דף הבית » תרופות סבתא » 16 תרופות של סבתא בריאה ומצוינת להתקרחות טלאים
daadaddaddaa dadc daddaad ddaddd ddedadddadaa dcddaadadadddaa

16 תרופות של סבתא בריאה ומצוינת להתקרחות טלאים

לקרקפת האנושית יש את הכוח לצמוח מחדש ולשמור על ראש שיער מלא, אך יש אנשים שחווים התקרחות מטופחת.התקרחות טלאית יכולה להיגרם על ידי מגוון גורמים, החל מגנטיקה וגורמים סביבתיים ועד חוסר איזון הורמונלי ולחץ.למרבה המזל, ישנם מספר טיפולים העומדים לרשותם כדי לעזור לאנשים הנאבקים עם התקרחות טלאים.

לסבתות יש היסטוריה ארוכה של מתן תרופות ביתיות שיעזרו לטפל במגוון מחלות ותנאים.במאמר זה נחקור 16 תרופות של סבתא בריאה ומצוינת להתקרחות טלאים.

להפחית לחץ

מתח יכול להיות גורם מרכזי בהתפתחות התקרחות טלאים.לחץ רב מדי יכול לגרום לגוף לייצר עודף של הורמונים, כמו קורטיזול, מה שעלול לשבש את מחזור צמיחת השיער הרגיל.לפיכך, הפחתת הלחץ היא אחת הדרכים הטובות ביותר לסייע במניעה וטיפול בכתובות.כדי להפחית לחץ, נסה פעילויות כמו יוגה, מדיטציה, נשימה עמוקה וטאי צ’י.

לאכול תזונה מאוזנת

תזונה מאוזנת חיונית לצמיחת שיער בריאה.אכילת תזונה בריאה העשירה בחלבונים רזים, חומצות שומן חיוניות, ויטמינים ומינרלים יכולה לסייע בקידום צמיחת שיער בריאה ולמנוע התקרחות טלאים.הקפידו לאכול שפע של פירות וירקות טריים, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים.

קבל פעילות גופנית קבועה

פעילות גופנית יכולה לעזור לקדם צמיחת שיער בריאה ולמנוע התקרחות טלאים.פעילות גופנית קבועה מסייעת בהגברת זרימת הדם, המספקת חומרים מזינים חיוניים לקרקפת, ומקדמת צמיחת שיער בריאה.

קח תוספים

תוספי מזון יכולים להיות דרך יעילה לסייע במניעת התקרחות טלאים.תוספי מזון כמו ביוטין, ברזל, אבץ ומתחם ויטמין B יכולים כולם לסייע בקידום צמיחת שיער בריאה.הקפד לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי מזון.

השתמש בשמנים טבעיים

ישנם מספר שמנים טבעיים שיכולים לעזור בקידום צמיחת שיער בריאה ולמנוע התקרחות מטופחת.שמן קוקוס, שמן זית, שמן חוחובה ושמן שקדים הם כולם אפשרויות מצוינות לטיפול בהתקרחות מטופחת.כל שעליך לעשות הוא לעסות את השמן לקרקפת שלך למשך 15 דקות לפני שטיפתו.

השתמש בשמנים אתרים

שמנים אתרים יכולים גם לעזור בקידום צמיחת שיער בריאה.שמנים אתרים כמו לבנדר, רוזמרין, ארז ומנטה יכולים כולם לעזור לקידום צמיחת שיער בריאה ולמנוע התקרחות טלאים.מערבבים כמה טיפות של השמן האתרי עם שמן נשא, כמו קוקוס או שמן זית, ומעסה אותו לקרקפת שלך.

לעסות את הקרקפת שלך

עיסוי הקרקפת שלך יכול לעזור לקדם צמיחת שיער בריאה ולמנוע התקרחות טלאים.עיסוי הקרקפת מגביר את זרימת הדם ועוזר לקדם צמיחת שיער בריאה.

השתמש במיץ בצל

מיץ בצל הוא תרופה ביתית פופולרית לטיפול בקרח טלאי.מיץ בצל מכיל גופרית, המסייעת להגדיל את ייצור הקולגן ולקדם צמיחת שיער בריאה.כל שעליך לעשות הוא לחלץ את המיץ מבצל ועסה אותו לקרקפת שלך.

לאכול מזונות עשירים בוויטמין C

ויטמין C חיוני לצמיחת שיער בריאה.אכילת מזונות עשירים בוויטמין C, כמו פירות הדרים, פלפלים, גויאבה וירקות עליים כהים, יכולה לעזור במניעת התקרחות מטופחת.

למרוח חלמון ביצה

חלמון ביצה הוא עוד תרופה ביתית פופולרית לטיפול בקרחות טלאים.החלבון וחומצות השומן בחלמונים עוזרים להזין את הקרקפת ולקדם צמיחת שיער בריאה.כל שעליך לעשות הוא למרוח חלמון ביצה ישירות על הקרקפת והשאיר אותה דולקת למשך 30 דקות לפני שטיפתו.

שתו תה ירוק

תה ירוק ארוז בנוגדי חמצון שיכולים לעזור בקידום צמיחת שיער בריאה ולמנוע התקרחות מטופחת.שתו כוס תה ירוק כל יום כדי לסייע בקידום צמיחת שיער בריאה.

הגבל טיפולים כימיים

טיפולים כימיים כמו צביעת שיער, PERMS ויישור יכולים לפגוע בקרקפת ולהוביל להתקרחות טלאים.אם עליכם להשתמש בטיפולים כימיים, הקפידו להשתמש במוצרים המתוכננים באופן ספציפי לקרקפים רגישים.

הימנע מכלי סטיילינג חמים

כלי סטיילינג חמים, כמו מסתלסל ומגהצים שטוחים, יכולים לפגוע בקרקפת ולהוביל להתקרחות מטופחת.אם עליכם להשתמש בכלי סטיילינג חמים, הקפידו להשתמש במוצרים המיועדים באופן ספציפי לקרקפים רגישים.

הימנע מללבוש תסרוקות הדוקות

תסרוקות הדוקות, כמו צמות, קורנרים וקוקו, יכולות למשוך את השיער ולפגוע בקרקפת, מה שמוביל להתקרחות טלאים.אם אתה חייב ללבוש תסרוקות הדוקות, נסה להגביל אותן לאירועים מיוחדים.

טיפ: כדי לסייע בקידום צמיחת שיער בריאה ולמנוע התקרחות טלאים, הקפידו לישון הרבה.שינה חיונית לצמיחת שיער בריאה, מכיוון שהיא מסייעת להפחתת לחץ ולקדם צמיחת שיער בריאה.

חלק 2: דרכים טבעיות לטיפול בכתובות טלאיות

ישנם תרופות טבעיות רבות שהועברו דרך דורות של סבתות שהן דרך מצוינת לטפל בהתקרחות טלאים.תרופות טבעיות אלה יכולות לעזור להזין ולחזק את זקיקי השיער, כמו גם לשפר את זרימת הדם ולעורר את צמיחת השיער.להלן 16 תרופות טבעיות שידועות כי הם מצליחים מאוד בטיפול בהתקרחות טלאים:

1.עיסוי שמן קוקוס

שמן קוקוס

הוא מקור מזין נהדר לשיער ולקרקפת.עיסוי שמן קוקוס לקרקפת ולהשאיר אותו בן לילה יכול להזין ולחזק את זקיקי השיער, לשפר את זרימת הדם ולגירוי צמיחת השיער.חשוב להשתמש בשמן קוקוס אורגני ולחץ קר לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

2.מיץ בצל

ידוע ש

מיץ בצל הוא תרופה נהדרת לאובדן שיער.הוא עשיר בגופרית המסייע בשיפור זרימת הדם ולקידום צמיחת שיער בריאה.החלת מיץ בצל על הקרקפת והשארתו למשך הלילה יכולה לעזור להפחית את נשירת השיער ולקדם צמיחת שיער בריאה.

3.אלוורה

אלוורה היא תרופה טבעית נהדרת לאובדן שיער.הוא עשיר בוויטמינים ובמינרלים המזינים ומחזקים את זקיקי השיער.יישום ג’ל אלוורה על הקרקפת ועיסויו יכול לעזור לעורר צמיחת שיער ולהפחית את נשירת השיער.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה נהדרת לאובדן שיער.הוא עשיר בוויטמינים ובמינרלים המזינים ומחזקים את זקיקי השיער.החלת חומץ תפוחים על הקרקפת והשארתו למשך הלילה יכולה לעזור להפחית את נשירת השיער ולקדם צמיחת שיער בריאה.

5.מסכת ביצה

מסיכת ביצה היא תרופה טבעית נהדרת לאובדן שיער.החלבונים והוויטמינים בביצה עוזרים להזין ולחזק את זקיקי השיער.החלת מסיכת ביצה על הקרקפת והשארתה למשך הלילה יכולה לעזור להפחית את נשירת השיער ולקדם צמיחת שיער בריאה.

6.שמן רוזמרין

שמן רוזמרין הוא תרופה טבעית נהדרת לאובדן שיער.הוא עשיר בוויטמינים ובמינרלים המזינים ומחזקים את זקיקי השיער.עיסוי שמן רוזמרין לקרקפת ולהשאיר אותו בן לילה יכול לעזור להפחית את נשירת השיער ולקדם צמיחת שיער בריאה.

7.זרעי חילבה

זרעי חילבה הם תרופה טבעית נהדרת לאובדן שיער.הם עשירים בחלבונים וויטמינים המזינים ומחזקים את זקיקי השיער.החלת משחה של זרעי חילבה על הקרקפת והשארתו למשך הלילה יכולה לעזור להפחית את נשירת השיער ולקדם צמיחת שיער בריאה.

8.חינה

חינה היא תרופה טבעית נהדרת לאובדן שיער.הוא עשיר בחלבונים וויטמינים המזינים ומחזקים את זקיקי השיער.החלת משחה של חינה על הקרקפת והשארתו למשך הלילה יכולה לעזור להפחית את נשירת השיער ולקדם צמיחת שיער בריאה.

9.תה ירוק

תה ירוק הוא תרופה טבעית נהדרת לאובדן שיער.הוא עשיר בנוגדי חמצון המסייעים להזין ולחזק את זקיקי השיער.החלת משחה של תה ירוק לקרקפת והשארתו למשך הלילה יכולה לעזור להפחית את נשירת השיער ולקדם צמיחת שיער בריאה.

10.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ שורש הוא תרופה טבעית נהדרת לאובדן שיער.הוא עשיר בחלבונים וויטמינים המזינים ומחזקים את זקיקי השיער.החלת משחה של שורש ליקריץ על הקרקפת והשארתו למשך הלילה יכולה לעזור להפחית את נשירת השיערD לקדם צמיחת שיער בריאה.

11.היביסקוס

Hibiscus הוא תרופה טבעית נהדרת לאובדן שיער.הוא עשיר בנוגדי חמצון המסייעים להזין ולחזק את זקיקי השיער.החלת משחה של היביסקוס על הקרקפת והשארתו למשך הלילה יכולה לעזור להפחית את נשירת השיער ולקדם צמיחת שיער בריאה.

12.דומדמניות הודית

Gooseberry הודי הוא תרופה טבעית נהדרת לאובדן שיער.הוא עשיר בחלבונים וויטמינים המזינים ומחזקים את זקיקי השיער.החלת משחה של דומדמניות הודית על הקרקפת והשארתו למשך הלילה יכולה לעזור להפחית

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן