד והריכוז.
 • רודיולה רוזאה: עשב זה ידוע ביכולתו לשפר את הזיכרון והריכוז.זה גם עוזר להפחית את העייפות ולהגביר את רמות האנרגיה.
 • Gotu Kola: עשב זה ידוע ביכולתו לשפר את הזיכרון, הריכוז והמיקוד.זה גם עוזר להפחית מתח וחרדה, שיכולים לעזור בשיפור התפקוד הקוגניטיבי.

מזונות לשיפור הזיכרון

אכילת המזונות הנכונים יכולה לעזור בשיפור הזיכרון ואת התפקוד הקוגניטיבי.להלן כמה מהמזונות הטובים ביותר לשיפור הזיכרון:

 • אוכמניות: אוכמניות עשירים בנוגדי חמצון, שיכולים לעזור להגן על המוח מפני נזק ושיפור הזיכרון.
 • דגים: דגים עשירים בחומצות שומן אומגה 3, שיכולות לעזור בשיפור הזיכרון והמיקוד.
 • אגוזים וזרעים: אגוזים וזרעים עשירים בוויטמינים ובמינרלים, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון ואת התפקוד הקוגניטיבי.
 • שוקולד מריר: שוקולד מריר גבוה בנוגדי חמצון, שיכולים לעזור בהגנה על המוח מפני נזק ושיפור הזיכרון.
 • ביצים: ביצים עשירות בכולין, שיכולות לעזור בשיפור הזיכרון והמיקוד.

תרגיל לשיפור זיכרון

פעילות גופנית היא חלק חשוב מאורח חיים בריא, והוא יכול גם לעזור בשיפור הזיכרון ואת התפקוד הקוגניטיבי.להלן כמה מהתרגילים הטובים ביותר לשיפור הזיכרון:

 • הליכה: הליכה היא דרך נהדרת לגרום לדם לזרום למוח, שיכול לעזור בשיפור הזיכרון ואת התפקוד הקוגניטיבי.
 • יוגה: יוגה היא דרך נהדרת להפחית את הלחץ ולשפר את המיקוד, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון.
 • טאי צ’י: טאי צ’י הוא סוג של אומנויות לחימה המסייעות בשיפור המיקוד והריכוז, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון.
 • אימוני כוח: אימוני כוח מסייעים בשיפור זרימת הדם למוח, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון ואת התפקוד הקוגניטיבי.
 • פעילות אירובית: פעילות אירובית מסייעת בהגברת החמצן למוח, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון ואת התפקוד הקוגניטיבי.

טכניקות הרפיה לשיפור זיכרון

טכניקות הרפיה יכולות לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את המיקוד, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון ואת התפקוד הקוגניטיבי.להלן כמה מטכניקות ההרפיה הטובות ביותר לשיפור זיכרון:

 • מדיטציה: מדיטציה היא דרך נהדרת להפחית את הלחץ ולשפר את המיקוד, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון.
 • נשימה עמוקה: נשימה עמוקה מסייעת בהפחתת הלחץ ולשפר את המיקוד, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון.
 • הרפיה של שרירים מתקדמת: הרפיה של שרירים מתקדמת היא דרך נהדרת להפחית את המתח ולשפר את המיקוד, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון.
 • יוגה: יוגה היא דרך נהדרת להפחית את הלחץ ולשפר את המיקוד, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון.
 • תמונות מודרכות: תמונות מודרכות מסייעות בהפחתת הלחץ ולשפר את המיקוד, שיכולים לעזור בשיפור הזיכרון.

טיפים אחרים לשיפור זיכרון

בנוסף לתרופות ולטיפים לעיל, ישנם דברים אחרים שאתה יכול לעשות כדי לעזור בשיפור הזיכרון שלך ואת התפקוד הקוגניטיבי שלך.הנה כמה טיפים אחרים Fאו שיפור זיכרון:

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן