דף הבית » תרופות סבתא » 14 התרופות של סבתא חמה ומרפאת לדלקת חניכיים חריפה
ddaadaddaddaa dadc daddaad dded ddedadaddaa dcddcdadaa ddaddb

14 התרופות של סבתא חמה ומרפאת לדלקת חניכיים חריפה

מהי דלקת חניכיים חריפה?

דלקת חניכיים חריפה היא דלקת של החניכיים הגורמת לאדמומיות, נפיחות ודימום.זה נגרם על ידי היגיינת דרך הפה לקויה, כמו אי צחצוח או חוט דנטלי כראוי.דלקת חניכיים חריפה היא מצב שכיח שניתן לטפל בהן בהיגיינת דרך הפה ובתרופות ביתיות מסוימות.

14 הסעדים של סבתא לדלקת חניכיים חריפה

ידוע כי סבתות משתמשות בתרופות ביתיות לטיפול במגוון מחלות, כולל דלקת חניכיים חריפה.להלן 14 מהתרופות הפופולריות ביותר לטיפול בדלקת חניכיים חריפה:

 • שטיפת סודה לשתייה ושתייה: מערבבים 1 כפית מלח וכפית סודה לשתייה בכוס מים חמים ולהשתמש בו כדי לשטוף את הפה שלך פעמיים ביום.
 • משיכת שמן: שמן 1 כף של קוקוס, זית או שמן שומשום סביב הפה שלך במשך 10 עד 15 דקות ואז לירוק אותו.
 • שמן עץ התה: מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם כפית שמן קוקוס והשתמשו בו כדי לעסות את החניכיים.
 • אלוורה: החל ג’ל אלוורה על החניכיים שלך כדי להפחית דלקת.
 • שמן קוקוס: לעסות את החניכיים שלך עם שמן קוקוס כדי להפחית דלקת וכאב.
 • מי חמצן: שוטפים את הפה שלך בתערובת של ½ כפית של מי חמצן וכוס מים.
 • שמן ציפורן: החל כמה טיפות שמן ציפורן על החניכיים שלך כדי להפחית את הכאב והדלקת.
 • myrrh: הכינו משחה של myrrh ומים והפעלו אותו על החניכיים שלכם.
 • חומץ תפוחים: שטוף את הפה שלך בתערובת של כף 1 של חומץ תפוחים וכוס מים.
 • כורכום: הכינו משחה של כורכום ומים והמרחו אותו על החניכיים שלכם.
 • שום: ללעוס על שן שום כדי להפחית דלקת.
 • קלנדולה: הכינו תה של קלנדולה והשתמשו בו כשטיפת פה.
 • קמומיל: הכינו תה של קמומיל והשתמשו בו כשטיפת פה.
 • תה שחור: הכינו תה של תה שחור והשתמשו בו כשטיפת פה.

טיפ מועיל

חשוב לתרגל היגיינת דרך הפה טובה כדי למנוע ולטפל בדלקת חניכיים חריפה.צחצחו שיניים פעמיים ביום עם מברשת שיניים מרופדת רכה וחוט דנטלי לפחות פעם ביום.הקפד להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד כדי לסייע במניעת עששת.בנוסף, בקרו ברופא השיניים שלכם כל 6 חודשים לניקוי ובדיקה מקצועי.

תרגול קבוע היגיינה אוראלית טובה ושימוש בתרופות טבעיות אלה יכול לעזור להפחית את הדלקת, הכאב והאי הנוחות הקשורים לדלקת חניכיים חריפה.עם זאת, אם המצב נמשך או מחמיר, חשוב לפנות לטיפול רפואי מרופא השיניים או הרופא שלך.

חלק 2: תרופות טבעיות לדלקת חניכיים חריפה

סבתות מספקות תרופות טבעיות למשפחותיהן במשך מאות שנים.ישנם תרופות ביתיות נפוצות רבות שניתן להשתמש בהן לטיפול בדלקת חניכיים חריפה.תרופות אלה בדרך כלל זולות, קלות לשימוש, ולעתים קרובות יעילות.כאשר משתמשים בהם כראוי, הם יכולים לעזור להפחית דלקת, כאב ונפיחות.להלן 14 תרופות של סבתא חמה ומרפאת לדלקת חניכיים חריפה.

1.מי מלח

מי מלח הם אחד התרופות העתיקות ביותר הידועות בדלקת חניכיים.ההערכה היא שמסייעת להפחית דלקת ולהפחית את הכאב.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים כפית מלח בכוס מים חמים ושלטו אותו סביב הפה שלך למשך כמה דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

2.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא עוד תרופה נהדרת לדלקת חניכיים.על פי ההערכה, היא יעילה להרוג חיידקים בפה ולהפחתת הדלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים כפית סודה לשתייה עם כוס מים חמים ושלטו אותה סביב הפה למשך כמה דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

3.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי, מה שהופך אותו לתרופה יעילה לדלקת חניכיים.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם כוס מים חמים ושלטו אותו סביב הפה למשך מספר דקות.תירק את זההחוצה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

4.מי חמצן

מי חמצן הוא חומר חיטוי טבעי ואנטי דלקתי.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית מי חמצן עם כוס מים חמים ושלטו אותה סביב הפה למשך מספר דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

5.מרווה

מרווה הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בדלקת חניכיים.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית עלי מרווה עם כוס מים חמים ושלטו אותה סביב הפה למשך מספר דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

6.כורכום

כורכום הוא אנטי דלקתי טבעי ואנטיספטי.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אבקת כורכום עם כוס מים חמים ושלטו אותה סביב הפה למשך מספר דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

7.שום

שום הוא אנטיביוטיקה טבעית ואנטי דלקתית.כדי להשתמש בתרופה זו, לרסק שן שום ולערבב אותו עם כוס מים חמים.לשטוף אותו סביב הפה שלך כמה דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

8.קמומיל

קמומיל הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בדלקת חניכיים.כדי להשתמש בתרופה זו, סגול שקית תה קמומילית בכוס מים חמים.לשטוף אותו סביב הפה שלך כמה דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

9.שמן ציפורן

שמן ציפורן הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כמה טיפות שמן ציפורן עם כוס מים חמים ושלטו אותו סביב הפה למשך מספר דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

10.אלוורה

אלוורה הוא אנטי דלקתי טבעי ואנטי-חיטוי.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית של ג’ל אלוורה עם כוס מים חמים ושלטו אותה סביב הפה למשך כמה דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

11.תה ירוק

תה ירוק

הוא אנטי דלקתי טבעי ואנטיספטי.כדי להשתמש בתרופה זו, כבל שקית תה ירוק בכוס מים חמים.לשטוף אותו סביב הפה שלך כמה דקות.לירוק את זה ושטוף את הפה שלך במים רגילים אחר כך.

12.שורש ליקוריץ </h

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן