דף הבית » תרופות סבתא » 14 תרופות לבית לצרבת שעליך לדעת
daadaddaddaa dcdddaa dcdadaddaa dadadcdda dcddadaa

14 תרופות לבית לצרבת שעליך לדעת

מה זה צרבת?

צרבת היא תחושת שריפה בחזה הנגרמת כתוצאה מרפלוקס חומצי, וזה כאשר חומצה מהבטן זורמת חזרה אל הוושט.זה יכול להרגיש כמו כאב בוער, מכווץ או חד בחזה.זה יכול לנוע בעוצמה מקלה לחמורה ובדרך כלל מתרחש לאחר האכילה.צרבת היא סוגיית עיכול נפוצה, והערכה כי עד 25 מיליון אמריקאים חווים צרבת לפחות פעם בשבוע.

14 תרופות ביתיות לצרבת

1.הרים את ראש המיטה שלך

הרמת ראש המיטה שלך בערך 6-8 אינץ ‘יכולה לעזור להפחית את זרימת חומצת הקיבה לגבות לוושט.ניתן להשיג זאת על ידי הנחת גושי עץ או טריז קצף מתחת לראש המזרן שלך.

2.הימנעות ממזון טריגר

מזונות מסוימים יכולים לעורר תסמינים מצרבת, כולל אוכל חריף, אוכל מטוגן, פירות הדר, עגבניות, שום, בצל, שוקולד ואלכוהול.הימנעות ממזונות אלה יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרת הצרבת.

3.לאכול ארוחות קטנות יותר

אכילת ארוחות קטנות יותר בתדירות גבוהה יותר יכולה לסייע בהפחתת כמות חומצת הקיבה המיוצרת, ולכן, את כמות החומצה שיכולה לרפלוקס חזרה לוושט.

4.הימנעות משקאות טריגר

משקאות מסוימים יכולים לעורר תסמיני צרבת, כולל משקאות המכילים קפאין, משקאות מוגזים, אלכוהול ומיצים הדרים.הימנעות משקאות אלה יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרת הצרבת.

5.לועס מסטיק לאחר האכילה

הלעיסה של מסטיק לאחר הארוחות יכולה לסייע בהפחתת כמות החומצה המיוצרת בקיבה ויכולה לעזור למנוע אותה להחזיר חזרה לוושט.

6.הימנעות מבגדים צמודים

בגדים הדוקים יכולים להפעיל לחץ על הקיבה, שיכולים להגדיל את כמות החומצה המיוצרת, ולכן, את כמות החומצה שיכולה לרפלוקס חזרה לוושט.הימנעות מבגדים הדוקים יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרת הצרבת.

7.נטילת חומצה נוגדת חומצה

נוגדי חומצה כמו Tums או Rolaids יכולים לעזור לנטרל את החומצה בקיבה ויכולים לעזור להפחית את כמות החומצה שיכולה לשחזר את הוושט.

8.שתיית חלב

שתיית כוס חלב יכולה לסייע בהפחתת החומצה בקיבה ויכולה לעזור למנוע אותה להחזיר חזרה לוושט.

9.אכילת בננות

בננות הן נוגד חומצה טבעית ויכולות לעזור להפחית את כמות החומצה בקיבה ויכולות לעזור למנוע אותה להחזיר חזרה לוושט.

10.אוכל יוגורט

יוגורט מכיל פרוביוטיקה, שהם חיידקים מועילים שיכולים לעזור להפחית את כמות החומצה המיוצרת בקיבה ויכולים לעזור למנוע אותה להחזיר את החזרה לוושט.

11.אכילת שיבולת שועל

שיבולת שועל היא נוגדת חומצה טבעית ויכולה לעזור להפחית את כמות החומצה המיוצרת בקיבה ויכולה לעזור למנוע אותה להחזיר את החזרה לוושט.

12.אוכלים תפוחים

תפוחים הם נוגדי חומצה טבעיים ויכולים לסייע בהפחתת כמות החומצה המיוצרת בקיבה ויכולים לעזור למנוע אותה להחזיר חזרה לוושט.

13.שתיית מיץ אלוורה

מיץ אלוורה הוא נוגד חומצה טבעי ויכול לסייע בהפחתת כמות החומצה המיוצרת בקיבה ויכולה לעזור למנוע אותה להחזיר חזרה לוושט.

14.נטילת תרופות צמחי מרפא

תרופות צמחיות כמו ג’ינג’ר, קמומיל ושומר יכולות לעזור להפחית את כמות החומצה המיוצרת בקיבה ויכולות לעזור למנוע אותה להחזיר את החזרה לוושט.

חשוב לציין כי אין להשתמש בתרופות ביתיות אלה כתחליף לטיפול רפואי.אם צרבת נמשכת, חשוב לפנות לייעוץ רפואי.בנוסף, מומלץ לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה את כל הסעדים הללו, מכיוון שחלקם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות או מצבים רפואיים בסיסיים.

טיפ: אם אתה חווה צרבת תכופה או קשה, חשוב לפנות לייעוץ רפואי מכיוון שזה עשוי להיות סימן למצב רפואי חמור יותר.חשוב גם לעשות

צמחי מרפאתרופות לצרבת

תרופות צמחיות הן דרך פופולרית וטבעית לטיפול בצרבת.ג’ינג’ר הוא אחד מעשבי התיבול הידועים והנפוצים ביותר לטיפול בבעיות עיכול, כמו צרבת.ג’ינג’ר שימש במשך מאות שנים לטיפול בבחילות, הקאות ובעיות עיכול אחרות.זה עובד על ידי הפחתת ייצור חומצות קיבה ועזרה בהעברת מזון דרך דרכי העיכול.תרופות צמחיות פופולריות אחרות לצרבת כוללות שורש ליקוריץ, קמומיל, שורש מרשמלו ואלם חלקלק.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה צמחית פופולרית לצרבת, וניתן לקחת אותה בצורות רבות.זנגביל טרי יכול להיות מגורד או לקצוץ ולהפוך אותו לתה.ניתן להוסיף אותו גם לאוכל כתבלין.ניתן לקחת ג’ינג’ר אבקת בצורת קפסולה או כמשקה.

שורש ליקריץ

שורש ליקוריץ הוא עוד תרופה צמחית פופולרית לצרבת.ניתן ליטול שורש ליקריץ כתה, כמוסה או תמיסה.באופן מסורתי הוא שימש להפחתת חומצת הקיבה ולהגן על רירית הקיבה.

שינויים תזונתיים עבור צרבת

ביצוע שינויים תזונתיים יכול להיות דרך יעילה להפחתת צרבת.אכילת ארוחות קטנות יותר ותכופות יותר יכולה לעזור להקל על תסמיני צרבת.אכילה לאט והימנעות ממזונות עשירים בשומן וחומצה יכולה לעזור להפחית את צרבת.שתיית מים רבים יכולה גם לעזור להפחית את צרבת.

הימנע ממזון טריגר

מזונות מסוימים יכולים לעורר צרבת, ולכן הימנעות ממזונות אלה יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים.מזונות טריגר נפוצים כוללים מזונות חריפים, פירות הדר, עגבניות, שום, בצל, משקאות קפאיים ומזונות שומניים ומטוגנים.

אכלו אוכלים שמפחיתים את צרבת

מזונות מסוימים יכולים גם לעזור להפחית את צרבת.אכילת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים, כמו שיבולת שועל, תפוחים, בננות וירקות מבושלים יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים.אכילת יוגורט או שתיית חלב יכולה גם לעזור להפחית את צרבת.

שאלות נפוצות

מהן התרופות הביתיות הטובות ביותר לצרבת?

הסעדים הביתיים הטובים ביותר לצרבת הם שינויים תזונתיים, ג’ינג’ר ושורש ליקריץ.אכילת ארוחות קטנות ותכופות, הימנעות ממזון טריגר ואכילת מזונות המפחיתים צרבת יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים.שורש זנגביל ושיקי יכולים גם לעזור להפחית את הסימפטומים כאשר הם נלקחים כתה, כמוסה או תמיסתו.

מה ההבדל בין צרבת לריפלוקס חומצה?

צרבת היא סימפטום של ריפלוקס חומצה, שהוא מצב בו חומצת הקיבה עוברת במעלה הוושט וגורמת לתחושת שריפה בחזה או בגרון.ריפלוקס חומצי יכול להיגרם על ידי גורמי אורח חיים מסוימים, כמו תזונה, לחץ או עישון, או מצבים רפואיים כמו בקע היטליה או מחלת ריפלוקס במערכת העיכול (GERD).

לסיכום, צרבת היא סימפטום של ריפלוקס חומצי, וניתן לטפל בהן בשינויים תזונתיים ובתרופות טבעיות, כמו שורש ג’ינג’ר ושורש.אכילת ארוחות קטנות יותר ותכופות יותר, הימנעות ממזון מפעיל ואכילת מזונות שמפחיתים את צרבת יכולים כולם לעזור להפחית את הסימפטומים.בנוסף, ניתן ליטול שורש זנגביל ושיקי כתה, כמוסות או תמיסות כדי לעזור להפחית את הסימפטומים.למידע נוסף על 14 תרופות ביתיות לצרבת שעליכם לדעת, תוכלו בקרו בדף הוויקיפדיה הזה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן