דף הבית » תרופות סבתא » 15 תרופות סבתות בריא ומבוססות על חוויה לבצקת ברגליים
daadaddaddaa daddaaddaa ddadd ddedddadaddaa dadc ddddd dc

15 תרופות סבתות בריא ומבוססות על חוויה לבצקת ברגליים

מהי בצקת ברגליים?

בצקת ברגליים היא מצב הנגרם על ידי הצטברות נוזלים עודפת ברקמות פלג הגוף התחתון, וכתוצאה מכך נפיחות בכפות הרגליים, בקרסוליים וברגליים.זה יכול להיגרם על ידי מספר סוגיות, כולל זרימה לקויה, התייבשות, בעיות בכליות או מצבים רפואיים אחרים.בעוד שבצקת היא לא תמיד מצב רפואי חמור, היא יכולה להיות לא נוחה ואף כואבת אם היא לא מטופלת.

הסעדים של סבתא לבצקת ברגליים

למרבה המזל, ישנן מספר דרכים לטפל בבצקת ברגליים ולהפחית את אי הנוחות והנפיחות.להלן 15 סעדים בריאים ומבוססים על סבתא לבצקת ברגליים:

 • הרם את הרגליים שלך: העלאת הרגליים מעל רמת ליבך יכולה לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות הנגרמת על ידי בצקת ברגליים.במידת האפשר, שכב ונוח עם כפות הרגליים מוגבהות על כרית או על כיסא למשך 15-20 דקות מספר פעמים ביום כדי לשפר את זרימת הדם ולהפחתת הנפיחות.
 • שתו יותר מים: שתיית יותר מים יכולה לעזור לשטוף רעלים ועודף מלח בגופכם, ולהפחית את הצטברות הנוזל ברקמות.מכוון לשתות 8-10 כוסות מים ביום כדי להישאר לחות ולהפחית בצקת.
 • אכלו תזונה בריאה: אכילת תזונה מאוזנת עם פירות וירקות טריים, דגנים מלאים וחלבונים רזים יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים על ידי שמירה על גופכם וזרימה במצב טוב.הימנעות ממזון מעובד, משקאות ממותקים ומזונות בינונית יכולה גם להפחית נפיחות.
 • פעילות גופנית באופן קבוע: פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחית את הצטברות הנוזל ברגליים.שואפים לקבל לפחות 30 דקות של פעילות גופנית בכל יום, כמו הליכה, שחייה או פעילויות אחרות בעלות השפעה נמוכה.
 • גרבי דחיסה ללבוש: גרבי דחיסה יכולים לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחית נפיחות ברגליים.הם צריכים להיות נוחים אך לא צמודים מדי, ויש ללבוש אותם לאורך כל היום כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר.
 • קח אמבטיות מלח אפסום: אמבטיות מלח אפסום יכולות לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות הנגרמת על ידי בצקת.הוסף 2-3 כוסות מלח אפסום לאמבטיה חמה וספיגה למשך 15-20 דקות כמה פעמים בשבוע לתוצאות הטובות ביותר.
 • השתמש בחבילות קירור: חבילות קירור או חבילות קרח יכולות לעזור להפחית נפיחות ברגליים.הניחו כמה חבילות קרח או דחיסה קרה על האזור הפגוע במשך 15-20 דקות מספר פעמים ביום כדי להפחית בצקת.
 • עיסוי האזור: עיסוי האזור המושפע יכול לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחית בצקת ברגליים.לעסות בעדינות את האזור בתנועה סיבובית קלה למשך מספר דקות כמה פעמים ביום.
 • ביטול קפאין ואלכוהול: קפאין ואלכוהול יכולים לפעול כמשתן, ולגרום לגוף לאבד יותר מים ולהחמיר בצקת ברגליים.הימנע מקפאין ואלכוהול כדי להפחית בצקת.
 • הימנע מעמידה לתקופות ארוכות: עמידה לתקופות ארוכות עלולה לגרום להצטברות נוזלים ברגליים, ולהחריף בצקת.במידת האפשר, נסה לקחת הפסקות לאורך כל היום ולהתיישב בכל הזדמנות אפשרית.
 • הגדילו את צריכת ויטמין E: ידוע כי ויטמין E הוא מסייע בהפחתת הנפיחות והשיפור זרימת הדם.הגדל את צריכת המזונות העשירים בוויטמין E
 • הפחית את צריכת המלח שלך: יותר מדי מלח יכול לגרום לשמירה על נוזלים ולהחמיר בצקת ברגליים.הימנע מהוספת מלח לארוחות שלך והפחית את צריכת המזון המעובד והארוז שלך כדי להפחית בצקת.
 • קח עשבי תיבול: עשבי תיבול מסוימים כמו שן הארי, סרפד צורב, והות’ורן יכולים לעזור להפחית בצקת ברגליים.שאל את הרופא או הרופא הבריאות שלך על הוספתם לתזונה שלך.
 • נסה רפלקסולוגיה: רפלקסולוגיה היא תרגול ריפוי עתיק שיכול לעזור להפחית את הבצקת ב- Lלמשל.שאל רפלקסולוג מוסמך לגבי תוכנית טיפול בהתאמה אישית להפחתת בצקת.
 • שתיית תה צמחים: שתיית תה צמחים כמו קמומיל, מנטה וג’ינג’ר יכולים לעזור להפחית בצקת ברגליים.לשתות 1-

  הבנת בצקת ברגליים

  בצקת, המכונה גם שמירת נוזלים, היא מצב בו הגוף מצטבר יותר מדי נוזלים ברקמות, וכתוצאה מכך נפיחות.ברגליים, בצקת יכולה להתרחש בגלל הצטברות נוזלים בגפיים התחתונות, כמו הקרסוליים, הרגליים והעגלים.זה יכול להיות תוצאה של מצבים שונים כמו אי ספיקת ורידים, אי ספיקת לב ומחלות כליות.במקרים מסוימים, בצקת יכולה להיגרם על ידי מחסור בתזונה או חוסר איזון הורמונלי.

  הסעדים של סבתא לבצקת ברגליים

  סבתות משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול בבצקת ברגליים במשך מאות שנים.להלן 15 סעדים בריאים ומבוססים על ניסיון שהועברו מדור לדור:

  1.חומץ תפוחים

  חומץ תפוחים ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות, ולעתים קרובות הוא משמש להפחתת נפיחות ברגליים.כדי להשתמש בו, מערבבים שתי כפות חומץ תפוחים בכוס מים חמים ושתו אותם פעמיים ביום.

  2.אמבטיות מלח אפסום

  מלח Epsom שימש במשך מאות שנים לטיפול בבצקת ולהפחתת נפיחות ברגליים.כדי להשתמש בו, מלאו אמבטיה במים חמים והוסיפו שתי כוסות מלח אפסום.משרים באמבטיה במשך 20 דקות ואז שוטפים במים קרים.

  3.שורש שן הארי

  לשורש שן הארי יש תכונות משתנות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לבצקת ברגליים.כדי להשתמש בו, תלול כפית אחת של שורש שן הארי המיובש במים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו פעמיים ביום.

  4.מיץ חמוציות

  מיץ חמוציות שימש במשך מאות שנים להפחתת נפיחות ודלקת.כדי להשתמש בו, מערבבים כוס מיץ חמוציות עם כוס מים אחת ושתו אותו פעמיים ביום.

  5.פטרוזיליה

  פטרוזיליה ידועה בתכונותיו המשתנות, והיא יכולה לעזור להפחית נפיחות ודלקת הקשורה לבצקת ברגליים.כדי להשתמש בו, תלול כפית אחת של פטרוזיליה מיובשת בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו פעמיים ביום.

  6.מיץ מלפפון

  ידוע כי מיץ מלפפונים יעיל להפחתת נפיחות ודלקת הקשורים לבצקת ברגליים.כדי להשתמש בו, מערבבים כוס מיץ מלפפונים עם כוס מים אחת ושתו אותו פעמיים ביום.

  7.ג’ינג’ר

  ג’ינג’ר ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות, והוא יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת הקשורים לבצקת ברגליים.כדי להשתמש בו, תלול כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו פעמיים ביום.

  8.שום

  לשום תכונות אנטי דלקתיות, והוא יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת הקשורים לבצקת ברגליים.כדי להשתמש בו, מערבבים שן שום אחד עם כף שמן זית אחד ומורחים אותו על האזור המושפע פעמיים ביום.

  9.שמן קוקוס

  שמן קוקוס ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות, והוא יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת הקשורים לבצקת ברגליים.כדי להשתמש בו, מערבבים כפית אחת של שמן קוקוס עם כפית שמן זית אחד ומורחים אותו על האזור הפגוע פעמיים ביום.

  10.אלוורה

  אלוורה ידועה בתכונותיו האנטי דלקתיות, והיא יכולה לעזור להפחית נפיחות ודלקת הקשורה לבצקת ברגליים.כדי להשתמש בו, מערבבים כף אחת של ג’ל אלוורה עם כפית שמן קוקוס אחד ומורחים אותה על האזור הפגוע פעמיים ביום.

  11.מכשפה לוז

  Hitch Lazel ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות, והוא יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת הקשורים לבצקת ברגליים.כדי להשתמש בו, מערבבים כף אחת של לוז מכשפה עם כף מים אחת ומורחים אותה על האזור המושפע פעמיים ביום.

  12.Comfrey

  Comfrey ידועה בתכונותיו האנטי דלקתיות, והיא יכולה לעזור להדליקנפיחות ודלקת CE הקשורים לבצקת ברגליים.כדי להשתמש בו, מערבבים כף אחת של קומפרי עם כף מים אחת ומורחים אותה על האזור המושפע פעמיים ביום.

  13.ארניקה

  ארן

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן