דף הבית » תרופות סבתא » 16 תרופות סבתות פופולריות ואמינות נגד כולסטרול
daadaddaddaa daddaaddaa daddaddcdadddaa dddeddaddaa dadd dbd

16 תרופות סבתות פופולריות ואמינות נגד כולסטרול

כולסטרול: 16 תרופות סבתות פופולריות ואמינות

בשנים האחרונות, הכולסטרול הפך לדאגה בריאותית גדולה.רמות גבוהות של כולסטרול עלולות להוביל לבעיות בריאותיות חמורות כולל מחלות לב, שבץ מוחי ולחץ דם גבוה.למרבה המזל, ישנם טיפולים טבעיים ויעילים רבים העומדים לסייע בהפחתת רמות הכולסטרול.סבתות השתמשו בתרופות טבעיות במשך דורות כדי לשמור על כולסטרול בבדיקה.להלן 16 תרופות סבתות פופולריות ואמינות לכולסטרול שהוכחו כיעילות.

H2 – מזונות שמורידים את הכולסטרול

אכילת סוגים מסוימים של מזונות יכולה לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.אלה כוללים מזונות עשירים בסיבים תזונתיים, ירקות וחלבונים מבוססי צמחים.מאכלים כמו שעועית, שיבולת שועל, שעורה ועדשים הם כולם מקורות טובים לסיבים.מזונות עשירים בחלבונים מבוססי צמחים כוללים אגוזים, זרעים וקטניות.אכילת מזונות עשירים בחומצות שומן אומגה 3, כמו דגים שומניים, יכולה גם לעזור להוריד את רמות הכולסטרול.

בנוסף למזונות שידועים כמורידים את הכולסטרול, ישנם גם מזונות שיש להימנע מהם.אלה כוללים בשרים מעובדים, חטיפים ממותקים ומוצרי חלב עתיקים בשומן.אכילת יותר מדי רווי ושומנים טרנס יכולים גם להעלות את רמות הכולסטרול.

H2 – עשבי תיבול ותבלינים

עשבי תיבול ותבלינים הם דרך טבעית נוספת להפחתת רמות הכולסטרול.שום הוא אחד מעשבי התיבול הפופולריים ביותר להפחתת הכולסטרול.מחקרים הראו כי שום יכול לעזור להפחית את רמות הכולסטרול הכוללות עד 10%.עשבי תיבול אחרים כמו ג’ינג’ר, כורכום ופלפל קאיין יכולים גם לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.

H3 – טיפ ייחודי ומועיל

הוספת תבלינים כמו כמון, כוסברה וחילבה לתזונה יכולה לעזור גם להפחית את רמות הכולסטרול.תבלינים אלה מכילים תרכובות שיכולות לעזור להפחית את רמות הכולסטרול LDL.

חשוב גם לזכור שיש להשתמש בצמחי מרפא ותבלינים במתינות.אכילת יותר מדי מכל עשב או תבלין יכולה להשפיע לרעה על בריאותך.

בנוסף לעשבי תיבול ותבלינים, ישנם גם תרופות טבעיות אחרות לכולסטרול שניתן להשתמש בהן.אלה כוללים תוספי מזון, שינויים תזונתיים ושינויים באורח החיים.

תה צמחים

תה צמחי מרפא הם תרופה של סבתא פופולרית ואמינה להפחתת הכולסטרול.תה צמחי מרפא רבים, כמו תה ירוק, עשירים בפוליפנולים, שהם נוגדי חמצון בעלי תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-אטרוגניות.תכונות אלה יכולות לעזור להפחית את רמות הכולסטרול ולשפר את בריאות הלב הכוללת.בנוסף, תה צמחים כמו קמומיל, ג’ינג’ר והיביסקוס יכולים להועיל גם בניהול רמות הכולסטרול.

הוכח כי תה ירוק יעיל בהפחתת רמות הכולסטרול LDL.במחקר שפורסם בכתב העת האמריקאי לתזונה קלינית, המשתתפים ששתו ארבע כוסות תה ירוק מדי יום במשך 12 שבועות חוו ירידה ברמות הכולסטרול LDL של כ 8.5%.

תה קמומיל נחקר בגלל השפעותיו להורדת הכולסטרול.במחקר שפורסם בכתב העת Journal Food and Nutrition Research, המשתתפים שצרכו תה קמומיל במשך 10 שבועות חוו ירידה משמעותית ברמות הכולסטרול הכוללות.בנוסף, תה היביסקוס נחקר גם בגלל השפעותיו להורדת הכולסטרול.במחקר שפורסם בכתב העת Research Nutrition Research, המשתתפים שצרכו תה היביסקוס במשך 12 שבועות חוו ירידה משמעותית ברמות הכולסטרול הכוללות.

תה ג’ינג’ר נחקר גם בגלל השפעות הורדת הכולסטרול שלו.במחקר שפורסם בכתב העת Phytotherapy Research, המשתתפים שצרכו תה ג’ינג’ר מדי יום במשך 8 שבועות חוו ירידה ברמת הכולסטרול הכולל וברמת הכולסטרול LDL.

סיבים

סיבים הם עוד תרופה של סבתא פופולרית ואמינה להפחתת הכולסטרול.סיבים יכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול על ידי כריכה לכולסטרול בדרכי העיכול, ובכך מונעים את ספיגתו לזרם הדם.בנוסף, סיבים יכולים גם לעזור להפחית את ספיגתם מחדש של הכולסטרול ב- Tהוא כבד, שיכול לעזור עוד יותר להפחתת רמות הכולסטרול.

סיבים מסיסים, כמו סובין שיבולת שועל, יעילים במיוחד בהורדת רמות הכולסטרול.במחקר שפורסם בכתב העת Atherosclerosis, המשתתפים שצרכו סובין שיבולת שועל במשך 6 שבועות חוו ירידה משמעותית ברמת הכולסטרול הכולסטרול וברמת הכולסטרול LDL.

קליפת Psyllium היא סוג נוסף של סיבים שהוכח כיעיל להפחתת רמות הכולסטרול.במחקר שפורסם בכתב העת האמריקני לתזונה קלינית, המשתתפים שצרכו את Psyllium Husk מדי יום במשך 12 שבועות חוו ירידה ברמות הכולסטרול הכוללות של עד 22%.

דגנים מלאים

דגנים מלאים הם עוד תרופה של סבתא פופולרית ואמינה להפחתת הכולסטרול.דגנים מלאים עשירים בסיבים תזונתיים, שיכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.בנוסף, דגנים מלאים הם גם מקור טוב לוויטמינים B, שיכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.

שיבולת שועל יעילה במיוחד להפחתת רמות הכולסטרול.במחקר שפורסם בכתב העת Research Nutrition Research, המשתתפים שצרכו שיבולת שועל במשך 12 שבועות חוו ירידה משמעותית ברמת הכולסטרול הכולסטרול ו- LDL.

שעורה היא סוג נוסף של דגנים מלאים שנחקרו בגלל השפעותיו להורדת הכולסטרול.במחקר שפורסם בכתב העת Atherosclerosis, המשתתפים שצרכו שעורה במשך 12 שבועות חוו ירידה משמעותית ברמת הכולסטרול הכולסטרול וברמת הכולסטרול LDL.

שום

שום הוא עוד תרופה של סבתא פופולרית ואמינה להפחתת הכולסטרול.הוכח כי שום יעיל בהפחתת רמות הכולסטרול על ידי הפחתת ספיגת הכולסטרול בדרכי העיכול והגברת הפרשת הכולסטרול במרה.

במחקר שפורסם בכתב העת Journal Restimentary Specientary and Defento Medicine, המשתתפים שצרכו תמצית שום מדי יום במשך 12 שבועות חוו ירידה משמעותית ברמת הכולסטרול הכולסטרול וברמת הכולסטרול LDL.

סיכום

הסעדים של סבתא הם שיטות פופולריות ואמינות לניהול רמות הכולסטרול.תה צמחי מרפא, כמו תה ירוק, קמומיל, ג’ינג’ר והיביסקוס יכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.בנוסף, סיבים, כמו סובין שיבולת שועל וקליפת פסיליום, ודגנים מלאים, כמו שיבולת שועל ושעורה, יכולים להועיל גם בניהול רמות הכולסטרול.לבסוף, שום יכול גם לעזור להפחית את רמות הכולסטרול.

שאלות נפוצות

מה הדרך הטובה ביותר להשתמש בשום כדי להוריד את רמות הכולסטרול?

הדרך הטובה ביותר להשתמש בשום כדי להוריד את רמות הכולסטרול היא לצרוך תמצית שום מדי יום למשך 12 שבועות.

האם יש סיכונים הקשורים לנטילת תוספי סיבים?

כן, ישנם כמה סיכונים פוטנציאליים הקשורים לנטילת תוספי סיבים, כמו בטן נסערת, נפיחות וגז.חשוב לשוחח עם ספק שירותי בריאות לפני שלקחת תוספי סיבים כלשהם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן