דף הבית » תרופות סבתא » 14 תרופות ביתיות לדלקת מפרקים שגרונית שעליך לדעת
daadaddaddaa dddaadddaa dcddcdadaa dedadadaddd daddaddaddaa dada

14 תרופות ביתיות לדלקת מפרקים שגרונית שעליך לדעת

מהי דלקת מפרקים שגרונית?

דלקת מפרקים שגרונית (RA) היא הפרעה כרונית, אוטואימונית, דלקתית הגורמת לכאבי מפרקים, נוקשות, נפיחות והרס של המפרקים.זוהי מחלה מערכתית הפוגעת במפרקים מרובים, כולל מפרקי כף היד, הידיים, הרגליים ואזורים אחרים בגוף.זה בדרך כלל משפיע על אנשים בגילאי 30-50, והוא שכיח יותר אצל נשים מאשר גברים.זה יכול לגרום לנכות קשה אם לא מטופלים.

14 תרופות ביתיות לדלקת מפרקים שגרונית

1.תרופות צמחיות

לרוב משתמשים בתרופות צמחיות להפחתת דלקת, כאבים ונוקשות הקשורים ל- RA.אלה כוללים ג’ינג’ר, כורכום, בוסווליה וברומליין.לג’ינג’ר יש תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון, וכורכום ידוע בהשפעותיו האנטי דלקתיות.בוסווליה וברומלין הם שניהם אנטי דלקת טבעיים.

2.פעילות גופנית

פעילות גופנית יכולה לעזור להפחית את הכאב והנוקשות הקשורים ל- RA.פעילויות בעלות השפעה נמוכה כמו הליכה, שחייה ויוגה יכולות לעזור בשיפור ניידות המפרקים ולהפחתת הכאב.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתחיל תוכנית אימונים כלשהי.

3.דיאטה

אכילת תזונה בריאה יכולה לעזור להפחית דלקת וכאבי מפרקים הקשורים ל- RA.ידוע כי מזונות עשירים בחומצות שומן אומגה 3, כמו סלמון, אגוזי מלך וזרעי פשתן, מפחיתים דלקת.אכילת דיאטה עשירה בפירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה גם לעזור להפחית את הדלקת.

4.תוספי מזון

תוספי מזון מסוימים יכולים לעזור להפחית דלקת וכאב הקשורים ל- RA.אלה כוללים שמן דגים, כורכום ובוסווליה.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי מזון.

5.דיקור סיני

דיקור סיני הוא נוהג סיני עתיק המשתמש במחטים דקות כדי לעורר נקודות מסוימות על הגוף.הוכח כי הוא מפחית את הכאב ומשפר את תפקוד המפרקים אצל אלה עם RA.

6.טיפול בחום וקור

החלת חום או קור על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את הכאב והנוקשות הקשורים ל- RA.ניתן ליישם חום באמצעות כרית חימום או בקבוק מים חמים, ואילו ניתן ליישם קר באמצעות חבילה קרה או קרח.

7.עיסוי

עיסוי יכול לעזור להפחית דלקת וכאב הקשורים ל- RA.עיסוי יכול גם לעזור בשיפור ניידות המפרקים ולהרגיע שרירים מתוחים.

8.הגנה משותפת

שימוש בטכניקות הגנה על מפרקים כמו Splinting and Slinging יכול לעזור להפחית את הכאב ולשפר את תפקוד המפרקים.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתשתמש בטכניקות הגנה משותפות.

9.מכשירים מסייעים

שימוש במכשירים מסייעים כמו קנים, הליכונים וכסאות גלגלים יכול לעזור להפחית את הכאב ולשפר את הניידות אצל אלה עם RA.

10.טיפולים אקטואליים

טיפולים אקטואליים כמו קרמים וג’לים יכולים לסייע בהפחתת דלקת וכאבים הקשורים ל- RA.ניתן ליישם אותם ישירות על האזור המושפע.

11.פיזיותרפיה

פיזיותרפיה יכולה לעזור להפחית את הכאב ולשפר את תפקוד המפרקים אצל אלה עם RA.זה יכול גם לעזור בשיפור הכוח והגמישות.

12.גירוי עצבי חשמלי טרנס -סקרני (TENS)


TENS הוא נוהל לא פולשני המשתמש בגירוי חשמלי כדי להפחית את הכאב ולשיפור תפקוד המפרקים.

13.ניתוח

במקרים חמורים של RA, ניתוח עשוי להיות נחוץ לתיקון נזק למפרקים ולשיפור תפקוד המפרקים.

14.תרופות

ניתן לרשום תרופות להפחתת דלקת וכאבים הקשורים ל- RA.אלה כוללים תרופות אנטי-דלקתיות שאינן סטרואידיות (NSAIDs), קורטיקוסטרואידים ותרופות אנטי-ראומטיות המשנות מחלות (DMARDs).

טיפ: חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה אף אחד מהתרופות הביתיות האלה.חלק מהתרופות הללו עשויות לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות או מצבים רפואיים, ולכן חשוב לוודא שהם בטוחים עבורך.

תרופות ביתיות לדלקת מפרקים שגרונית: מה שאתה צריך לדעת

דלקת מפרקים שגרונית היא הפרעה אוטואימונית כרונית המשפיעה על המפרקים ועל חלקים אחרים בגוף.זו הפרעה מתקדמת,כלומר זה יכול להחמיר עם הזמן ויכול לגרום לכאב ונכות משמעותית.אמנם אין תרופה לדלקת מפרקים שגרונית, אך ישנם מספר תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהקלת התסמינים ולהימנע מנזק נוסף.

14 תרופות ביתיות לדלקת מפרקים שגרונית

1.פעילות גופנית

פעילות גופנית היא חלק חשוב בניהול דלקת מפרקים שגרונית.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את הכאב והנוקשות, כמו גם בשיפור הכושר ובריאות הכללית.פעילויות בעלות השפעה נמוכה כמו יוגה, שחייה והליכה מועילות במיוחד.

2.טיפול בחום וקור

ניתן להשתמש בטיפול בחום וקור כדי להקל על הכאב והנוקשות במפרקים.החלת כרית חימום או אמירה חמה יכולה לעזור להירגע בשרירים הדוקים ולהפחית את הדלקת.החלת חבילת קרח על האזור הפגוע יכולה להועיל גם בהפחתת הכאב.

3.דיאטה ותזונה

אכילת תזונה בריאה חשובה לניהול דלקת מפרקים שגרונית.אכילת שפע של פירות וירקות, כמו גם מזונות עשירים בחומצות שומן אומגה 3, יכולה לעזור להפחית את הדלקת.תוספים כמו גלוקוזאמין וכונדרויטין עשויים להועיל גם הם.

4.ניהול מתח

לחץ יכול להחמיר את הסימפטומים של דלקת מפרקים שגרונית, ולכן חשוב לתרגל טכניקות לניהול מתח כמו מדיטציה, יוגה ונשימה עמוקה.ישנים מספיק שינה ועיסוק בפעילויות שמרגיעות את הגוף והנפש יכולה גם לעזור.

5.דיקור סיני

דיקור סיני הוא סוג של רפואה סינית מסורתית שאומרים כי היא משפרת את זרימת הדם ומקלה על כאבי מפרקים.ישנן עדויות לכך שדיקור סיני יכול לעזור להפחית את הכאב ולשפר את איכות החיים אצל אנשים עם דלקת מפרקים שגרונית.

6.תרופות צמחיות

תרופות צמחיות כמו ג’ינג’ר, כורכום ובוסווליה עשויות לעזור להפחית דלקת וכאב.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שהם נוטלים תוספי צמחים כלשהם, מכיוון שהם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות.

7.עיסוי

טיפול בעיסוי יכול לעזור להקל על המתח ולשפר את טווח התנועה בקרב אנשים עם דלקת מפרקים שגרונית.זה יכול להועיל גם להפחתת הלחץ ושיפור איכות החיים.

8.טיפולים אקטואליים

ניתן להשתמש בטיפולים אקטואליים כמו קרמים, ג’לים ומשחות כדי לסייע בהפחתת דלקת וכאב במפרקים.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שתשתמש בטיפולים אקטואליים כלשהם.

9.תוספי מזון

תוספי מזון כמו ויטמין D, ויטמין B12 ושמן דגים יכולים לעזור להפחית דלקת וכאבים אצל אנשים עם דלקת מפרקים שגרונית.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני נטילת תוספי מזון, מכיוון שהם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות.

10.תרופות הומיאופתיות

תרופות הומיאופתיות כמו ארניקה מונטנה ו- Rhus Toxicodendron עשויות לעזור להפחית דלקת וכאב.חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שהם נוטלים תרופות הומיאופתיות כלשהן, מכיוון שהם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות.

11.ארומתרפיה

ניתן להשתמש בארומתרפיה כדי לסייע בהפחתת לחץ וכאב בקרב אנשים עם דלקת מפרקים שגרונית.ניתן להשתמש בשמנים אתרים כמו לבנדר, קמומיל ואקליפטוס במפזר או להוסיף לאמבטיה חמה או לשמן עיסוי.

12.טאי צ’י

טאי צ’י הוא צורה סינית עתיקה של פעילות גופנית הכוללת מתיחות ומדיטציה עדינה.זה יכול לעזור בשיפור האיזון, התיאום והגמישות, כמו גם בהפחתת הכאב והדלקת אצל אנשים עם דלקת מפרקים שגרונית.

13.יוגה

יוגה היא סוג של פעילות גופנית הכרוכה במתיחות ומדיטציה עדינות.זה יכול לעזור להפחית דלקת, כאב ונוקשות אצל אנשים עם דלקת מפרקים שגרונית.

14.שחייה

שחייה היא צורת פעילות גופנית בעלת השפעה נמוכה שיכולה לעזור בשיפור הגמישות, האיזון והכוח.זה יכול גם לעזור להפחית את הכאב והנוקשות בקרב אנשים עם דלקת מפרקים שגרונית.

סיכום

דלקת מפרקים שגרונית היא הפרעה אוטואימונית כרונית המשפיעה על המפרקים ועל חלקים אחרים בגוף.אמנם אין תרופה, שםe הם א

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן