דף הבית » תרופות סבתא » 16 תרופות של סבתא יעילות ומרפאות לדלקות אוזניים בכלבים

16 תרופות של סבתא יעילות ומרפאות לדלקות אוזניים בכלבים

סקירה כללית של דלקות אוזניים אצל כלבים

דלקות אוזניים אצל כלבים נפוצות מאוד.הם יכולים להיגרם על ידי מגוון של דברים, כולל חיידקים, פטריות, קרדית.אלרגיות עשויות להיות גם סיבה.תסמינים של דלקות אוזניים אצל כלבים כוללים שריטות באוזניים, טלטול ראש, פריקה מהאוזניים וריח רעב שמגיע מהאוזניים.טיפול בזיהומי אוזניים יכול לכלול אנטיביוטיקה, תרופות נגד פטריות וניקוי האוזניים.התרופות של סבתא יכולות להיות יעילות גם בטיפול בדלקות אוזניים אצל כלבים.

16 התרופות של סבתא יעילות ומרפאות לזיהומי אוזניים בכלבים

1.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית לזיהומי אוזניים אצל כלבים המשמשים שנים רבות.זה יכול לעזור לפרק שעווה וחיידקים, ולהפחית את הדלקת.לשימוש, מערבבים חלק אחד של חומץ תפוחים עם מים חלק אחד והחל אותו על אוזנו של הכלב שלך בעזרת ספוגית כותנה.

2.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא תרופה יעילה נוספת לזיהומי אוזניים אצל כלבים.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את הגירוד והגירוי הנגרמים על ידי הזיהום.לשימוש, החל כמה טיפות של שמן קוקוס על האוזן הפגועה פעמיים ביום.

3.שום

שום הוא אנטיביוטיקה טבעית חזקה שיכולה לעזור להילחם בזיהום.לשימוש, מערבבים כף אחת של אבקת שום עם כוס מים חמים ומורחים אותה על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

4.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי רב עוצמה שיכול לעזור להילחם בזיהומים חיידקיים ופטרייתיים.לשימוש, מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם כפית אחת של שמן שקדים או שמן זית ומורחים אותו על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

5.שמן זית

שמן זית יכול לעזור לרכך את השעווה באוזן ולהפחית את הדלקת.לשימוש, חיממו כמה טיפות שמן זית ומורחים אותו על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

6.כסף קולואידי

כסף קולואידי הוא תרופה יעילה נוספת לזיהומי אוזניים אצל כלבים.זה יכול לעזור להילחם בחיידקים ולהפחית דלקת.לשימוש, מערבבים כף אחת של כסף קולואידי עם כוס מים אחת ומורחים אותה על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

7.מיץ תפוחים

מיץ תפוחים יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת הנגרמת כתוצאה מדלקות אוזניים.לשימוש, מערבבים חלקים שווים של מיץ תפוחים ומים ומורחים אותו על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

8.חומץ לבן

חומץ לבן הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להילחם בזיהומים חיידקיים ופטרייתיים.לשימוש, ערבבו חלק אחד חומץ לבן עם מים חלק אחד והמרחו אותו על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

9.ביקרבונט של סודה

ביקרבונט של סודה יכול לעזור להפחית את הדלקת והגרד הנגרם כתוצאה מדלקות אוזניים.לשימוש, מערבבים כפית אחת של ביקרבונט של סודה עם כוס מים חמים ומורחים אותה על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

10.שמן שום ושמן זית

שום ושמן זית הם שני תרופות טבעיות חזקות לזיהומי אוזניים אצל כלבים.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת שום עם כפית שמן זית ומורחים אותה על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

11.מיץ אלוורה

מיץ אלוורה יכול לעזור להפחית דלקת וגירוד הנגרם כתוצאה מדלקות אוזניים.לשימוש, מערבבים חלק אחד מיץ אלוורה עם מים חלק אחד ומורחים אותו על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

12.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להילחם בזיהומים חיידקיים ופטרייתיים.לשימוש, מערבבים חלק אחד לוז מכשפה עם מים אחד ומורחים אותם על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

13.שמן מוללין

שמן מולין הוא תרופה טבעית לזיהומי אוזניים בכלבים שיכולים לעזור להפחית דלקת ולהפחית את הכאב.לשימוש, מערבבים כמה טיפות של שמן מוללין עם כפית אחת של שמן שקדים או שמן זית ומורחים אותו על האוזן הפגועה בעזרת ספוגית כותנה.

14.שמן אורגנו

שמן אורגנו הוא אנטיביוטיקה טבעית חזקה שיכולה לעזור להילחם בזיהומים חיידקיים ופטרייתיים.

מה גורם לזיהומי אוזניים בכלבים?

דלקות אוזניים אצל כלביםיכול להיגרם מסיבות שונות ומגוון כולל אלרגיות, חיידקים, שמרים, קרדית, חפצים זרים וגידולים.אלרגיות הן הגורם השכיח ביותר לזיהומים באוזניים, במיוחד אצל כלבים עם אוזניים ארוכות יותר.אלרגנים כמו אבקה, עובש ואבק עלולים לגרום לגירוי ודלקת בתעלת האוזן, מה שמוביל לזיהום.חיידקים ושמרים יכולים גם לגרום לזיהומים כאשר מופרע האיזון הטבעי של תעלת האוזן.קרדית, חפצים זרים וגידולים יכולים גם לגרום לזיהומים באוזניים, אם כי הם פחות שכיחים.

טיפולים לזיהומי אוזניים

לאחר שהווטרינר שלך אבחן את הכלב שלך עם זיהום באוזניים, ישנם מספר טיפולים זמינים.ניתן להשתמש באנטיביוטיקה, תרופות נגד פטריות וסטרואידים לטיפול בזיהומים באוזניים.בהתאם לגורם לזיהום, הווטרינר שלך עשוי להמליץ גם על שטיפות אוזניים, תרופות אקטואליות ושינויים תזונתיים כדי לסייע בניהול הזיהום.

הסעדים של סבתא לזיהומי אוזניים

בנוסף לטיפולים וטרינריים מסורתיים, ישנם גם מגוון של תרופות ביתיות שהועברו מדור לדור.ניתן להשתמש בסעדים ביתיים אלה, המכונה לעתים קרובות “תרופות של סבתא”, כדי לסייע בניהול דלקות אוזניים אצל כלבים.בעוד שהיעילות של תרופות אלה משתנה, הם יכולים לספק הקלה מהכאב ואי הנוחות של דלקות האוזניים.

16 תרופות ביתיות יעילות לטיפול בזיהומי אוזניים אצל כלבים

 • חומץ תפוחים: חומץ תפוחים עוזר באופן טבעי לאזן את החומציות של תעלת האוזן, מה שיכול לעזור להפחית את הדלקת הגורמת לזיהומים באוזניים.לשימוש, ערבבו חלקים שווים חומץ תפוחים ומים חמים, ואז השתמש בכדור כותנה כדי למרוח את התערובת על האוזן הפגועה.
 • שום: שום הוא אנטיביוטיקה טבעית שיכולה לעזור להילחם בחיידקים הגורמים לדלקות אוזניים.לשימוש, מערבבים שום כתוש עם שמן זית ומורחים את התערובת על האוזן הפגועה.
 • אלוורה: אלוורה היא אנטי דלקתית טבעית ויכולה לסייע בהפחתת הדלקת והכאב הקשורים לזיהומים באוזניים.לשימוש, מערבבים ג’ל אלוורה עם מים חמים והשתמש בכדור כותנה כדי למרוח את התערובת על האוזן הפגועה.
 • שמן עץ התה: שמן עץ התה הוא אנטי פטרייתי טבעי ויכול לעזור להילחם בזיהומי שמרים באוזן.לשימוש, מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם שמן זית ומורחים את התערובת על האוזן הפגועה.
 • שמן קוקוס: שמן קוקוס הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת הגורמת לזיהומים באוזניים.לשימוש, חיממו כמה כפות שמן קוקוס ומורחים את השמן על האוזן המושפעת.
 • mullein: Mullein הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת הגורמת לזיהומים באוזניים.לשימוש, מערבבים מולין מיובש עם שמן זית חם ומורחים את התערובת על האוזן המושפעת.
 • Goldenseal: Goldenseal הוא אנטיביוטיקה טבעית ויכול לעזור להילחם בחיידקים הגורמים לזיהומים באוזניים.לשימוש, מערבבים כמה טיפות של תמיסת גולדנסאלי עם מים חמים והשתמש בכדור כותנה כדי למרוח את התערובת על האוזן הפגועה.
 • קמומיל: קמומיל הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת הגורמת לזיהומים באוזניים.לשימוש, קמומיל מיובש תלול במים חמים והשתמש בכדור כותנה כדי למרוח את התערובת על האוזן הפגועה.
 • Myrrh: Myrrh הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להילחם בחיידקים הגורמים לזיהומים באוזניים.לשימוש, ערבבו כמה טיפות של תמיסת מירר עם מים חמים והשתמשו בכדור כותנה כדי למרוח את התערובת על האוזן הפגועה.
 • קלנדולה: קלנדולה היא אנטי דלקתית טבעית ויכולה לעזור להפחית את הדלקת הגורמת לזיהומים באוזניים.לשימוש, ערבבו תמיסת קלנדולה עם מים חמים והשתמשו בכדור כותנה כדי למרוח את התערובת על האוזן הפגועה.
 • שמן שום: שמן שום הוא אנטיביוטיקה טבעית ויכול לעזור להילחם בחיידקים הגורמים לזיהומים באוזניים.לשימוש, מערבבים שמן שום עם שמן זית חם ומורחים את התערובת על האוזן הפגועה.
 • מיץ בצל: מיץ בצל הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להילחם בחיידקים הגורמים לזיהומים באוזניים.לשימוש, מערבבים מיץ בצל עם מים חמים והשתמש בכדור כותנה כדי למרוח את התערובת על האוזן הפגועה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן