דף הבית » תרופות סבתא » 16 תרופות של סבתא בטוחה ובריאה לברונכיטיס

16 תרופות של סבתא בטוחה ובריאה לברונכיטיס

אלרגיות, זיהום וזיהומים נגיפיים עלולים לגרום לברונכיטיס, דלקת ברירית צינורות הסימפונות.מצב זה בדרך כלל מגיע עם שיעול המייצר ריר, כאבי חזה, כאב גרון, ולפעמים חום.סבתות משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול ברונכיטיס במשך מאות שנים, ורבים מהתרופות הללו עדיין בשימוש כיום.להלן 16 תרופות של סבתא בטוחה ובריאה לברונכיטיס בהן תוכלו להשתמש בכדי להקל על הסימפטומים.

1.דבש

דבש הוא בעל צופה טבעי ויכול לעזור להקל על שיעול הקשור לברונכיטיס.יש לו גם תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להילחם בזיהום.מערבבים שתי כפיות דבש עם מיץ של חצי לימון בכוס מים חמים ושותים אותו פעמיים ביום.

2.כורכום

כורכום הוא אנטי דלקתי חזק ונוגד חמצון שיכול לעזור להפחית דלקת בדרכי הנשימה.מערבבים כפית אבקת כורכום עם כוס חלב חם וכמה טיפות דבש ושותים אותו כל בוקר ובלילה.

3.ג’ינג’ר

לג’ינג’ר יש תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של ברונכיטיס.מערבבים כפית של ג’ינג’ר מגורד עם כמה טיפות דבש בכוס מים חמים ושותים אותו פעמיים ביום.

4.שום

שום הוא אנטיביוטיקה טבעית שיכולה לעזור להילחם בזיהום הגורם ברונכיטיס.מרסקים שתי שיני שום ומוסיפים אותם לכוס מים חמים.תן לזה תלול למשך 10 דקות ואז מסננים את הנוזל.שתו אותו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים עשיר בוויטמינים ומינרלים שיכולים לעזור להגביר את מערכת החיסון שלך ולהילחם בזיהום.מערבבים שתי כפות של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים ושותים אותם פעמיים ביום.

6.שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס הוא מגרש טבעי שיכול לעזור לפנות את הריר ולהקל על גודש בחזה.מוסיפים כמה טיפות של שמן אקליפטוס לקערת מים חמים ושואפים את הקיטור למשך 10 דקות פעמיים ביום.

7.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא משווה טבעי שיכול לעזור להפחית את הדלקת בדרכי הנשימה וגם לסייע בשחרור ריר ולהרגיע שיעול.מרתיחים כפית שורש ליקוריץ בכוס מים למשך 10 דקות ומסננים את הנוזל.שתו אותו פעמיים ביום.

8.טימין

לטימין יש תכונות אנטיבקטריאליות וחיטוי שיכולות לעזור להילחם בזיהום וגם לסייע בהפחתת הדלקת ולפנות ריר.מרתיחים כפית טימין בכוס מים למשך 10 דקות ומסננים את הנוזל.שתו אותו פעמיים ביום.

9.מנטה

מנטה הוא מנקז טבעי שיכול לסייע בהפחתת הדלקת ולפנות ריר מדרכי הנשימה.מרתיחים כפית עלי מנטה בכוס מים למשך 10 דקות ומסננים את הנוזל.שתו אותו פעמיים ביום.

10.חילבה

חילבה היא חילוף טבעי שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולפנות ריר מדרכי הנשימה.מרתיחים כפית זרעי חילבה בכוס מים למשך 10 דקות ומסננים את הנוזל.שתו אותו פעמיים ביום.

11.קינמון

קינמון הוא אנטי דלקתי טבעי ונוגד חמצון שיכול לעזור להפחית דלקת ולהגביר את מערכת החיסון.מערבבים כפית אבקת קינמון עם כוס חלב חם וכמה טיפות דבש ושותים אותו כל בוקר ובלילה.

12.אורגנו

אורגנו הוא אנטיביוטיקה טבעית שיכולה לעזור להילחם בזיהום הגורם ברונכיטיס.מרתיחים כפית עלי אורגנו בכוס מים למשך 10 דקות ומסננים את הנוזל.שתו אותו פעמיים ביום.

13.בצל

בצל הוא משווה טבעי שיכול לסייע בהפחתת הדלקת ולפנות ריר מדרכי הנשימה.מרתיחים כפית מיץ בצל בכוס מים למשך 10 דקות ומסננים את הנוזל.שתו אותו פעמיים ביום.

14.Mullein

Mullein הוא משווה טבעי שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולפנות ריר מדרכי הנשימה.

שימוש בתרופות צמחי מרפא עבור ברוןטיפול בצ’טיס

תרופות צמחיות הן בחירה פופולרית לטיפול ברונכיטיס, מכיוון שהם בטוחים, טבעיים ולעתים קרובות יעילים.ניתן להשתמש בתרופות צמחיות במגוון דרכים, החל מהתה וסירופים ועד כמוסות ותמיכות.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר של צמחי מרפא המשמשים לברונכיטיס:

אקליפטוס

אקליפטוס הוא חיטוי חזק ומצפה.זה עוזר לשחרר ולגרש ריר, מה שמקל על השיעול.זה יכול לשמש כששאף, תה או סירופ.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא אנטי דלקת חזק שיכול לעזור להפחית דלקת וכאב.זה יכול לשמש כתה, כמוסה או תמיסה.

THYME

טימין הוא חיטוי רב עוצמה המסייע בפינוי דרכי הנשימה ולהפחתת הדלקת.זה יכול לשמש כסירופ, תמיסה או תה.

ליקריץ

ליקריץ הוא אנטי דלקתי חזק ומציפה.זה עוזר להפחית דלקת ולשחרר ריר, מה שמקל על השיעול.זה יכול לשמש כתה, סירופ או תמיסה.

מרשמלו

מרשמלו הוא אנטי דלקתי וחזק.זה עוזר להפחית דלקת ולשחרר ריר, מה שמקל על השיעול.זה יכול לשמש כתה, סירופ או תמיסה.

שימוש בתרופות ביתיות לטיפול ברונכיטיס

בנוסף לתרופות צמחיות, ישנם גם כמה תרופות ביתיות היעילות לטיפול ברונכיטיס.להלן כמה מהתרופות הביתיות הפופולריות ביותר המשמשות לברונכיטיס:

שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא דרך פשוטה ויעילה לשחרר ריר ולנקות את דרכי הנשימה.לשם כך, מלאו קערה במים חמים והוסיפו כמה טיפות אקליפטוס או שמן אתרי מנטה.מניחים מגבת מעל הראש ואת הקערה ושאיפו את הקיטור למשך 10-15 דקות.

גרגר עם מי מלח

גרגר עם מי מלח הוא דרך פשוטה ויעילה להפחתת דלקת ולהרגיע את כאב הגרון.לשם כך, מערבבים כפית מלח עם 8 אונקיות מים חמים וגרגר למשך 10-15 שניות.

שתיית נוזלים חמים

שתיית נוזלים חמים היא דרך נהדרת לשחרר ריר ולהפחית דלקת.נסה לשתות מרקים חמים, תה צמחים, או מים חמים עם דבש ולימון.

באמצעות מכשיר אדים

שימוש בכוכב אדים יכול לעזור להפחית את הדלקת ולשחרר ריר.שמור על רמת הלחות בין 30-50%, והקפיד לנקות את האדים באופן קבוע.

סיכום

הסעדים של סבתא הם דרך בטוחה וטבעית לטיפול ברונכיטיס.ניתן להשתמש בתרופות צמחיות, כמו אקליפטוס, ג’ינג’ר, טימין, ליקריץ ומרשמלו, כתה, סירופים או תמיכות.תרופות ביתיות, כמו שאיפת קיטור, גרגר עם מי מלח, שתיית נוזלים חמים ושימוש במכונת אדים, יכולים גם הם להיות יעילים.עם השימוש הנכון, תרופות אלה יכולות לעזור להפחית את הדלקת ולשחרר ריר, מה שמקל על השיעול.

שאלות נפוצות

  • האם הסעדים של סבתא בטוחים לשימוש? כן, בדרך כלל הסעדים של סבתא בטוחים לשימוש, מכיוון שהם טבעיים ולא רעילים.עם זאת, יש אנשים שעלולים להיות אלרגיות לעשבי תיבול או מרכיבים מסוימים, ולכן עדיף תמיד להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתשתמש בכל תרופה צמחית.
  • מהי הדרך הטובה ביותר להשתמש בתרופות של סבתא? הדרך הטובה ביותר להשתמש בתרופות של סבתא תלויה בתרופה הספציפית ובצרכים האישיים של האדם.לדוגמה, אנשים מסוימים עשויים להעדיף לקחת תרופות צמחי מרפא בתה או כמוסות, בעוד שאחרים עשויים להעדיף סירופים או תמיכות.עדיף להתייעץ עם רופא או צמחי מרפא כדי לקבוע את הדרך הטובה ביותר להשתמש בסעדים.

התרופות של סבתא שימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל ברונכיטיס.סעדים אלה בטוחים, טבעיים ולעתים קרובות יעילים.ניתן להשתמש בתרופות צמחיות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן