דף הבית » תרופות סבתא » 14 תרופות לבית לצרבת שעליך לדעת
daadaddaddaa dcdddaa dcdadaddaa dadadcdda dcddadaa

14 תרופות לבית לצרבת שעליך לדעת

מה זה צרבת?

צרבת היא סימפטום שכיח של ריפלוקס חומצה, שהוא מצב בו חומצת הקיבה זורמת לוושט.תחושת השריפה המורגשת יכולה להיות מאוד לא נוחה ויכולה להימשך שעות.אנשים רבים חווים צרבת ואינם מבינים כיצד לנהל אותה.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על תסמיני הצרבת.

14 תרופות ביתיות לצרבת

 • ג’ינג’ר -ג’ינג’ר הוא תרופה טבעית ידועה לבעיות עיכול, כולל צרבת.ניתן לצרוך אותו בצורות רבות, כמו תה ג’ינג’ר, כמוסות ג’ינג’ר, או פשוט לגרד למזון.ג’ינג’ר נחשב כמסייע בהפחתת הדלקת ולהרגיע את דרכי העיכול.
 • חומץ תפוחים – חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית פופולרית עבור מחלות רבות, כולל צרבת.נחשב לסייע באיזון רמות החומציות של הקיבה, שיכולים לעזור להפחית ריפלוקס חומצה.ניתן לצרוך חומץ תפוחים בכמויות קטנות או לערבב במים.
 • מיץ אלוורה – על פי ההערכה, מיץ אלוורה מסייע בהפחתת הדלקת במערכת העיכול.זה יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של צרבת.ניתן לצרוך מיץ אלוורה בפני עצמו או להוסיף למשקאות ושייקים אחרים.
 • סודה לשתייה – סודה לשתייה היא תרופה ביתית נפוצה לצרבת.נחשב לסייע בנטרול חומצת קיבה, שיכולה לעזור להפחית את תחושת הבריבה הנגרמת על ידי צרבת.ניתן לערבב סודה לשתייה במים ולצרוך אותו כדי לעזור להקל על צרבת.
 • מסטיק לעיסה – מסטיק יכול לעזור להפחית את ריפלוקס החומצה ואת הסימפטומים של צרבת.נהוג לחשוב שמעשה הלעיסה עוזר לעורר ייצור רוק, המסייע בנטרול חומצת קיבה.לחסוך מסטיק ללא סוכר לאחר הארוחות יכול לעזור להפחית את צרבת.
 • לאכול ארוחות קטנות יותר – אכילת ארוחות קטנות יותר יכולה לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.אכילת ארוחות קטנות יותר באופן קבוע יכולה לעזור להפחית את כמות חומצת הקיבה המיוצרת.בנוסף, זה יכול לעזור להפחית את הלחץ על הסוגר הוושט התחתון, שיכול לעזור להפחית ריפלוקס חומצה.
 • הימנע ממזון טריגר – מזונות מסוימים יכולים לעורר צרבת.אוכל טריגר נפוץ כולל מזון חריף, אוכל מטוגן, פירות הדרים, רטבים על בסיס עגבניות, משקאות קפאין ואלכוהול.הימנעות ממזונות אלה יכולה לעזור להפחית את תסמיני צרבת.
 • לאכול יותר סיבים – אכילת סיבים רבים יותר יכולה לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.סיבים מסייעים לספוג חומצת קיבה, שיכולה לעזור להפחית את תחושת השריפה הנגרמת על ידי צרבת.אכילת יותר פירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור להגדיל את צריכת הסיבים שלך.
 • שתיית תה צמחים – תה צמחים יכול לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.תה צמחי מרפא רבים בעלי תכונות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת ולהפחית את כמות חומצת הקיבה המיוצרת.תה קמומיל, ליקוריץ וזרוע מנטה הם כל אפשרויות טובות להפחתת צרבת.
 • לאכול יוגורט – אכילת יוגורט יכולה לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.יוגורט הוא מקור טבעי לפרוביוטיקה, שיכול לעזור לאזן את החיידקים במערכת העיכול.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולהפחית את תסמיני צרבת.
 • הלעס מזון לאט – לעיסת מזון לאט יכולה לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.הלעיסה אט אט מסייעת בפירוק המזון בצורה יעילה יותר, מה שיכול להפחית את כמות חומצת הקיבה המיוצרת.בנוסף, זה יכול לעזור להפחית את הלחץ על הסוגר הוושט התחתון, שיכול לעזור להפחית ריפלוקס חומצה.
 • קח אמבטיה חמה – אמבטיה חמה יכולה לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.המים החמים עוזרים להרפות את השרירים בקיבה, שיכולים לעזור להפחית את כמות חומצת הקיבה המיוצרת.בנוסף, החום יכול לסייע בהפחתת הדלקת במערכת העיכול, שיכולים לעזור להפחית את צרבת.
 • הרם את הראש בזמן שינה – הרמת הראש בזמן השינה יכולה לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.זה עוזר להפחית את כמות חומצת הקיבה שיכולה לזרום חזרה לוושט.נוסף

  מאמר זה דן ב -14 תרופות ביתיות לצרבת שעליכם לדעת, כולל שינויים באורח החיים, תרופות צמחי מרפא ותרופות ללא מרשם.אמנם תרופות אלה יכולות להפחית את הסימפטומים של צרבת, אך חשוב להבין שהם אינם תרופה ויש להשתמש בהם בשילוב עם שינויים בתזונה ואורח החיים לתוצאות מיטוביות.בנוסף, חשוב לפנות לייעוץ רפואי אם צרבת נמשכת או מחמירה.

  14 תרופות ביתיות לצרבת כדאי לדעת

  צרבת היא מצב נפוץ המאופיין בתחושת שריפה בחזה ובגרון הנגרם כתוצאה מרפלוקס חומצי.אמנם זה יכול להיות לא נוח, אך ישנם תרופות ביתיות רבות שיכולות לעזור להפחית את חומרת התסמינים ותדירותם.להלן 14 תרופות לבית לצרבת שעליך לדעת.

  1.שינויים באורח החיים

  הצעד הראשון בניהול צרבת הוא לבצע שינויים באורח החיים.זה כולל הימנעות ממאכלים שמעוררים צרבת, כמו קפה, שוקולד ומזונות חריפים.עליכם להימנע מארוחות גדולות, שיכולות להפעיל לחץ נוסף על הסוגר הוושט התחתון.בנוסף, אכילת ארוחות קטנות יותר ותכופות יותר לאורך היום יכולה לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.שינויים אחרים באורח החיים כוללים הימנעות משכיבה אחרי ארוחה, לא לבוש בגדים מתאימים ולהימנע מעישון.

  2.תרופות צמחיות

  תרופות צמחיות הן תרופה ביתית פופולרית לצרבת.אלה כוללים תה קמומיל, אלם חלקלק, שורש מרשמלו ולוש.בנוסף, אתה יכול לנסות ליטול כמוסות ג’ינג’ר או מנטה, שיש להם תכונות אנטי דלקתיות שיכולות להפחית את תסמיני צרבת.

  3.תרופות ללא מרשם

  תרופות ללא מרשם יכולות לעזור גם להפחית את חומרת תסמיני הצרבת שלך.אלה כוללים נוגדי חומצה, המנטרלים את החומצה בבטן, וחוסמי H2, המונעים ייצור חומצת קיבה.אתה תמיד צריך לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה נוטל תרופות חדשות.

  4.תרופות לבית

  ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את תסמיני הצרבת.אלה כוללים שתיית כוס חלב קר, אכילת בננה או תפוח, או ללעוס חתיכת מסטיק.בנוסף, תוכלו לנסות לשתות תערובת של כפית אחת של סודה לשתייה וכוס מים.

  5.הימנע ממזון טריגר

  מזונות מפעילים הם מזונות שיכולים להחמיר את תסמיני הצרבת שלך.אלה כוללים אוכל שומני או מטוגן, אוכל חריף, שום, בצל, עגבניות, פירות הדר ומשקאות מוגזים.חשוב לזהות אילו מזונות מפעילים את צרבתך ולהימנע מהם.

  6.הימנע מבגדים הדוקים

  בגדים מתאימים, במיוחד סביב המותניים, יכולים להפעיל לחץ נוסף על הסוגר הוושט התחתון, שיכול להחמיר תסמיני צרבת.חשוב ללבוש בגדים רופפים כדי להפחית את הסיכון לצרבת.

  7.הרם את הראש בזמן שינה

  שינה עם ראשך מוגבה יכולה לעזור להפחית את תסמיני הצרבת שכן היא מונעת את עליית חומצת הקיבה לוושט.ניתן לעשות זאת על ידי הנחת טריז קצף מתחת למזרן שלך או שימוש בכריות נוספות.

  8.הימנע משכיבה לאחר האכילה

  כשאתה נשכב לאחר האכילה, חומצת הקיבה יכולה בקלות רבה יותר לעלות לוושט.לכן, חשוב להישאר זקוף לאחר הארוחות לפחות שעתיים -שלוש כדי להפחית את הסיכון לצרבת.

  9.להפסיק לעשן

  עישון יכול להחמיר את תסמיני הצרבת שלך מכיוון שהוא מרגיע את הסוגר הוושט התחתון, שיכול לאפשר לחומצת הקיבה לעלות לוושט.הפסקת עישון יכולה גם להפחית את הסיכון שלך oF פיתוח סיבוכים נוספים מצרבת.

  10.לרדת במשקל

  היותו עודף משקל מגדיל את הסיכון להתפתחות צרבת, מכיוון שהוא מגביר את הלחץ על הקיבה.ירידה במשקל יכולה לעזור להפחית את חומרת התסמינים ותדירותם.

  11.אכלו ארוחות קטנות יותר

  אכילת ארוחות גדולות יכולה להפעיל לחץ נוסף על הקיבה, מה שעלול להחמיר תסמיני צרבת.אכילת ארוחות קטנות יותר ותדירות יותר לאורך היום יכולה לעזור להפחית את הסיכון לצרבת.

  12.הימנע ממשקאות טריגר

  משקאות מסוימים יכולים להחמיר תסמיני צרבת, כולל קפה, אלכוהול ומשקאות מוגזים.חשוב להימנע ממשקאות אלה

 • אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

  דילוג לתוכן