דף הבית » תרופות סבתא » 16 תרופות של סבתא מבוססת ניסיון ובריאה לבצקת ברגליים
daadaddaddaa dadc daddaad dedddadadaa daddadddf dddaddd dc

16 תרופות של סבתא מבוססת ניסיון ובריאה לבצקת ברגליים

מהי בצקת ברגליים?

בצקת ברגליים היא מצב הנגרם כתוצאה משימור נוזלים ברגליים וברגליים התחתונות.זוהי בעיה שכיחה ויכולה להיגרם על ידי מגוון גורמים כמו הריון, תרופות או מצב רפואי בסיסי.בדרך כלל זה מלווה בנפיחות, כאב ואי נוחות.בצקת יכולה להיות קלה, בינונית או חמורה, תלוי בסיבה ובמצבו של האדם.

הסעדים של סבתא לבצקת ברגליים

סבתות יודעות דבר או שניים על תרופות ביתיות והשתמשו בהן במשך דורות לטיפול במחלות שונות.להלן 16 תרופות סבתות מבוססות ניסיון ובריאות לבצקת ברגליים:

1.לשתות הרבה מים

להישאר לחות הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות עבור בצקת ברגליים.שתיית מים רבים עוזרת לשטוף רעלים ושומרת על גופך לתפקד כראוי.

2.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא משתן טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות ברגליים.מערבבים שתי כפות של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים ושותים אותם שלוש פעמים ביום.

3.אמבטיות מלח אפסום

אמבטיות מלח אפסום יכולות לעזור להפחית נפיחות ודלקת ברגליים.מוסיפים שתי כוסות מלח אפסום לאמבטיה מלאה במים חמים וספגים בתוכה לפחות 15 דקות.

4.תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר עוזר להפחית דלקת ובעל השפעה משתן טבעי.מרתיחים שתי כפות ג’ינג’ר בכוס מים למשך חמש דקות ומסננות אותה.שתו את התה פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

5.תה פטרוזיליה

תה פטרוזיליה הוא משתן טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות ברגליים.מרתיחים קומץ פטרוזיליה בכוס מים למשך חמש דקות.מסננים אותו ושותה את התה פעמיים ביום.

6.פעילות גופנית

פעילות גופנית מסייעת בשיפור זרימת הדם ומפחיתה נפיחות ברגליים.נסה ללכת, לשחות או לרכיבה על אופניים כדי לעזור להפחית את הנפיחות.

7.תה שן הארי

תה שן הארי הוא משתן טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות ברגליים.מרתיחים קומץ עלי שן הארי בכוס מים למשך חמש דקות.מסננים אותו ושותה את התה פעמיים ביום.

8.גרבי דחיסה

גרבי דחיסה עוזרים בשיפור זרימת הדם ולהפחית נפיחות ברגליים.ללבוש אותם במהלך היום כדי לעזור להפחית את הנפיחות.

9.הרם את הרגליים שלך

הרמת הרגליים עוזרת להפחית נפיחות ברגליים.נסה לשכב ולהרים את הרגליים מעל ליבך במשך 10 עד 15 דקות מספר פעמים ביום.

10.זרעי פשתן

זרעי פשתן הם משתן טבעי ויכולים לעזור להפחית נפיחות ברגליים.הוסף שתי כפות של זרעי פשתן טחונים לכוס מים ושותים אותם פעמיים ביום.

11.מלפפון

מלפפון הוא משתן טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות ברגליים.אכלו שתיים או שלוש פרוסות מלפפון פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

12.ענבים

ענבים הם משתן טבעי ויכולים לעזור להפחית נפיחות ברגליים.אכלו שניים או שלושה ענבים פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

13.הימנע מלח מלח

עודף מלח יכול לגרום לשמירה על נוזלים, ולכן חשוב להימנע ממזונות מלוחים אם יש לך בצקת ברגליים.

14.הימנע מאלכוהול

אלכוהול יכול לגרום לשמירה על נוזלים, ולכן חשוב להימנע ממנו אם יש לך בצקת ברגליים.

15.עיסוי

עיסוי האזור המושפע מסייע בשיפור זרימת הדם ולהפחתת הנפיחות ברגליים.

16.תוספי צמחים

תוספי צמחים כמו סוס סוס, שן הארי ומשי תירס יכולים לעזור להפחית נפיחות ברגליים.

טיפ

חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתנסה אחת מהתרופות הללו מכיוון שחלקם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות או להשפיע עליליות.

מהי בצקת?

בצקת היא מצב בו נוזל מצטבר בגוף, וגורם לנפיחות ונפיחות ברגליים ובחלקים אחרים בגוף.זה נגרם על ידי מגוון מצבים, כולל אי ספיקת לב, מחלת כבד וכליות ותרופות מסוימות.בצקת יכולה להיות מצב כואב ולא נוח, והיא אפילו יכולה להוביל לסיבוכים חמורים if השאירה לא מטופלת.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות ולהקל על אי הנוחות הקשורה לבצקת.

הסעדים של סבתא לבצקת ברגליים

1.גרבי דחיסה

גרבי דחיסה

הם אחד הסעדים היעילים ביותר לבצקת ברגליים.גרביים אלה נועדו לספק לחץ עדין על הרגליים, ועוזרים להפחית נפיחות ושיפור זרימת הדם.ניתן לרכוש גרבי דחיסה באופן מקוון או ברוב חנויות האספקה הרפואיות, והם מגיעים במגוון גדלים וסגנונות כך שיתאימו לכל סוג גוף.

2.פעילות גופנית

תרגיל

הוא תרופה חשובה נוספת לבצקת ברגליים.פעילות גופנית קבועה מסייעת בשיפור זרימת הדם, שיכולה לעזור להפחית נפיחות ברגליים.חשוב לבחור תרגילים בעלי השפעה נמוכה וקלים על המפרקים, כמו הליכה, שחייה ורכיבה על אופניים.חשוב גם לוודא שהתרגילים נעשים בקצב נוח ושהם לא מאומצים מדי.

3.גובה

העלאה

היא גם תרופה חשובה לבצקת ברגליים.הרמת הרגליים עוזרת להפחית את הלחץ על הוורידים והנימים, שיכולים לעזור להפחית נפיחות.יש להעלות את הרגליים מעל הלב לפחות 15 דקות ביום, ויש גם להיות מוגבהות בלילה בזמן השינה.

4.דיאטה והידרציה

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת חיונית להפחתת בצקת ברגליים.יש להימנע ממזונות העשירים בנתרן, כמו מזון מעובד ומרקים משומרים, מכיוון שהם יכולים לגרום לנפיחות נוספת.במקום זאת, התמקדו במזונות העשירים באשלגן, כמו בננות, אבוקדו וירקות עליים.חשוב גם להישאר לחות על ידי שתיית הרבה מים לאורך היום.

5.תרופות צמחיות

תרופות צמחי מרפא הם תרופה פופולרית נוספת לבצקת ברגליים.ניתן לקחת עשבי תיבול כמו עלה שן הארי, סוס סוס ומדקים כתה או כתמיסות כדי לסייע בהפחתת הנפיחות.ערמון סוס הוא גם תרופה פופולרית לבצקת, וניתן לקחת אותה כתוסף או ליישם באופן אקטואלי על האזור המושפע.

6.עיסוי

עיסוי

הוא תרופה נוספת לבצקת ברגליים.העיסוי מסייע בשיפור זרימת הדם ולהפחתת הנפיחות.חשוב לוודא שהעיסוי עדין וכי הוא נעשה על ידי מטפל בעיסוי מוסמך.ניתן לשלב עיסוי גם עם תרופות אחרות כמו גרבי דחיסה ותרופות צמחיות ליעילות מקסימאלית.

7.טיפול חם וקור

טיפול חם וקור הוא תרופה נוספת לבצקת ברגליים.קומפרסים חמים וקרים לסירוגין יכולים לעזור להפחית נפיחות ושיפור זרימת הדם.יש להחיל את הדחיסה החמה למשך 5 דקות, ואחריו הדחיסה הקרה למשך 20 דקות.יש לחזור על כך מספר פעמים ביום לקבלת אפקט מרבי.

סיכום

בצקת יכולה להיות מצב כואב ולא נוח, אך ישנם מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות ולהקל על אי הנוחות הקשורה למצב.גרבי דחיסה, פעילות גופנית, גובה, תזונה, תרופות צמחי מרפא, עיסוי וטיפול חם וקור הם כולם תרופות מבוססות חוויה וסבתא בריאה שניתן להשתמש בה לטיפול בצקת ברגליים.יש להשתמש בסעדים אלה בשילוב זה עם זה ועם כל תרופות שנקבעו על ידי רופא ליעילות מקסימאלית.

שאלות נפוצות

מה התרופה הטובה ביותר לבצקת ברגליים?

התרופה הטובה ביותר לבצקת ברגליים היא שילוב של מספר תרופות טבעיות.ניתן להשתמש בגרבי דחיסה, פעילות גופנית, גובה, תזונה, תרופות צמחיות, עיסוי וטיפול חם וקור כדי להפחית נפיחות ולשיפור זרימת הדם.חשוב להשתמש בתרופות אלה בשילוב עם כל תרופות שנקבע על ידי רופא ליעילות מקסימאלית.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן