דף הבית » תרופות סבתא » 15 תרופות סבתות רפואיות ומוסמכות לנפיחות
daadaddaddaa daddaaddaa dadadddddaa ddeddadedbddaa dcdadaddd

15 תרופות סבתות רפואיות ומוסמכות לנפיחות

נפיחות: הפחתת כאב עם הסעדים של סבתא

לא משנה מה הסיבה לנפיחות, התוצאה יכולה להיות מתישה וכואבת.אמנם טיפולים קונבנציונליים חשובים, אך ישנם מספר סעדים המועברים לאורך דורות שעשויים לעזור גם הם.סבתות משתמשות בתרופות מסורתיות במשך מאות שנים, ורבות מהן עדיין נמצאות כיום בשימוש נרחב.

בעת התמודדות עם נפיחות, חשוב לזכור כי על סעדים אלה להשלים, לא להחליף, לטיפולים רפואיים המומלצים על ידי רופא.להלן 15 תרופות סבתות רפואיות ומוסמכות לנפיחות:

1.קומפרסים חמים וקרים

ניתן להשתמש בקומפרסים חמים וקרים לסירוגין כדי להפחית נפיחות ודלקת.התחל עם קומפרס חם למשך שלוש עד חמש דקות, ואחריו דחיסה קרה לרגע.חזור על מחזור זה מספר פעמים, ואז סיים עם קומפרס קר.

2.אמבטיות מלח אפסום

אמבטיות מלח אפסום יכולות לעזור להפחית נפיחות וכאב.מוסיפים שתיים לשלוש כוסות מלח אפסום לאמבטיה חמה ומשרות 20 דקות או עד שהמים מתקררים.עשה זאת פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע.

3.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה יעילה להפחתת נפיחות.מערבבים חלק אחד חומץ תפוחים עם שני חלקים מים ומרחים את התערובת על האזור הפגוע.השאירו למשך 15 דקות ואז שוטפים במים חמים.

4.תה צמחים

תה צמחים העשוי מקמומיל, ג’ינג’ר או כורכום יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת.כפית אחת תלולה של העשב בכוס מים חמים למשך חמש עד 10 דקות.שתו שתיים עד שלוש כוסות ביום.

5.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות.החל מכשפה לוז על האזור המושפע פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

6.חבילות קרח

חבילות קרח יכולות לעזור להפחית נפיחות וכאב.מניחים חבילת קרח על האזור הפגוע למשך 15 דקות, ואז הסר אותה למשך 15 דקות.חזור על מחזור זה מספר פעמים ביום.

7.פלפל קאיין

פלפל קאיין מכיל קפסאיצין, שהוא אנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית נפיחות.מערבבים שתי כפות של פלפל קאיין עם כוס מים חמים ושותים פעמיים עד שלוש ביום.

8.ג’ינג’ר ושום

זנגביל ושום מכילים תכונות אנטי דלקתיות חזקות שיכולות לעזור להפחית נפיחות.שלב חלקים שווים של ג’ינג’ר ושום ומערבב עם כוס מים חמים.שתו פעמיים עד שלוש ביום.

9.מיץ אננס

מיץ אננס מכיל ברומלין, שהוא אנזים שיכול לעזור להפחית נפיחות.שתו שתיים עד שלוש כוסות מיץ אננס ביום.

10.מיץ לימון

מיץ לימון מכיל חומצת לימון, שיכולה לעזור להפחית נפיחות.סחט לימון אחד לכוס מים חמים ושותה פעמיים עד שלוש ביום.

11.שמן זית

שמן זית מכיל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות.לעסות את האזור הפגוע בשמן זית חם פעמיים עד שלוש ביום.

12.שמן קיק

לשמן קיק יש תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות.לעסות את האזור הפגוע בשמן קיק פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

13.מיץ מלפפון

מיץ מלפפונים הוא תרופה ביתית פופולרית להפחתת נפיחות.חלץ מיץ של מלפפון אחד ושותה אחת לשתי כוסות ביום.

14.Epsom Salt Poultice

עוף מלח אפסום יכול גם לעזור להפחית נפיחות.מערבבים כוס אחת של מלח אפסום עם כוס מים חמים ומורחים את התערובת על האזור הפגוע.השאירו למשך 15 דקות ואז שוטפים במים חמים.

15.Comfrey Compress
Comfrey הוא עשב המכיל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות.ערוך קומפרס עם עלי קומפרי והחל על האזור הפגוע למשך 15 דקות.חזור על פעמיים עד שלוש ביום.

טיפ מועיל

חשוב לציין שחלק מהתרופות הללו עשוי לא להתאים לכולם.התייעץ עם רופא לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו.

בין אם מדובר בתרופה טבעית או שילוב של טיפולים, ישנן אפשרויות רבות להפחתת נפיחותוכאב.סבתות משתמשות בתרופות מסורתיות במשך מאות שנים,

תרופות צמחי מרפא לנפיחות

תרופות צמחיות שימשו במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות, כולל נפיחות.ידוע כי עשבי תיבול רבים מקדמים זרימה, מפחיתים דלקת ומספקים הקלה מכאב.תרופות צמחיות לנפיחות כוללות כורכום, ג’ינג’ר, שום ושורש ליקוריץ.

כורכום

כורכום הוא תבלין בצבע צהוב המשמש לעתים קרובות בבישול הודי ואסייתי.זה ידוע גם בזכות תכונות הריפוי שלו וניתן ליישם אותו באופן אקטואלי או נטול דרך הפה.הכורכום מכיל כורכומין, שהוא אנטי דלקתי חזק ונוגד חמצון.זה עשוי לעזור להפחית נפיחות ולספק הקלה מכאב.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה צמחית פופולרית למגוון מחלות, כולל נפיחות.ידוע שהוא מפחית דלקת ומגביר את זרימת הדם.אתה יכול לשתות תה ג’ינג’ר או לקחת תוספי ג’ינג’ר כדי לעזור להפחית נפיחות.אתה יכול גם להחיל משחת ג’ינג’ר או עוף ג’ינג’ר ישירות על אזור הנפיחות.

שום

שום הוא עוד תרופה צמחית נפוצה לנפיחות.ידוע שהוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת.אתה יכול ליטול תוספי שום או למרוח משחת שום ישירות על האזור המושפע.

שורש ליקריץ

שורש ליקוריץ ידוע גם כתרופה יעילה לנפיחות.הוא מכיל גליצירריזין, שהוא תרכובת המסייעת בהפחתת דלקת ונפיחות.אתה יכול ליטול תוספי שורש ליקוריץ או להחיל משחה מבוססת ליקריץ על האזור המושפע.

תרופות אחרות לנפיחות

בנוסף לתרופות צמחי מרפא, ישנם תרופות אחרות שיכולות לעזור להפחית נפיחות, כמו קומפרסים קרים וחמים, פיזיותרפיה, עיסוי וגובה.

קומפרס קר

שימוש בדחיסה קרה באזור הפגוע יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת.אתה יכול להשתמש בחבילות קרח או בקומפרסים קרים כדי לעזור להפחית את הכאב והנפיחות.

קומפרס חם

קומפרסים חמים יעילים גם להפחתת נפיחות.אתה יכול להשתמש בחבילות חמות או במגבות חמות כדי לעזור להגדיל את זרימת הדם ולהפחית את הדלקת.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה יכולה לעזור להפחית נפיחות על ידי שיפור זרימת הדם וחיזוק השרירים.פיזיותרפיסטים יכולים להמליץ על תרגילים שיכולים לעזור להפחית נפיחות ולקדם ריפוי.

עיסוי

טיפול בעיסוי יכול גם לעזור להפחית נפיחות על ידי הגדלת זרימת הדם וקידום הרפיה.מטפלים בעיסוי יכולים לעזור להפחית את המתח והדלקת באזור הפגוע.

הגבהה

הרמת האזור הפגוע יכולה גם לעזור להפחית את הנפיחות.הרמת האזור מעל הלב יכולה לעזור להפחית דלקת ונפיחות.

לסיכום, ישנם כמה סעדים סבתא רפואיים ומוסמכים לנפיחות, כמו תרופות צמחי מרפא, קומפרסים קרים וחמים, פיזיותרפיה, עיסוי וגובה.תרופות צמחיות, כמו כורכום, ג’ינג’ר, שום ושורש ליקריץ, יכולים לעזור להפחית דלקת ולהעניק הקלה מכאב.תרופות אחרות, כמו קומפרסים קרים וחמים, פיזיותרפיה, עיסוי וגובה, יכולים גם לעזור להפחית נפיחות.כל הסעדים הללו יכולים לספק הקלה מכאב ודלקת, ויש להשתמש בהם בזהירות.

שאלות נפוצות

  • מהן כמה תרופות סבתות רפואיות ומוסמכות לנפיחות?

    ישנם כמה תרופות סבתות רפואיות ומוסמכות לנפיחות, כמו תרופות צמחיות, קומפרס קר וחם, פיזיותרפיה, עיסוי וגובה.תרופות צמחיות, כמו כורכום, ג’ינג’ר, שום ושורש ליקריץ, יכולים לעזור להפחית דלקת ולהעניק הקלה מכאב.תרופות אחרות, כמו קומפרסים קרים וחמים, פיזיותרפיה, עיסוי וגובה, יכולים גם לעזור להפחית נפיחות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן