דף הבית » תרופות סבתא » 14 התרופות של סבתא לטיפול יעיל וסודי בכוויות חום
ddaadaddaddaa dadc daddaad dcdddaddc ddaddc ddaddd ddbd

14 התרופות של סבתא לטיפול יעיל וסודי בכוויות חום

מהי כוויית חום?

כוויית חום היא סוג של כוויה הנגרמת על ידי חפצים או משטחים חמים, לרוב עם טמפרטורה של יותר מ- 45 מעלות צלזיוס.כוויות חום מתרחשות כאשר העור נחשף לטמפרטורה קיצונית למשך פרק זמן ממושך, וכתוצאה מכך כוויה כואבת ואדומה.כוויות חום יכולות לקרות במטבח, בעבודה או בכל מקום אחר בו קיימים חפצים חמים.הם יכולים לנוע בין קל לחמור ויכולים לגרום למגוון של השפעות פיזיות ופסיכולוגיות.

14 הסעדים של סבתא לטיפול יעיל וסודי בכוויות חום

1. הפעל מים קרים מעל הכוויה: זהו אחד התרופות הוותיקות והנפוצות ביותר לכוויות חום.הפעלת מים קרים על כוויה יכולה לעזור להפחית את הכאב, הדלקת והאודם.חשוב להשתמש במים קרים, ולא במים פושרים או במים חמים, מכיוון שזה יכול לגרום נזק נוסף לעור.

2. החל קומפרס קר: יישום דחיסה קרה על הכוויה יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.חשוב להשתמש בקומפרס שאינו קר מדי, מכיוון שזה יכול לגרום נזק נוסף לעור.

3. קח אנטי דלקתית: נטילת אנטי דלקתית כמו איבופרופן או אצטמינופן יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת הנגרמת על ידי הכוויה.

4. מרחי קרם או משחה אקטואלית: החלת קרם או משחה אקטואלית על הכוויה יכולה לעזור להפחית את הכאב והדלקת.משחות ומשחות אקטואליות נפוצות כוללות אלוורה, שמן עץ התה וקלנדולה.

5. כיסוי הכוויה: כיסוי הכוויה במטלית או תחבושת נקייה יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.חשוב להבטיח שהבד או התחבושת נקיים ונקיים מחיידקים ולכלוך.

6. קח אמבטיה קרירה: אמבטיה קרירה יכולה לעזור להפחית את הכאב והדלקת הנגרמת על ידי הכוויה.חשוב להבטיח שהמים אינם קרים מדי, מכיוון שזה עלול לגרום נזק נוסף לעור.

7. החל משחה מבוססת דבש: יישום משחה על בסיס דבש על הכוויה יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.לדבש יש תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת.

8. החל משחה מבוססת יוגורט: יישום משחה מבוססת יוגורט על הכוויה יכולה לעזור להפחית את הכאב והדלקת.יוגורט מכיל חומצה לקטית, בעלת תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות.

9. החל משחה מבוססת תפוחי אדמה: יישום משחה מבוססת תפוחי אדמה על הכוויה יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.תפוחי אדמה מכילים עמילן, שיכול לעזור לשאוב את החום מהכוויה.

10. החל קומפרס חם: יישום קומפרס חם על הכוויה יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.חשוב להבטיח שהדחיסה אינה חמה מדי, מכיוון שזה יכול לגרום נזק נוסף לעור.

11. קח משכך כאבים: נטילת משכך כאבים כמו אספירין או איבופרופן יכולה לעזור להפחית את הכאב והדלקת הנגרמת על ידי הכוויה.

12. החל חבילת קרח: יישום חבילת קרח על הכוויה יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.חשוב להבטיח שחבילת הקרח אינה קר מדי, מכיוון שזה יכול לגרום נזק נוסף לעור.

13. החל אלוורה: יישום אלוורה על הכוויה יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.אלוורה יש תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת.

14. החל חלבוני ביצה: יישום חלבוני ביצה על הכוויה יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.חלבוני ביצה מכילים חלבונים ואנזימים שיכולים לעזור לרפא את הכוויה.

טיפים

 • חפש טיפול רפואי: אם הכוויה חמורה או אינה מגיבה לטיפולים המפורטים לעיל, חשוב לפנות לטיפול רפואי.כוויות חום עלולות לגרום לכאבים חמורים ויכולים להוביל לזיהום אם לא מטופלים.
 • למנוע כוויה: הדרך הטובה ביותר למנוע כוויות חום היא להיות מודעת לדאנג הפוטנציאליRS ולנקוט אמצעי זהירות.ללבוש בגדים מגנים בעבודה עם חפצים חמים או משטחים, ותשתמש תמיד בכפפות תנור או מחזיקי סיר בעת טיפול בתרופות חמות

  לריפוי כוויות חום

  כוויות חום יכולות להיות קשה לטיפול.טיפולים רפואיים מסורתיים יכולים להיות יקרים ואולי אינם מספקים את התוצאות הרצויות.למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות אלטרנטיביות ששימשו סבתות במשך מאות שנים כדי לספק טיפול יעיל וסודי לכוויות חום.

  אלוורה ורה ג’ל

  ג’ל אלוורה הוא אחד התרופות הפופולריות ביותר לריפוי כוויות חום.ידוע כי הג’ל סובל מאפיינים אנטי דלקתיים ונוגדי חמצון שיכולים לעזור להפחית את האדמומיות והדלקת הקשורים לכוויות חום.זה יכול לשמש גם להרגעת העור ולספק תחושת קירור.לשימוש, פשוט החל את הג’ל על האזור המושפע, אפשר לו לשבת מספר דקות ואז לשטוף במים קרירים.

  חומץ תפוחים

  חומץ תפוחים הוא תרופה פופולרית נוספת לטיפול בכוויות חום.מרכיב טבעי זה מכיל חומצה אצטית, הידועה כמסייעת להפחתת דלקת וכאב.לשימוש, פשוט מערבבים חלקים שווים של חומץ תפוחים ומים ומים ומורחים אותו על האזור הפגוע.אפשר לו לשבת 15-20 דקות ואז לשטוף במים קרירים.

  דבש

  דבש הוא חומר אנטיבקטריאלי ואנטי דלקתי טבעי.זה יכול לעזור להרגיע את העור ולהפחית אדמומיות ודלקת הקשורים לכוויות חום.לשימוש, פשוט החל שכבה של דבש על האזור המושפע.אפשר לו לשבת מספר דקות ואז לשטוף במים קרירים.

  שמן קוקוס

  שמן קוקוס ידוע בתכונותיו הלחות ואנטי דלקתיות.זה יכול לעזור להפחית את האדמומיות והדלקת הקשורים לכוויות חום.לשימוש, פשוט מרחו שכבה של שמן קוקוס על האזור המושפע.אפשר לו לשבת מספר דקות ואז לשטוף במים קרירים.

  סיכום

  כוויות חום יכולות להיות קשה לטיפול, אך ישנם מגוון של תרופות של סבתא שניתן להשתמש בהן כדי לספק טיפול יעיל וסודי.תרופות אלה כוללות ג’ל אלוורה ורה, חומץ תפוחים, דבש ושמן קוקוס.כל אחת מהתרופות הללו יכולה לעזור להרגיע את העור ולהפחית את האדמומיות והדלקת הקשורה לכוויות חום.

  שאלות נפוצות

  • באיזו תדירות עלי להשתמש בתרופות אלה? עדיף להשתמש בתרופות אלה לפי הצורך.אם הכוויה חמורה או כואבת, עדיף לפנות לטיפול רפואי.
  • האם תרופות אלה יעבדו על כל סוגי הכוויות? בעוד שסעדים אלה עשויים לספק הקלה מסוימת לכוויות קלות, עדיף לפנות לטיפול רפואי אם הכוויה חמורה או מתמשכת.

  התרופות של סבתא שימשו במשך מאות שנים כדי לספק טיפול יעיל וסודי לכוויות חום.ג’ל אלוורה, חומץ תפוחים, דבש ושמן קוקוס הם כולם מרכיבים טבעיים שיכולים לעזור להפחית אדמומיות ודלקת הקשורים לכוויות חום.חשוב לזכור כי תרופות אלה אינן מהוות תחליף לטיפול רפואי ויש להשתמש בהם רק לפי הצורך.למידע נוסף על סעדים אלה, מומלץ לקרוא את הגדרת ויקיפדיה כ -14 הסעדות של סבתא לטיפול יעיל וסודילכוויות חום.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן