דף הבית » תרופות סבתא » 17 תרופות גנריות המקובלות ברחבי העולם ומבוססות על ניסיון נגד יתר לחץ דם
daadaddaddaa ddadadddaa ddedadddcddaa ddaddd ddaddcdd dde

17 תרופות גנריות המקובלות ברחבי העולם ומבוססות על ניסיון נגד יתר לחץ דם

17 תרופות גנריות למאבק ביתר לחץ דם

לחץ דם גבוה (יתר לחץ דם) הוא מצב רפואי חמור הפוגע במיליוני אנשים ברחבי העולם, וחשוב להיות מודע למדדים שתוכלו לנקוט כדי לנהל אותו.אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי נטילת תרופות גנריות.תרופות גנריות יעילות באותה מידה כמו עמיתיהם עם שם המותג, אך בדרך כלל הם זולים יותר.במאמר זה נסתכל על 17 מהתרופות הגנריות הנפוצות ביותר המשמשות לטיפול יתר לחץ דם.

היתרונות של תרופות גנריות

תרופות גנריות יכולות להיות דרך נהדרת לחסוך כסף בתרופות, והן יעילות באותה מידה כמו עמיתיהם למותג.תרופות גנריות רבות זמינות בשבריר מהעלות של תרופות עם שם מותג, והן הן בטוחות ויעילות לא פחות.בנוסף, תרופות גנריות מוסדרות על ידי ה- FDA (ניהול מזון ותרופות) ועליהן לעמוד באותם סטנדרטים קפדניים כמו תרופות למותג.

17 תרופות גנריות לטיפול יתר לחץ דם

 • amlodipine (Norvasc)
 • לוסרטן (קוזאר)
 • furosemide (Lasix)
 • Enalapril (vasotec)
 • hydrochlorothiazide (HCTZ)
 • Valsartan (דיובן)
 • Candesartan (Atacand)
 • metoprolol (Lopressor, Toprol)
 • Captopril (Capoten)
 • atenolol (tenormin)
 • Ramipril (Altace)
 • lisinopril (Prinivil, Zestril)
 • ספירונולקטון (אלדקטון)
 • קלונידין (Catapres)
 • nifedipine (procardia)
 • carvedilol (coreg)
 • bisoprolol (Zebeta)

ניתן להשתמש ב 17 תרופות גנריות אלה לטיפול ביתר לחץ דם, וכולן מקובלות ברחבי העולם.לפני נטילת תרופות כלשהן, הקפד להתייעץ עם הרופא שלך כדי לוודא שהוא מתאים לך.

טיפים לניהול יתר לחץ דם

בנוסף לנטילת תרופות גנריות, ישנן דרכים רבות אחרות לניהול יתר לחץ דם.להלן כמה טיפים מועילים:

 • שמור על תזונה בריאה.אכילת תזונה מאוזנת דלה בנתרן ועשירה בירקות, פירות ודגנים מלאים יכולה לעזור להוריד את לחץ הדם שלך.
 • תרגיל באופן קבוע.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את הלחץ, להוריד את לחץ הדם שלך ולשפר את הבריאות הכללית שלך.
 • הפחית את רמות הלחץ שלך.למתח יכול להשפיע משמעותית על לחץ הדם שלך, ולכן חשוב למצוא דרכים להירגע ולנהל את רמות הלחץ שלך.
 • הימנע מעישון ושתיית אלכוהול.עישון ושתיית אלכוהול יכול להשפיע לרעה על לחץ הדם שלך, ולכן עדיף להימנע מהם.

מסקנה

יתר לחץ דם הוא מצב קשה שצריך לנהל אותו כראוי.תרופות גנריות הן דרך נהדרת לחסוך כסף בתרופות, והן יעילות באותה מידה כמו עמיתיהם עם שם המותג.ישנן 17 תרופות גנריות המקובלות ברחבי העולם וניתן להשתמש בהן לטיפול יתר לחץ דם.בנוסף לנטילת תרופות, ישנן דרכים רבות אחרות לניהול יתר לחץ דם, כגון שמירה על תזונה בריאה, פעילות גופנית באופן קבוע, הפחתת רמות הלחץ והימנעות מעישון ושתיית אלכוהול.

17 תרופות גנריות לטיפול יתר לחץ דם: יתרונות וסיכונים

יתר לחץ דם הוא מצב חמור המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם.למרבה המזל, ישנן תרופות גנריות רבות בשוק שניתן להשתמש בהן לטיפול יתר לחץ דם.במאמר זה נדון ביתרונות ובסיכונים של 17 תרופות גנריות המקובלות ברחבי העולם ובהתבסס על ניסיון נגד יתר לחץ דם.

מעכבי אנזים להמרה באנגיוטנסין (מעכבי ACE)

מעכבי ACE הם מהתרופות הנפוצות ביותר שנקבעו ליתר לחץ דם.תרופות אלה פועלות על ידי חסימת פעולת האנזים אנזים אנגיוטנסין (ACE), הממלא תפקיד חשוב בוויסות לחץ הדם.כמה מעכבי ACE שכיחים המשמשים לטיפול יתר לחץ דם כוללים Enalapril, Lisinopril ו- Ramipril.

היתרון העיקרי של מעכבי ACE הוא שהם יכולים להפחית את הסיכון לשבץ מוחי, התקף לב וקרדיובס אחריםאירועים קולניים.בנוסף, הם בדרך כלל נסבלים היטב ויש להם מעט תופעות לוואי.

עם זאת, מעכבי ACE יכולים לגרום לתופעות לוואי כמו שיעול יבש, סחרחורת ולחץ דם נמוך.בנוסף, יתכן שיהיה צורך לפקח על אנשים עם מחלת כליות או סוכרת מקרוב בעת נטילת תרופות אלה.

חוסמי הקולטנים של אנגיוטנסין II (ARB)

ARBs הם סוג נוסף של תרופות הנפוצות לטיפול יתר לחץ דם.ARBs פועלים על ידי חסימת פעולת ההורמון אנגיוטנסין II, האחראי על הצבת כלי הדם והעלאת לחץ הדם.חלק מה- ARB הנפוצים המשמשים לטיפול יתר לחץ דם כוללים לוסרטן, Valsartan ו- Irbesartan.

היתרון העיקרי של ARBs הוא שהם יכולים להפחית את הסיכון לשבץ מוחי, התקף לב ואירועים קרדיווסקולריים אחרים.בנוסף, הם בדרך כלל נסבלים היטב ויש להם מעט תופעות לוואי.

עם זאת, ARBs יכולים לגרום לתופעות לוואי כמו סחרחורת, בחילה וכאבי ראש.בנוסף, יתכן שיהיה צורך לפקח על אנשים עם מחלת כליות או סוכרת מקרוב בעת נטילת תרופות אלה.

תרופות גנריות אחרות הנפוצות לטיפול ביתר לחץ דם

בנוסף למעכבי ACE ו- ARB, ישנן מספר תרופות אחרות הנפוצות לטיפול יתר לחץ דם.אלה כוללים משתנים, חוסמי תעלות סידן וחוסמי בטא.

משתנים

משתנים הם תרופות המסייעות לגוף להיפטר מעודף נוזלים ומלח.משתנים נפוצים המשמשים לטיפול ביתר לחץ דם כוללים הידרוכלורותיאזיד, פורוסמיד, וכולורתלידון.

היתרון העיקרי של משתנים הוא שהם יכולים להפחית את הסיכון לשבץ מוחי, התקף לב ואירועים קרדיווסקולריים אחרים.בנוסף, הם בדרך כלל נסבלים היטב ויש להם מעט תופעות לוואי.

עם זאת, משתנים יכולים לגרום לתופעות לוואי כמו שתן מוגבר, התייבשות וחוסר איזון אלקטרוליטים.בנוסף, יתכן שיהיה צורך לפקח על אנשים עם מחלת כליות או סוכרת מקרוב בעת נטילת תרופות אלה.

חוסמי ערוצי סידן

חוסמי תעלות סידן הם תרופות הפועלות על ידי חסימת פעולת הסידן בגוף.זה עוזר להרפות את השריר החלק בקירות העורקים, שיכול להפחית את לחץ הדם.חוסמי תעלות סידן נפוצים המשמשים לטיפול יתר לחץ דם כוללים אמלודיפין, דילטיאזם וורפמיל.

היתרון העיקרי של חוסמי תעלות סידן הוא שהם יכולים להפחית את הסיכון לשבץ מוחי, התקף לב ואירועים קרדיווסקולריים אחרים.בנוסף, הם בדרך כלל נסבלים היטב ויש להם מעט תופעות לוואי.

עם זאת, חוסמי תעלות סידן יכולים לגרום לתופעות לוואי כמו כאבי ראש, סחרחורת ונפיחות.בנוסף, יתכן שיהיה צורך לפקח על אנשים עם מחלת כליות או סוכרת מקרוב בעת נטילת תרופות אלה.

חוסמי בטא

חוסמי בטא הם תרופות הפועלות על ידי חסימת הפעולה של האדרנלין ההורמון, שיכולים לעזור להפחית את לחץ הדם.חוסמי בטא נפוצים המשמשים לטיפול יתר לחץ דם כוללים אטנולול, מטופרולול ופרופראנולול.

היתרון העיקרי של חוסמי בטא הוא שהם יכולים להפחית את הסיכון לשבץ מוחי, התקף לב ואירועים קרדיווסקולריים אחרים.בנוסף, הם בדרך כלל נסבלים היטב ויש להם מעט תופעות לוואי.

עם זאת, חוסמי בטא יכולים לגרום לתופעות לוואי כמו עייפות, דיכאון ודופק איטי.בנוסף, יתכן שיהיה צורך לפקח על אנשים עם מחלת כליות או סוכרת מקרוב בעת נטילת תרופות אלה.

סיכום

לסיכום, ישנן תרופות גנריות רבות העומדות לטיפול ביתר לחץ דם.אלה כוללים מעכבי ACE, ARB, משתנים, חוסמי תעלות סידן וחוסמי בטא.לכל אחת מהתרופות הללו יתרונות וסיכונים משלה, וזה

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן