דף הבית » תרופות סבתא » 16 תרופות סבתות אמינות ומזינות לעומס האף
daadaddaddaa daddaaddaa ddeddaddaa ddedddaddaa dcdaddeda ddda

16 תרופות סבתות אמינות ומזינות לעומס האף

גודש קר ואף נפוץ מאוד בעונת החורף.אמנם קיימות תרופות רבות ללא מרשם ורשמים לטיפול במצבים אלה, אך אנשים מעדיפים להשתמש בתרופות טבעיות.סבתות משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול בהצטננות, בגודש ומחלות אחרות במשך מאות שנים.במאמר זה נסתכל על 16 תרופות סבתות אמינות ומזינות על גודש באף.

להפחית את גודש האף עם הידרציה

אחד הדברים החשובים ביותר לעשות כשסובלים מגודש באף הוא להישאר לחות.שתיית שפע נוזלים, כמו מים ותה צמחים, תעזור לדלל את הריר ולהפחית את העומס.נוזלים חמים מועילים במיוחד לגודש באף, מכיוון שהם עוזרים לשחרר ולדק את הריר.

שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא אחת התרופות הטבעיות הנפוצות והיעילות ביותר לעומס האף.לשם כך, הרתיחו סיר מים והוסיפו כמה טיפות שמן אקליפטוס.מכסים את הראש במגבת ונשענים מעל הסיר, לוקחים את הקיטור למשך 10-15 דקות.זה יעזור לשחרר את הריר ולהפחית את העומס.

השקיה באף

השקיה באף מסייעת לשטוף את הריר ולהפחית את העומס.לשם כך מערבבים כפית מלח עם כוס מים חמים.השתמש בטיפה כדי לשפריץ את התערובת לנחיר אחד בכל פעם, והטיה את הראש מצד לצד.זה יעזור לפנות את הריר ולהפחית את העומס.

טיפ ייחודי ומועיל

לקבלת הקלה נוספת, נסה להוסיף קצת מיץ לימון טרי המנומס לתמיסת ההשקיה באף.תכולת חומצת לימון במיץ הלימון עוזרת לשחרר את הריר ולהפחית את העומס.

תה ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא אנטי דלקתי טבעי ומשמש לטיפול במגוון מחלות במשך מאות שנים.להכנת תה ג’ינג’ר לגודש באף, הרתיחו כוס מים עם כמה פרוסות ג’ינג’ר טרי.נותנים לתערובת תלולה למשך 10 דקות ואז לסמן אותה.שתו את התה פעמיים עד שלוש ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

תה דבש ולימון

דבש ולימון הם שניהם מצחיקים טבעיים ויכולים לעזור להפחית את העומס.להכנת תה דבש ולימון, מערבבים כף דבש ומיץ חצי לימון בכוס מים חמים.שתו תערובת זו פעמיים עד שלוש ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות טבעיות ויכול לעזור להפחית את גודש האף.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים שתי כפיות של חומץ תפוחים בכוס מים חמים.שתו תערובת זו פעמיים עד שלוש ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס ידוע בתכונותיו המפוצצות והאנטיבקטריאליות, והוא יכול לעזור להפחית את גודש האף.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כמה טיפות של שמן אקליפטוס בקערת מים חמים.מכסים את הראש במגבת ונשענים מעל הקערה, ושואפים את האדים למשך 10-15 דקות.

שמן מנטה

שמן מנטה הוא עוד מגרש טבעי ויכול לעזור להפחית את עומס האף.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כמה טיפות שמן מנטה בקערת מים חמים.מכסים את הראש במגבת ונשענים מעל הקערה, ושואפים את האדים למשך 10-15 דקות.

שום

שום ידוע בתכונותיו האנטי -ויראליות והאנטיבקטריאליות ויכול לעזור להפחית את גודש האף.כדי להשתמש בתרופה זו, קוצצים דק כמה שיני שום והוסיפו אותם לכוס מים חמים.נותנים לתערובת תלולה למשך 10 דקות ואז לסמן אותה.שתו את התה פעמיים עד שלוש ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

בזיליקום

בזיל הוא מגרש טבעי ויכול לעזור להפחית את גודש האף.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של עלי בזיליקום מיובשים בכוס מים חמים.נותנים לתערובת תלולה למשך 10 דקות ואז לסמן אותה.שתו את התה פעמיים עד שלוש ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

ג’ינג’ר ודבש

זנגביל ודבש הם שניהם מצחיקים טבעיים ויכולים לעזור להפחית את עומס האף.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כף דבש וכפית אחת של ג’ינג’ר טרי-גדלי בכוס שלמים חמים.שתו תערובת זו פעמיים עד שלוש ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

פלפל קאיין </h

הסעדים של סבתא לעומס האף

גודש באף הוא בעיה שכיחה הנגרמת כתוצאה מדלקת במעברי האף.ישנם כמה תרופות אמינות ומזינות שהועברו מדורות של סבתות.תרופות אלה יכולות לעזור להקל על הסימפטומים של גודש באף ולספק הקלה מאי הנוחות שהיא גורמת.

1.תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר הוא תרופה מסורתית לגודש באף.זה עוזר לפתוח את מעברי האף, לנקות ריר ולהפחית דלקת.להכנת תה ג’ינג’ר, פשוט תלול כפית של ג’ינג’ר מגורד טרי בכוס מים חמים למשך 10 דקות.מוסיפים כפית דבש וקורט ציפורן טחון לטעם נוסף.שתו תה זה פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

2.כורכום

כורכום הוא אנטי דלקתי חזק ואנטיספטי שיכול לעזור להפחית את גודש האף.כדי ליצור תרופה כורכום, מערבבים כפית אבקת כורכום עם כוס חלב חם.שתו תערובת זו פעמיים ביום כדי להפחית את הדלקת ולנקות את הריר.

3.גרגר מי מלח

גרגר עם מי מלח חמים הוא תרופה יעילה לגודש באף.המלח מסייע בהפחתת הדלקת ולנקות ריר.להכנת גרגר מים מלח מערבבים כפית מלח בכוס מים חמים.גרגר עם תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

4.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה מסורתית לגודש באף.הקיטור עוזר לפתוח את מעברי האף ולנקות את הריר.כדי לבצע שאיפת אדים, שפכו מים רותחים לקערה והוסיפו כמה טיפות של שמנים אתרים כמו אקליפטוס או מנטה.הניחו מגבת מעל הראש ושאפו את הקיטור למשך 10 דקות.עשה זאת פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

5.שום

שום הוא תרופה טבעית עוצמתית לעומס האף.זה עוזר להפחתת הדלקת ולנקות את הריר.כדי להכין תרופה שום, ריסקו כמה שיני שום ומערבבים אותם עם כוס מים חמים.שתו תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

6.דבש

דבש הוא תרופה טבעית יעילה לגודש באף.זה עוזר להפחתת הדלקת ולנקות את הריר.כדי להכין תרופה דבש, מערבבים כפית דבש עם כוס מים חמים.שתו תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

7.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית עוצמתית לעומס האף.זה עוזר להפחתת הדלקת ולנקות את הריר.כדי להכין תרופת חומץ תפוחים, מערבבים כפית חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.שתו תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

הסעדים של סבתא אחרת לעומס האף

8.זרעי חילבה

זרעי חילבה הם תרופה מסורתית לגודש באף.הם עוזרים להפחתת דלקת ולנקות את הריר.כדי להכין תרופה לזרעי חילבה, משרים כפית זרעי חילבה בכוס מים חמים לילה.שתו תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

9.שמן חרדל

שמן חרדל הוא תרופה מסורתית לעומס האף.זה עוזר להפחתת הדלקת ולנקות את הריר.כדי להכין תרופת שמן חרדל, מערבבים כפית שמן חרדל עם כוס מים חמים.שתו תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

10.שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס הוא תרופה טבעית עוצמתית לעומס האף.זה עוזר להפחתת הדלקת ולנקות את הריר.כדי ליצור תרופה שמן אקליפטוס, ערבבו כמה טיפות של שמן אקליפטוס עם כוס מים חמים.שתו תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

11.עלי בזיליקום

עלי בזיליקום הם תרופה מסורתית לגודש באף.הם עוזרים להפחתת דלקת ולנקות את הריר.כדי ליצור תרופה עלים בזיליקום, לרסק כמה עלי בזיליקום ולערבב אותם עם כוס מים חמים.שתו תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

12.זרעי שומר

זרעי שומר הם תרופה טבעית עוצמתית לעומס האף.הם עוזרים להפחתת דלקת ולנקות את הריר.להכנת תרופת זרעי שומר, משרים כפית זרעי שומר בכוס מים חמים בן לילה.שתו תערובת זו פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

13.פלפל שחור

פלפל שחור

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן