דף הבית » תרופות סבתא » 16 תרופות ביתיות לאי ספיקת כליות חמות וזמינות בבית
daadaddaddaa dddaadddaa dcdd dadaddadaa dbdcdddaa ddeddaa dd

16 תרופות ביתיות לאי ספיקת כליות חמות וזמינות בבית

מהו אי ספיקת כליות?

אי ספיקת כליות, המכונה גם אי ספיקת כליות, היא מצב בו הכליות כבר אינן מסוגלות לסנן פסולת ורעלים מהדם.זה יכול לגרום להצטברות של רעלים בגוף ויכול להיות מסכן חיים אם לא יטפל בהם.שני הגורמים העיקריים לאי ספיקת כליות הם סוכרת ולחץ דם גבוה, אך גורמים אחרים כוללים זיהומים, אבני כליות ותרופות מסוימות.

16 תרופות ביתיות לאי ספיקת כליות

אי ספיקת כליות יכולה להיות מצב מפחיד וקשה לניהול, אך ישנם כמה תרופות ביתיות שעשויות לעזור.להלן 16 תרופות ביתיות לאי ספיקת כליות שהם בטוחים וקלים לביצוע בבית.

1.לשתות הרבה מים

שתיית מים רבים היא אחת התרופות הפשוטות והיעילות ביותר לאי ספיקת כליות.מים עוזרים לשטוף רעלים מהגוף, וזה גם עוזר לשמור על לחץ הדם ורמות הסוכר בדם.חשוב לשתות לפחות שמונה כוסות מים של 8 גרם מים ביום.

2.להפחית את צריכת הנתרן

עודף נתרן יכול להיות קשה בכליות, ולכן חשוב להפחית את צריכת הנתרן בעת התמודדות עם אי ספיקת כליות.הימנע ממזון מעובד וארוז, מכיוון שאלו נוטים להיות עשירים בנתרן.נסה להשתמש בעשבי תיבול ותבלינים כדי לתבל את האוכל שלך במקום מלח.

3.הגדל את צריכת הסיבים

אכילת מזונות יותר בסיבים סיבים גבוהה היא תרופה ביתית יעילה נוספת לאי ספיקת כליות.סיבים עוזרים לשטוף רעלים מהגוף, וזה יכול גם לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את הבריאות הכללית.מקורות טובים לסיבים כוללים קטניות, פירות, ירקות ודגנים מלאים.

4.הימנע ממוצרי חלב

מוצרי חלב יכולים להיות קשים בכליות, ולכן חשוב להימנע מהם אם אתה מתמודד עם אי ספיקת כליות.מוצרי חלב יכולים גם לגרום לדלקת, ולכן עדיף להגביל או להימנע מהם לחלוטין.

5.הימנע ממזון מעובד

מזונות מעובדים הם לרוב עשירים בנתרן, שומן וסוכר, שיכולים להיות קשה בכליות.עדיף להימנע ככל האפשר על אוכל מעובד.במקום זאת, התמקדו באכילת אוכל טרי ומלא.

6.הגבל את צריכת הקפאין

קפאין יכול להיות קשה בכליות, ולכן חשוב להגביל את הצריכה שלך.נסה להימנע ממזונות ומשקאות עשירים בקפאין, כמו משקאות אנרגיה וקפה.

7.אכלו יותר פירות וירקות

פירות וירקות ארוזים בוויטמינים ומינרלים, שיכולים לעזור לתמוך בבריאות הכליות.שואפים לאכול לפחות חמש מנות של פירות וירקות ביום.

8.הימנע מאלכוהול

אלכוהול יכול להיות קשה בכליות, ולכן חשוב להימנע ממנו אם אתה מתמודד עם אי ספיקת כליות.במקום זאת, התמקדו בשתיית הרבה מים.

9.קבל פעילות גופנית קבועה

פעילות גופנית יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את הבריאות הכללית.שואפים לקבל לפחות 30 דקות של פעילות גופנית ביום, כמו הליכה, שחייה או רכיבה על אופניים.

10.קח תוספי צמחים

תוספי צמחים, כמו סרפד, שורש שן הארי ושורש מרשמלו, יכולים לעזור לתמוך בבריאות הכליות.שוחח עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי צמחים כלשהם.

11.הפחתת לחץ

מתח יכול להיות קשה על הכליות, ולכן חשוב להפחית ככל האפשר את הלחץ.נסה להשיג הרבה מנוחה ולתרגל טכניקות הרפיה, כמו יוגה או מדיטציה.

12.קח תוספים ידידותיים לכליות

תוספי מזון ידידותיים לכליות, כמו חומצות שומן אומגה 3, יכולים לעזור לתמוך בבריאות הכליות.שוחח עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי מזון.

13.הימנע מתרופות נגד כאב

תרופות כאב, כמו איבופרופן ואצטמינופן, יכולות להיות קשות בכליות.עדיף להימנע מתרופות אלה ככל האפשר.במקום זאת, נסו להשתמש במשלבי כאב טבעיים, כמו ג’ינג’ר או כורכום.

14.אכל ארוחות קטנות

אכילת ארוחות קטנות יותר ותכופות יותר יכולה לעזור להפחית את המתח על הכליות.נסה לאכול כמה ארוחות קטנות לאורך היום במקום שלוש ארוחות גדולות.

15.הימנע מחלבון גבוה

חלק 2: סעדים ביתיים נוספים לאי ספיקת כליות

עבוראלה המחפשים תרופות ביתיות נוספות לאי ספיקת כליות, קיימות אפשרויות רבות אחרות.החל בתה צמחים ועד שינויים תזונתיים, ישנן מגוון דרכים לתמוך בבריאות הכליות ולעזור בניהול הסימפטומים של אי ספיקת כליות.להלן כמה מהתרופות הביתיות הפופולריות ביותר לאי ספיקת כליות.

1.הגדל את צריכת המים

אחד התרופות הבתים החשובות ביותר לאי ספיקת כליות הוא להגדיל את צריכת המים.זה עוזר לשמור על לחות הגוף ועוזר לשטוף את כל הרעלים והפסולת העשויים להיות בדם.הגדלת צריכת המים מסייעת גם בהפחתת הסיכון להתייבשות, המהווה סימפטום שכיח לאי ספיקת כליות.חשוב לשתות לפחות שמונה כוסות מים ביום.

2.תה צמחים

תה צמחי מרפא הם דרך נהדרת להכניס חומרים מזינים ומינרלים נוספים לגוף.ידוע כי עשבי תיבול מסוימים, כמו שורש שן הארי, סרפד וקמומיל, מועילים לבריאות הכליות.ניתן להתבגר עשבי תיבול אלה בתה, שניתן לצרוך לפי הצורך.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתחיל בתה צמחי מרפא, מכיוון שכמה עשבי תיבול עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות.

3.שינויים תזונתיים

ביצוע שינויים תזונתיים הוא גם חלק חשוב בניהול אי ספיקת כליות.חשוב לעקוב אחר תזונה דלת בנה נתרן, מכיוון שנתרן יכול להגביר את לחץ הדם ולהחמיר את תפקוד הכליות.חשוב גם להגביל את צריכת האשלגן, מכיוון שהיא יכולה להיות מסוכנת לאנשים הסובלים מאי ספיקת כליות.אכילת מגוון של פירות וירקות טריים, כמו גם חלבונים רזים, יכולה לעזור לספק לגוף את החומרים המזינים הדרושים לו תוך ניהול אי ספיקת כליות.

4.הימנע מתרופות מסוימות

תרופות מסוימות יכולות להיות מסוכנות עבור אנשים הסובלים מאי ספיקת כליות.חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל תרופות שאתה לוקח כרגע, שכן יתכן שיהיה צורך להימנע או להתאמה.תרופות אנטי-דלקתיות שאינן סטרואידיות (NSAID) יכולות להיות מסוכנות במיוחד עבור אנשים עם אי ספיקת כליות, מכיוון שהם יכולים לגרום נזק לכליות.

מסקנה

תרופות ביתיות לאי ספיקת כליות יכולות להיות חלק חשוב בניהול המצב.החל מהגדלת צריכת המים וכלה בהימנעות מתרופות מסוימות, ישנן דרכים רבות לתמוך בבריאות הכליות ולנהל תסמיני אי ספיקת כליות.חשוב לדבר עם רופא לפני שתתחיל בסעדים ביתיים כלשהם, מכיוון שחלקם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות או להיות מסוכנים לאנשים עם אי ספיקת כליות.עם טיפול וניהול נאותים, ניתן לנהל טוב יותר אי ספיקת כליות.

שאלות נפוצות

מהן התרופות הביתיות הטובות ביותר לאי ספיקת כליות?

התרופות הביתיות הטובות ביותר לאי ספיקת כליות כוללות הגדלת צריכת מים, צריכת תה צמחים, ביצוע שינויים תזונתיים והימנעות מתרופות מסוימות.

האם יש סיכונים הקשורים לתרופות ביתיות לאי ספיקת כליות?

כן, כמה תרופות ביתיות לאי ספיקת כליות יכולות להיות מסוכנות אם לא נעשה בו שימוש כראוי.חשוב לדבר עם רופא לפני שתתחיל בסעדים ביתיים כלשהם, מכיוון שחלקם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות או להיות מסוכנים לאנשים עם אי ספיקת כליות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן