דף הבית » תרופות סבתא » 15 תרופות סבתות טבעיות ועתיקות לשיעול
daadaddaddaa daddaaddaa dddadddaa ddadaaddaddaa dcdaddaddc

15 תרופות סבתות טבעיות ועתיקות לשיעול

שיעול הוא אחד המחלות הנפוצות ביותר בבני אדם, ואנחנו מנסים למצוא עבורם סעדים יעילים מאז ימי קדם.סבתות העבירו תרופות טבעיות לשיעול מדור לדור.במאמר זה נסתכל על 15 תרופות סבתות טבעיות ועתיקות לשיעול ששימשו במשך מאות שנים.

1.דבש וג’ינג’ר

אחד התרופות הטבעיות הפופולריות ביותר לשיעול הוא דבש וג’ינג’ר.ערבוב כף דבש עם כפית ג’ינג’ר מגורד טרי ואכילתו לפני השינה יכול לעזור להרגיע את הגרון ולהפחית את השיעול.לג’ינג’ר יש תכונות אנטי דלקתיות שהופכות אותו לתרופה יעילה לגרונות וכאבות.

2.מיץ בצל

מיץ בצל הוא אחד התרופות הוותיקות והמיומנות ביותר לשיעול.מחלצים את המיץ מבצל קטן ומערבבים אותו עם כף דבש.ניתן לקחת תערובת זו פעמיים ביום כדי לעזור להרגיע את הגרון ולהפחית את השיעול.

3.שום

שום שימש כתרופה טבעית לשיעול במשך מאות שנים.על פי ההערכה, יש להן תכונות אנטי -ויראליות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית את חומרת השיעול.כדי להשתמש בשום כתרופה, לרסק כמה שיני ציפורן ולערבב אותם עם כף דבש.קח זאת פעמיים ביום כדי לעזור להפחית את השיעול.

4.מיץ לימון ודבש

מיץ לימון ודבש הוא אחד התרופות הוותיקות והיעילות ביותר לשיעול.מערבבים את המיץ של חצי לימון עם כף דבש וקח אותו פעמיים ביום.התכונות האנטיבקטריאליות והאנטי -ויראליות של מיץ לימון יכולות לעזור בהפחתת השיעול, בעוד שהדבש עוזר להרגיע את הגרון.

טיפ:

אם השיעול שלך חמור, נסה להוסיף כמה טיפות של שמן אקליפטוס לתערובת הלימון והדבש שלך כדי להפחית עוד יותר את השיעול.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית עוצמתית לשיעול.מערבבים שתי כפות של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים ושותים אותם פעמיים ביום.התכונות האנטיבקטריאליות והאנטי -ויראליות של חומץ סיידר תפוחים יכולות לעזור להפחית את הדלקת בגרון ובחזה, ובכך להפחית את השיעול.

6.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא אחד התרופות העתיקות ביותר לשיעול.מערבבים כפית אבקת שורש ליקריץ עם כף דבש וקח אותה פעמיים ביום.על פי ההערכה, שורש ליקריץ יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את חומרת השיעול.

7.עלי טולסי

עלי טולסי הם אחד התרופות הטבעיות היעילות ביותר לשיעול.מרתיחים קומץ עלי טולסי בכוס מים ומאפשרים לו להתקרר.שתייה זו פעמיים ביום יכולה לעזור להפחית את השיעול ולהקל על כאב גרון.על פי ההערכה, עלים טולסי יש תכונות אנטי -ויראליות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית את חומרת השיעול.

8.כורכום

כורכום הוא תרופה עתיקה נוספת לשיעול.מערבבים כפית אבקת כורכום עם כף דבש וקח אותה פעמיים ביום.התכונות האנטי דלקתיות של הכורכום יכולות לעזור להפחית את השיעול ולהרגיע את הגרון.

9.זרעי חילבה

זרעי חילבה שימשו כתרופה טבעית לשיעול במשך מאות שנים.מרתיחים קומץ זרעי חילבה בכוס מים ושותים אותם פעמיים ביום.על פי ההערכה, זרעי חילבה בעלי תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-ויראליות שיכולות לעזור להפחית את השיעול.

10.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא אחד התרופות היעילות ביותר לשיעול.מלאו קערה במים חמים והוסיפו כמה טיפות שמן אקליפטוס.הניחו את הראש מעל הקערה וכסו את הראש במגבת.שאפו את הקיטור למשך 10 דקות, פעמיים ביום.זה יעזור להפחית את השיעול ולהרגיע את הגרון.

11.עלי מנטה

עלי מנטה הם תרופה טבעית נוספת לשיעול.מרתיחים קומץ עלי מנטה בכוס מים ושותים אותם פעמיים ביום.על פי ההערכה, עלי מנטה בעלי תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-ויראליות שיכולות לעזור להפחית את השיעול.

12.קינמון

קינמון הוא אחד השמורות העתיקות ביותרIES לשיעול.מערבבים כפית קינמון טחון עם כף דבש וקח אותו פעמיים ביום.התכונות האנטיבקטריאליות והאנטי -ויראליות של קינמון יכולות לעזור להפחית את השיעול וכך

תרופות צמחי מרפא

תרופות צמחי מרפא שימשו מאז ימי קדם, ומציעים מגוון יתרונות, החל מתן דיכוי שיעול יעיל ועד הקלת העומס.תרופות צמחיות זמינות במגוון צורות, כולל תה, תמיסות וסירופים, כמו גם להיות זמינים בצורה כמוסה.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר לצמחי מרפא לטיפול בשיעול:

שורש ליקריץ

שורש ליקוריץ הוא משווה, המסייע בפינוי ריר מהריאות.זה נחשב גם להפחית את הדלקת בגרון ובחזה, מה שמקל על הנשימה.ניתן לקחת אותו בצורת תה או אבקה, או לקחת דרך הפה כסירופ.

THYME

טימין הוא עשב אנטי-פסמודי ואנטי דלקתי, המסייע בהפחתת השיעול.זה גם עוזר להרגיע את הרקמות המוגרות בגרון.ניתן לצרוך טימין בצורת תה או סירופ, או לקחת אותם ככמוסה.

שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב ריר, המסייע להרגיע את הגרון ולהפחית את הגירוי.ניתן לצרוך אותו בצורת תה או סירופ, או לקחת אותו ככמוסה.

אלם חלקלק

אלם חלקלק הוא גם עשב ריר, המסייע בציפוי ולהרגיע את הגרון.זה זמין בצורת קפסולה או אבקה, וניתן לקחת אותו גם כתה או סירופ.

HoreHound

HoreHound הוא משותף נוסף, המסייע לשחרר ולגרש ריר מהריאות.זה זמין בצורת תה, סירופ וקפסולה.

פלפל קאיין

פלפל קאיין הוא דמוקסטנט טבעי, המסייע בהפחתת השיעול והריר הבהירות מהריאות.ניתן לקחת אותו בצורה כמוסה, או לצרוך אותה כתה.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עשב אנטי דלקתי ואנטי-פסמודי, המסייע בהפחתת השיעול ולהרגיע את הרקמות המוגרות בגרון.ניתן לקחת אותו בצורה כמוסה, או לצרוך אותה כתה או סירופ.

תרופות ביתיות

בנוסף לתרופות צמחיות, ישנם מספר תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן כדי להקל על תסמיני שיעול.בדרך כלל קל למצוא תרופות אלה, ולעתים קרובות משתמשים במרכיבים שניתן למצוא בבית.להלן כמה מהתרופות הביתיות הפופולריות ביותר לטיפול בשיעול:

דבש ולימון

דבש ולימון הוא תרופה ביתית פופולרית לטיפול בשיעול.הדבש עוזר להרגיע את הגרון, ואילו הלימון עוזר לדלל ריר ולהפחית את השיעול.ניתן לקחת אותו כתה או לבלבל ישירות.

גרגר עם מי מלח

גרגר עם מי מלח הוא תרופה ביתית יעילה לטיפול בשיעול.המלח מסייע בהפחתת הדלקת בגרון, כמו גם ריר מתרופף.

שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה ביתית פופולרית לטיפול בשיעול.הקיטור עוזר לשחרר ריר בריאות ויכול לעזור להפחית את השיעול.

שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס הוא דמוקסטנט יעיל, המסייע בהפחתת השיעול וניקוי הריר מהריאות.ניתן לשאוף אותו ישירות, או להוסיף לשאיפת קיטור.

ג’ינג’ר ושום

ג’ינג’ר ושום הם גם צמחי מרפא אנטי דלקתיים וגם אנטי-עווית, המסייעים בהפחתת שיעול ולהרגיע את הרקמות המעוררות בגרון.ניתן לקחת אותם בצורה כמוסה, או לצרוך אותם כתה או סירופ.

סיכום

15 תרופות סבתות טבעיות ועתיקות לשיעול כוללות תרופות צמחי מרפא כמו שורש ליקריץ, טימין, שורש מרשמלו, אלם חלקלק, והורדהאונד, ותרופות ביתיות כמו דבש ולימון, גרגרלינג מים מלח, שאיפת קיטור, שמן משמעת, וז’ינג’ר וגרליקותרופות אלה יעילות להפחתת השיעול והפינוי ריר מהריאות.

שאלות נפוצות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן