דף הבית » תרופות סבתא » 16 תרופות של סבתא זולה ואמיתית לשלשול והקאות
daadaddaddaa dadc daddaad dddcd dddeddaaddaa dcdadcdaddc dd

16 תרופות של סבתא זולה ואמיתית לשלשול והקאות

מה זה שלשול והקאות?

שלשול והקאות הם שתי מבעיות העיכול הנפוצות ביותר שיכולות להשפיע על אנשים בכל הגילאים.שלשול הוא מעבר של צואה תכופה, רופפת או מימית, ואילו הקאות הוא הגירוש הכוח של תכולת הקיבה דרך הפה.שני התנאים הללו יכולים להוביל לנוזלים ואלקטרוליטים שאבדו, העלולים לגרום להתייבשות ולסיבוכים אחרים.

הסעדים של סבתא לשלשול והקאות

סבתות מספקות תרופות ביתיות לתנאים רבים, כולל שלשול והקאות, במשך מאות שנים.להלן 16 תרופות של סבתא זולה ואמיתית לשלשולים והקאות:

1.מי אורז

מי אורז יכולים לעזור ליישב בטן מוטרדת ולהפחית את תסמיני השלשול והקאות.להכנת מים אורז, מערבבים כוס אורז לבן מבושל עם שתיים עד שלוש כוסות מים.מערבבים את התערובת ושותים את הנוזל.

2.טיפול בהתייבשות דרך הפה

טיפול בהתייבשות דרך הפה (ORT) הוא דרך יעילה וזולה לחדש נוזלים ואלקטרוליטים שאבדו בגלל שלשול והקאות.ORT הוא תערובת של סוכר, מלח ומים שנלקחים בכמויות קטנות לאורך כל היום.

3.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה טבעית לבחילות והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

4.מנטה

מנטה היא תרופה טבעית לבחילה והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

5.קמומיל

קמומיל הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות עיכול כמו שלשול והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

6.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית לבחילות והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

7.יוגורט

יוגורט הוא מזון פרוביוטי שיכול לעזור להחזיר את איזון החיידקים הטובים במעיים ולהפחית את תסמיני השלשול והקאות.

8.שומר

שומר הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות עיכול כמו שלשול והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

9.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות עיכול כמו שלשול והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

10.כורכום

כורכום הוא תבלין ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות עיכול כמו שלשול והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

11.אלם חלקלק

אלם חלקלק הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות עיכול כמו שלשול והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

12.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות עיכול כמו שלשול והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

13.אבקת קרוב

אבקת קרוב היא תרופה טבעית לשלשול והקאות.הוא עשיר בסיבים תזונתיים ועוזר לספוג עודף נוזלים בדרכי העיכול.

14.Psyllium Husk

קליפת Psyllium היא תרופה טבעית לשלשול והקאות.הוא עשיר בסיבים תזונתיים ועוזר לספוג עודף נוזלים בדרכי העיכול.

15.מיץ לימון

מיץ לימון הוא תרופה טבעית לבחילה והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

16.דבש

דבש הוא תרופה טבעית לבחילות והקאות.ניתן לקחת אותו בצורה של תה, כמוסות או תנודות.

טיפ: הימנע ממזונות המחמירים את הסימפטומים

כאשר מתמודדים עם שלשול והקאות, חשוב להימנע ממזונות שיכולים להחמיר את הסימפטומים.אלה כוללים מזון עתיר שומן, מוצרי חלב, קפאין, אלכוהול ומזונות חריפים.

תרופות צמחיות לשלשול והקאות

תרופות צמחיות שימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל שלשול והקאות.תרופות צמחי מרפא נחשבות ל BE תרופות בטוחות ויעילות לתנאים אלה כאשר משתמשים בהם כראוי.כמה מהתרופות הצמחיות הנפוצות ביותר המשמשות לבטן נסערת כוללות קמומיל, ג’ינג’ר, מנטה ואלם חלקלק.

קמומיל

קמומיל הוא עשב פופולרי המשמש לטיפול בשלשול והקאות.הוא שימש במשך מאות שנים לטיפול במגוון בעיות עיכול.לקמומיל יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-עקסמודיות, שיכולות לעזור להרגיע את הקיבה ולהפחית התכווצויות.ניתן לצרוך אותו כתה או כתמצית.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עוד עשב פופולרי המשמש לטיפול בבעיות עיכול.יש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-בחילה, שיכולות לעזור להפחית את תסמיני השלשול והקאות.ניתן לצרוך ג’ינג’ר כתה, כתמצית או בצורה קפסולה.

תרופות אחרות לשלשול והקאות

בנוסף לתרופות צמחיות, ישנם גם תרופות טבעיות אחרות ששימשו לטיפול בשלשול והקאות.תרופות אלה כוללות פרוביוטיקה, חומץ תפוחים ושמן קוקוס.

פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים חיים המועילים למערכת העיכול.הם יכולים לעזור להחזיר את איזון החיידקים הטובים במעיים ולעזור להפחית את תסמיני השלשול והקאות.ניתן למצוא פרוביוטיקה בצורה תוספה, או שניתן לצרוך אותם במזונות כמו יוגורט וקפיר.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים שימש במשך מאות שנים כדי לעזור במגוון בעיות עיכול.יש לו תכונות אנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית את תסמיני השלשול והקאות.ניתן לצרוך חומץ תפוחים כתה או כתמצית.

שמן קוקוס

לשמן הקוקוס יש תכונות אנטיבקטריאליות ונוגדות פטריות, שיכולות לעזור להפחית את תסמיני השלשול והקאות.ניתן לצרוך שמן קוקוס כתוסף או להוסיף למזון.

סיכום

הסעדים של סבתא לשלשול והקאות שימשו במשך מאות שנים לטיפול במצבים אלה.תרופות צמחי מרפא כמו קמומיל, ג’ינג’ר ומנטה יכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של מצבים אלה.בנוסף לתרופות צמחי מרפא, פרוביוטיקה, חומץ תפוחים ושמן קוקוס יכולים לשמש גם כדי לסייע בהפחתת תסמיני השלשול והקאות.

שאלות נפוצות

מהם הסעדים הטובים ביותר לשלשול והקאות?

הסעדים הטובים ביותר לשלשול והקאות הם תרופות צמחיות כמו קמומיל, ג’ינג’ר ופפרמינט.בנוסף, ניתן להשתמש בפרוביוטיקה, חומץ תפוחים ושמן קוקוס כדי לסייע בהפחתת הסימפטומים של מצבים אלה.

האם תרופות צמחיות בטוחות לטיפול בשלשול והקאות?

כן, תרופות צמחי מרפא נחשבות בדרך כלל לבטוחות ויעילות לטיפול בשלשולים והקאות כאשר משתמשים בהם כראוי.חשוב לדבר עם הרופא או ספק שירותי הבריאות לפני שאתה לוקח תרופות צמחיות כלשהן. רפואת צמחים לא תמיד בטוחה כמו רפואה קונבנציונאלית ויכולה לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן