דף הבית » תרופות סבתא » 16 הסעדים של סבתא עתיקה ושימושית להקל על צרבת

16 הסעדים של סבתא עתיקה ושימושית להקל על צרבת

ריפלוקס חומצי: 16 הסעדים של סבתא להקל על צרבת

האם אתה סובל מצרבת?ריפלוקס חומצי הוא בעיה שכיחה שמשפיעה על אנשים רבים.זה יכול לגרום לכאבים בשריפה ואי נוחות בחזה ובגרון ויכול גם להוביל לבעיות בריאות אחרות.אך למרות שרפלוקס חומצי יכול להיות לא נוח, ישנם כמה תרופות פשוטות שייתכן שסבתא שלך המליצה לעזור להקל על הסימפטומים.להלן 16 סעדים של סבתא עתיקה ושימושית להקל על צרבת.

1.אכלו ארוחות קטנות יותר

אכילת ארוחות קטנות יותר יכולה לעזור להפחית את כמות חומצת הקיבה המיוצרת.אכילת ארוחות גדולות עלולה לגרום לקיבה לייצר יותר חומצה, מה שעלול להוביל לצרבת.אכלו ארוחות קטנות יותר לעיתים קרובות יותר וללסו את האוכל שלכם לאט כדי לעזור להפחית ריפלוקס חומצה.

2.הימנע ממזונות מסוימים

מזונות מסוימים יכולים לעורר ריפלוקס חומצה, כמו מזון שומני ומטוגן, אוכל חריף, מזונות על בסיס עגבניות, פירות הדר, שוקולד, קפאין ואלכוהול.עדיף להימנע ממזונות אלה או לפחות להגביל את הצריכה שלך מהם אם אתה נוטה לצרבת.

3.לאכול אוכל אלקליין

אכילת מזון אלקליין יכולה לעזור להפחית את כמות החומצה בקיבה ויכולה לעזור להקל על צרבת.מזונות אלקליין כוללים פירות כמו תפוחים, בננות וענבים, ירקות כמו ברוקולי, כרובית ואספרגוס, דגנים כמו קינואה ודוחן, ואגוזים וזרעים.

4.הימנע מאכילה מאוחרת בלילה

אכילה מאוחרת בלילה יכולה להגביר את הסיכון לצרבת מכיוון שהיא עלולה לגרום לקיבה לייצר יותר חומצה.אכילה של כמה שעות לפני השינה יכולה לעזור להפחית את הסיכון לצרבת.

5.GUM GUM

מסטיק לעיסה יכול לעזור להפחית את כמות החומצה בקיבה ויכול לעזור להקל על צרבת.עדיף לבחור מסטיק ללא סוכר כדי להימנע מכל סוגיות עיכול נוספות.

6.הימנע מבגדים הדוקים

בגדים הדוקים יכולים להפעיל לחץ נוסף על הקיבה, מה שעלול להוביל לריפלוקס חומצי.הימנע מלבישת בגדים הדוקים, במיוחד סביב אזור המותניים.

7.הימנע משכיבה לאחר האכילה

שכיבה לאחר האכילה יכולה להגביר את הסיכון לצרבת מכיוון שהיא עלולה לגרום לחומצת הקיבה לנסוע לוושט.עדיף לחכות לפחות שעתיים לאחר האכילה לפני השכיבה.

8.הרם את הראש שלך

הרמת הראש יכולה לעזור להפחית את הסיכון לריפלוקס חומצה מכיוון שהיא יכולה לעזור במניעת חומצת הקיבה לנסוע אל הוושט.נסה לישון עם הראש מוגבה בכמה כריות או השתמש בכרית טריז.

9.קח נוגד חומצה

נטילת חומצה נוגדת חומצה יכולה לעזור לנטרל את חומצת הקיבה ויכולה לעזור להקל על צרבת.עדיף לקחת נוגד חומצה המכיל סידן פחמתי מכיוון שהוא יכול לעזור להפחית את כמות החומצה בקיבה.

10.שתו תה צמחים

שתיית תה צמחים יכולה לעזור להרגיע את מערכת העיכול ויכולה לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.תה צמחי מרפא כמו קמומיל, מנטה, ליקריץ וג’ינג’ר, אומרים כי הם מועילים להקל על צרבת.

11.אכלו יוגורט או שתו חלב

אכילת יוגורט או שתיית כוס חלב יכולה לעזור לציפוי הבטן ויכולה לעזור להפחית את כמות החומצה המיוצרת.עדיף לבחור יוגורט רגיל או חלב לא ממותק.

12.קח פרוביוטיקה

נטילת תוסף פרוביוטיקה יכולה לעזור להחזיר את מאזן החיידקים במעיים ויכולה לעזור להפחית את הסיכון לצרבת.הקפד לבחור תוסף פרוביוטיקה שהוכח כיעיל.

13.הימנע מאכילה לפני השינה

אכילה קרוב לפני השינה יכולה להגביר את הסיכון לצרבת מכיוון שהיא עלולה לגרום לקיבה לייצר יותר חומצה.עדיף לחכות לפחות שעתיים אחרי האכילה לפני השינה.

14.אל תעשן

עישון יכול להגביר את הסיכון לצרבת מכיוון שהוא יכול לעצבן את רירית הוושט.הימנע מעישון או לפחות נסה להגביל את צריכת הסיגריות שלך אם אתה נוטה לצרבת.

15.הימנע מתח

מתח יכול לעלותהסיכון

תה צמחים

תה צמחי מרפא שימשו במשך מאות שנים כדי לעזור להרגיע בטן מוטרדת, ויכולים להועיל גם בהקלה על צרבת.תה צמחי מרפא כמו קמומיל, ג’ינג’ר ושומר מכילים תרכובות טבעיות המסייעות להפחתת החומציות בקיבה ולקדם עיכול.ידוע שהם גם בעלי השפעות מרגיעות ומרגיעות, שיכולות לעזור להפחית את הלחץ ולקדם את הרווחה הכללית.להכנת תה צמחים, פשוט תלולות 1-2 כפיות של העשב שנבחר בכוס מים מבושלים למשך 5-10 דקות.שתו את התה חם ולוגמים לאט.

זרעי כמון

כמון הוא תבלין פופולרי המשמש במתכונים מסורתיים רבים, אך הוא גם תרופה עוצמתית לצרבת.כמון מכיל תרכובות המסייעות להפחתת החומציות בקיבה ולשפר את העיכול.כדי להשתמש בכמון להקלה בצרבת, פשוט קח ½ כפית של זרעי כמון שלמים ולועס אותם לאט.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים ידוע ביתרונות הבריאותיים הרבים שלו, ויכול להועיל בהקלה על צרבת.החומצה האצטית בחומץ מסייעת להפחתת החומציות בקיבה ולקידום עיכול.כדי להשתמש בחומץ תפוחים להקלה בצרבת, פשוט ערבבו 1 כפית חומץ סיידר תפוחים בכוס מים ושתו אותו לאט.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר שימש זה מכבר כתרופה טבעית לבעיות עיכול רבות.הוא מכיל תרכובות המסייעות להפחתת החומציות בקיבה ולשפר את העיכול.כדי להשתמש בג’ינג’ר להקלה בצרבת, פשוט מגרד 1-2 אינץ ‘של ג’ינג’ר טרי והטיל אותו בכוס מים מבושלים למשך 10 דקות.שתו את התה חם ולוגמים לאט.

זרעי שומר

שומר הוא תבלין פופולרי המשמש במתכונים מסורתיים רבים, אך הוא גם תרופה עוצמתית לצרבת.שומר מכיל תרכובות המסייעות להפחתת החומציות בקיבה ולשפר את העיכול.כדי להשתמש בשומר להקלה בצרבת, פשוט קח ½ כפית של זרעי שומר שלמים ולועס אותם לאט.

ציפורן

ציפורן הם תבלין פופולרי המשמש במתכונים מסורתיים רבים, אך הם גם תרופה עוצמתית לצרבת.ציפורן מכילות תרכובות המסייעות להפחתת החומציות בקיבה ולשפר את העיכול.כדי להשתמש בציפורן להקלה בצרבת, פשוט קח 1-2 ציפורן שלמות ולועס אותן לאט.

סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה פופולרית עבור צרבת וריפלוקס חומצי.נתרן ביקרבונט בסודה מסייע בנטרול חומצת הקיבה ולהפחתת החומציות בקיבה.כדי להשתמש בסודה לשתייה להקלה בצרבת, פשוט מערבבים ½ כפית סודה לשתייה בכוס מים ושתה אותה לאט.

מיץ אלוורה

מיץ אלוורה ידוע זה מכבר ביתרונותיו הבריאותיים הרבים, ויכול להועיל בהקלה על צרבת.הפוליסכרידים במיץ עוזרים להפחתת החומציות בקיבה ולקדם עיכול.כדי להשתמש במיץ אלוורה להקלה בצרבת, פשוט ערבבו 1-2 כפות מיץ אלוורה בכוס מים ושתו אותו לאט.

מיץ לימון

מיץ לימון הוא תרופה פופולרית עבור צרבת וריפלוקס חומצי.חומצת לימון במיץ עוזרת להפחית את החומציות בקיבה ולשפר את העיכול.כדי להשתמש במיץ לימון להקלה בצרבת, פשוט מערבבים 1 כף מיץ לימון בכוס מים ושותים אותו לאט.

מיץ כרוב

מיץ כרוב הוא תרופה פופולרית עבור צרבת וריפלוקס חומצי.החומצות האורגניות במיץ עוזרות להפחתת החומציות בקיבה ולשפר את העיכול.כדי להשתמש במיץ כרוב להקלה בצרבת, פשוט מערבבים 1-2 כוסות כרוב וסננו את המיץ.שתו את זה לאט.

בננות

בננות הן תרופה פופולרית לריפלוקס צרבת וריפלוקס חומצי.האשלגן בפרי עוזר להפחית את החומציות בקיבה ולשפר את העיכול.כדי להשתמש בבננות להקלה בצרבת, פשוט אכלו 1-2 בננות בשלות לאט.

OATMEAL


שיבולת שועל היא תרופה פופולרית עבור צרבת וריפלוקס חומצי.הסיבים המסיסים בשיבולת השועל עוזר להפחית את החומציות בקיבה ולשפר את העיכול.כדי להשתמש בשיבולת שועל להקלה בצרבת, פשוט בישלו 1-2 כוסות שיבולת שועל בסיר מים רותחים ואכלו אותונאה.

שקדים

שקדים הם תרופה פופולרית עבור צרבת וריפלוקס חומצי.השומנים הבריאים באגוזים עוזרים להפחתת החומציות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן