דף הבית » תרופות סבתא » 17 תרופות סבתא חמות ומיוחדות לטיפול בנתרואידיזם

17 תרופות סבתא חמות ומיוחדות לטיפול בנתרואידיזם

כשמדובר בטיפולים לגבי תת פעילות של בלוטת התריס, אנשים רבים עשויים שלא להיות מודעים לתרופות החמות והמיוחדות בהן סבתות השתמשו במשך דורות.מאמר זה יספק מידע על 17 מהסעדים הללו והיתרונות הפוטנציאליים שהם עשויים לטיפול יתר של בלוטת התריס.

עם זאת, חשוב לציין כי סעדים אלה אינם מהווים תחליף לטיפול רפואי אחר שנקבע על ידי רופא.ייעוץ עם רופא מומלץ תמיד לפני שתתחיל בטיפול חדש כלשהו.בנוסף, חשוב להיות מודעים לכל אינטראקציות פוטנציאליות של תרופות או תופעות לוואי שעלולות להתרחש עם כל אחד מהסעדים שנדונו כאן.

תרופות צמחי מרפא

1.Ashwagandha

Ashwagandha הוא עשב המשמש ברפואה איורוודית, ונחשב כמסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את תפקוד בלוטת התריס.מחקרים הראו כי Ashwagandha יכול לעזור בשיפור רמות הורמון בלוטת התריס, ועשוי לעזור להפחית את הסימפטומים של תת פעילות של בלוטת התריס.

2.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עשב ששימש במשך מאות שנים כדי לעזור במחלות שונות, כולל תת פעילות של בלוטת התריס.ג’ינג’ר יכול לעזור להפחית דלקת ולשפר את העיכול, ששניהם יכולים לעזור בשיפור תפקוד בלוטת התריס.

3.כורכום

כורכום הוא עשב נוסף ששימש במשך מאות שנים ברפואה המסורתית.נחשב לסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את תפקוד בלוטת התריס.מחקרים הראו כי כורכום יכול לעזור בשיפור רמות ההורמונים של בלוטת התריס, ועשוי לעזור להפחית את הסימפטומים של תת פעילות של בלוטת התריס.

תרופות ביתיות

4.שמן קוקוס

שמן קוקוס נחשב לסייע בשיפור תפקוד בלוטת התריס על ידי עזרה בהפחתת הדלקת ושיפור העיכול.שמן קוקוס הוא גם מקור טוב לשומנים בריאים, שיכולים לעזור בשיפור רמות הורמון בלוטת התריס.

5.חומץ תפוחים

חומץ סיידר של אפל נחשב לסייע בשיפור העיכול ולהפחית את הדלקת, ששניהם יכולים לעזור בשיפור תפקוד בלוטת התריס.זהו גם מקור טוב לחומצות בריאות, שיכולות לעזור בשיפור רמות הורמון בלוטת התריס.

6.שום

השום נחשב כמסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את תפקוד בלוטת התריס.מחקרים הראו כי שום יכול לעזור בשיפור רמות הורמון בלוטת התריס, ועשוי לעזור להפחית את הסימפטומים של תת פעילות של בלוטת התריס.

7.לימון

לימון נחשב כמסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את תפקוד בלוטת התריס.חומצת לימון בלימונים יכולה לעזור בשיפור העיכול, שיכולה לעזור בשיפור רמות הורמון בלוטת התריס.

8.דבש

דבש נחשב כמסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את תפקוד בלוטת התריס.זהו גם מקור טוב לסוכרים בריאים, שיכולים לעזור בשיפור רמות הורמון בלוטת התריס.

9.קינמון

קינמון נחשב כמסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את תפקוד בלוטת התריס.נוגדי החמצון בקינמון יכולים לעזור בשיפור העיכול, שיכולים לעזור בשיפור רמות הורמון בלוטת התריס.

10.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ נחשב כמסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את תפקוד בלוטת התריס.מחקרים הראו כי שורש ליקריץ יכול לעזור בשיפור רמות הורמון בלוטת התריס, ועשוי לעזור להפחית את הסימפטומים של תת פעילות של בלוטת התריס.

שינויים תזונתיים

11.סלניום

סלניום הוא מינרל חיוני החשוב לבריאות בלוטת התריס.מזונות עשירים בסלניום כוללים אגוזי ברזיל, טונה, ביצים וזרעי חמניות.

12.יוד

יוד הוא מינרל חיוני נוסף החשוב לבריאות בלוטת התריס.מזונות עשירים ביוד כוללים אצות, מלח מיוד ומוצרי חלב.

13.אבץ

אבץ הוא מינרל חיוני החשוב לבריאות בלוטת התריס.מזונות עשירים באבץ כוללים צדפות, בקר, זרעי דלעת ותרד.

14.ויטמין B12

ויטמין B12 הוא ויטמין חשוב לבריאות בלוטת התריס.מזונות עשירים בוויטמין B12 כוללים בקר, סלמון, ביצים ודגנים מבוצרים.

15.אומגה 3 חומצות שומן

חומצות שומן אומגה 3 חשובות לבריאות בלוטת התריס.מזונות עשירים בחומצות שומן אומגה 3 כוללות סלמון, מקרל, אגוזי מלך וזרעי פשתן.

16.פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועיליםכובע יכול לעזור בשיפור בריאות העיכול ולהפחית את הדלקת.מזונות עשירים בפרוביוטיקה כוללים

תרופות טבעיות לתת -פעילות של בלוטת התריס

תת פעילות של בלוטת התריס הוא מצב רפואי בו בלוטת התריס אינה מייצרת מספיק הורמונים.זה יכול להיגרם על ידי מגוון גורמים, כולל נטייה גנטית, מחסור ביוד, תרופות מסוימות וחשיפה לקרינה.אמנם ניתן לנהל אותו באמצעות תרופות, אך ישנם גם כמה תרופות טבעיות שיכולות לעזור.להלן 17 תרופות סבתות חמות ומיוחדות לטיפול בתת -פעילות של בלוטת התריס.

1.אכלו אצות

אצות ים הן מקור נהדר ליוד, שיכול לעזור בוויסות בלוטת התריס.בנוסף, אצות ארוזות במינרלים אחרים, כמו אבץ, מגנזיום וסידן, שיכולים לעזור להגביר את תפקוד בלוטת התריס.נסה לכלול לפחות מנה אחת של אצות בתזונה כל יום כדי להשיג את התועלת המרובה.

2.קח תוסף גדילן חלב

גדילן חלב הוא נוגד חמצון רב עוצמה שיכול לעזור בשיפור תפקוד בלוטת התריס.זה גם מסייע בהפחתת הדלקת בגוף, וזה חשוב לאנשים הסובלים מתת פעילות של בלוטת התריס.תוספי גדילן חלב זמינים בחנויות מזון בריאות רבות ובאינטרנט.

3.אכלו תזונה בריאה

תזונה בריאה חיונית לכל מי שיש לו תת פעילות של בלוטת התריס.אכילת מזונות עשירים באבץ, סלניום, ברזל ויוד יכולה לעזור לתמוך בתפקוד בלוטת התריס.הימנע ממזון מעובד וסוכרים מעודנים, שיכולים להזיק לבלוטת התריס שלך.אכלו שפע של פירות וירקות טריים, חלבונים רזים ושומנים בריאים.

4.קבל שפע של ויטמין B12

ויטמין B12 חיוני לאנשים עם תת פעילות של בלוטת התריס.זה עוזר לתמוך בייצור הורמוני בלוטת התריס ומסייע בוויסות חילוף החומרים.אתה יכול להשיג B12 ממזונות כמו ביצים, חלב ודגנים מועשרים.אתה יכול גם לקחת תוסף B12 במידת הצורך.

5.קבל מספיק שינה

יש שינה מספיק חשובה לכל אחד, אך במיוחד לאנשים עם תת פעילות של בלוטת התריס.שינה עוזרת לגופך להטעין ולהישאר בריאים.מכוון לפחות 8 שעות שינה בלילה, ודאג ללכת לישון ולהתעורר באותו זמן בכל יום.

6.תרגיל באופן קבוע

תרגיל

חשוב לכל מי שיש לו תת פעילות של בלוטת התריס.זה עוזר להגביר את חילוף החומרים ולהפחתת הדלקת.מכוון לפחות 30 דקות של פעילות גופנית מתונה ביום.זה יכול לכלול הליכה, שחייה, רכיבה על אופניים או כל פעילות אחרת שמגדילה את הדופק שלך.

7.הימנע ממזונות מסוימים

מזונות מסוימים יכולים להפריע לייצור הורמון בלוטת התריס ויש להימנע מהם אם יש לך תת פעילות של בלוטת התריס.זה כולל סויה, ירקות מצליבים, קפאין וחלב.אם אינך בטוח אם אוכל בטוח עבורך, התייעץ עם הרופא שלך.

8.קח תוסף סלניום

סלניום הוא מינרל חשוב לאנשים עם תת פעילות של בלוטת התריס.זה עוזר להפעיל הורמוני בלוטת התריס ולתמוך בתפקוד בלוטת התריס.אתה יכול לקחת תוסף סלניום או להשיג אותו ממזונות כמו אגוזי ברזיל, טונה וחלמונים ביצה.

9.נסה דיקור

דיקור סיני הוא טכניקת רפואה סינית מסורתית שיכולה לעזור בוויסות בלוטת התריס.דיקור סיני עוזר לעורר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף ויכול להועיל לאנשים הסובלים מתת פעילות של בלוטת התריס.אתה יכול למצוא דיקור מוסמך ברוב הערים.

10.קח תוסף מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל חשוב לאנשים עם תת פעילות של בלוטת התריס.זה עוזר להפעיל הורמוני בלוטת התריס ולתמוך בתפקוד בלוטת התריס.אתה יכול לקחת תוסף מגנזיום או להשיג אותו ממזונות כמו ירקות עלים כהים, קטניות ואגוזים.

11.שתו מי לימון חמים

מי לימון הם דרך נהדרת לתמוך בבריאות בלוטת התריס.לימונים עשירים בוויטמין C, המסייע בוויסות בלוטת התריס.אתה יכול לשתות מי לימון חמים דבר ראשון בבוקר או לאורך כל היום.

12.קח תוסף אבץ

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן