דף הבית » תרופות סבתא » 14 תרופות מיושנות שעליך לדעת ולעזור בהחלמת כאבי ברכיים
daadaddaddaa dedddadaddaa dadadcdda dcddadaa ddcdaddda ddddc

14 תרופות מיושנות שעליך לדעת ולעזור בהחלמת כאבי ברכיים

כאבי ברכיים הם מחלה שכיחה הפוגעת באנשים רבים בכל הגילאים ויכולים להיגרם על ידי מגוון מצבים.למרבה המזל, ישנם מספר רב של תרופות מיושנות שניתן להשתמש בהן כדי להקל על הכאב ואי הנוחות הקשורים לכאבי ברכיים.במאמר זה נחקור 14 מהתרופות המיושנות הללו וכיצד ניתן להשתמש בהן כדי לעזור בכאבי ברכיים.

1.קומפרסים חמים וקרים

קומפרסים חמים וקרים יכולים להועיל מאוד בהקלה על כאבים ואי נוחות מכאבי ברכיים.החלת דחיסה חמה על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית נפיחות ודלקת, ודחיסה קרה יכולה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.עם זאת, חשוב לציין כי יש להשתמש בשני סוגי הדחיסים יחד ולא בנפרד.

2.עיסוי

עיסוי יכול להועיל מאוד בהקלה על כאבים ואי נוחות הנגרמים כתוצאה מכאבי ברכיים.עיסוי האזור המושפע יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת, כמו גם להגדיל את זרימת הדם ולקדם ריפוי.אם נעשה נכון, עיסוי יכול גם לעזור להפחית את מתח השרירים ולשפר את הגמישות.

טיפ ייחודי:

בעת שימוש בעיסוי כתרופה לכאבי ברכיים, חשוב להשתמש בתנועות עגולות עדינות ולשים לב לאזורים סביב מפרק הברך, כמו גם למפרק עצמו.

3.פעילות גופנית

פעילות גופנית יכולה להיות דרך נהדרת לעזור להפחית את כאבי הברך.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור בשיפור הגמישות ולחזק את השרירים סביב מפרק הברך, מה שיכול לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.עם זאת, חשוב לציין כי חשוב להתייעץ עם רופא או פיזיותרפיסט לפני שעוסקים במשטר אימונים כלשהו.

4.דיקור סיני

דיקור סיני הוא נוהג סיני עתיק ששימש במשך מאות שנים כדי לעזור במגוון מחלות, כולל כאבי ברכיים.דיקור סיני כרוך בהכנסת מחטים דקות לנקודות ספציפיות בגוף על מנת לעורר את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף.מחקרים הראו כי דיקור סיני יכול להיות יעיל מאוד בהקלה על כאבים ואי נוחות הקשורים לכאבי ברכיים.

5.תרופות צמחיות

תרופות צמחיות יכולות להועיל מאוד בטיפול בכאבי ברכיים.עשבי תיבול כמו כורכום, ג’ינג’ר ובוסווליה שימשו במשך מאות שנים כדי לסייע בהפחתת נפיחות ודלקת הקשורים לכאבי ברכיים.בנוסף, עשבי תיבול כמו ארניקה וקליפת ערבה לבנה עשויים לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.

6.הומאופתיה

הומאופתיה היא סוג של רפואה אלטרנטיבית המשתמשת במינונים קטנים של חומרים כדי לעורר את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף.ניתן להשתמש בתרופות הומיאופתיות כמו ארניקה, Rhus Toxicodendron ו- Bryonia כדי לסייע בהפחתת הנפיחות והדלקת הקשורה לכאבי ברכיים.

7.אמבטיות מלח אפסום

אמבטיות מלח אפסום יכולות להועיל מאוד בטיפול בכאבי ברכיים.מלח אפסום עשיר במגנזיום, שיכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת הקשורים לכאבי ברכיים.בנוסף, אמבטיות מלח Epsom יכולות לעזור להרפות את השרירים ולהפחית את המתח באזור.

8.שינויים תזונתיים

ביצוע שינויים תזונתיים יכול להועיל בטיפול בכאבי ברכיים.אכילת תזונה מאוזנת העשירה במזונות אנטי דלקתיים כמו פירות, ירקות ודגים יכולה לעזור להפחית נפיחות ודלקת הקשורה לכאבי ברכיים.בנוסף, הימנעות ממזון מעובד ומזונות עשירים בשומנים רוויים יכולה לעזור להפחית דלקת.

9.טיפולים אקטואליים

שימוש בטיפולים אקטואליים כמו קרמים, ג’לים ומשחות יכול להועיל בטיפול בכאבי ברכיים.טיפולים אקטואליים כמו מנטול, קמפור וקפסאיצין יכולים לעזור להפחית כאבים ודלקת הקשורים לכאבי ברכיים.בנוסף, טיפולים אקטואליים יכולים לעזור בשיפור זרימת הדם ולקדם ריפוי.

10.מתיחות

מתיחה היא חלק חשוב מכל תוכנית לטיפול בכאבי ברך.מתיחות יכולות לעזור בשיפור הגמישות וטווח התנועה במפרק הברך, מה שיכול לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.בנוסף, מתיחות יכולות לעזור להפחית את מתח השרירים ולקדם ריפוי.

11.קרח

מריחת קרחאריזה לאזור הפגוע יכולה לעזור להפחית נפיחות ודלקת הקשורה לכאבי ברכיים.בנוסף, קרח יכול לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.עם זאת, חשוב לציין כי אין להחיל קרח למשך יותר מ 20 דקות בכל פעם.

12.חום

החלת חום על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות הקשורים לכאבי ברכיים.בנוסף, חום יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת, כמו גם לקדם ריפוי.עם זאת, חשוב לציין כי החום לא אמור להיות

14 תרופות מיושנות לכאבי ברכיים

כאבי ברך

הם אחד המחלות הנפוצות ביותר שאנשים חווים ויכולים להיגרם על ידי מגוון גורמים.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות מיושנות שיכולות לעזור לספק הקלה מהכאב.מעשבי תיבול לשמנים טבעיים, הנה 14 תרופות שכדאי לדעת עליהן ויכולות לעזור בהחלמת כאבי ברכיים.

1.תרופות צמחיות

תרופות צמחי מרפא הם דרך עתיקה לטיפול במחלות שונות, וזה יכול להיות יעיל גם בהקלה על כאבי ברכיים.עשבי תיבול רבים, כמו כורכום, ג’ינג’ר ובוסווליה, הם בעלי תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאב.בנוסף, ניתן למצוא בקלות עשבי תיבול אלה בצורה תוספה, מה שהופך אותם לדרך קלה ונוחה להשיג הקלה.

2.שמנים אתרים

שמנים אתרים, כמו לבנדר, רוזמרין ואקליפטוס, ידועים בתכונות הריפוי שלהם וניתן להשתמש בהן לטיפול בכאבי ברכיים.ניתן להשתמש בהם באופן אקטואלי, מדוללים בשמן נשא או אפילו לשאוף להקלה.בנוסף, ידוע כי שמנים אתרים, כמו מנטה ופלפל שחור, הם בעלי אפקט קירור, שיכול לעזור להפחית דלקת וכאב.

3.אמבטיות מלח אפסום

מלח אפסום מכיל מגנזיום, שהוא מינרל המסייע להרפות את השרירים ולהפחית את הדלקת.כאשר הוא מומס במים חמים, זה יכול לשמש כאמבטיה כדי לספק הקלה מכאבי ברכיים.בנוסף, זה יכול לשמש גם כדחיסה, שניתן ליישם ישירות על האזור המושפע.

4.שרוולי דחיסה

שרוולי דחיסה

נועדו לספק תמיכה ויציבות למפרק הברך, ומסייעים להפחתת כאב ודלקת.בנוסף, הם יכולים לעזור בשיפור זרימת הדם באזור, שיכולים לעזור להאיץ את תהליך הריפוי.

5.טיפול חם וקור

ניתן להשתמש ב

טיפול חם וקור לטיפול בכאבי ברכיים.החלת דחיסה חמה על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית דלקת וכאב תוך הפחתת הנוקשות.בנוסף, ניתן להשתמש בדחיסה קרה כדי להרדים את האזור ולהפחית נפיחות.

6.פעילות גופנית

פעילות גופנית היא דרך יעילה נוספת להפחתת כאבי ברכיים.תרגילי מתיחה עדינים יכולים לסייע בשיפור הגמישות ולהפחתת הנוקשות, בעוד שתרגילי חיזוק יכולים לעזור בשיפור היציבות של המפרק ולהפחתת הכאב.בנוסף, תרגילים כמו שחייה ואופניים יכולים לעזור בחיזוק השרירים המקיפים את המפרק.

7.דיקור סיני

דיקור סיני הוא תרגול סיני עתיק הכרוך בהכנסת מחטים דקים לעור כדי לעורר נקודות מסוימות.ההערכה היא כי היא משפרת את זרימת הדם ומפחיתה את הכאב.בנוסף, זה יכול לעזור להפחית דלקת ולשפר את טווח התנועה במפרק.

8.עיסוי

טיפול בעיסוי יכול לעזור להפחית כאב ודלקת.זה יכול גם לעזור בשיפור זרימת הדם באזור, שיכול לעזור להאיץ את תהליך הריפוי.בנוסף, עיסוי יכול לעזור בשיפור הגמישות וטווח התנועה במפרק, תוך מתן הקלה נוספת.

9.קרמים אקטואליים

ניתן להשתמש ב

קרמים אקטואליים, כמו אלה המכילים קפסאיצין ומנטול, להפחתת כאב ודלקת.בנוסף, הם יכולים לעזור בשיפור זרימת הדם באזור, שיכולים לעזור להאיץ את תהליך הריפוי.

10.תוספי מזון

תוספי תזונה, כגון גלוקוזאמין וכונדרויטין, יכולים לעזור להפחית כאב ודלקת.בנוסף, הם יכולים לעזור בשיפור בריאות הקארטיLAGE במפרק, שיכול לעזור בשיפור טווח התנועה באזור.

11.תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר הוא דרך נהדרת לקבל הקלה מכאבי ברכיים.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאב.בנוסף, זה יכול לעזור בשיפור זרימת הדם באזור, שיכול לעזור להאיץ את תהליך הריפוי.

12.פלפל קאיין

פלפל קאיין הוא תרופה טבעית נוספת שניתן להשתמש בה לטיפול בכאבי ברכיים.הוא מכיל קפסאיצין, שהוא מרכיב פעיל שיש לו תכונות אנטי דלקתיות ומטפל בכאב.בנוסף, זה יכול לעזור בשיפור זרימת הדם באזור, שיכול לעזור במהירות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן